Maps Marker Free/Pro - en to ca translation catalogue (1403 entries)

en: "List all layers" page settings
ca: Confiruració de la pàgina "Llistat de totes les capes"

en: "List all markers" page settings
ca: Confiruració de la pàgina "Llistat de tots els marcadors"

en: "edit map"-link on frontend based on user-permissions for better maintainability
ca: "Edita el mapa"-enllaç a interfície basada en permisos d'usuari per un millor manteniment

en: # Markers
ca: # Marcadors

en: %1$s allows you to choose from different geocoding providers which enables you to get the best results according to your needs.
ca: %1$s permet triar entre diferents proveïdors de Geocodificació que li permet obtenir els millors resultats segons les seves necessitats.

en: %1$s errors (skipped rows from importfile: %2$s)
ca: errors de %1$s (s'ha omès les files del fitxer d'importació: %2$s)

en: %1$s in the marker name
ca: %1$s al nom del marcador

en: %1$s in the popup text
ca: %1$s del text emergent

en: %1$s is based on Leaflet.js maintained by Vladimir Agafonkin
ca: %1$s es basa en Leaflet.js mantingut per Vladimir Agafonkin

en: %1$s layers updated (IDs: %2$s)
ca: %1$s capes actualitzades (ID: %2$s)

en: %1$s layers would be updated (IDs: %2$s)
ca: %1$s capes actualitzades (ID: %2$s)

en: %1$s markers
ca: %1$s marcadors

en: %1$s markers updated (IDs: %2$s)
ca: %1$s capes actualitzades (ID: %2$s)

en: %1$s markers would be updated (IDs: %2$s)
ca: %1$s capes serien actualitzades (ID: %2$s)

en: %1$s new layers created (IDs: %2$s)
ca: %1$s noves capes creades (ID: %2$s)

en: %1$s new layers would be created (rows: %2$s)
ca: es crearan %1$s noves capes (files: %2$s)

en: %1$s new markers created (IDs: %2$s)
ca: %1$s nous marcadors creats (ID: %2$s)

en: %1$s new markers would be created (rows: %2$s)
ca: es crearien %1$s nous marcadors (files: %2$s)

en: %1$s out of %2$s requests/%3$s
ca: %1$s de %2$s sol·licituds/%3$s

en: %1$s out of %2$s requests/domain/%3$s
ca: %1$s de %2$s sol·licituds/dominis/%3$s

en: %1$s requests/%2$s
ca: %1$ssol·licituds/%2$s

en: %1$s requests/domain/%2$s
ca: %1$s sol·licituds/dominis/%2$s

en: %1$s uses icons from the Maps Icons Collection maintained by Nicolas Mollet
ca: %1$s utilitza icones de la col·lecció d'icones de mapes mantingut per Nicolas Mollet

en: %1$s warnings (rows from importfile: %2$s)
ca: %1$s avisos (files del fitxer d'importació: %2$s)

en: (for marker listings below multi-layer maps only)
ca: (solament per a marcadors llistats a la part inferior de mapes multicapa)

en: (frequently asked questions)
ca: (preguntes més freqüents)

en: (not now, hide message)
ca: (no ara, amagar missatge)

en: (required) Comma-separated list of WMS layers to show
ca: (necessari) llista separada per comes de les capes WMS que cal mostrar

en: (with semicolons as delimiters)
ca: (amb punt i coma com a delimitadors)

en: <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a> allows up to %3$s requests/domain/day and a maximum of %4$s requests/%5$s without registration - just select "%6$s" as preferred "Geocoding provider" in the according tab on the left to start using the service.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a> permet fins a %3$s sol·licituds/domini/dia i un màxim de %4$s sol·licituds/%5$s sense matrícula - només seleccioni "%6$s" com a preferit "proveïdor Geocodificació" al tabulador d'acord amb l'esquerra per començar a utilitzar el servei.

en: <a href="%1$s" target="_blank">Click here</a> for a tutorial on how to activate MapQuest basemaps.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">Feu clic aquí</a> per a un tutorial de com activar MapQuest basemaps.

en: <a href="%1$s" target="_blank">Mapzen Search</a> is a search engine for places worldwide, powered by open data and as result our recommended geolocation provider.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">Cerca de Mapzen</a> és un motor de cerca per a llocs de tot el món, desenvolupat amb dades obertes i com a resultat el de la recomanació del nostre proveïdor de geolocalització.

en: <a href="%1$s" target="_blank">OpenStreetMap.org</a> and many other related services are formally operated by the <a href="%2$s" target="_blank">OpenStreetMap Foundation</a> (OSMF) on behalf of the community. Use of all OSMF operated services is subject to the <a href="%3$s" target="_blank">Acceptable Use Policies</a> and <a href="%4$s" target="_blank">Privacy Policy</a>. Please <a href="%5$s" target="_blank">contact the OSMF</a> if you have licensing, copyright or other legal questions and issues.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">OpenStreetMap.org</a> i molts altres serveis relacionats estan operats formalment per <a href="%2$s" target="_blank">Fundació OpenStreetMap</a>(OSMF) en nom de la comunitat. L'ús de tots els serveis operats per OSMF està subjectes a les <a href="%3$s" target="_blank">Polítiques d'ús acceptable</a> i <a href="%4$s" target="_blank">Política de privadesa</a>. Si us plau, <a href="%5$s" target="_blank">poseu-vos en contacte amb l'OSMF</a> si teniu llicències, drets d'autor o altres qüestions i problemes legals.

en: <a href="%1$s" target="_blank">OpenStreetMap</a> is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license. OpenStreetMap powers map data on thousands of web sites, mobile apps, and hardware devices. It is built by a community of mappers that contribute and maintain data about roads, trails, cafés, railway stations, and much more, all over the world.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">OpenStreetMap</a> és un mapa del món, creada per persones com vostè i gratuit sota una llicència oberta. El mapa OpenStreetMap es fa servir en milers de llocs web, aplicacions mòbils i dispositius de maquinari. Està construït per una comunitat de creadors de mapes que contribueixen i mantenen dades sobre camins, senders, cafeteries, estacions de tren i molt més, tot el món.

en: <a href="%1$s" target="_blank">maps.stamen.com</a> remains free (and ad-free), serves upwards of %2$s million tiles a month, and takes them hundreds of hours, and thousands of dollars, to sustain.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">maps.stamen.com</a> roman lliure (i lliure d'anunci), serveix més de %2$s milions tituls en un mes i els costa centenars d'hores i milers de dòlars, per sostenir.

en: <a href="%1$s">Click here to show all affected URLs</a>
ca: <a href="%1$s">Clic aquí per veure totes les URLs afectades</a>

en: <a href="%1$s">Please click here to start the automatic update process</a>
ca: <a href="%1$s">Si us plau feu clic aquí per iniciar el procés d'actualització automàtic</a>

en: <a href="%s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
ca: <a href="%s">Si us plau renovi el seu accés a actualitzacions i suport per mantenir el seu connector al dia i segur </a>.

en: <b>Warning: an active plugin or theme is also embedding the Google Maps API (script handle: %1$s) - this can break (Google) maps and address search on backend for %2$s!</b><br/>To fix this, please either remove that additional Google Maps API call manually or enable the compatibility option "<a href="%3$s">Deregister Google Maps API scripts enqueued by third parties</a>"
ca: <b>Advertiment: un plug-in actiu o tema també està arrelant l'API de Google Maps (maneta d'escriptura: %1$s)-això pot trencar (GoogleMaps) i busqui el backend %2$s'adreça!</b><br/>Per solucionar-ho, o bé suprimiu aquesta crida d'API de Google Maps addicional manualment o activar l'opció de compatibilitat "<a href="%3$s">Doneu de baixa els API de Google Maps de terceres parts</a>"

en: <strong>Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel</strong><br/>Beta versions may be used on production sites on your own risk only as they might be unstable!<br/>Important: please <a href="%1s">save the settings manually</a> after each plugin update and <a href="%2s" target="_blank">use the helpdesk</a> for feedback.
ca: <strong>Les proves beta estàn activades - Les actualitzacions es poden descarregar des del canal Beta</strong><br/>Les versions beta poden ser utilitzades en els centres de producció sota el seu propi risc, ja que poden ser inestables<br/>Important: si us plau <a href="%1s"> guardar la configuració de forma manual</a> després de cada actualització del connector i<a href="%2s" target="_blank">utilitzeu el servei d'assistència</a> per obtenir retroalimentació.

en: <strong>Important information for multisite installations:</strong><br/><h3>Please update the plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version (to avoid data loss when the plugin "Leaflet Maps Marker" gets deleted)!</h3>This message will disappear as soon as the free plugin has been updated.
ca: <strong>Informació addicional per instal·lacions multilloc:</strong><br/><h3> Si us plau, actualitzeu el connector "Leaflet Maps Marker" a l'última versió (per evitar la pèrdua de dades quan el connector "Leaflet Maps Marker" s'elimina)!</h3> Aquest missatge desapareix quan el connector gratuït s'ha actualitzat.

en: <strong>Important remarks if you plan to copy layers AND markers from another WordPress site</strong>:<br/> the next layer created will get the ID %1$s, so please verify after the layers have been created that the values in the column <i>layer</i> in the related marker import file fit the new layer IDs!
ca: <strong>Observacions Importants si heu de copiar capes i marcadors d'un altre lloc de WordPress</strong>:<br/>la següent capa creada aconseguirà la ID %1$s, així que si us plau verificar després que s'han creat les capes que els valors de la columna <i>capa</i> en el fitxer d'importació de marcador relacionats s'ajusta a la nova capa IDs!

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please FIRST update the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version and THEN delete the plugin in order to avoid plugin conflicts!<br/><h3>Deleting the plugin "Leaflet Maps Marker" before updating to the latest version will result in data loss!</h3> This message will disappear as soon as the free plugin has been updated and deleted.
ca: <strong> Gràcies per la compra d'una clau de llicència vàlida per Maps Marker Pro!</strong><br/> Per finalitzar la instal·lació, si us plau actualitzi el connector inactiu "Leaflet Maps Marker" a l'última versió i després esborri el connector per per evitar conflictes!<br/> <h3>Eliminar el connector "Leaflet Maps Marker" abans d'actualitzar a l'última versió es traduirà en la pèrdua de dades</h3> Aquest missatge desapareix quan el connector gratuït s'ha actualitzat i suprimit.

en: <strong>Warning: you are using the plugin cformsII which is causing the TinyMCE editor to break when creating new maps!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>This message will disappear automatically when the cformsII option "Fix TinyMCE error" is checked.
ca: <strong>Atenció: esteu utilitzant l'extensió cformsII que pot fer que l'editor TinyMCE casqui quan es creen mapes!</strong><br/><br/>Aquí teniu com solucionar-ho:<br/>1. feu clic a "cformsII" / "Configuració global" al menú d'administració del WordPress<br/>2. obriu la pestanya "WP Editor Button support"<br/>3. activeu l'opció "Fixa l'error TinyMCE"<br/>4. deseu els canvis<br/><br/>Si no veieu aquesta opció en la configuració, actualizeu primer a la darrera versió (això s'ha de fer manualment - mireu la pàgina web de l'extensió http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ per a més detalls)<br/><br/>Aquest missatge desapareixerà automàticament quan s'activi l'opció "Fixa l'error TinyMCE" del cformsII.

en: <strong>Warning: you are using the plugin jQuery Colorbox which is causing maps to break!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>This message will disappear automatically when the jQuery Colorbox option was updated.
ca: <strong>Atenció: esteu utilitzant l'extensió jQuery Colorbox que pot fer que casquin els mapes!</strong><br/><br/>Aquí teniu com solucionar això:<br/>1. feu clic a "Configuració" / "jQuery Colorbox" al menú d'administració del WordPress<br/>2. Desactiveu la casella "Automatitza jQuery Colorbox pr a totes les imatges, entrades i galeries:"<br/>3. activeu per contra la casella "Automatitza jQuery Colorbox per a les imatges de les galeries del WordPress solament:"<br/>4. deseu els canvis<br/><br/>Aquest missatge desapareixerà automàticament quan l'opció del jQuery Colorbox option s'actualitzi.

en: A custom image can only be used if you sign up for a custom visualead API key! Please visit %s for more information.
ca: Una imatge personalitzada només es pot utilitzar si us inscriviu a una clau costum visualead API! Si us plau visiti %s per a més informació.

en: A graphic advertising your World. Format: 180x120 pixel, transparent PNG
ca: Una publicitat gràfica del seu món. Format: 180 x 120 píxels, PNG transparent

en: A graphic spotlighting your World in promotions. Format: 1024x500 pixel, transparent PNG
ca: Un gràfic destacant el seu món a les promocions. Format: 1024x500 píxels, PNG transparent

en: A high resolution icon for your World which can be included in features. Format: 512x512 pixel, transparent PNG
ca: Una icona d'alta resolució per el seu Mon, que es pot incloure a característiques. Format: 512x512 píxel, PNG transparent

en: A layer with the ID %1$s has been successfully created
ca: Una capa amb la ID %1$s s'ha creat amb èxit

en: A layer with the ID %1s does not exist
ca: No existeix una capa amb el ID %1s

en: A marker with the ID %1$s has been successfully created
ca: Un marcador amb l'ID %1$s s'ha creat amb èxit

en: A marker with the ID %1s does not exist
ca: No existeix un marcador amb el ID %1s

en: A promotion text describing your World in more details.
ca: Un text que descrigui la seva promoció mundial en més detalls.

en: A short name for your World, should only be up to 20 characters, to be used when there is not enough space.
ca: Un nom curt per el seu Mon, només ha de tenir un màxim de 20 caràcters, que s'utilitzen quan no hi ha espai suficient.

en: A simple scale control that shows the scale of the current center of screen in metric (m/km) and/or imperial (mi/ft) systems. The following settings will be used for all marker and layer maps.
ca: Un simple control d'escala que mostra l'escala del centre actual de la pantalla en els sistemes mètric (m/km) o imperial (milles/peus). Els següents paràmetres s'utilitzaran per a tots els marcadors i per a tots els mapes de capes.

en: A tutorial on how to configure Mapbox basemaps can be found at %1$s
ca: Un tutorial sobre com configurar Mapbox basemaps es pot trobar a %1$s

en: API Key
ca: Clau API

en: API Keys
ca: Claus API

en: API access token
ca: Testimoni d'accés d'API

en: API access via IP %1s is not allowed
ca: El accés a l'API a través de l'IP %1s no està permès

en: API action is not allowed
ca: No es permet l'acció API

en: API call was successful
ca: La crida a l'API s'ha realitzat correctament

en: API default format
ca: Format predeterminat del API

en: API is disabled
ca: El API està desactivat

en: API key
ca: Clau API

en: API key required
ca: Es necessita una clau API

en: API key required!
ca: Cal una clau API!

en: API keys have been successfully generated.
ca: S'ha generat amb èxit les claus API.

en: API keys have been successfully regenerated.
ca: S'ha regenerat amb èxit les claus API.

en: API keys have been successfully revoked.
ca: Claus API han estat revocades amb èxit.

en: API parameter action has to be set
ca: S'ha d'establir l'acció del paràmetre API

en: API parameter action is invalid
ca: L'acció del paràmetre API no és vàlida

en: API parameter id has to be set
ca: S'ha d'establir el paràmetre d'identificació del API

en: API parameter type has to be set
ca: S'ha d'establir el tipus de paràmetre d l'API

en: API parameter type is invalid
ca: Tipus de paràmetre d l'API invàlid

en: API status
ca: Estat del API

en: API version is invalid
ca: La versió del API es invàlida

en: Access to Mapbox web services requires an access token. The access token is used to associate requests to API resources with your account.
ca: Accés als serveis web Mapbox un testimoni d'accés. El testimoni d'accés s'utilitza per associar les sol·licituds a recursos d'API amb el vostre compte.

en: Access to plugin updates and support area valid until:
ca: L'accés a actualitzacions del connector i a l'àrea de suport vàlid fins:

en: Action bar settings
ca: Configuració de la barra d'accions

en: Action bar visibility
ca: Visibilitat de barra d'accions

en: Active WMS layers
ca: Activa les capes WMS

en: Active shortcodes with invalid map IDs
ca: Shortcodes actiu amb l'ID de mapa no vàlid

en: Add GeoRSS feed to &lt;head&gt;
ca: Afegeix el canal GeoRSS a &lt;dalt&gt;

en: Add Map
ca: Afegir el mapa

en: Add a geolocate button to all maps which allows to show and follow your current location:
ca: Afegir un botó geolocalitzar a tots els mapes que permet mostrar i seguir la vostra ubicació actual:

en: Add a geolocate button to each map
ca: Afegir un botó geolocalitzar a cada mapa

en: Add a new marker to display a single location. To display multiple locations at the same time, <a href="%1$s">create a layer</a> first (e.g. "company locations") and then add markers (e.g. "headquarters", "store A", "store B") assigned to that layer.
ca: Afegir un nou marcador per mostrar una localització senzilla. Per mostrar diversos llocs al mateix temps, <a href="%1$s">crear una capa</a> primer (p. ex. "localitzacionsde l'empresa") i després afegir marcadors (p. ex. "quarter general", "emmagatzemar A", "botiga B") assignats a aquella capa.

en: Add an expandable minimap to your maps which shows the same as the main map with a set zoom offset
ca: Afegir un minimapa ampliable als seus mapes, que mostra el mateix que el mapa principal, amb un desplaçament zoom

en: Add new layer
ca: Afegeix una capa nova

en: Add new marker
ca: Afegeix un marcador nou

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information!
ca: És molt senzill afegir una traducció nova o actualitzar-ne una - visiteu % per a més informació!

en: Additionally the pro version does not display the visualead logo on the QR code output pages.
ca: A més, la versió pro no mostra el logo de visualead a les pàgines de sortida de codi QR.

en: Address
ca: Adreça

en: Admin notices
ca: Avisos admin

en: Administrator (Capability activate_plugins)
ca: Administrador (Capacitat activate_plugins)

en: Advanced settings
ca: Paràmetres avançats

en: Affiliate ID
ca: ID d'afiliat

en: Affiliates
ca: Afiliats

en: Afrikaans
ca: Africaans

en: After camera movement stops, specifies the number of seconds to wait before refreshing the view (is used when viewRefreshMode is set to onStop)
ca: Una vegada els moviments de la càmera acaben, especifiqueu el nombre de segons que cal esperar abans de refrescar la vista (s'utilitza quan viewRefreshMode està definida a onStop)

en: Albanian
ca: Albanès

en: Algolia Places settings
ca: Configuració de Algolia Places

en: All broken layer assignements have been updated successfully to layer ID %1$s.
ca: Totes les assignacions de capa de trencades s'han actualitzat correctament a la capa ID %1$s.

en: All layers
ca: Totes les capes

en: All markers from all layers have been successfully deleted
ca: Tots els marcadors de totes les capes s'han suprimit correctament

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully assigned to layer ID %2$s
ca: Tots els marcadors de la capa amb identificador %1$s s'han assignat correctament a la capa amb identificador %2$s

en: Allowed API actions
ca: Accions del API admeses

en: Allowed API request methods
ca: Mètodes de petició d'API admesos

en: Allowed referer
ca: 'referers' admesos

en: Always
ca: Sempre

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Amount of pixels to pan when pressing an arrow key
ca: Quantitat de píxels que cal desplaçar-se quan es premi una tecla de fletxa

en: An API key is required if you want to use Bing Maps as basemap for marker or layer maps. Please click on the question mark for more info on how to get your API key.
ca: Cal una clau API si voleu fer servir els mapes de Bing com a mapa base dels mapes de capa o marcadors. Feu clic a la pregunta per a més informació sobre com aconseguir una clau API.

en: App icon URL
ca: URL de la icona de App

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (Saudi Arabia)
ca: Àrab (Aràbia Saudita)

en: Are you sure that you want to revoke this API key?
ca: Estàs segur de que vols revocar aquesta clau API?

en: Armenian
ca: Armeni

en: As you are running your blog within a WordPress Multisite installation, please use this icon directory on your server: %2$s/
ca: Ja que esteu executant el bloc en una instal·lació multilloc del WordPress, utilitzeu aquest directori d'icones al servidor: %2$s/

en: Assign the following layer instead
ca: Assignar en les seu lloc la següent capa

en: Attach directions panel with address to popup text on each marker
ca: Un panell d'adreces amb direcció al text emergent a cada marcador

en: Attachment
ca: Adjunció

en: Attribution
ca: Atribució

en: Audit
ca: Audita

en: Augmented-Reality
ca: Realitat augmentada

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication method
ca: Mètode d'autentificació

en: Authentication settings
ca: Configuració d'autentificació

en: Author (Capability edit_published_posts)
ca: Autor (Capacitat edit_published_posts)

en: Available WMS layers
ca: Capes WMS disponibles

en: Available WMS layers for new markers/layers
ca: Capes WMS disponibles per a marcadors/capes noves

en: Available basemaps in control box
ca: Mapes base disponibles a la caixa de control

en: Available columns
ca: Columnes disponibles

en: Available geocoding providers
ca: Proveïdors de geocodificació disponibles

en: Available overlays for new markers/layers
ca: Superposicions disponibles per a marcadors/capes noves

en: Available overlays in control box
ca: Superposicions disponibles a la caixa de control

en: Available providers
ca: Proveïdors disponibles

en: Avoid highways
ca: Evita autopistes

en: Avoid tolls
ca: Evita peatges

en: Azerbaijani (Latin)
ca: Azerbaidjan (Llatí)

en: Back to Tools
ca: Torna a les eines

en: Background
ca: Fons

en: Backup/Restore settings
ca: Opcions de la còpia de seguretat

en: Bangla (India)
ca: Bangla (Índia)

en: Basemap
ca: Mapa base

en: Basemap/overlay controlbox on frontend
ca: Caixa de control del mapa base/superposició al davant

en: Basemaps
ca: Mapes base

en: Basque
ca: Basc

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
ca: Abans de publicar un nou tiquet de suport, si us plau, seguiu les instruccions de <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/readme-first</a>, que li donarà una guia sobre com fer front als problemes més comuns.

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Below you find you current settings. Use copy and paste to make a backup or restore.
ca: A continuació trobareu els paràmetres actuals. Utilitzeu copiar i enganxar per fer una còpia de seguretat o restauració.

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bicycle
ca: Bicicleta

en: Bing Culture Parameter
ca: Paràmetre de Cultura del Bing

en: Bing Maps (Aerial)
ca: Mapes de Bing (vista aèria)

en: Bing Maps (Aerial+Labels)
ca: Mapes de Bing (vista aèria+etiquetes)

en: Bing Maps (Road)
ca: Mapes de Bing (Carretera)

en: Bing Maps (worldwide)
ca: Bing Maps (mundial)

en: Bing Maps API key
ca: Clau API dels mapes de Bing

en: Black and White
ca: Blanc i negre

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bosnian (Latin)
ca: Bosni (Llatí)

en: Bottom left of the map
ca: Part inferior esquerra del mapa

en: Bottom right of the map
ca: Part inferior dreta del mapa

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulk actions for selected markers
ca: Accions en massa dels marcadors seleccionats

en: CSS classname
ca: Nom de la classe CSS

en: Can be changed for each layer map
ca: Es pot canviar per la capa de cada mapa

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Car
ca: Cotxe

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan Spanish
ca: Català

en: Central Curdish
ca: Curdish Central

en: Change number in settings
ca: Canvia el número a la configuració

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Changelog for version %s
ca: Registre de canvis per a la versió %s

en: Check this box and click "Save Changes" below to reset plugin options to their defaults.
ca: Activeu aquesta casella i feu clic a "Desa els canvis" per reinicialitzar les opcions de l'extensió a les predeterminades.

en: Checked WMS layers
ca: Capes WMS comprovades

en: Checked overlays in control box
ca: Superposicions comprovades en la caixa de control

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Chinese (simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Choose how marker names should be displayed in KML files
ca: Tria com s'han de mostrar els noms dels marcadors als fitxers KML

en: Click here for a tutorial on how to convert a non-GPX-track file into a GPX track file
ca: Per un tutorial sobre com convertir un arxiu de traça no GPX a una traça GPX fer clic aquí

en: Click here for more information on animations in KML/Google Earth
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre les animacions en KML/Google Earth

en: Click here for more information on how to display in Wikitude Augmented-Reality browser
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com visualitzar el navegador de realitat augmentada del Wikitude

en: Click here for more information on how to integrate GeoJSON into external websites or apps
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com integrar GeoJSON en pàgines webs externes o aplicacions

en: Click here for more information on how to submit your Geo Sitemap to Google
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com enviar el vostre mapa Geo a Google

en: Click here for more information on how to subscribe to new markers via GeoRSS
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com subscriure's a marcadors nous via GeoRSS

en: Click here for more information on how to use as KML in Google Earth or Google Maps
ca: Feu clic aquí per a més informació sobre com utilitzar KML en el Google Earth o en el Google Maps

en: Click here for more information on how to use the MapsMarker API
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre com utilitzar l'API MapsMarker

en: Click here to contact the site owner who can activate this plugin again.
ca: Clic aquí per a contactar amb el propietari del lloc per a que torni a activar aquest pluguin.

en: Click here to get more information about this pro feature on mapsmarker.com
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre aquesta funció Pro en mapsmarker.com

en: Click here to get the full changelog for leaflet.js v%1s currently integrated in the pro version
ca: Feu clic aquí per obtenir el registre de canvis complet per leaflet.js v%1s actualment integrat en la versió Pro

en: Cluster colors
ca: Clúster colors

en: Clustering can be enabled/disabled for each layer separately on the layer edit page. Below you will find the global settings which are valid for all layer maps with clustering enabled.
ca: L'agrupació pot ser activada/desactivada de cada capa per separat a la pàgina de la edició de capes. A continuació trobareu els ajusts globals que són vàlids per a tots els mapes de capa amb l'agrupació habilitada.

en: Columns to show
ca: Columnes que cal mostrar

en: Comma separated list of keywords that characterize the content provider. When users search for content in Wikitude the tags will be searched as well. A match in the tags is higher ranked than in the description.
ca: Llista de paraules clau separades per comes que caracteritzen el proveïdor de contingut. Quan els usuaris buscar continguts a Wikitude les etiquetes es buscan també. Una trobada en les etiquetes és de major puntuació que en la descripció.

en: Comma-separated list of WMS styles
ca: Llista separada per comes dels estils de les WMS

en: Compatibility settings
ca: Configuració de compatibilitat

en: Contributor (Capability edit_posts)
ca: Col·laborador (Capacitat edit_published_posts)

en: Control box status
ca: Estat del quadre de control

en: Control options
ca: Opcions dels control

en: Controlbox for basemaps/overlays
ca: Caixa de control per a mapes base / superposicions

en: Controlbox status
ca: Estat de la caixa de control

en: Controlbox status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de la caixa de control de totes les capes

en: Controls the presence of a close button in popups.
ca: Controla la presència d'un botó per tancar als emergents.

en: Coordinate Reference System
ca: Sistema de referència de coordenades

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: Country code
ca: Codi de país

en: Create QR code image for standalone map in fullscreen mode
ca: Crea imatge de codi QR per a un mapa independent en mode pantalla completa

en: Created By
ca: L'ha creat

en: Created On
ca: L'ha creat el

en: Created by
ca: L'ha creat

en: Created on
ca: L'ha creat el

en: Credits & special thanks
ca: Crèdits i agraïments especials

en: Croatian
ca: Croat

en: Custom Basemap
ca: Mapa base personalitzat

en: Custom Basemap 2
ca: Mapa base personalitzat 2

en: Custom Basemap 3
ca: Mapa base personalitzat 3

en: Custom base domain
ca: Domini base personalitzat

en: Custom basemap
ca: Mapa base personalitzat

en: Custom basemap 2
ca: Mapa base personalitzat 2

en: Custom basemap 3
ca: Mapa base personalitzat 3

en: Custom icons URL
ca: URL personalitzada d'Icones

en: Custom icons directory
ca: Directori d'icones personalitzades

en: Custom marker shadow URL
ca: URL del marcador personalitzat d'ombra

en: Custom overlay
ca: Superposició personalitzada

en: Custom overlay 2
ca: Superposició personalitzada 2

en: Custom overlay 2 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 2

en: Custom overlay 3
ca: Superposició personalitzada 3

en: Custom overlay 3 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 3

en: Custom overlay 4
ca: Superposició personalitzada 4

en: Custom overlay 4 settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició 4

en: Custom overlay settings
ca: Configuració personalitzada de la superposició

en: Czech
ca: Xec

en: Daily
ca: Diàriament

en: Danish
ca: Danès

en: Data
ca: Dades

en: Database upgrade is finished.
ca: S'ha acabat d'actualitzar la base de dades.

en: Date format
ca: Format de la data

en: Default Field
ca: Camp predeterminat

en: Default basemap
ca: Mapa base predeterminat

en: Default basemap for new markers/layers
ca: Mapa base per a tots els marcadors i capes noves

en: Default culture
ca: Cultura predeterminada

en: Default icon
ca: Icona predeterminada

en: Default language
ca: Idioma predeterminat

en: Default layer ID
ca: ID capa per defecte

en: Default number of markers for paging
ca: Nombre de marcadors per pàgina per defecte

en: Default number of markers for paging:
ca: Número de marcadors per página per defecte:

en: Default output format (can be overwritten by parameter format on each API request)
ca: Format de sortida per defecte (pot ser sobreescrit per el paràmetre de format a cada sol·licitud del API)

en: Default values for marker icons
ca: Valors predeterminats de les icones del marcador

en: Default values for marker popups
ca: Valors predeterminats dels marcadors emergents

en: Default values for markers added directly
ca: Valors predeterminats dels marcadors afegits directament

en: Default values for new layer maps
ca: Valor predeterminat per a mapes de capes nous

en: Default values for new marker maps
ca: Valors predeterminats per a mapes de marcadors nous

en: Defaults values for markers added directly:
ca: Valors predeterminats per als marcadors afegits directament:

en: Deferred loading
ca: Càrrega diferida

en: Delete all %1$s markers from all %2$s layers
ca: Suprimeix tots els %1$S marcadors de totes les %2$s capes

en: Delete all markers from a layer
ca: Suprimeix tots els marcadors d'una capa

en: Description
ca: Descripció

en: Description of the content provider that provides additional information about the content displayed.
ca: Descripció del proveïdor de contingut que proporciona informació addicional sobre el contingut mostrat.

en: Directions
ca: Com arribar

en: Display a list of markers under layer maps
ca: Mostrar una llista de punts sota les capes del mapa

en: Display legend?
ca: Mostra la llegenda?

en: Display markers from selected layers only
ca: Mostra solament els marcadors de les capes seleccionades

en: Display panel
ca: Panell de la pantalla

en: Distance
ca: Distància

en: Distance units
ca: Unitats de distància

en: Do you have questions or issues? Please use the following support channels appropriately.
ca: Tens alguna pregunta o problema? Per favor, usa apropiadament els seguents canals de suport.

en: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar les capes WMS actives de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the basemap for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el mapa base de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the clustering-status for all layers? (cannot be undone)
ca: ¿De veritat vol canviar l'agrupació d'estat per a totes les capes? (No es pot desfer)

en: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de la caixa de control de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la llistat d'estat dels marcadors de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the map size for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar la mida del mapa per a totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the overlay status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar l'estat de superposició de totes les capes? (no es podrà canviar)

en: Do you really want to change the panel status for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el panell d'estat de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to change the zoom level for all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu canviar el nivell de zoom per a totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to delete all markers from all layers? (cannot be undone)
ca: Realment voleu suprimir tots els marcadors de totes les capes? (no es podrà desfer)

en: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (cannot be undone)
ca: Segur que voleu suprimir tots els marcadors de la capa seleccionada? (no es podran desfer els canvis)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s)?
ca: Segur que voleu suprimir la capa %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete marker %1$s (ID %2$s)?
ca: Segur que voleu suprimir el marcador %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete this marker?
ca: Segur que voleu suprimir aquest marcador?

en: Do you really want to move the selected markers?
ca: Segur que voleu moure els marcadors seleccionats?

en: Do you really want to update your settings?
ca: Realment voleu actualitzar la configuració?

en: Documentation
ca: Documentació

en: Does the WMS server support KML output?
ca: El servidor WMS suporta la sortida en KML?

en: Domain to activate
ca: Domini a activar

en: Download your free 30-days trial at www.mapsmarker.com
ca: Descarrega una prova gratuita de 30 dies a www.mapsmarker.com

en: Duration
ca: Duració

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch (Netherlands)
ca: Holandès (Holanda)

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: EPSG:3857 (Spherical Mercator), used by most of commercial map providers (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)
ca: EPSG:3857 (Spherical Mercator), que utilitzen la majoria de proveïdors de mapes comercials (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)

en: EPSG:4326 (Mercator), used by some map providers.
ca: EPSG:4326 (Mercator), que utilitzen alguns proveïdors de mapes.

en: EPSG:4326 (Plate Carree), very popular among GIS enthusiasts
ca: EPSG:4326 (Plate Carree), molt popular entre entusiastes del GIS

en: Edit
ca: Edita

en: Edit layer
ca: Edita la capa

en: Edit layer
ca: Edita la capa

en: Edit marker
ca: Edita el marcador

en: Editor (Capability moderate_comments)
ca: Editor (Capacitat moderate_comments)

en: Editor used to edit maps
ca: Editor utilitzat per editar mapes

en: Elevation
ca: Elevació

en: Elevation gain
ca: Guany en elevació

en: Elevation loss
ca: Pèrdua en elevació

en: Enable continuousWorld?
ca: Activa continuousWorld?

en: Enable nowrap?
ca: Activa nowrap?

en: End
ca: Fi

en: End icon
ca: Incona de final

en: End time
ca: Hora de finalització

en: English
ca: Anglès

en: English (Australian)
ca: Anglès (Australià)

en: English (Great Britain)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United Kingdom)
ca: Anglès (Gran Bretanya)

en: English (United States)
ca: Anglès (Estats Units)

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
ca: Error: Es va demanar un tipus desconegut de validació de claus local.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
ca: Error: Si us plau, creu el següent arxiu (i directoris si no existeixen ja):<br />\r\n<br />\r\ n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
ca: Error: Si us plau doneu accés d'escriptura a la següent ruta:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
ca: Error: La clau local no és vàlida per a aquesta llicència.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
ca: Error: La clau de llicència local ha estat manipulada o no és vàlida.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
ca: Error: La clau de llicència local és invàlida per a aquesta ubicació.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
ca: Error: El període màxim de gràcia de la clau de llicència local ha expirat.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
ca: Error: Aquesta llicència ha estat suspesa. Això sol succeir quan algú intenta registrar una segona llicència de prova per al mateix domini. <a href="%1s" target="_blank">Si us plau, feu clic aquí per obtenir una llicència sense caducitat per aquest domini. </a>

en: Error: This license is pending review.
ca: Error: Aquesta llicència està pendent de revisió.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
ca: Error: Aquesta versió del connector es va alliberar després que el seu accés de descàrrega expirés. Si us plau, <a href="%1$s" target="_blank">renovi la descàrrega i l'accés de suport</a> o <a href="%2$s" target="_blank"> instal·li la seva versió anterior vàlida </a>.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support or to downgrade to your previous valid version.
ca: Error: Aquesta versió del connector va ser posada en funcionament després que el seu accés de descàrrega expirés. Si us plau, poseu-vos en contacte amb l'administrador (%1s) per renovar el seu accés a actualitzacions i suport del connector o retrocedeixi a la versió anterior vàlida.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
ca: Error: Aquesta versió del programari va ser alliberada després de que el seu accés de descàrrega expirés. Renovi la descàrrega i l'accés a suport o instal·li una versió anterior.

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist!
ca: Error: no existeix cap capa amb l'identificador %1$s!

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist!
ca: Error: no existeix un marcador amb l'identificador %1$s!

en: Error: coordinates cannot be empty!
ca: Error: les coordenades no poden estar buides!

en: Error: layer could not be added
ca: Error: no s'ha pogut afegir la capa

en: Error: layer does not exist
ca: Error: la capa no existeix

en: Error: marker could not be added
ca: Error: no es pot afegir el marcador

en: Error: marker could not be updated
ca: Error: no es pot actualitzar el marcador

en: Error: settings were not updated as your input could not be serialized.
ca: Error: Les opcions no s'han actualitzat en la mesura de que el seu client no es pot serialitzar.

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
ca: Error: No es pot determinar l'emmagatzematge de claus local.

en: Error: the local license key could not saved.
ca: Error: la clau de llicència local no es pot guardar.

en: Error: your user does not have the permission to delete markers from other users!
ca: Error: el teu usuari no te permisos per a eliminar marcadors d'altres usuaris!

en: Error: your user does not have the permission to edit markers from other users!
ca: Error: el teu usuari no te permisos per a editar marcadors d'altres usuaris!

en: Estonian
ca: Estonià

en: Exclude layers
ca: Excloure les capes

en: Exclude markers
ca: Excloure els marcadors

en: Exclude specific markers
ca: Excloure els marcadors especificats

en: Exit fullscreen
ca: Sortir de pantalla complerta

en: Export all markers as ARML for Wikitude
ca: Exporta tots els marcadors com a ARML per a Wikitude

en: Export all markers as GeoJSON
ca: Exporta tots els marcadors com a GeoJSON

en: Export all markers as KML
ca: Exporta tots els marcadors com a KML

en: Export as ARML for Wikitude Augmented-Reality browser
ca: Exporta com a ARML per al navegador de realitat augmentada de Wikitude

en: Export as GeoJSON
ca: Exporta com a GeoJSON

en: Export as GeoRSS
ca: Exporta com a GeoRSS

en: Export as KML for Google Earth/Google Maps
ca: Exporta com a KML per al Google Earth o el Google Maps

en: Export layers
ca: Exportar capes

en: Export markers
ca: Exportar marcadors

en: FAQ
ca: PMF

en: Fastest
ca: Més ràpid

en: Feature available in pro version only
ca: Funcionalitat disponible exclusivament en la versió pro

en: Feature graphic
ca: Característica gràfica

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %s
ca: El fil de subscripció no es pot llegir, intenteu-ho més tard o llegiu les darreres entrades del bloc a %s

en: Filipino
ca: Filipí

en: Filter to use
ca: Filtre a usar

en: Filters and actions
ca: Filtres i accions

en: Finnish
ca: Finès

en: First name
ca: Nom

en: Flavor to use
ca: Variant per a usar

en: Follow @MapsMarker on Twitter
ca: Segueix @MapsMarker a Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
ca: Segueix MapsMarker a Facebook

en: Follow MapsMarker on Google+
ca: Segeuix MapsMarker a Google+

en: Foot
ca: Peu

en: Footer is recommended for better performance. If you are using WordPress lesser than v3.3, Javascript files automatically get inserted into the header of your site and the javascript needed for each maps inline within the content.
ca: Peu de pàgina es recomanable per a un millor rendiment. Si utilitzeu WordPress menor que v3.3, els arxius Javascript automàticament queden inserits a la capçalera del lloc i el javascript necessari per a cada mapa, en línia dins del contingut.

en: For a tutorial on how to register a free Google API server key for "Google Places API Web Service" and "Google Maps Geocoding API", please <a href="%1$s" target="_blank">click here</a>
ca: Per a un tutorial sobre com registrar una clau de servidor gratuita per la API de Google per "Google Places API Web Service" and "Google Maps Geocoding API", si us plau<a href="%1$s" target="_blank">fer clic aquí</a>

en: For example
ca: Per exemple

en: For full documentation and usage examples please visit %1$s
ca: Per la documentació complerta i exemples d'us visitar %1$s

en: For more details please visit the MapsMarker API docs.
ca: Per obtenir més informació, visita la documentació de API MapsMarker.

en: For more details, showcases and reviews please also visit <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>
ca: Per a més detalls i ressenyes visiteu també <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>

en: For more information on how to use the MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">please visit the API docs on mapsmarker.com</a>
ca: Per obtenir més informació sobre com utilitzar l'API MapsMarker, <a href="%1s" target="_blank">si  us plau visiteu la documentació de l'API de mapsmarker.com</a>

en: For more information please visit the Shortcode API docs at %1$s
ca: Per mes informació visita la documentació de la API Shortcode a %1$s

en: For you information: maps created with the free version and custom settings will NOT be deleted when uninstalling the free plugin!
ca: Per la seva informació: els mapes creats amb la versió gratuïta i els ajusts personalitzats no s'eliminaran en desinstal·lar el connector gratuït!

en: Force a specific size of the QR Code cell (Measured in pixels). Once this parameter is used then the "QR size" parameter is ignored. If the resulting QR Code size is bigger than the image, then the image is extended.
ca: Forçar una mida específic de la cèl·lula de Codi QR (mesura en píxels). Quan aquest paràmetre s'utilitza llavors el paràmetre "mida QR" s'ignora. Si la mida resultant del codi QR és més gran que la imatge, llavors la imatge s'amplia.

en: France
ca: França

en: Free trial license is valid until:
ca: La llicència de prova gratis és vàlida fins:

en: French
ca: Francès

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: Fullscreen
ca: A pantalla completa

en: Fullscreen button
ca: Botó de pantalla completa

en: Fullscreen button position
ca: Posició del botó de pantalla completa

en: Furthermore can also remove the attribution link from the recent marker widget:
ca: A més també pot eliminar l'enllaç de l'atribució des del giny de marcador recent:

en: Furthermore the viewport of the device used is considered, which results in optimized display of fullscreen maps especially on mobile devices:
ca: A més, es te en compte la pantalla del dispositiu utilitzat, el que resulta en la visualització optima dels mapes a pantalla completa, especialment en els dispositius mòbils:

en: GPX icon settings
ca: Configuració de la icon GPX

en: GPX track
ca: Traça GPX

en: GPX tracks
ca: Traces GPX

en: GPX tracks settings
ca: Cconfiguració de les traces GPX

en: Galician
ca: Galleg

en: General directions settings
ca: Configuració general de les adreces

en: General settings
ca: Opcions generals

en: Generate URL
ca: Generar URL

en: Geo Sitemap
ca: Mapa geo

en: Geocoding
ca: Geocodificació

en: Geocoding error: %1s
ca: Error de codificació geogràfica: %1s

en: Geocoding provided by
ca: Geocodificació proporcionada per

en: Geocoding provider
ca: Proveïdor de Geocodificació

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (Germany)
ca: Alemany (Alemanya)

en: Get directions
ca: Com arribar

en: Go back to form
ca: Torna al formulari

en: Go to plugin website
ca: Vés a la pàgina web de l'extensió

en: Google API server key
ca: Clau del servidor API de Google

en: Google Geocoding settings
ca: Configuració de Google Geocoding

en: Google Maps (Hybrid)
ca: Google Maps (Híbrid)

en: Google Maps (Roadmap)
ca: Google Maps (carretera)

en: Google Maps (Satellite)
ca: Maps de Google (satèl·lit)

en: Google Maps (Terrain)
ca: Google maps (Relleu)

en: Google Maps (worldwide)
ca: Google Maps (mundial)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
ca: Nomes per usuaris de plans Premium de la API de Google Maps

en: Google Maps JavaScript API
ca: API JavaScript de Google Maps

en: Google Maps JavaScript API key
ca: Clau de la API JavaScript de Google Maps

en: Google Maps base domain
ca: Domini base del Google Maps

en: Google Maps directions
ca: Adreces de Google Maps

en: Google Maps styling
ca: Estil Google Maps

en: Google QR settings
ca: Configuració de Google QR

en: Google language localization
ca: Idioma de localització de Google

en: Gosmore instance to calculate the route
ca: Instància Gosmore per calcular la ruta

en: Greek
ca: Grec

en: HTML5 fullscreen maps
ca: Mapes pantalla completa HTML5

en: Heart rate
ca: Freqüència cardíaca

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height
ca: Alçada

en: Height of the icons in pixel
ca: Alçada de les icones en píxels

en: Height of the shadow icon in pixel
ca: Alçada de la icona d'ombra en píxels

en: Help
ca: Ajuda

en: Help & Support
ca: Ajuda i suport

en: Hide MapsMarker.com backlinks
ca: Amagar MapsMarker.com backlinks

en: Hide blog posts and link section:
ca: Amagueu les entrades del bloc i la secció d'enllaços:

en: Hide minimap
ca: Amaga minimapa

en: High Resolution Icon
ca: Icona d'alta resolució

en: Hiking
ca: Senderisme

en: Home button
ca: Botó d'inici

en: Home button position
ca: Posició del botó d'inici

en: Hour
ca: Hora

en: Hourly
ca: Cada hora

en: How many markers should be listed on one page at the page "list all markers"?
ca: Quants marcadors per pàgina s'han de llistar a la pàgina "llista tots els marcadors"?

en: How to support OpenStreetMap
ca: Com donar suport a OpenStreetMap

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hybrid
ca: Híbrid

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
ca: He llegit les <a href="%1$s" target="_blank">Condicions del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank">Política de privacitat</a> .

en: IP access restriction
ca: Restricció d'accés IP

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon
ca: Icona

en: Icon anchor
ca: Àncora d'icona

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: Identifies the content provider or content channel, no spaces/special characters
ca: Identifica el proveïdor de contingut o canal de contingut, sense espais ni caràcters especials

en: If an IP address or range is entered above (like 12.34.56.*), only API calls from this IP address or range are allowed.
ca: Si s'introdueix una adreça IP o un rang (com 12.34.56. *), Només es permeten les trucades a l'API de la direcció o rang d'adreces IP.

en: If checked, panel on top of map is displayed
ca: Si es selecciona, es mostra el panell a la part superior del mapa

en: If empty, marker creation date will be used
ca: Si està buit, s'usarà la data de creació del marcador

en: If empty, markers from all layers are selected.
ca: Si està buit, es seleccionen els marcadors de totes les capes.

en: If enabled, css files will only be loaded if a shortcode is used.
ca: Si està habilitat, els arxius CSS només es carregaran si s'utilitza un codi curt.

en: If enabled, maps will automatically be resized to width=100% if map width unit is set to px and the div parent element is smaller than the width of the map.
ca: Si està habilitat, els mapes automàticament es canviaran a width=100% si la unitat de ample s'estableix en píxels i l'element primari div és menor que l'amplada del mapa.

en: If enabled, panning of the map will have an inertia effect where the map builds momentum while dragging and continues moving in the same direction for some time. Feels especially nice on touch devices.
ca: Si està activat, el desplaçament del mapa tindrà un efecte d'inèrcia quan el mapa es construeix mentre s'arrossega i es continua movent en la mateix direcció per algun temps. És especialment adient per a dispositius tàctils.

en: If option above is set to yes, the directory on server where icons are stored will be used (needed for backend only). If the option above is set to no, the following marker icons directory will be used:
ca: Si l'opció anterior s'estableix en si, s'utilitzarà el directori en el servidor on s'emmagatzemen les icones (necessari per backend només). Si l'opció anterior s'estableix en no, s'utilitzarà el següent directori d'icones:

en: If set (1 to 18 repectively 19 if supported), at this zoom level and below markers will not be clustered.
ca: Si s'estableix (1 a 18, respectivament, 19 si és compatible), en aquest nivell de zoom i per sota no s'agrupen marcadors.

en: If set (like http://www.your-domain.com/form.php), only API calls with this referer are allowed.
ca: Si s'estableix (com http://www.your-domain.com/form.php), només es permeten trucades a l'API amb aquest 'referer'.

en: If set to true then adding individual markers to the MarkerClusterGroup after it has been added to the map will add the marker and animate it in to the cluster. Defaults to false as this gives better performance when bulk adding markers.
ca: Si s'estableix a verdader, l'addició de marcadors individuals a MarkerClusterGroup després que s'ha afegit al mapa, afegirà el marcador i animarà l'agregació. Per omissió és fals, ja que dóna un millor rendiment a l'addició de marcadors.

en: If set to true, overrides the icon for all added markers to make them appear as a 1 size cluster:
ca: Si s'estableix a verdader, anul·la la icona per a tots els marcadors afegits per fer-los aparèixer com una agrupació mida 1:

en: If set to true, the tile coordinates will not be wrapped by world width (-180 to 180 longitude) or clamped to lie within world height (-90 to 90). Use this if you use Leaflet for maps that do not reflect the real world (e.g. game, indoor or photo maps).
ca: Si està definit a cert, les coordenades del mosaic no s'ocuparan per l'ample de món (longitud -180 a 180) ni cabran dins de l'altitud del món (-90 a 90). Utilitzeu això si useu Leaflet per a mapes que no reflecteixen el món real (per exemple, un joc o mapes de fotos).

en: If set to true, the tiles just will not load outside the world width (-180 to 180 longitude) instead of repeating.
ca: Si està definit a cert, els mosaics no es carregaran fora de l'ample del món (longitud -180 a 180) enlloc de repetir-se.

en: If set to yes, please be aware that the pro settings below have to be changed when you move your WordPress installation to another server for example!
ca: Si s'estableix a si, tingui en compte que els ajustaments de mes avall cal canviar-los en moure la instal·lació de WordPress a un altre servidor, per exemple!

en: If set, creates a scrollable container of the given height in pixel inside popups if its content exceeds it.
ca: Si es defineix, crea un contenidor desplaçable de l'alçada en píxels especificada dins dels emergents si el seu contingut l'excedeix.

en: If the WMS server supports KML output of the WMS layer, the settings below will be used when a marker or layer map with this active WMS layer is exported as KML.
ca: Si el servidor WMS suporta la sortida KML de la capa WMS, la configuració següent s'utilitzarà quan un marcador o capa del mapa amb aquesta capa WMS s'exporti com a KML.

en: If the option above is set to yes, icons will automatically be loaded from this URL. If the option above is set to no, the following marker icons url will be used:
ca: Si l'opció anterior s'estableix en si, les icones es carregaran automàticament des d'aquesta URL. Si l'opció anterior s'estableix en no, s'utilitzarà el següent URL d'icones de marcador :

en: If true, inverses Y axis numbering for tiles (turn this on for TMS services).
ca: Si és cert, inverteix la numeració de l'eix Y per als mosaics (s'activa per a serveis TMS).

en: If true, the control is updated on moveend, otherwise it is always up-to-date (updated on move).
ca: Si està actiu, el control s'actualitzarà en arribar al punt final, en cas contrari sempre s'actualitza (s'actualitza en moure'l).

en: If unchecked, the popup will only be visible after clicking on the marker on marker- or layer-maps.
ca: Si no es marca, el popup només serà visible després de fer clic al marcador a marcador- o capas-mapes.

en: If yes, the WMS service will return images with transparency
ca: Si és afirmativa, el servei WMS retornarà les imatges amb transparència

en: If you choose footer, javascripts will also only be loaded when a shortcode is used and not on all pages.
ca: Si decideix peu de pàgina, els javascripts també es carregaran només quan s'utilitzi un codi curt i no en totes les pàgines.

en: If you enable Google as geocoding provider by filling in your credentials below, "<a href="%1$s" target="_blank">Google Places API Web Service</a>" (allowing up to %2$s free requests/day) will be available for manual location search.
ca: Si actives Google com a proveïdor de geocodificació escriu les teves credencials a continuació, "<a href="%1$s" target="_blank">Google Places API Web Service</a>" (amb permís per fins a %2$s sol·licituds gratuites al dia) estarà disponible per a una cerca manual de localitzacions.

en: If you have any issues with your license, <a href="%1$s" target="_blank">please open a new support ticket</a>!
ca: Si vostè té algun problema amb la seva llicència, <a href="%1$s" target="_blank"> si us plau obri un nou tiquet de suport </a>!

en: If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%1s" target="_blank">see available packages</a>), registering a free 30-day trial license key is not mandatory and the plugin can also be tested without time limitation.
ca: Si instal·leu el Maps Marker Pro en un ordinador en local (<a href="%1s" target="_blank">mireu els paquets disponibles</a>), el registre de la llicència per a un període de proves de 30 dies no és necessari i l'extensió es pot provar sense limitació de temps.

en: If you want to be able to set all available options, please switch to the advanced editor.
ca: Si vostè vol ser capaç de configurar totes les opcions disponibles, si us plau, canviï a l'editor avançat.

en: If you want to use another icon than the blue pin (%s), please enter the file name of the icon in the form field - e.g. smiley_happy.png
ca: Si voleu utilitzar una icona diferent que l'espiga blava (%s), introduïu el nom del fitxer de la icona en el camp de formulari - per exemple, smiley_happy.png

en: If you want to use custom images, please enter the URL to app icons and launch images below:
ca: Si vol utilitzar imatges personalitzades, si us plau, introdueixi la URL de les icones de les aplicacions i posi en marxa les imatges tot seguit:

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and ask your WordPress admin to upload the new icons to the directory %2$s/
ca: Si voleu fer servir icones diferents, visiteu %1$s (on ofereixen més de 700 icones compatibles) i demaneu a l'administrador del WordPress que pengi les icones noves al directori %2$s/

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and upload the new icons to the directory %2$s/
ca: Si voleu fer servir icones diferents, visiteu %1$s (s'ofereixen més de 700 icones compatibles) i pengeu les icones noves al directori %2$s/

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>.
ca: Si el vostre idioma no es troba o no esta traduït completament, se li convida a ajudar en la <a href="%1s" target="_blank">plataforma web de traducció</a>.

en: If your localized Google Maps basedomain is not available in the list above, please enter the domain name here (without http://, for example maps.google.com). If a domain name is entered, the setting "Google Maps base domain" from above gets overwritten.
ca: Si el domini base del Google Maps en la teva llengua no està disponible en la llista de la part superior, entreu el domini aquí (sense http://, per exemple, maps.google.com). Si entreu un nom de domini, l'opció "Google Maps base domain" se sobrescriurà.

en: Image URL
ca: URL de l'imatge

en: Images to use
ca: Imatges a fer servir

en: Import finished
ca: Ja està.

en: Import layers
ca: Importar capes

en: Import markers
ca: Importar marcadors

en: Import mode
ca: Importa modes

en: Import/Export
ca: Importa / Exporta

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
ca: Important: si us plau feu clic al botó d'actualització al costat de la clau de llicència després de comprar una renovació per acabar la seva comanda.

en: In case of any issues you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>
ca: En cas de qualsevol problema sempre podeu <a href="%1$s">restablir la configuració del connector </a>

en: In case you want to help with translations, please visit the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>
ca: En cas que vulgui ajudar amb les traduccions, si us plau visiteu la<a href="%1s" target="_blank">plataforma web de traducció</a>

en: Inactive (API key required)
ca: Inactiu (es necessita una clau API)

en: Included layers
ca: Capes incloses

en: Increase from 1 to increase the distance away from the center that spiderfied markers are placed. Use if you are using big marker icons:
ca: Augment del 1 al augmentar la distància des del centre de la col·locació dels marcadors. Utilitzeu -ho si feu servir icones de marcador grans:

en: Indicates to refresh the file every n seconds
ca: Indica cada quants segons cal actualitzar el fitxer

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Insert GPX track
ca: Insertar traça GPX

en: Insert map
ca: Insereix el mapa

en: Interaction options
ca: Opcions d´interacció

en: Interface language settings
ca: Configuració del llenguatge de la interfície

en: Invalid format! Please only use numbers and a . instead of a , as decimal separator!
ca: Format incorrecte! Solament useu nombres i un . enlloc de una , com a separador decimal!

en: Invalid format! Please only use numbers!
ca: Format incorrecte! Utilitzeu solament nombres!

en: Irish
ca: Irlandès

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (Italy)
ca: Italià (Itàlia)

en: JSONP callback function name
ca: Nom de la funció de devolució de JSONP

en: Japanese
ca: Japonès

en: KML settings
ca: Configuració del KML

en: Keyboard navigation options
ca: Opcions de navegació amb el teclat

en: Known issues
ca: Problemes coneguts

en: Korean
ca: Coreà

en: Language
ca: Idioma

en: Language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, driving directions and labels on Google maps, direction links and autocomplete for address search.
ca: Llengua utilitzada quan es mostra informació textual com ara els noms dels controls, avisos de copyright, indicacions per viatjar i etiquetes als mapes de Google, enllaços d'adreces i compleció automàtica a les cerques d'adreces.

en: Last name
ca: Cognoms

en: Latest available version:
ca: Darrera versió disponible:

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
ca: Darreres entrades del bloc de www.mapsmarker.com

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvian
ca: Letó

en: Launch image URL
ca: Llançament de la URL de l'imatge

en: Layer
ca: Capa

en: Layer Center
ca: Centre de capa

en: Layer added by
ca: Ha afegit la capa

en: Layer center
ca: Centra la capa

en: Layer has been successfully deleted (assigned markers have not been deleted)
ca: S'ha suprimit correctament la capa (els marcadors assignats no s'han suprimit)

en: Layer has been successfully published
ca: La capa s'ha publicat amb èxit

en: Layer has been successfully updated
ca: La capa s'ha actualitzat correctament

en: Layer name
ca: Nom de la capa

en: Layer(s)
ca: Capa(es)

en: Layers
ca: Capes

en: Layers per page
ca: Capes per pàgina

en: Leaflet Maps Marker - recent markers list
ca: Leaflet Maps Marker - marcadors recents

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated from version %1s to %2s!
ca: S'ha actualitzat correctament el Leaflet Maps Marker de la versió %1s a la %2s!

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated to version %1s!
ca: Leaflet Maps Marker s'ha actualitzat correctament a la versió %1s!

en: Leaflet Maps Marker plugin update to v%1s was successful
ca: S'ha actualitzat correctament l'extensió Leaflet Maps Marker a la versió %1s

en: Legend
ca: Llegenda

en: License
ca: Llicència

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License registered to
ca: Llicència registrada per

en: License settings
ca: Configuració Llicència

en: Licenses for used libraries, services and images
ca: Llicències de les llibreries, serveis i imatges utilitzades

en: Limit
ca: Límit

en: Link target
ca: Enllaç de destí

en: Link to content provider
ca: Enllaça al proveïdor de contingut

en: List all layers
ca: Llista de totes les capes

en: List all markers
ca: Llista tots els marcadors

en: List of markers settings
ca: Llista dels paràmetres dels marcadors

en: Lite Edition
ca: Edició Lite

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Loading...
ca: Carregant…

en: Location
ca: Ubicació

en: Location Biasing
ca: Biaix de localització

en: Logo
ca: Logotip

en: Longitude
ca: Longitud

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: MMPAPI error: marker ID %1s was not found
ca: Error MMPAPI: no s'ha trobat el ID de marcador %1$s

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Main geocoding provider
ca: Proveïdor principal de geocodificació

en: Major highlights:
ca: Els aspectes més destacats:

en: Makes the map focusable and allows users to navigate the map with keyboard arrows and +/- keys
ca: Fa que el mapa es pugui enfocar i permet als usuaris navegar pel mapa amb les tecles de fletxa i +/- del teclat

en: Malay (Malaysia)
ca: Malai (Malàisia)

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage GPX tracks
ca: Gestiona les traces GPX

en: Manage your markers and layers through a highly customizable REST API, which supports GET & POST requests, JSON & XML as formats and was developed with a focus on security.
ca: Administra les adreces d'interès i capes a través d'una API REST altament personalitzable, que dóna suport GET i POST, JSON i XML com a format i s'ha desenvolupat amb enfocament en la seguretat.

en: Manually check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions manual

en: Map
ca: Mapa

en: Map Defaults
ca: Predeterminats del mapa

en: Map Size
ca: Mida del mapa

en: Map could not be loaded - please enable Javascript!
ca: El mapa no s'ha pogut carregar - si us plau habiliti Javascript!

en: Map height
ca: Alçada del mapa

en: Map height:
ca: Alçada del mapa:

en: Map size
ca: Mida del mapa

en: Map type
ca: Tipus de mapa

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map width unit
ca: Unitat de l'amplada del mapa

en: Map width:
ca: Amplada del mapa:

en: MapQuest (Aerial)
ca: MapQuest (vista aèria)

en: MapQuest Geocoding API key (required)
ca: Clau de la API de geocodificació de MapQuest (necessari)

en: MapQuest Geocoding settings
ca: Configuració de MapQuest Geocoding

en: Maps
ca: Mapes

en: Maps - recent markers
ca: Maps - marcadors recents

en: Maps Marker Pro - recent markers
ca: Marcadors de mapes Pro - marcadors recents

en: Maps Marker Pro - renewal for access to plugin updates and support needed
ca: Maps Marker Pro - Es necessaria la renovació per a l'accés a les actualitzacions del connector i per el suport

en: Maps Marker Pro allow you to easily customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas:
ca: Maps Marker Pro permet personalitzar fàcilment la presentació dels mapes base estàndard de Google, canviant en la pantalla la visualització d'elements com ara carreteres, parcs i zones edificades:

en: Maps Marker Pro allows you to add a fullscreen button to maps. Clicking on this button will open an HTML5 fullscreen map without leaving the page you are currently viewing.
ca: Maps Marker Pro li permet afegir un botó de pantalla completa als mapes. En fer clic en aquest botó s'obrirà un mapa a pantalla completa HTML5 sense sortir de la pàgina que està veient actualment.

en: Maps Marker Pro allows you to add a small map in the corner which shows the same as the main map with a set zoom offset:
ca: Maps Marker Pro li permet afegir un petit mapa a la cantonada, que mostra el mateix que el mapa principal, amb un desplaçament de zoom set:

en: Maps Marker Pro allows you to backup and restore your settings which makes it possible to quickly switch between different plugin profiles. This is especially useful if you want to deploy the plugin with custom configuration on multiple sites:
ca: Maps Marker Pro permet fer còpies de seguretat i restaurar la configuració, el que permet canviar ràpidament entre diferents perfils de connector. Això és especialment útil si voleu implementar el connector amb la configuració personalitzada en diversos llocs:

en: Maps Marker Pro allows you to create beautifully animated marker clusters for layer maps:
ca: Maps Marker Pro li permet crear grups de marcadors animats per a mapes de capa:

en: Maps Marker Pro allows you to customize which markers and layers to include or exclude in the recent marker widget:
ca: Maps Marker Pro permet personalitzar els marcadors i capes per incloure o excloure al giny de marcador recent:

en: Maps Marker Pro allows you to hide MapsMarker.com-backlinks from maps, KML files and from the Wikitude app:
ca: Maps Marker Pro li permet amagar els enllaços de retorn de MapsMarker.com dels mapes, arxius KML i des de l'aplicació Wikitude:

en: Maps Marker Pro allows you to use custom backgrounds for QR codes.
ca: Maps Marker Pro permet utilitzar fons personalitzats per als codis QR.

en: Maps Marker Pro enables you to save the link to the fullscreen map to the homescreen on iOS devices and reopen the map with an optional launch image as web app – meaning the display of the map in fullscreen mode with no address bar:
ca: Maps Marker Pro li permet guardar el vincle al mapa de pantalla completa a la pantalla d'inici en els dispositius iOS i tornar a obrir al mapa una imatge posada en marxa opcional, com a aplicació web - és a dir, la visualització del mapa en la manera de pantalla completa sense barra d'adreces:

en: Maps Marker Pro is disabled because its trial version expired.
ca: Maps Marker Pro està desactivat degut a que la versió de prova ha caducat.

en: Maps Marker Pro supports the latest leaflet.js version, which is the core library used for displaying maps.
ca: Maps Marker Pro suporta la versió més recent de leaflet.js, que és la base de la biblioteca utilitzada per a la visualització de mapes.

en: Maps will be loaded much faster with Maps Marker Pro – especially on mobile devices - as no jQuery is needed anymore for displaying maps on frontend. This reduces the download size of each map by about 90kb and also minimizes the browser resources needed for displaying maps.
ca: Els mapes es carreguen molt més ràpid amb Maps Marker Pro - especialment en els dispositius mòbils - ja que no necessita jQuery per mostrar mapes en el frontend. Això redueix la mida de la descàrrega de cada mapa al voltant de 90KB i també minimitza els recursos necessaris del navegador per a la visualització de mapes.

en: MapsMarker API settings
ca: Configuració API MapsMarker

en: Mapzen Search settings
ca: Configuració de Mapzen Search

en: Marker
ca: Marcador

en: Marker added by
ca: Ha afegit el marcador

en: Marker attributes to display in list
ca: Atributs del marcador per mostrar en llista

en: Marker clustering
ca: Agrupació de marcadors

en: Marker clustering settings
ca: Configuració d'agrupació de marcadors

en: Marker count
ca: Comptador de marcadors

en: Marker does not exist!
ca: No existeix el marcador!

en: Marker has been successfully deleted
ca: S'ha suprimit correctament el marcador

en: Marker has been successfully published
ca: El marcador s'ha publicat amb èxit

en: Marker has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament el marcador

en: Marker name
ca: Nom del marcador

en: Marker names in KML
ca: Noms dels marcadors en KML

en: Marker shadow
ca: Ombra marcador

en: Markername
ca: Nom de marcador

en: Markers
ca: Marcadors

en: Markers assigned to layer "%1s" (ID %2s)
ca: Els marcadors assignats a la capa "%1s" (identificador %2s)

en: Markers assigned to multi layer map "%1s" (ID %2s)
ca: Els marcadors assignats al mapa de múltiples capes "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to this layer will be listed here
ca: Els marcadors assignats a aquesta capa es llistaran aquí

en: Markers per page
ca: Marcadors per pàgina

en: Max speed of the inertial movement, in pixels/second.
ca: Velocitat màxima del moviment d'inèrcia, en píxels/segon.

en: Max. number of markers to display:
ca: Nombre màxim de marcadors que cal mostrar:

en: Maximum interval between points
ca: Interval màxim entre punts

en: Maximum number of POIs
ca: Nombre màxim de POIs

en: Maximum width of popups in pixel
ca: Amplada màxima dels emergents en pixels

en: Maximum width of the control in pixels. The width is set dynamically to show round values (e.g. 100, 200, 500).
ca: Màxima amplada del control en píxels. L'amplada es configura dinàmicament per mostrar valors arrodonits (per exemple 100, 200, 500).

en: Maximum zoom level
ca: Nivell d'escala màxim

en: Message
ca: Missatge

en: Minimap settings
ca: Configuració Minimapa

en: Minimum width of popups in pixel
ca: Amplada mínima dels emergents en píxels

en: Minimum zoom level
ca: Nivell d'escala mínim

en: Minute
ca: Minut

en: Misc
ca: Miscelània

en: Mobile web app settings
ca: Configuració de l'aplicació web per a mòbil

en: Mongolian (Cyrillic)
ca: Mongòlia  (Ciríl·lic)

en: Month
ca: Mes

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Motorcar
ca: Cotxe

en: Move markers to a layer
ca: Mou els marcadors a una capa

en: Moving time
ca: Temps en moviment

en: Multi Layer Map
ca: Mapa de múltiples capes

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
ca: Multilloc només: també actualitzi la configuració en tots els llocs secundaris

en: Name
ca: Nom

en: Names for basemaps in control box
ca: Noms per als mapes base en la caixa de control

en: Narrow search
ca: Cerca ajustada

en: Narrow search status
ca: Estat de la cerca ajustada

en: Nepali (Nepal)
ca: Nepalès (Nepal)

en: Never
ca: Mai

en: New layer ID
ca: Nova capa ID

en: New marker ID
ca: Nou ID de marcador

en: No issues found.
ca: No hi ha problemas.

en: No layer created yet
ca: No s'ha creat encara cap capa

en: No layer has been created yet
ca: Encara no s'ha creat cap capa

en: No map has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap mapa.

en: No marker assigned to this layer
ca: No hi ha marcadors assignats a aquesta capa

en: No marker created yet
ca: No s'han creat marcadors encara

en: No marker found!
ca: No s'han trobat marcadors!

en: No matches found
ca: No s'ha trobat coincidènices

en: No promotion
ca: Sense promoció

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian (Bokmal)
ca: Noruec (Bokmal)

en: Norwegian (Bokmål)
ca: Noruec (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Note: maximum zoom level may vary on your basemap
ca: Nota: el nivell de zoom màxim pot variar al vostre mapa base

en: Number of markers
ca: Nombre de marcadors

en: Number of markers to display
ca: Nombre de marcadors que cal mostrar

en: Number of markers to show:
ca: Nombre de marcadors que cal mostrar:

en: OSM France
ca: OSM França

en: OSM Germany
ca: OSM Alemània

en: Offset (x)
ca: Desplaçament (x)

en: Offset (y)
ca: Desplaçament (y)

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: One personal request: before you post a new support ticket in the <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support Forum</a>, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
ca: Una petició personal: abans de publicar un nou tiquet de suport al <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Fòrum de suport per a Wordpress</a>, si us plau, seguiu les instruccions de <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> que li donen una guia sobre com fer front als problemes més comuns.

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open popup by default
ca: Obre una finestra emergent de manera predeterminada

en: Open standalone map in fullscreen mode
ca: Obre un mapa independent en mode de pantalla completa

en: OpenStreetMap contributors
ca: Col·laboradors d'OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link
ca: OpenStreetMap edició vincle

en: OpenStreetMap edit link editor
ca: Enllaç a OpenStreetMap editor

en: Opt-out from being promoted by Wikitude.
ca: Optar per no ser promogut per Wikitude.

en: Option B: get a personalized trial license key
ca: Opció B: obtenir una llicència de prova personalitzada

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid marker icon directory settings for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
ca: Opció d'administració de notificacions globals del backend (mostrant informacions sobre incompatibilitats del connector o de configuració de directori no vàlid dels marcadors d'icona, per exemple). Tingueu en compte que ocultar-ho resulta en no ser informat sobre incompatibilitats del connector en futures versions també!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
ca: Opció per ocultar els enllaços d'entrada a Mapsmarker.com en mapes i superposicions de pantalla en arxius KML.

en: Optional: displayed on each marker; can be a link to a resource (image, PDF file...). You could use this to issue coupons or vouchers for potential clients that found you via Wikitude.
ca: Opcional: es mostra en cada marcador; pot ser un enllaç a un recurs (imatge, fitxer PDF...). Podeu utilitzar això per emtre cupons o vals per als potencials clients que us trobin mitjançant el Wikitude.

en: Optional: displayed on each marker; used for sending an email directly from Wikitude
ca: Opcional: es mostra en cada marcador; s'utilitza per enviar un correu electrònic directament des de Wikitude

en: Optional: example: +4312345 - when a phone number is given, Wikitude displays a "call me" button in the bubble; used for every marker.
ca: Opcional: exemple: +4312345 - quan es dóna un número de telèfon, Wikitude mostra un botó "truca'm" a la bombolla; s'utilitza per a tots els marcadors.

en: Optionally you can also change the name of the predefined basemaps in the controlbox.
ca: De manera opcional, també podeu canviar el nom dels mapes base predefinits de la caixa de control.

en: Options to pass when creating the L.Polygon for styling (<a href="%1s" target="_blank">more details</a>)
ca: Opcions per passar al crear l'estil L.Polygon(<a href="%1s" target="_blank">més detalls</a>)

en: Order by
ca: Ordena per

en: Order inactive layers in controlbox by
ca: Ordenar les capes inactives al quadrat de control per

en: Order list of markers by
ca: Ordena la llista de marcadors per

en: Output image width
ca: Ample de la imatge de sortida

en: Overlays
ca: Superposicions

en: Overrides the offset to apply a fixed zoom level to the minimap regardless of the main map zoom. Set it to any valid zoom level, if unset zoomLevelOffset is used instead.
ca: Anul·la el desplaçament a aplicar al nivell de zoom en el minimapa amb independència  del zoom del mapa principal. Poseu en qualsevol nivell de zoom vàlid, si no s'utilitza es farà servir zoomLevelOffset en el seu lloc.

en: Overview map
ca: Previsualitza el mapa

en: Panel Status
ca: Panell d'estat

en: Panel background color
ca: Color de fons del panell

en: Panel for displaying layer name and API URLs on top of map
ca: Panell per mostrar el nom de la capa i les URLs API a la part superior del mapa

en: Panel for displaying marker name and API URLs on top of map
ca: Panell per mostrar el nom del marcador i les URLs API a la part superior del mapa

en: Panel status
ca: Panell d'estat

en: Panel status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament el panell d'estat de totes les capes

en: Panel text css
ca: CSS del text del panell

en: Panning inertia options
ca: Paràmetres de la inèrcia de desplaçament

en: Partners
ca: Col·laboradors

en: Pedestrian
ca: Vianant

en: Permission settings
ca: Configuració de permisos

en: Persian
ca: Persa

en: Phone
ca: Telèfon

en: Photon@MapsMarker settings
ca: Configuració de Photon@MapsMarker

en: Please activate the plugin "Maps Marker Pro"
ca: Si us plau, activa el plugin "Mapes Marker Pro"

en: Please activate the plugin by clicking the link above
ca: Si us plau, activa el connector, fes clic a l'enllaç de dalt

en: Please be aware that restoring settings from a version smaller than %1$s could result in breaking the plugin unless you <a href="%2$s">save the plugin settings once</a> afterwards to include settings added with newer versions!
ca: Tingueu en compte que la restauració de la configuració d'una versió més petita de %1 $ pot resultar en la ruptura del connector llevat que <a href="%2$s">guardeu la configuració del connector</a> després d'incloure els ajustos afegits amb les noves versions!

en: Please confirm that you want to delete all markers by checking the checkbox
ca: Confirmeu que voleu suprimir tots els marcadors en activar la casella de selecció

en: Please contact your administrator (%1s) to activate the plugin "Maps Marker Pro".
ca: Si us plau, poseu-vos en contacte amb el seu administrador (%1s) per activar el connector "Maps Marker Pro".

en: Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support.
ca: Si us plau, poseu-vos en contacte amb el administrador (%1s) per renovar el accés a actualitzacions i suport del connector.

en: Please enter a license key to continue.
ca: Si us plau introdueixi una clau de llicència per continuar.

en: Please enter a location
ca: Si us plau, entreu una localització

en: Please enter layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
ca: Si us plau, introdueixi la identificació de la capa. Feu servir comes per separar múltiples capes. Utilitzeu 0 per als marcadors que no s'hagin assignat a una capa.

en: Please enter marker ID. Use commas to separate multiple markers
ca: Si us plau, introdueixi la identificació de marcadors. Feu servir comes per separar múltiples marcadors

en: Please enter the custom JSON array to style your Google maps (you can use the <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> to create custom styles easily). Example for hiding roads:
ca: Si us plau introdueix la matriu JSON personalitzada amb l'estil dels mapes de Google (es pot utilitzar el  <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> per crear estils personalitzats fàcilment). Exemple de camins amagats:

en: Please enter your MapQuest API key here
ca: Si us plau, entreu la vostra clau API de MapQuest

en: Please enter your email to continue.
ca: Introduïu la vostra adreça de correu electrònic per continuar.

en: Please enter your first name to continue.
ca: Si us plau escrigui el seu nom per continuar.

en: Please enter your last name to continue.
ca: Introdueixi el seu cognom per continuar.

en: Please install the plugin "Leaflet MapsMarker Pro"
ca: Si us plau, instal·leu el connector "Leaflet MapsMarker Pro"

en: Please navigate to <a href="%1$s">Plugins / Installed Plugins</a> and activate the plugin "Maps Marker Pro".
ca: Si us plau, aneu a <a href="%1$s">Connectors / Connectors instal·lats</a> i activeu el connector "Maps Marker Pro".

en: Please note that the file readme-icons.txt within this directory is used for this check, so please make sure, that this file is available!
ca: Recordeu que l'arxiu readme-icons.txt dins d'aquest directori s'utilitza per a aquesta comprovació, així que si us plau assegureu-vos que aquest arxiu està disponible!

en: Please note that unsaved input will not be passed to the new editor! Please click "OK" to switch the editor anyway or "Cancel" to go back and save first.
ca: Tingueu en compte que les entrades sense salvar no seran passades al nou editor! Si us plau, feu clic a "OK" per canviar l'editor de totes maneres o "Cancel·lar" per tornar i salvar primer.

en: Please see the %1s for new features or the blog post on %2s for more details
ca: Mireu %1s per a les funcionalitats noves o l'entrada del bloc a %2s per a més detalls

en: Please select a map first!
ca: Si us plau seleccioni un mapa primer!

en: Please select basemap which should be used for minimaps
ca: Si us plau seleccioneu el mapa base que s'ha d'utilitzar per minimaps

en: Please select import file
ca: Si us plau selecciona'n un fitxer

en: Please select order by and sort order for "List all layers" page
ca: Seleccioneu l'ordre i criteri d'ordenació per a la pàgina de la "Llista de totes les capes"

en: Please select order by and sort order for "List all markers" page
ca: Seleccioneu l'ordre i el criteri d'ordenació per a la pàgina "Llista tots els marcadors"

en: Please select the WMS layers which should be available when creating new markers/layers
ca: Seleccioneu les capes WMS que han d'estar disponibles quan es creïn marcadors/capes noves

en: Please select the basemap which should be pre-selected as default for new markers and layers. Can be changed afterwards on each marker/layer.
ca: Seleccioneu el mapa base que se seleccionarà com a predeterminat per a marcadors i capes noves. Es pot canviar després per cada marcador o capa.

en: Please select the basemaps which should be available in the control box.
ca: Seleccioneu els mapes base que haurien d'estar disponibles a la caixa de control.

en: Please select the columns which should be available on the page "List all layers"
ca: Seleccioneu les columnes que han d'estar disponibles a la pàgina "Llista totes les capes"

en: Please select the columns which should be available on the page "List all markers"
ca: Seleccioneu les columnes que haurien d'estar disponibles a la pàgina "Llista tots els marcadors"

en: Please select the map you would like to add
ca: Seleccioneu un mapa que us agradaria afegir

en: Please select the overlays which should be available in the control box.
ca: Seleccioneu les superposicions que han d'estar disponibles en la caixa de control.

en: Please select your prefered directions provider. This setting will be used for the directions link in the panel on top of marker maps and for the action panel which gets attached to the popup text on each marker if enabled.
ca: Seleccioneu el proveïdor d'adreces preferit. Aquest paràmetre s'utilitzarà per als enllaços d'adreces del panell a la part superior dels mapes del marcador i per al panell d'acció que està adjunt al text de la finestra emergent de cada marcador si està actiu.

en: Please use hexadecimal color values
ca: Utilitzeu valors hexadecimals de color

en: Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> for instructions how to submit your marker or layer maps to Wikitude.
ca: Visiteu <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> per a les instruccions sobre com enviar el vostre marcador o mapa de capes a Wikitude.

en: Please visit Settings / Maps / Minimap settings
ca: Si us plau, veieu la configuració de Mapes / Minimapes

en: Please visit Settings / Misc to disable MapsMarker.com backlinks
ca: Si us plau, visiteu Configuració/Miscelanea per desactivar els enllaços MapsMarker.com backlinks

en: Plugin options updated on all subsites.
ca: Les opcions del connector han estat actualitzades en tots els llocs secundaris.

en: Polish
ca: Polonès

en: Polygon options
ca: Opcions dels poligons

en: Popup anchor
ca: Àncora emergent

en: Popup status
ca: Estat de la finestra emergent

en: Popup text
ca: Text de la finestra emergent

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Position
ca: Posició

en: Priority for marker maps
ca: Prioritat per mapes de marcadors

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Private API key
ca: Clau privada d'API

en: Pro License Settings
ca: Ajustaments Llicència Pro

en: Promotion graphic
ca: Gràfic de promoció

en: Promotion text
ca: Text promoció

en: Provider URL
ca: URL del proveïdor

en: Provider name
ca: Nom del proveïdor

en: Public Key
ca: Clau Pública

en: Public transport (works only in some areas)
ca: Transport públic (solament funciona en algunes àrees)

en: Punjabi (Arabic)
ca: Punjabi (Aràbic)

en: QR Code
ca: Codi QR

en: QR cell size
ca: Mida de la cel.la QR

en: QR code
ca: Codi QR

en: QR code could not be generated!
ca: El codi QR no s'ha pogut generar!

en: QR code image for link to full screen map (%s)
ca: La imatge de codi QR per el enllaç a pantalla completa (%s)

en: QR code image size
ca: Mida de la imatge del codi QR

en: QR code provider
ca: Proveïdor de codi QR

en: QR code settings
ca: Configuració codis QR

en: QR codes with custom backgrounds
ca: Codis QR amb fons personalitzats

en: QR gravity
ca: Gravetat QR

en: QR rotation
ca: Rotació QR

en: QR size
ca: Mida QR

en: Quechua (Peru)
ca: Quètxua (Perú)

en: RSS via E-Mail
ca: Fils de subscripció RSS via correu electrònic

en: Radius
ca: Radi

en: Radius in kilometer (km)
ca: Radi en kilometres (km)

en: Rain
ca: Pluja

en: Rate Limit: %1$s out of %2$s/day
ca: Límit de quota: %1$s de %2$s/dia

en: Rate Limit: %s/day
ca: Límit de quota: %s/dia

en: Rate limit
ca: Límit de quota

en: Rate plugin
ca: Valora l'extensió

en: Recent markers
ca: Marcadors recents

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Referer (%1s) is invalid
ca: El 'referer' (%1s) es invàlid

en: Referer (%1s) is not allowed
ca: El 'referer' (1s%) no està permès

en: Reset
ca: Reincialitza

en: Reset Settings
ca: Reinicialitza la configuració

en: Retrieve POIs (Points of Interests) from database within this search radius in meters from the current location of the Wikitude user
ca: Aconsegueis POIs (punts d'interès) de la base de dades en aquesta cerca en un radi de metres des de la localització actual de l'usuari del Wikitude

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian (Romania)
ca: Romanès (Romania)

en: Route type
ca: Tipus de ruta

en: Russian
ca: Rus

en: Satellite
ca: Satèl·lit

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Scale Control
ca: Control d'escala

en: Scale control
ca: Control d´escala

en: Scottish Gaelic
ca: Escocès gaèlic

en: Search
ca: Cerca

en: Search layers
ca: Cercar capes

en: Search markers
ca: Marcadors de la recerca

en: Search radius (in meter)
ca: Radi de cerca (en metres)

en: Search result
ca: Resultat de la cerca

en: Security options
ca: Opcions de seguretat

en: Separator lines
ca: Línies separadores

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
ca: Serbi (Ciríl·lic, Bòsnia i Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
ca: Serbi (Ciríl·lic, Sèrbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
ca: Serbi (Llatí, Sèrbia)

en: Service provider used for creating QR codes for links to full screen maps
ca: Proveïdor de serveis utilitzats per a la creació de codis QR per enllaços a mapes a pantalla completa

en: Set it to false if you do not want popups to close when user clicks the map.
ca: Configureu a fals si no voleu finestres emergents per tancar quan l'usuari faci clic al mapa.

en: Set it to false if you do not want the map to do panning animation to fit the opened popup.
ca: Definiu-ho a false si no voleu que el mapa desplaci l'animació per ajustar-se a la finestra emergent oberta.

en: Set to 0 if you do not want to assign new markers to a layer
ca: Es posa a 0 si no voleu assignar nous marcadors per a una capa

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
ca: Estableix en activada si voleu actualitzar fàcilment a versions beta.

en: Set to false if you want to use basemaps produced with maptiler for example
ca: Marcar com fals per utilitzar mapes base produïts amb maptiler per exemple

en: Set to false if you want to use overlays produced with maptiler for example
ca: Marcar com fals si voleu utilitzar superposicions produïdes amb maptiler per exemple

en: Sets whether the minimap should have a button to minimise it
ca: Indica si el minimapa ha de tenir un botó per minimitzar

en: Sets whether the minimap should have an animated zoom. (Will cause it to lag a bit after the movement of the main map.)
ca: Estableix si el minimapa ha de tenir un zoom animat. (Farà que s'endarrereixi una mica després del moviment del mapa principal.)

en: Sets whether the minimap should hide automatically if the parent map bounds does not fit within the minimap bounds. Especially useful when zoomLevelFixed is set.
ca: Indica si el minimapa es te que d'ocultar automàticament si els límits del mapa no encaixa dins dels límits del minimapa. Especialment útil quan s'utilitza zoomLevelFixed.

en: Settings
ca: Configuració

en: Shadow anchor
ca: Àncora d'ombra

en: Shadow icon
ca: Ombra de l'icona

en: Shadow size
ca: Mida de l'ombra

en: Short name
ca: Nom curt

en: Shortcode
ca: Codi breu

en: Shortcode and API links
ca: Enllaços API i Shortcode

en: Shortcode to add markers or layers into articles or pages  - Example: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into posts/Pages, the shortcode on these specific articles/pages has to be changed also manually - otherwise these markers/layers will not be show on frontend!
ca: Codi curt per afegir marcadors o capes en forma d'articles o pàgines - Exemple: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Atenció: si canvia el codi curt després d'haver incrustat codis curts en missatges/pàgines, els codis en aquests missatges/pàgines específiques s'han de canviar també de forma manual - en cas contrari aquests marcadors/capes no seran mostrats al frontend!

en: Show GeoRSS subscribe link
ca: Mostra l'enllaç de subscripció a GeoRSS

en: Show attribution link
ca: Mostra l'enllaç d'atribució

en: Show embedded map in full-screen mode
ca: Mostra el mapa incrustat en mode de pantalla completa

en: Show errorTile-images if map could not be loaded?
ca: Mostrar imatges d'error si el mapa no es pot carregar?

en: Show icons
ca: Mostra les icones

en: Show list of markers below map
ca: Mostrar la llista de marcadors a sota del mapa

en: Show marker creation time
ca: Mostra l'hora de creació del marcador

en: Show marker name for the browser tooltip that appear on marker hover (tooltip is always hidden if marker name is empty).
ca: Mostra el nom del marcador a l'indicador de funció del navegador que apareixerà en passar pel marcador (l'indicador de funció sempre està amagat si el nom del marcador no té nom).

en: Show markers from other layers on this map
ca: Mostra els marcadors d'altres capes en aquest mapa

en: Show me where I am
ca: Mostra'm on sóc

en: Show minimap
ca: Mostra minimapa

en: Show traffic layer?
ca: Mostra la capa de trànsit?

en: Sindhi (Arabic)
ca: Sindhi (Aràbic)

en: Size for high-resolution iPad
ca: Mida per l'alta resolució d'iPad

en: Size for high-resolution iPhone and iPod touch
ca: Mida per l'alta resolució d'iPhone i iPod touch

en: Size for iPad
ca: Mida per iPad

en: Size for iPhone 5 and iPod 5
ca: Mida per iPhone 5 i iPod 5

en: Size for iPhone and iPod touch
ca: Mida per a iPhone i iPod touch

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Solution
ca: Solució

en: Sort order
ca: Criteri d'ordenació

en: Sort order for inactive layers in controlbox
ca: Ordenació de les capes inactives en el quadre de control

en: Sounds good! I will try it now
ca: Sona bé! Ho intentaré ara mateix

en: Source
ca: Codi font

en: Sources
ca: Fonts

en: Spanish
ca: Castellà

en: Spanish (Mexico)
ca: Castellà (Mèxic)

en: Spanish (Spain)
ca: Castellà (Espanya)

en: Spanish (United States)
ca: Castellà (Estats Units)

en: Specific layer to use
ca: Capa específica a usar

en: Start
ca: Inici

en: Start anonymous free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves anònim de 30 dies

en: Start icon
ca: Icona d'inici

en: Start personalized free 30-day trial period
ca: Comença el període de proves personalitzat de 30 dies

en: Starting time
ca: Hora d'inici

en: Status
ca: Estat

en: Style
ca: Estil

en: Styled maps allow you to customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas.
ca: Mapes amb estils li permeten personalitzar la presentació dels mapes base estàndard de Google, canviant la visualització d'elements com ara carreteres, parcs i àrees edificades.

en: Styles
ca: Estils

en: Subdomain names
ca: Noms del subdomini

en: Subscribe to markers
ca: Subscriu-te als marcadors

en: Subscribe to markers via GeoRSS
ca: Subscriu els marcadors via GeoRSS

en: Subscriber (Capability read)
ca: Subscriptor (Capacitat read)

en: Success
ca: Èxit

en: Support
ca: Suport

en: Support for conditional css loading
ca: Suport condicional càrrega css

en: Support for responsive designs
ca: Suport als dissenys web adaptables

en: Support for subdomains?
ca: Suport de subdominis?

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish (Sweden)
ca: Suec (Suècia)

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tajik (Cyrillic)
ca: Tajik (Ciríl·lic)

en: Target
ca: Destinació

en: Tatar (Cyrillic)
ca: Tatar (Ciríl·lic)

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Terms of Service
ca: Condicions d'ús

en: Terrain
ca: Terreny

en: Test
ca: Prova

en: Test mode
ca: Mode de prova

en: Text after list of markers
ca: El text després de la llista de marcadors

en: Text before list of markers
ca: El text abans de la llista de marcadors

en: Text before map:
ca: Text abans del mapa:

en: Thai
ca: Tailandès

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used (even if the option above is set to default).
ca: La URL de la imatge de l'ombra d'icones personalitzades. Si està buit, no s'utilitzarà cap imatge d'ombra (fins i tot si l'opció anterior està definida per defecte).

en: The WMS status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat del WMS de totes les capes

en: The angle of the QR Code rotation. Allowed angles: 0/90/180/270.
ca: L'angle de la rotació de codi QR. Angles permesos: 0/90/180/270.

en: The basemap for all layers has been successfully set to %1$s
ca: El mapa base de totes les capes s'ha configurat correctament a %1$s

en: The clustering status for all layers has been successfully updated
ca: L'estat de l'agrupació de totes les capes s'ha actualitzat correctament

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> for more details.
ca: El paràmetre de cultura us permet seleccionar la llengua de la cultura de les entitats geogràfiques, posar noms i etiquetar mapes a les imatges de mapes del bing. Per a cultures suportades, els noms dels carrers estan traduïts a la cultura local. Per exemple, si sol·liciteu un lloc a França, els noms dels carrers estan en francès. Per a altres dades localitzades com ara noms de països, el nivell de traducció variarà per a cada cultura. Per exemple, pot no haver un nom traduït per a "United States" en cada codi cultural. Mireu <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">aquesta pàgina</a> per a més detalls.

en: The desired image width returned in the response. If empty, the width of the image from image url will be used.
ca: L'ample de la imatge desitjada retornada a la resposta. Si està buit, s'utilitzarà l'amplada de la imatge de la URL.

en: The following screenshot was taken with the advanced editor enabled:
ca: La següent captura es prendrà amb l'editor avançat activat:

en: The following settings only need to be changed if you experience any compatibility issues with your theme or other plugins.
ca: Les següents configuracions nom´s s'han de canviar si tens algun problema de compatibilitat amb el teu tema o altres plugins.

en: The following settings will be used for all marker and layer maps
ca: La configuració següent s'usarà per a tots els marcadors i els mapes de capes

en: The height of the minimap in pixels.
ca: Alçada dels minimapes en píxels.

en: The icon is displayed in the cam view of Wikitude to indicate a marker - 32x32 pixel, transparent PNG
ca: La icona es mostra en la vista de càmera del Wikitude per indicar un marcador - 32x32 pixel, PNG transparent

en: The list marker-status for all layers has been successfully updated
ca: La llista dels marcadors d'estat de totes les capes s'ha actualitzat correctament

en: The list of "Active shortcodes with invalid map IDs" has been deleted!
ca: La llista de "Dreceres actives amb ID de mapes invàlids" s'ha eliminat!

en: The logo is displayed on the left bottom corner on Wikitude when an icon is selected - 96x96 pixel, transparent PNG
ca: El logotip es mostra a la cantonada inferior esquerra al Wikitude quan se selecciona una icona - 96x96 pixel, PNG transparent

en: The map size for all layers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
ca: S'ha configurat correctament la mida del mapa per a totes les capes a una amplada = %1$s %2$s i alçada = %3$s px

en: The map size for all markers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
ca: La mida del mapa per a tots els marcadors s'ha configurat correctament amb una amplada = %1$s %2$s i una alçada = %3$s px

en: The maximum radius that a cluster will cover from the central marker (in pixels). Decreasing will make more smaller clusters.
ca: El radi màxim que una agrupaciór cobrirà des del marcador central (en píxels). Disminuir farà els grups mes petits.

en: The offset applied to the zoom in the minimap compared to the zoom of the main map. Can be positive or negative.
ca: El òfset aplicat al zoom en el minimapa en comparació amb el zoom del mapa principal. Pot ser positiu o negatiu.

en: The opacity of the markers.
ca: L'opacitat dels marcadors.

en: The opacity of the tile layer.
ca: La opacitat de la capa de mosaic.

en: The overlays status for all layers has been successfully updated
ca: S'ha actualitzat correctament l'estat de les superposicions de totes les capes

en: The plugin "Leaflet Maps Marker" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
ca: El connector "Leaflet Maps Marker" està inactiu en aquest lloc i per tant aquest enllaç API no està funcionant. <br/><br/> Si us plau poseu-vos en contacte amb el propietari del lloc (%1s) que pot activar aquest connector de nou.

en: The position of the control (one of the map corners).
ca: La posició del control (una de les cantonades del mapa).

en: The position of the fullscreen button (one of the map corners).
ca: La posició del botó de pantalla completa (una de les cantonades del mapa).

en: The position of the geolocate button (one of the map corners).
ca: Posició del botó de geolocalització (una de les cantonades del mapa).

en: The position of the home button (one of the map corners).
ca: La posició del botó d'inici (una de les cantonades del mapa).

en: The pro plugin package could not be downloaded automatically. Please download the plugin from <a href="%1s">%2s</a> and upload it to the directory /wp-content/plugins on your server manually
ca: El paquet del connector pro no es va poder descarregar de forma automàtica. Descarregueu el connector des<a href="%1s">%2s</a> i pujar-lo al directori / wp-content/plugins al servidor de forma manual

en: The rate with which the inertial movement slows down, in pixels/second
ca: La taxa amb què el moviment d'inèrcia s'alentirà, en píxels/segon

en: The request method %1s is not allowed
ca: El mètode de sol·licitud %1s no esta permes

en: The selected markers have been assigned to the selected layer
ca: Els marcadors seleccionats s'han assignat a la capa seleccionada

en: The selected markers have been deleted
ca: Els marcadors seleccionats s'han suprimit

en: The selected markers have been duplicated. New marker IDs:
ca: S'ha duplicat els marcadors seleccionats. Nous ID de marcadors:

en: The top left x position of the QR Code. (Measured in pixels)
ca: La posició x superior esquerra del codi QR. (Mesurat en píxels)

en: The top left y position of the QR Code. (Measured in pixels)
ca: La posició y superior esquerra del codi QR. (Mesurat en píxels)

en: The width of the minimap in pixels.
ca: L'amplada de la minimapa en píxels.

en: The width/height of the Visual QR Code (minimum: 124 pixel)
ca: L'amplada / alçada del codi QR (mínim: 124 píxel)

en: The x-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada x de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The x-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
ca: La coordenada x de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The x-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
ca: La coordenada x del marge entre les finestres emergents i les vores de la vista del mapa després de l'autodesplaçament.

en: The x-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
ca: La coordenada x de l'àncora emergent (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The y-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ca: La coordenada y de la "punta" de les icones (en relació a la seva cantonada superior esquerra).

en: The y-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
ca: La coordenada y de la "punta" de la icona d'ombra (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: The y-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
ca: Les coordenades y del marge entre les finestres emergents i les vores de la vista del mapa després de l'autodesplaçament.

en: The y-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
ca: La coordenada y de l'àncora emergent (en relació a la seva cantonada superior esquerra)

en: This base domain is also used for Google Maps Directions.
ca: Aquest domini de base també s'utilitza per a Google Maps Directions.

en: This is a default description.
ca: Aquesta és una descripció predeterminada.

en: This is a multi-layer map - markers cannot be assigned to this layer directly
ca: Aquest és un mapa de múltiples capes - els marcadors no poden ser assignats a aquesta capa directament

en: This license is active.
ca: Aquesta llicència està activa.

en: This message will disappear once the pro version has been activated or deleted from your server (via the WordPress Plugins page!)
ca: Aquest missatge desapareixerà una vegada que la versió Pro s'hagi activat o esborrat del servidor (a través de la pàgina de connectors de WordPress!)

en: This setting will only be used when the plugin language is not selected automatically
ca: Aquest paràmetre solament s'usarà quan l'extensió de l'idioma no se seleccioni automàticament

en: Tiles URL
ca: URL de mosaics

en: Tiles courtesy of
ca: Cortesia de

en: Timestamp for KML animation
ca: Marca horària de l'animació KML

en: TinyMCE button
ca: Botó del TinyMCE

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To display multiple locations at the same time, create a layer first (e.g. "company locations") and then add markers (e.g. "headquarters", "store A", "store B") assigned to that layer.
ca: Per mostrar múltiples localitzacions al mateix temps, primer crear una capa (ex. "localitzacions de l'empresa") i després afegeix els marcadors (ex. "seu central", "botiga A", "botiga B") assignats a aquesta capa.

en: To select a location, please click on a result or press
ca: Per seleccionar una ubicació, fer clic en un resultat o pulsar

en: To select only markers from a layer, please enter the layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
ca: Per seleccionar només els marcadors d'una capa, introduïu l'ID de capa. Utilitzeu comes per separar diverses capes. Feu servir 0 per als marcadors no assignats a una capa.

en: To start your free 30-day-trial of Maps Marker Pro, please click on the button "start installation" below. This will start the download of Maps Marker Pro from <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> and installation as a separate plugin.<br/>Afterwards please activate the pro plugin and you will be guided through the process to receive a free 30-day-trial license without any obligations. Your trial will expire automatically unless you purchase a valid pro license. You can also switch back to the free version at any time.
ca: Per iniciar els 30 dies de prova gratuïta de Maps Marker Pro, si us plau feu clic al botó "iniciar la instal·lació" a continuació. Això iniciarà la descàrrega de Maps Marker Pro des de <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> i la instal·lació com un connector independent.<br/>Després si us plau, activi el connector i se li guiarà a través del procés de rebre una llicència de 30 dies de prova gratuïta i sense cap compromís. La llicencia caduca automàticament a menys que compri una llicència professional vàlida. També pot tornar a la versió gratuïta en qualsevol moment.

en: Too bad you are using the free version again :-( <a href="%1s" target="_blank">Please tell us what we can do to win you as a happy pro user and receive a discount voucher!</a>
ca: Llàstima que utilitzeu la versió lliure de nou :-( <a href="%1s" target="_blank">Si us plau, digui'ns el que podem fer per guanyar-lo de nou com a usuari pro i rebrà un val de descompte!</a>

en: Tools
ca: Eines

en: Top left of the map
ca: Part superior esquerra del mapa

en: Top right of the map
ca: Part superior dreta del mapa

en: Total track distance
ca: Distància total de la traça

en: Track color
ca: Color de la traça

en: Track name
ca: Nom de la traça

en: Track weight
ca: Pes de la traça

en: Trademarks and copyright
ca: Marques registrades i drets d'autor

en: Translation updates
ca: Actualitzacions de la traducció

en: Translations
ca: Traduccions

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkmen (Latin)
ca: Turkmenistà (Llatí)

en: Type
ca: Tipus

en: Type of transport
ca: Tipus de transport

en: Typing interval delay
ca: Interval de demora de tecleig

en: URL of image which gets show when hovering the text "(Legend)" next to WMS attribution text
ca: La URl de la imatge que es mostrarà en passar per damunt del text "Llegenda" que hi ha prop del text d'atributs WMS

en: URL to GPX track
ca: URL a la traça GPX

en: Uighur
ca: Uigurs

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1s">Updates-page</a>.
ca: Instruccions d'actualització: ha d'iniciar l'actualització des de <a href="%1s">Pàgina d'actualitzacions</a>.

en: Updated On
ca: L'ha actualitzat el

en: Updated by
ca: L'ha actualitzat

en: Updated on
ca: L'ha actualitzat el

en: Upgrade to Pro
ca: Actualització a Pro

en: Upgrade to pro version for even more features - click here to find out how you can start a free 30-day-trial easily
ca: Actualitzeu a la versió Pro amb encara més característiques   - feu clic aquí per descobrir com es pot començar facilment una prova de 30 dies

en: Upload GPX track
ca: Pujar una traça GPX

en: Upload new icon
ca: Carregar nova icona

en: Upload successful - <a href="%1$s" target="_top">please reload page</a>
ca: Desat amb èxit - <a href="%1$s" target="_top"> si us plau recarrega la pàgina </a>

en: Uploading new icons gets easier with Maps Marker Pro - no more need to use a FTP client, just click on the new upload button and add new icons from WordPress admin area easily:
ca: Carrega nous icones es fa més fàcil amb Maps Marker Pro - no hi ha necessitat d'utilitzar un client FTP, simplement feu clic al nou botó de pujada i afegeix fàcilment noves icones a l'àrea d'administració de WordPress:

en: Use custom icon URL and directory
ca: Utilitza URL d'icona i directori personalitzat

en: Use layers to display multiple locations at the same time.
ca: Usar capes per mostrar multiples localitzacions al mateix temps.

en: Use markers to display a single location (for multiple locations, create a layer first).
ca: Usa marcadors per mostrar una única localització (per múltiples localitzacions crear primer una capa).

en: Use the following directions provider
ca: Utilitza el següent proveïdor de direccions

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API links for embedding in external websites or apps
ca: Utilitzeu aquest codi curt en els llocs o les pàgines al seu lloc web o un dels enllaços d'API per incrustar en llocs web externs o aplicacions

en: Used for JSON format only, allows to overcome the <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)
ca: S'utilitza només per al format JSON i permet superar la <a href="%1s" target="_blank">política del mateix origen</a> (pot ser sobreescrit pel paràmetre de devolució en cada sol·licitud del API)

en: Used for created maps - do not change this if you are not sure what it means!
ca: S'utilitza per als mapes creats - no ho canvieu si no sabeu el que això significa!

en: Used if Wikitude does not pass the variable maxNumberofPois - 50 is the maximum recommended
ca: Utilitzat si Wikitude no passa la variable maxNumberofPois - 50 és el màxim recomanat

en: Used in content
ca: Utilitzat en el contingut

en: User
ca: Usuari

en: User role needed for adding and editing markers/layers
ca: Cal un rol d'usuari per afegir i editar marcadors/capes

en: User role needed for deleting markers/layers
ca: El rol d'usuari necessari per suprimir marcadors/capes

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Uzbek (Latin)
ca: Uzbek (Llatí)

en: Valencian
ca: Valencià

en: Variant to use
ca: Variant per a usar

en: Version
ca: Versió

en: Version of the WMS service to use
ca: Versió del servei WMS que cal usar

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View fullscreen
ca: Veure pantalla sencera

en: View marker
ca: Veure el marcador

en: Visible API links for each marker
ca: Enllaços API visibles per a cada marcador

en: Visible API links in panel
ca: Enllaços API visibles al panell

en: Visualead settings
ca: Opcions de Visualead

en: WMS layer 1 settings
ca: Configuració de la capa WMS 1

en: WMS layer 10 settings
ca: Configuració de la capa WMS 10

en: WMS layer 2 settings
ca: Configuració de la capa WMS 2

en: WMS layer 3 settings
ca: Configuració de la capa WMS 3

en: WMS layer 4 settings
ca: Configuració de la capa WMS 4

en: WMS layer 5 settings
ca: Configuració de la capa WMS 5

en: WMS layer 6 settings
ca: Configuració de la capa WMS 6

en: WMS layer 7 settings
ca: Configuració de la capa WMS 7

en: WMS layer 8 settings
ca: Configuració de la capa WMS 8

en: WMS layer 9 settings
ca: Configuració de la capa WMS 9

en: WMS layers
ca: Capes del servei de mapes web WMS

en: WMS stands for <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> and is a standard protocol for serving georeferenced map images over the Internet that are generated by a map server using data from a GIS database.<br/>With Leaflet Maps Marker you can configure up to 10 WMS layers which can be enabled for each map. As default, 10 WMS layers from <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> and from the <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a> have been predefined for you.<br/>A selection of further possible WMS layers can be found at <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>
ca: WMS significa <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> i és una protocol estàndard per el servei d'imatges de mapes georeferenciats per Internet que es generen per un servidor de mapes que utilitza dades d'una base de dades GIS.<br/>Amb el Leaflet Maps Marker podeu configurar fins a 10 capes WMS layers que es poden activar en cada mapa. De manera predeterminada, s'han predeterminat 10 capes WMS layers des de <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> i des de l'<a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">Agència Europea del Medi Ambient</a>.<br/> Una selecció de més capes WMS possible es pot trobar a <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>

en: Walking directions
ca: Adreces a peu

en: Warning
ca: Atenció

en: Warning - cannot be undone!
ca: Atenció - no es pot desfer!

en: Warning: no markers are assigned to the layer with the ID %1$s or the layer does not exist!
ca: Atenció: no hi ha marcadors assignats a la capa amb l'identificador %1$s o bé la capa no existeix!

en: Warning: not recommended on production sites - use on your own risk!
ca: Advertència: no es recomana en els llocs de producció - la utilització es sota el seu propi risc!

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (Settings / BWP Minify) or add <strong>leafletmapsmarker</strong> to the form field "Scripts to be ignored (not minified)"
ca: Atenció: esteu utilitzant l'extensió "Better WordPress Minify" que pot fer cascar el Leaflet Maps Marker si està activada l'opció "Minimitza els fitxers JS automàticament?". Desactiveu aquesta opció anant a Configuració / BWP Minimitza o afegiu <strong>leafletmapsmarker</strong> al camp del formulari "Scripts que cal ignorar (no minimitzar)"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "CDN" enabled which is causing layer maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Rejected files:"
ca: Advertència:. Feu servir el connector "W3 Total Cache" amb la característica habilitada "CDN", que està causant que la capa de mapes no funcioni<br/>Per solucionar aquest problema, si us plau, aneu a <a href="%1s">Performance/CDN/Advanced</a> i afegiu <strong>%2s</strong> a "arxius rebutjats:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Never minify the following JS files:"
ca: Advertència:. Feu servir el plugin "W3 Total Cache" amb l'opció "JS Minify" habilitada, que està causant als mapes.<br/>Per solucionar aquest problema, si us plau, aneu a <a href="%1s"> Performance / Minify / Advanced</a> i afegiu <strong>%2s</strong> per a "Never minify the following JS files:"

en: Warning: you enabled support for bing maps but did not provide an API key. Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> for info on how to get a free bing maps API key!
ca: Atenció: heu activat el suport per als mapes del bing però no heu donat una clau API. Visiteu <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> per a més informació sobre com aconseguir gratuïtament una clau API per a mapes del bing!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
ca: Advertència: l'accés a actualitzacions i suport per  Maps Marker Pro ha expirat!

en: Warning: your user does not have the capability to install new plugins - please contact your administrator (%1s)
ca: Advertència: l'usuari no té la capacitat d'instal·lar nous connectors - si us plau poseu-vos en contacte amb l'administrador (%1s)

en: Web API settings
ca: Configuració de la Web API

en: Week
ca: Setmana

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: What to do when the user clicks on the control (%1$s)
ca: Que fer quan els usuaris fan click al control (%1$s)

en: When you click a cluster at the bottom zoom level it spiderfies it so you can see all of its markers:
ca: En fer clic en una agregació al nivell de zoom inferior, l'augmenta perquè es puguin veure tots els seus marcadors:

en: When you click a cluster it zooms to its bounds
ca: En fer clic en una agregació, fa un zoom als seus límits

en: When you mouse over a cluster it shows the bounds of its markers:
ca: En passar el ratolí sobre una agregació, mostra els límits dels seus marcadors:

en: Where to change the default language
ca: On canviar la llengua predeterminada

en: Where to insert Javascript files on frontend?
ca: On inserir els arxius Javascript al frontend?

en: Whether the map automatically handles browser window resize to update itself.
ca: Si cal que el mapa detecti automàticament la finestra del navegador per redimensionar-se.

en: Whether the map be draggable with mouse/touch or not.
ca: Si el mapa es pot arrossegar i desar amb el ratolí/ratolí tàctil o no.

en: Whether the map can be zoomed by touch-dragging with two fingers.
ca: Si el mapa es pot ampliar en tocar i arrossegar amb dos dits.

en: Whether the map can be zoomed by using the mouse wheel.
ca: Si el mapa es pot ampliar en fer servir la roda del ratolí.

en: Whether the map can be zoomed in by double clicking on it.
ca: Si el mapa es pot ampliar en fer doble clic en ell.

en: Whether the map can be zoomed to a rectangular area specified by dragging the mouse while pressing shift.
ca: Si el mapa es pot ampliar a un àrea rectangular específica en arrossegar amb el ratolí mentre es pressiona la tecla de majúscules.

en: Whether the scale control is added to the map by default.
ca: Si s'afegeix el control d'escala al mapa de manera predeterminada.

en: Whether the zoom control is added to the map by default.
ca: Si s'afegeix el control de zoom al mapa de manera predeterminada.

en: Whether to add a button for displaying maps in fullscreen via HTML5
ca: Si voleu afegir un botó per visualitzar els mapes en pantalla completa a través d'HTML5

en: Whether to show the imperial scale line (mi/ft).
ca: Si cal mostrar la línia d'escala imperial (milles/peus).

en: Whether to show the metric scale line (m/km).
ca: Si cal mostrar la línia de l'escala mètrica (m/km).

en: Which layers should be selected?
ca: Quines capes vols seleccionar?

en: Whitelabel settings
ca: Configuracions de marca blanca

en: Widget to show the most recent Leaflet Maps Marker entries - please see www.mapsmarker.com for more info
ca: El giny que mostra les entrades més recents del Leaflet Maps Marker - mireu www.mapsmarker.com per a més informació

en: Width
ca: Amplada

en: Width and height in pixel of QR code image for marker/layer standalone fullscreen map links
ca: Amplada i alçada en píxels de la imatge de codi QR del marcador/capa del mapa independent d'enllaços a pantalla completa

en: Width of the icons in pixel
ca: Amplada de les icones en píxels

en: Width of the shadow icon in pixel
ca: Amplada de la icona d'ombra en píxels

en: Wikitude API powered by www.mapsmarker.com
ca: API del Wikitude funciona amb www.mapsmarker.com

en: Wikitude settings
ca: Paràmetres del Wikitude

en: Will be displayed in controlbox if selected
ca: Es mostrarà en la caixa de control si se selecciona

en: Will be used when creating a new layer. All values can be changed afterwards on each layer.
ca: S'utilitzarà quan es creï una nova capa. Tots els valors de cada capa es poden canviar amb posterioritat.

en: Will be used when creating a new marker. All values can be changed afterwards on each marker.
ca: S'utilitzarà quan es creï un nou marcador. Tots els valors de cada marcador es poden canviar amb posterioritat.

en: Will replace {s} from base url if available
ca: Es reemplaçarà {s} de la url base si cal

en: Will replace {s} from tiles url if available
ca: Reemplaça {s} de les url de mosaics si es pot

en: With this option enabled, the map tracks when you pan to another "copy" of the world and moves all overlays like markers and vector layers there.
ca: Amb aquesta opció activada, el mapa segueix quan us desplaceu a altra "còpia" del món i mou totes les superposicions com ara marcadors i capes vectoritzades allà.

en: WordPress Admin Bar integration
ca: Integració de la barra d'administració del WordPress

en: WordPress Multisite settings
ca: Configuració de WordPress multilloc

en: WordPress Pointers
ca: Punters del WordPress

en: WordPress admin area and frontend
ca: Àrea d'administració del WordPress i part frontal

en: WordPress admin area only
ca: Panell d'administració del WordPress solament

en: WordPress admin dashboard widget
ca: Giny del tauler d'administració del WordPress

en: WordPress frontend only
ca: Solament la part frontal del WordPress

en: WordPress integration settings
ca: Configuració d'integració WordPress

en: Year
ca: Any

en: Yearly
ca: Anualment

en: Years
ca: Anys

en: Yes
ca: Sí

en: Yes (please enter subdomains in next form field)
ca: Sí (introduïu els subdominis en el següent camp de formulari)

en: Yiddish
ca: Jiddisch

en: You already downloaded "Maps Marker Pro" to your server but did not activate the plugin yet!
ca: Vostè ja ha descarregat "Maps Marker Pro" al seu servidor, però no ha activat el connector encara!

en: You are currently using v%1s and the plugin author highly recommends updating to v%2s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
ca: Esteu fent servir la versió %1s i l'autor del connector recomana encaridament actualitzar a v%2s per les noves característiques, correccions d'errades i traduccions actualitzades (vegeu si us plau <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">aquesta entrada del bloc</a> per a més informació sobre l'última versió).

en: You are using the simplified editor
ca: Esteu fent servir un editor simplificat

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes mlat and mlon (e.g. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).
ca: Podeu afegir marcadors directament a les entrades o pàgines sense haver de desar-les a la base de dades prèviament. Heu d'utilitzar el codi amb els atributs mlat i mlon (per exemple <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).

en: You can also change zoom level by clicking on + or - on preview map or using your mouse wheel
ca: Podeu canviar el nivell de zoom en fer clic al + o - de la previsualització del mapa o bé fent servir la roda del ratolí

en: You can also upload the icons by clicking the button "upload new icon"
ca: També pot carregar les icones fent clic al botó "carregar nova icona"

en: You can backup your current settings on the <a href="%1$s">tools page</a> before resetting all options to their default values.
ca: Pot fer unacòpia de seguretat de la configuració actual a la <a href="%1$s">Pàgina d'eines</a> abans de restablir totes les opcions als seus valors predeterminats.

en: You can continue using version %s without any limitations. Nevertheless you will not be able to get updates including bugfixes, new features and optimizations as well as access to our support system.
ca: Vostè pot continuar utilitzant la versió %s sense cap limitació. No obstant això, vostè no serà capaç d'obtenir les actualitzacions incloent correccions d'errors, noves característiques i optimitzacions, així com l'accés al nostre sistema de suport.

en: You downloaded <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a> but did not register a free 30-day-trial license key. Please note that <a href="%2s" target="_blank">according to our privacy policy</a> we will not disclose, rent or sell your personal information!<br/>If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%3s" target="_blank">see available packages on Wikipedia</a>) you can also test the pro plugin without registering a free 30-day-trial license key and without time limitation.
ca: Ha descarregat <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a>, però no ha enregistrat una clau de llicència de 30 dies de prova gratuïta. Atenció: <a href="%2s" target="_blank">d'acord amb la nostra política de privacitat</a> no revelarem, llogarem o vendrem la seva informació personal!<br/>Si instal·la Maps Marker Pro en una instal · lació localhost (<a href="%3s" target="_blank">veure els paquets disponibles en Wikipedia</a>) també pot provar el connector pro sense registrar una clau de llicència de 30 dies de prova gratuïta i sense límit de temps .

en: You have an error in your SQL syntax
ca: Vostè té un error en la seva sintaxi SQL

en: You have installed Maps Marker Pro on a localhost instance. Entering a license key here is not mandatory but recommended as this also allows you to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a>. Please be aware that once you use the plugin on a live domain, entering a license key is mandatory!
ca: Ha instal·lat Maps Marker Pro en una instància localhost. La introducció d'una clau de llicència aquí no és obligatòria, però es recomana ja que això també li permet <a href="%1s" target="_blank">obrir tiquets de suport</a>. Tingueu en compte que una vegada que s'utilitza el connector en un domini en viu, el ingrés d'una clau de llicència és obligatori!

en: You must agree to the TOS to continue.
ca: Vostè ha d'estar d'acord amb les 'Condicions del Servei' per continuar.

en: You successfully switched to the advanced editor.
ca: Correctament connectat a l'editor avançat.

en: You successfully switched to the simplified editor.
ca: Ha canviat amb èxit a l'editor simplificat.

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
ca: La seva clau de llicència de prova de 30 dies gratuïta ha caducat. <a href="%1s" target="_blank"> Si us plau, compreu una clau de llicència pro vàlida per continuar</a>.

en: Your license was activated successfully!
ca: La llicència s'ha activat amb èxit!

en: Your new license was registered successfully!
ca: La seva nova llicència s'ha registrat correctament!

en: Your user does not have the permission to delete this marker!
ca: El teu usuari no té permisos per a eliminar aquest marcador!

en: Your user does not have the permission to update this marker!
ca: El teu usuari no té permisos per actualitzar aquest marcador!

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom level for all layers has been successfully set to %1$s
ca: El nivell de zoom de totes les capes s'ha configurat correctament a %1$s

en: Zoom out
ca: Allunya

en: activate
ca: activar

en: add
ca: afegir

en: add directions link
ca: afegir enllaç de direccions

en: add dynamic URL hashes to web pages with maps, allowing users to easily link to specific map views. Example: %1$s
ca: afegir URL dinàmics a les pàgines web amb mapes, que permet als usuaris enllaçar fàcilment a les visualitzacions de mapes específiques. Exemple: %1$s

en: add layer to filter controlbox?
ca: afegir capa a la caixa de control del filtre?

en: add markername
ca: afegir marcador

en: add markername to popup
ca: afegir marcador al desplegable

en: add new layer
ca: afegeix una capa nova

en: add new marker here
ca: afegir un nou marcador aquí

en: add new marker to this layer
ca: afegeix un marcador nou a aquesta capa

en: add new markers/layers
ca: afegir nous marcadors/capes

en: add pre-loading for map tiles beyond the edge of the visible map to prevent showing background behind tile images when panning a map
ca: afegir pre-càrrega per mapa més enllà de la vora del mapa visible per evitar que s'estan mostrant fons darrere imatges quan enfocant un mapa

en: add/edit layer
ca: afegeix/edita la capa

en: add/edit marker
ca: afegeix/edita el marcador

en: additional optimizations and improvements
ca: optimitzacions addicionals i millores

en: address
ca: adreça

en: advanced permission settings
ca: configuració de permisos avançats

en: advanced recent marker widget
ca: giny de marcador recent avançat

en: all %1$s layers
ca: totes les capes %1$s

en: all %1$s markers
ca: tots els marcadors de %1$s

en: always
ca: sempre

en: and
ca: i

en: ascending
ca: ascendent

en: assign to the following layer(s):
ca: assignar la capa(es) següent(s):

en: assigned layer
ca: capa assignada

en: automatic
ca: automàtic

en: automatic (use WordPress default)
ca: automàtic (fes servir el WordPress de manera predeterminada)

en: automatic (use basemap from main map and OpenStreetMap as fallback if unsupported)
ca: automàtic (utilitzar basemap del mapa principal i OpenStreetMap com a alternativa en cas de no estar suportat)

en: automatic 1 (distinct language for each user - detects the users browser language setting, preferred method by Google)
ca: automàtic 1 (llengua distinta per a cada usuari - detecta la configuració del navegador de l'usuari, mètode preferit de Google)

en: back to top
ca: tornar al principi

en: backup and restore of settings
ca: opcions de copia de seguretat

en: baseURL
ca: URL base

en: basemap.at satellite
ca: satèl·lit basemap.at

en: blog post with more details about this release
ca: entrada del bloc amb més detalls sobre aquesta versió

en: by
ca: per

en: calculated from map center
ca: distància des del centre del mapa

en: can be changed at section "Default values for marker popups"
ca: es pot canviar a la secció "Valors predeterminats dels marcadors emergents"

en: can be changed by users dynamically when viewing the map on frontend
ca: pot ser canviat pels usuaris de manera dinàmica mentre s'està veient el mapa

en: center map on popup
ca: centrar el mapa en la finestra emergent

en: change active WMS layers for all layers
ca: canvia les capes WMS actives de totes les capes

en: change basemap for all layers
ca: canvia el mapa base de totes les capes

en: change clustering status for all layers
ca: canviar l'estat de l'agrupació de totes les capes

en: change controlbox status for all layers
ca: canvia l'estat de la caixa de control de totes les capes

en: change directions settings
ca: canvia la configuració de les direccions

en: change list marker-status for all layers
ca: canvia la llistat d'estat dels marcadors per a totes les capes

en: change mapsize
ca: canvia la mida del mapa

en: change mapsize for all layers
ca: canvia la mida del mapa de totes les capes

en: change overlay status for all layers
ca: canvia l'estat de superposició de totes les capes

en: change panel status for all layers
ca: canvia el panell d'estat de totes les capes

en: change popup status
ca: canvia l'estat de les finestres emergents

en: change popup text
ca: canviar el text de la finestra emergent

en: change zoom
ca: canvia el zoom

en: change zoom for all layers
ca: canvia el zoom de totes les capes

en: changelog
ca: registre de canvis

en: circle
ca: cercle

en: clear cache
ca: netejar la memòria cau

en: clear list
ca: netejar la llista

en: click here for troubleshooting
ca: feu clic aquí per obtenir solucións als problemes

en: click here to get a non-expiring license key
ca: feu clic aquí per obtenir una clau de llicència sense caducitat

en: click to change default geocoding provider
ca: clic per canviar el proveïdor de geocodificació per defecte

en: click to change geocoding provider
ca: clic per canviar de proveïdor de geocodificació

en: clickable (if false, the vector will not emit mouse events and will act as a part of the underlying map)
ca: pot fer clic (si és fals, el vector no emetrà esdeveniments de ratolí i actuarà com una part del mapa subjacent)

en: closed
ca: tancat

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
ca: cn (per utilitzar en les rutes en bicicleta en xarxa solament)

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: collapsed (except on mobiles)
ca: reduït (excepte en mòbils)

en: color (stroke color)
ca: color (color del traç)

en: convert
ca: convertir

en: countries
ca: paisos

en: coverage: Austria only
ca: covertura: només Austria

en: create a new layer map
ca: crea una capa nova de mapa

en: create a new marker map
ca: crea un marcador nou de mapa

en: created by
ca: l'ha creat

en: created on
ca: creat el

en: culture code
ca: codi de cultura

en: custom Google Maps styling
ca: estil personalitzat per Google Maps

en: day
ca: dia

en: days left
ca: dies restants

en: delete
ca: suprimeix

en: delete all markers from all layers
ca: suprimeix tots els marcadors de totes les capes

en: delete all markers from selected layer
ca: suprimeix tots els marcadors de la capa seleccionada

en: delete existing markers/layers
ca: eliminar marcadors/capes existents

en: delete layer
ca: suprimeix la capa

en: delete layer AND assigned markers
ca: suprimeix la capa I TAMBÉ els marcadors assignats

en: descending
ca: descendent

en: disable images
ca: desactivar les imatges

en: disabled
ca: desactivat

en: display WordPress pointers on plugin updates
ca: mostra els punters del WordPress a les actualitzacions de les extensions

en: display all markers
ca: mostra tots els marcadors

en: distance
ca: distància

en: distance from current position
ca: distància des de la posició actual

en: distance from layer center in mile
ca: distància des del centre de la capa en milles

en: distance from layer center in miles
ca: distància des del centre de la capa en milles

en: duplicate
ca: duplicar

en: duplicate layer only
ca: només la capa duplicada

en: duplicate layer(s) only
ca: només capa(es) duplicada(es)

en: edit
ca: edita

en: edit layer
ca: edita la capa

en: edit marker
ca: edita el marcador

en: edit marker
ca: editar el marcador

en: empty basemap
ca: mapa base buit

en: enabled
ca: activat

en: error message details on google.com
ca: detalls del missatge d'error a google.com

en: example
ca: exemple

en: expanded
ca: expandit

en: expire in
ca: expirar en

en: false
ca: fals

en: fastest route
ca: ruta més ràpida

en: feet
ca: peus

en: filename
ca: nom del fitxer

en: fill (whether to fill the path with color. Set it to false to disable filling on polygons or circles)
ca: omplir (si s'omple el camí amb color. Estableix a fals per a des-habilitar l'ompliment de polígons i cercles)

en: fillColor (fill color)
ca: fillColor (omplir color)

en: fillOpacity (fill opacity)
ca: fillOpacity (omplir opacitat)

en: footer
ca: peu

en: free community support
ca: suport gratuït de la comunitat

en: frequent updates
ca: actualitzacions freqüents

en: frequently asked questions
ca: preguntes més freqüents

en: fullscreen
ca: pantalla completa

en: header (+ inline javascript)
ca: capaçalera (+ javascript en línia)

en: help OpenStreetMap.org to improve map details
ca: ajudar a millorar els detalls del mapa de OpenStreetMap.org

en: hidden
ca: ocult

en: hide
ca: amaga

en: hide action bar
ca: amaga la barra d'accions

en: hide advanced functions
ca: ocultar les funcions avançades

en: hide advanced menu items
ca: amagar els menús avançats

en: hide all markers from assigned layer(s)
ca: amaga tots els marcadors de la(es) capa(es) assignada(es)

en: hide changelog
ca: amaga registre de canvis

en: high
ca: alt

en: home button
ca: botó d'inici

en: http-address of the KML-webservice of the WMS layer
ca: adreça http del servei web KML de la capa WMS

en: icon
ca: icona

en: if enabled, a GeoRSS feed for all markers will be added to the &lt;head&gt;-section of the website, allowing users to subscribe to your markers
ca: si s'activa, un fil de subscripció GeoRSS s'afegirà a tots els marcadors a la secció &lt;head&gt; de la pàgina web, permetent als usuaris subscriure's als marcadors

en: if set, address will be displayed here
ca: si està definit, l'adreça es mostrarà aquí

en: if set, layername will be displayed here
ca: si s'estableix, la capa es mostrarà aquí

en: if set, markername will be displayed here
ca: si està definit, el nom del marcador es mostrarà aquí

en: imperial (miles)
ca: imperial (milles)

en: integration of the latest leaflet.js version
ca: integració de l'última versió leaflet.js

en: language
ca: idioma

en: language code
ca: codi de la llengua

en: last update by
ca: darrera actualització per

en: latitude
ca: latitud

en: layer
ca: capa

en: layer ID
ca: identificador de la capa

en: layer IDs
ca: identificadors de les capes

en: layer name
ca: nom de la capa

en: layers
ca: capes

en: list all layers
ca: llista de totes les capes

en: list all markers
ca: llista tots els marcadors

en: loading map - please wait...
ca: s'està carregant el mapa - espereu...

en: longitude
ca: longitud

en: low
ca: baix

en: map
ca: mapa

en: map moves back to initial position after popup is closed
ca: el mapa es mourà de nou a la posició inicial després de tancar la finestra emergent

en: map type and ID
ca: tipus de mapa i identificador

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
ca: mapnik (per a rutes normal en cotxe, bicicleta o a peu)

en: maps
ca: mapes

en: marker
ca: marcador

en: marker ID
ca: ID del marcador

en: marker count
ca: comptador de marcadors

en: marker maps only
ca: marcador mapes només

en: marker name
ca: nom del marcador

en: markers
ca: marcadors

en: maximum number of markers to display in the list
ca: nombre màxim de marcadors que cal mostrar en la llista

en: maximum temporary file size in MB
ca: mida de fitxer màxima temporal en Mb

en: medium
ca: mitjà

en: merge
ca: combinar

en: meters
ca: metres

en: metric (km)
ca: mètric (km)

en: miles
ca: milles

en: mobile optimized maps through use of native javascript instead of jQuery
ca: mapes de mòbil optimitzats mitjançant l'ús de Javascript natiu en lloc de jQuery

en: mobile web app support for fullscreen maps and optimized mobile viewport
ca: suport aplicació web mòbil per als mapes a pantalla completa i optimitzat per mobile viewport

en: month
ca: mes

en: more information
ca: més informació

en: move markers
ca: mou els marcadors

en: multi layer map
ca: mapa de capa múltiple

en: net
ca: xarxa

en: never (ignore changes in the view)
ca: cap (ignora els canvis en la vista)

en: new layer map
ca: nova capa de mapa

en: new marker map
ca: nou marcador

en: no link
ca: sense enllaç

en: none (default setting, recommended)
ca: res (configuració per defecte, recomanat)

en: not assigned to a layer
ca: no s'ha assignat a cap capa

en: not available
ca: no disponible

en: not available on multi layer maps
ca: no disponible en mapes multicapa

en: number of markers
ca: nombre de marcadors

en: onChange (refresh when the file is loaded and whenever the Link parameters change)
ca: onChange (es refresca quan el fitxer es carrega i quan els paràmetres de l'enllaç canvien)

en: onExpire (refresh the file when the expiration time is reached)
ca: onExpire (es refresca el fitxer quan s'arriba a l'hora d'acabament)

en: onInterval (refresh every n seconds (specified in refreshInterval)
ca: onInterval (refresca cada n segons (especificat a refreshInterval)

en: onRequest (refresh the file only when the user explicitly requests it)
ca: onRequest (es refresca el fitxer solament quan l'usuari ho sol·licita explícitament)

en: onStop (after camera movement stops)
ca: onStop (quan els moviments de la càmera s'aturen)

en: onStop (refresh the file n seconds after movement stops, where n is specified in viewRefreshTime)
ca: onStop (refresca el fitxer en n segons després que els moviments s'acabin, on n s'especifica en viewRefreshTime)

en: once
ca: una vegada

en: opacity (stroke opacity)
ca: opacitat (opacitat del traç)

en: open
ca: obre

en: open popup
ca: obre una finestra emergent

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
ca: openrouteservice.org (basada en OpenStreetMap, Europe solament)

en: option to remove MapsMarker.com backlinks
ca: opció per eliminar els enllaços de retorn de MapsMarker.com

en: optional
ca: opcional

en: or
ca: o

en: or paste coordinates here
ca: o enganxeu les coordenades aquí

en: page
ca: pàgina

en: per page
ca: per pàgina

en: pixel
ca: píxels

en: please click here to renew your access to plugin updates and support
ca: si us plau feu clic aquí per renovar el seu accés a les actualitzacions del connector i suport

en: please rate this plugin on wordpress.org
ca: valoreu aquesta extensió a wordpress.org

en: please review this plugin on wordpress.org
ca: reviseu aquesta extensió a wordpress.org

en: powered by
ca: funciona amb

en: prepare export
ca: preparar l'exportació

en: prepare import
ca: preparar l'importació

en: preview
ca: avanç

en: preview all markers from assigned layer(s)
ca: previsualitzar tots els marcadors de la(es) capa(es) asignada(es)

en: publish
ca: publicar

en: put in front of popup-text
ca: posa al davant del text de la finestra emergent

en: rate plugin
ca: valora l'extensió

en: recommended
ca: recomanat

en: region
ca: regió

en: released on
ca: publicat el

en: remote editor
ca: editor remot

en: required
ca: requerit

en: reset map view
ca: reiniciar la vista del mapa

en: rounded
ca: arrodonit

en: second
ca: segon

en: settings
ca: configuracions

en: shortest route
ca: ruta més curta

en: show
ca: mostra

en: show API links
ca: mostra els enllaços API

en: show advanced functions
ca: mostrar les funcions avançades

en: show advanced menu items
ca: mostrar els menús avançats

en: show examples
ca: mostrar exemples

en: show fewer icons
ca: mostra menys icones

en: show full action bar
ca: mostrar la barra d'accions complerta

en: show map
ca: mostra el mapa

en: show markers assigned to this layer
ca: mostra els marcadors assignats a aquesta capa

en: show more icons
ca: mostra més icones

en: show or hide drop down menu in Wordpress Admin Bar
ca: mostra o amaga el menú desplegable el la barra d'administració de WordPress

en: show tutorial at mapsmarker.com
ca: mostrar un tutorial a mapsmaker.com

en: show used icons
ca: mostrar les icones usades

en: shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com
ca: mostra un giny al tauler d'administració el qual llista les darreres entrades i marcadors de mapsmarker.com

en: signature is invalid
ca: signatura no vàlida

en: single layer map
ca: mapa de capa simple

en: sort order
ca: ordenació

en: sort order ascending
ca: ordenar ascendent

en: sort order descending
ca: ordenar descendent

en: squared
ca: quadrat

en: standard icon
ca: icona estàndard

en: start
ca: inici

en: start export
ca: iniciar l'exportació

en: start installation
ca: iniciar la instal·lació

en: stop
ca: parar

en: stroke (whether to draw stroke along the path. Set it to false to disable borders on polygons or circles)
ca: traç (ja sigui per dibuixar el traç al llarg del camí. Estableix a fals per a des-habilitar les fronteres de polígons i cercles)

en: submit
ca: envia

en: support for duplicating markers
ca: suport per a duplicar marcadors

en: support for filters and actions
ca: suport per a filtres i accions

en: support for pro users
ca: suport als usuaris pro

en: switch to advanced editor
ca: canvia a un editor avançat

en: switch to simplified editor
ca: canvia a un editor simplificat

en: timeout in seconds
ca: temps d'espera en segons

en: translate
ca: traduïr

en: translations
ca: traduccions

en: true
ca: vertader

en: true (only add on demand if map view is changed)
ca: cert (només s'afegeix si es canvia la vista del mapa)

en: unassigned
ca: sense assignar

en: update
ca: actualitzar

en: update ID
ca: actualitza ID

en: update existing markers/layers
ca: actualitzar marcadors/capes esxitents

en: update settings
ca: actualitzar la configuració

en: updated by
ca: l'ha actualitzat el

en: updated on
ca: actualitzat el

en: upload
ca: pujar

en: upload icon button & custom icon directory
ca: pujar icona del botó i directori de la icona personalitzat

en: upload new icon
ca: carregar nova icona

en: use circle
ca: usar cercle

en: use custom images
ca: utilitzar imatges personalitzades

en: use custom shadow (please enter URL below)
ca: utilitzar ombra personalitzat (si us plau escrigui la URL a sota)

en: use default images
ca: utilitzar imatges personalitzades

en: use default shadow
ca: utilitzar ombra per defecte

en: use rectangle
ca: usar rectangle

en: v%1s is used in the free version
ca: v%1s s'utilitza en la versió gratuïta

en: very high
ca: molt LT

en: very low
ca: molt baix

en: via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example
ca: s

en: view
ca: mostra

en: view blogpost for current version
ca: veure blogpost de la versió actual

en: view content
ca: mostra el contingut

en: view existing markers/layers
ca: veure els marcadors/capes existents

en: view layer
ca: veure la capa

en: view layer
ca: veure la capa

en: visible for admins only
ca: visible per als administradors només

en: weight (stroke width in pixel)
ca: pes (gruix del traç en píxels)

en: yes
ca: sí

en: yournavigation.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
ca: yournavigation.org (basada en OpenStreetMap, mundial)
