Maps Marker Free/Pro - en to cs translation catalogue (1679 entries)

en: # Markers
cs: # Značky

en: %1$s errors (skipped rows from importfile: %2$s)
cs: %1$s chyb (přeskočených řádků z importovaného souboru: %2$s)

en: %1$s in the marker name
cs: %1$s v názvu značky

en: %1$s in the popup text
cs: %1$s ve vyskakovacím textu

en: %1$s markers
cs: %1$s značek

en: %1$s markers updated (IDs: %2$s)
cs: %1$s značek aktualizováno (ID: %2$s)

en: %1$s markers would be updated (IDs: %2$s)
cs: bylo by aktualizováno  %1$s značek (ID: %2$s)

en: %1$s new layers created (IDs: %2$s)
cs: %1$s nových vrstev vytvořeno (ID: %2$s)

en: %1$s new markers created (IDs: %2$s)
cs: %1$s nových značek vytvořeno (ID: %2$s)

en: %1$s new markers would be created (rows: %2$s)
cs: bylo by vytvořeno %1$s nových značek (řádků: %2$s)

en: %1$s warnings (rows from importfile: %2$s)
cs: %1$s upozornění (řádků z importovaného souboru: %2$s)

en: (for marker listings below multi-layer maps only)
cs: (pouze pro výpisy značek níže, pouze vícevrstvé mapy)

en: (frequently asked questions)
cs: (časté dotazy)

en: (not now, hide message)
cs: (nyní ne, skrýt zprávu)

en: (required) Comma-separated list of WMS layers to show
cs: (vyžadováno) Čárkami oddělený seznam WMS vrstev, které se mají zobrazit

en: (with semicolons as delimiters)
cs: (se středníkem jako oddělovačem)

en: <a href="%s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
cs: <a href="%s">Obnovte prosím přístup k aktualizacím a podpoře, aby byl váš plugin i nadále aktuální a bezpečný</a>.

en: <strong>Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel</strong><br/>Beta versions may be used on production sites on your own risk only as they might be unstable!<br/>Important: please <a href="%1s">save the settings manually</a> after each plugin update and <a href="%2s" target="_blank">use the helpdesk</a> for feedback.
cs: <strong>Beta testování je povoleno - aktualizace budou stahovány ze zdroje beta verzí</strong><br/>Beta verze mohou být používány na produkčních stránkách na vaše vlastní nebezpečí, protože mohou být nestabilní!<br/>Důležité: prosíme <a href="%1s">uložte nastavení ručně</a> po každé aktualizaci pluginu a  <a href="%2s" target="_blank">použijte helpdesk</a> v případě problémů.

en: <strong>Important information for multisite installations:</strong><br/><h3>Please update the plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version (to avoid data loss when the plugin "Leaflet Maps Marker" gets deleted)!</h3>This message will disappear as soon as the free plugin has been updated.
cs: <strong>Důležitá informace pro instalace na více lokalitách:</strong><br/><h3>Prosím aktualizujte plugin "Leaflet Maps Marker" na poslední verzi (abyste předešli ztrátě dat, až bude plugin "Leaflet Maps Marker" smazán)!</h3>Tato zpráva zmizí, jakmile bude bezplatný plugin aktualizován a smazán.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please FIRST update the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version and THEN delete the plugin in order to avoid plugin conflicts!<br/><h3>Deleting the plugin "Leaflet Maps Marker" before updating to the latest version will result in data loss!</h3> This message will disappear as soon as the free plugin has been updated and deleted.
cs: <strong>Děkujeme, že jste zakoupili platný licenční klíč pro Maps Marker Pro!</strong><br/>Pro dokončení instalace prosíme NEJDŘÍVE aktualizujte neaktivní plugin "Leaflet Maps Marker" na poslední verzi a POTOM plugin smažte, abyste se vyhnuli konfliktům pluginů!<br/><h3>Smazání pluginu "Leaflet Maps Marker" před aktualizací na poslední verzi bude mít za následek ztrátu dat!</h3> Tato zpráva zmizí, jakmile bude bezplatný plugin aktualizován a smazán.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please delete the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" in order to avoid plugin conflicts! This message will disappear as soon as the free plugin has been deleted.
cs: <strong>Děkujeme, že jste zakoupili platnou licenci na Maps Marker Pro!</strong><br/>Instalaci dokončíte smazáním neaktivního pluginu "Leaflet Maps Marker". Vyhnete se tak tím konfliktům verzí.! Tato zpráva zmizí, jakmile bude free verze pluginu smazána.

en: <strong>Warning: you are using the plugin cformsII which is causing the TinyMCE editor to break when creating new maps!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>This message will disappear automatically when the cformsII option "Fix TinyMCE error" is checked.
cs: <strong>Upozornění: Používáte-plugin cformsII, který je příčinou toho, že editor TinyMCE při tvorbě nových map přestane fungovat!</strong> <br/><br/> Zde je návod, jak to opravit: <br/> 1.. klikněte na "cformsII" / "Globální nastavení" ve vaší WordPress admin nabídce <br/> 2. otevřte záložku "WP Editor Button support"<br/>3. zaškrtněnte možnost "Fix TinyMCE error"<br/>4. uložte změny <br/><br/> Pokud nevidíte tuto možnost v nastavení, proveďte nejdříve upgrade na nejnovější verzi (to musí být provedeno ručně - viz plugin webové stránky http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ podrobnosti) <br/><br/> Tato zpráva automaticky zmizí, až bude zaškrtnuta volba "Fix TinyMCE chyba".

en: <strong>Warning: you are using the plugin jQuery Colorbox which is causing maps to break!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>This message will disappear automatically when the jQuery Colorbox option was updated.
cs: <strong>Upozornění: Používáte-plugin jQuery ColorBox, který je příčinou toho, že mapy nefungují!</strong> <br/><br/> Zde je, jak to opravit: <br/> 1.. klikněte na "Nastavení" / "jQuery ColorBox" v menu WordPress admin <br/> 2. Zrušte nastavení "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:" <br/> 3. místo toho zaškrtněte nastavení "Automatizace jQuery ColorBox obrázků v pouze WordPress galeriích:" <br/> 4. uložte změny <br/><br/> Tato zpráva automaticky zmizí, až bude nastavení jQuery Colorbox aktualizováno.

en: A graphic advertising your World. Format: 180x120 pixel, transparent PNG
cs: __A graphic advertising your World. Formát: 180x120 pixelů, transparentní PNG

en: A graphic spotlighting your World in promotions. Format: 1024x500 pixel, transparent PNG
cs: __A graphic spotlighting your World in promotions. Formát: 1024x500 pixelů, transparentní PNG

en: A high resolution icon for your World which can be included in features. Format: 512x512 pixel, transparent PNG
cs: Ikona ve vysokém rozlišení pro váš svět, která může být zahrnuta ve vašich funkcích. Formát: 512x512 pixelů, transparentní PNG

en: A layer with the ID %1s does not exist
cs: Vrstva s ID %1s neexistuje

en: A marker with the ID %1$s has been successfully created
cs: Značka s ID %1$s byla úspěšně vytvořena

en: A marker with the ID %1s does not exist
cs: Značka s ID %1s neexistuje

en: A promotion text describing your World in more details.
cs: Propagační text popisující Váš svět více informacemi.

en: A short name for your World, should only be up to 20 characters, to be used when there is not enough space.
cs: Krátky názov pre váš Svet, by mal mať najviac 20 znakov, aby mohol byť použitý v prípade nedostatku miesta.

en: A simple scale control that shows the scale of the current center of screen in metric (m/km) and/or imperial (mi/ft) systems. The following settings will be used for all marker and layer maps.
cs: Ovládací prvek, který zobrazuje měřítko aktuálního středu obrazovky v metrických (m/km) a/nebo imperiálních (mi/ft) systémech. Následující nastavení se použije pro všechny mapy značek a vrstev.

en: API access token
cs: Přístupový klíč k API

en: API access via IP %1s is not allowed
cs: API přístup přes IP %1 není povolen%1s

en: API action is not allowed
cs: Akce API je zakázána

en: API call was successful
cs: API volání bylo úspěšné

en: API default format
cs: API výchozí formát

en: API is disabled
cs: API je zakázáno

en: API key
cs: klíč k API

en: API key required for commercial usage!
cs: Pro komenční využití je vyžadován klíč API!

en: API key required!
cs: Požadován klíč k API!

en: API parameter action has to be set
cs: API parametr akce musí být nastaven

en: API parameter action is invalid
cs: API parametr akce je neplatný

en: API parameter id has to be set
cs: id API parametru musí být nastaveno

en: API parameter type has to be set
cs: typ API parametru musí být nastaven

en: API parameter type is invalid
cs: Parametr API je neplatný

en: API status
cs: API stav

en: API version is invalid
cs: API verze je neplatná

en: Access to plugin updates and support area valid until:
cs: Přístup k aktualizacím a podpoře je platný do:

en: Active WMS layers
cs: Aktivní WMS vrstvy

en: Add
cs: Vložit

en: Add GeoRSS feed to &lt;head&gt;
cs: Přidat GeoRSS feed &lt;head&gt;

en: Add Map
cs: Přidat mapu

en: Add a geolocate button to all maps which allows to show and follow your current location:
cs: Přidat geolokalizační tlačítko do všech map pro zobrazení a sledování Vaší současné polohy:

en: Add a geolocate button to each map
cs: Přidat geolokační tlačítko do každé mapy

en: Add an expandable minimap to your maps which shows the same as the main map with a set zoom offset
cs: Zobrazení zvětšitelné minimapy, která ukazuje to samé jako hlavní mapa s nastaveným zvětšením

en: Add new layer
cs: Vložit novou vrstvu

en: Add new marker
cs: Vložit novou značku

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information!
cs: Přidání nového překladu nebo aktualizace stávajícího je jednoduchá - navštivte prosím %s pro více informací!

en: Additionally the pro version does not display the visualead logo on the QR code output pages.
cs: Pro verze navíc nezobrazuje logo na stránkách s QR kódem.

en: Address
cs: Adresa

en: Admin notices
cs: Upozornění od administrátora

en: Administrator (Capability activate_plugins)
cs: Administrátor (právo activate_plugins)

en: Advanced settings
cs: Rozšířené možnosti

en: Affiliate ID
cs: ID provizního systému

en: Affiliates
cs: Provizní systém

en: Afrikaans
cs: afrikánština

en: After camera movement stops, specifies the number of seconds to wait before refreshing the view (is used when viewRefreshMode is set to onStop)
cs: Po zastavení pohybu kamery, určuje počet sekund čekání před obnovením zobrazení (lze použít pokud je viewRefreshMode nastaven na OnStop)

en: After finishing the basemap configuration, please navigate to Settings / "Maps Defaults" / "Available basemaps in control box" and check the corresponding checkbox to make this basemap available in the layer control box!
cs: po dokončení konfigurace základnách map, přejděte na Nastvení / "Výchozí mapy" / "Dostupné základní mapy v ovládacím panelu a zaškrtněte příslušné políčko, aby tato podkladová mapa byla dostupná v ovládacím panelu vrstvy!

en: Albanian
cs: Albánština

en: All markers from all layers have been successfully deleted
cs: Všechny značky ze všech vrstev byly úspěšně smazány

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully assigned to layer ID %2$s
cs: Všechny značky z vrstvy s ID %1$s byly úspěšně přiřazeny k vrstvě ID %2$s

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully deleted (or the reference to the layer has been removed if marker was assigned to multiple layers)
cs: Všechny značky z vrstvy ID %1$s byli úspěšně smazány (nebo pokud byly přiřazeny do více vrstev bylo přiřazení do této vrstvy odebráno)

en: Allowed API actions
cs: Povolené funkce API

en: Allowed API request methods
cs: Povolené metody požadavku rozhraní API

en: Allowed referer
cs: Povolený odkazující server

en: Always
cs: vždy

en: Amharic
cs: Amharština

en: Amount of pixels to pan when pressing an arrow key
cs: O kolik pixelů posunout mapu po stisknutí klávesy se šipkou

en: An API key is required if you want to use Bing Maps as basemap for marker or layer maps. Please click on the question mark for more info on how to get your API key.
cs: API klíč je vyžadován, pokud chcete mapy Bing používat jako podklad pro mapy značek nebo vrstev. Klikněte prosím na otazník, abyste získali více informací, jak získat svůj API klíč.

en: App icon URL
cs: URL ikony aplikace

en: Appends an edit link to the OpenStreetMap and Mapquest (OSM) attribution text which allows direct edits on www.openstreetmap.org (free account required)
cs: Přidá odkaz na úpravu textu na OpenStreetMap a Mapquest (OSM), který umožňuje přímé editace na www.openstreetmap.org (je vyžadován účet zdarma)

en: Arabic
cs: Arabština

en: Arabic (Saudi Arabia)
cs: Arabština (Saudská Arábie)

en: Armenian
cs: arménština

en: Assamese
cs: asámština

en: Attach directions panel with address to popup text on each marker
cs: K vyskakovacímu textu každé značky přidat panel s pokyny navigace

en: Attachment
cs: Příloha

en: Attention: when you save the map, the position of the marker will be used for the map center!
cs: Upozornění: když mapu uložíte, bude poloha značky použita jako střed mapy!

en: Attribution
cs: Určení zdroje

en: Audit
cs: Auditovat

en: Augmented-Reality
cs: Rozšířená realita

en: Authentication
cs: Ověřování

en: Author (Capability edit_published_posts)
cs: Autor (Capability edit_published_posts)

en: Autostart
cs: Automatické spuštění

en: Available WMS layers
cs: Dostupné WMS vrstvy

en: Available WMS layers for new markers/layers
cs: Dostupné WMS vrstvy pro nové značky/vrstvy

en: Available basemaps in control box
cs: Podkladové mapy dostupné v ovládacím panelu

en: Available columns for layer listing page
cs: Sloupce dostupné na stránce se seznamem vrstev

en: Available columns for marker listing page
cs: Sloupce dostupné na stránce s výpisem všech značek

en: Available overlays for new markers/layers
cs: Dostupné překryvy pro nové značky/vrstvy

en: Available overlays in control box
cs: Překryvy dostupné v ovládacím panelu

en: Average heart rate
cs: Průměrný puls

en: Average moving pace
cs: Průměrné tempo pohybu

en: Avoid highways
cs: Vyhnout se dálnicím

en: Avoid tolls
cs: Vyhnout se placeným úsekům

en: Azerbaijani (Latin)
cs: azerbajdžánština (latinka)

en: Back to Tools
cs: Zpět do nabídky Nástroje

en: Backup/Restore settings
cs: Nastavení zálohy/obnovení.

en: Bangla (Bangladesh)
cs: bengálština (Bangladéš)

en: Bangla (India)
cs: bengálština (Indie)

en: Basemap
cs: Podklad

en: Basemap/overlay controlbox on frontend
cs: Ovládací prvek Basemap/overlay na frontendu

en: Basemaps
cs: Podkladové mapy

en: Basemaps available in control box
cs: Podkladové mapy dostupné v ovládacím poli

en: Basque
cs: Baskitština

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
cs: Než přidáte nový požadavek na podporu, postupujte podle pokynů <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a>, které vám doporučí, jak se vypořádat s nejčastějšími problémy.

en: Begin of run
cs: Počátek běhu

en: Belarusian
cs: běloruština

en: Below you find you current settings. Use copy and paste to make a backup or restore.
cs: Níže naleznete svá aktuální nastavení. Zálohu vytvoříte zkopírováním a vložením, obnovení rovněž tak.

en: Bengali
cs: Bengálština

en: Beta testing
cs: Beta testování

en: Bicycle
cs: Kolo

en: Bing Culture Parameter
cs: Parametry jazykové verze Bing

en: Bing Maps
cs: Bing mapy

en: Bing Maps (Aerial)
cs: Bing Mapy (satelitní)

en: Bing Maps (Aerial+Labels)
cs: Bing Mapy (satelitní+štítky)

en: Bing Maps (Road)
cs: Bing mapy (silniční)

en: Bing Maps (worldwide)
cs: Bing mapy (celosvětové)

en: Bing Maps API Key
cs: API klíč pro Bing Mapy

en: Bing Maps API key
cs: API klíč pro Bing Mapy

en: Bosnian
cs: Bosenština

en: Bosnian (Latin)
cs: bosenština (latinka)

en: Both public and private API keys are needed for API calls!
cs: Veřejný i soukromí klíč jsou potřeba pro používání API!

en: Bottom left of the map
cs: levý dolní roh mapy

en: Bottom right of the map
cs: pravý dolní hor mapy

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Bulgarian
cs: Bulharština

en: Bulk actions for selected layers
cs: Hromadné akce pro vybrané vrstvy

en: Bulk actions for selected markers
cs: Hromadná akce pro vybrané značky

en: Bulk updates for all %1$s existing layer maps
cs: Hromadná aktualizace pro všechny %1$s existující vrstvy

en: Bulk updates for marker maps
cs: Hromadné úpravy pro mapové značky

en: But the real power of the leaflet.js version used in Maps Marker Pro comes with about a hundred of subtle improvements and bugfixes, improving usability, performance and overall "feel" of browsing the map even further.
cs: Ale skutečná síla leaflet.js verze používané v Leaflet Maps Marker spočívá ve zhruba stovce drobných vylepšení a oprav, zlepšení využitelnosti, výkonu a celkového "pocitu" při procházení map.

en: CSS for images in popups
cs: CSS pro obrázky ve vyskakovacím okně

en: Cached QR images will automatically be deleted if the according marker or layer map gets deleted!
cs: Obrázek QR kódu v mezipaměti bude automaticky smazán, pokud bude smazána značka nebo vrstva!

en: Can be changed for each layer map
cs: Lze změnit pro každou mapu vrstvy

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Car
cs: auto

en: Catalan
cs: Katalánština

en: Catalan Spanish
cs: katalánská španělština

en: Central Curdish
cs: střední kurdština

en: Change layer ID
cs: Změnit ID vrstvy

en: Change marker ID
cs: Změnit ID značky

en: Change number in settings
cs: Změnit číslo v nastavení

en: Changelog
cs: Seznam změn

en: Changelog for version %s
cs: Změny od verze %s

en: Check this box and click "Save Changes" below to reset plugin options to their defaults.
cs: Zaškrtněte toto políčko a klikněte na "Uložit změny" níže - tím zresetujete plugin na výchozí hodnoty.

en: Checked WMS layers
cs: Zaškrtnuté vrstvy WMS

en: Checked overlays in control box
cs: Zaškrtnuté překryvy v ovládacím panelu

en: Chinese
cs: Čínština

en: Chinese (Simplified)
cs: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese (Traditional)
cs: Čínština (tradiční)

en: Chinese (simplified)
cs: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese (traditional)
cs: Čínština (tradiční)

en: Choose how marker names should be displayed in KML files
cs: Vyberte, jak se budou značky zobrazovat v souborech KML

en: City of Vienna
cs: Město Vídeň

en: Clear QR code images cache
cs: Vymazat mezipaměť pro obrázky QR kódů

en: Click here for a tutorial on how to convert a non-GPX-track file into a GPX track file
cs: Klikněte pro návod, jak převést soubor se souřadnicemi do souboru GPX

en: Click here for a tutorial on how to merge multiple GPX-track files into one GPX track file
cs: Klikněte zde pro návod jak spojit několik GPX souborů stopy do jednoho

en: Click here for more information
cs: Klikněte zde pro více informací

en: Click here for more information on animations in KML/Google Earth
cs: Klikněte zde pro více informací o animacích v KML / aplikaci Google Earth

en: Click here for more information on how to display in Wikitude Augmented-Reality browser
cs: Klikněte pro více informací o tom, jak zobrazit prohlížeč Wikitude Augmented-Reality

en: Click here for more information on how to integrate GeoJSON into external websites or apps
cs: Klikněte pro více informací o tom, jak integrovat GeoJSON do externích webových stránek nebo aplikací

en: Click here for more information on how to submit your Geo Sitemap to Google
cs: Klikněte zde pro více informací o tom, jak předložit své Geo Sitemap společnosti Google

en: Click here for more information on how to subscribe to new markers via GeoRSS
cs: Klikněte pro více informací o tom, jak si zaregistrovat příjem nových vrstev přes GoeRSS

en: Click here for more information on how to use as KML in Google Earth or Google Maps
cs: Klikněte zde pro více informací, jak používat KML v Google Earth nebo Google Mapách

en: Click here for more information on how to use the MapsMarker API
cs: Klikněte zde pro více informací o tom, jak používat API MapsMarker

en: Click here for more infos on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID
cs: Klikněte zde pro více informací o provizním systému Maps Marker a o tom, jak získat své ID pro provizní systém

en: Click here to get more information about this pro feature on mapsmarker.com
cs: Klikněte zde pro více informací o této funkci na mapsmarker.com

en: Click here to get the full changelog for leaflet.js v%1s currently integrated in the pro version
cs: Klikněte zde pro celý changelog leaflet.js v%1s, který je v současné době integrován ve verzi pro

en: Clickable
cs: Reaguje na kliknutí

en: Cluster colors
cs: Barvy shluku

en: Cluster large (inner)
cs: Obrázek shluku (vnitřní)

en: Cluster large (outer)
cs: Shluk velký (vnější)

en: Cluster large (text color)
cs: Shluk velký (barva textu)

en: Cluster medium (inner)
cs: Shluk střední (vnitřní)

en: Cluster medium (outer)
cs: Shluk střední (vnější)

en: Cluster medium (text color)
cs: Shluk střední (barva textu)

en: Cluster small (inner)
cs: Shluk malý (vnitřní)

en: Cluster small (outer)
cs: Shluk malý (vnější)

en: Cluster small (text color)
cs: Shluk malý (barva textu)

en: Clustering can be enabled/disabled for each layer separately on the layer edit page. Below you will find the global settings which are valid for all layer maps with clustering enabled.
cs: Shlukování lze zapnout/vypnout pro každou vrstvu zvlášť na stránce Upravit vrstvy. Níže naleznete globální nastavení, která jsou platná pro všechny vrstvy mapy s povoleným shlukováním.

en: Color
cs: Barva

en: Columns to show
cs: Zobrazit sloupce

en: Comma separated list of keywords that characterize the content provider. When users search for content in Wikitude the tags will be searched as well. A match in the tags is higher ranked than in the description.
cs: Čárkami oddělený seznam klíčových slov, která charakterizují poskytovatele obsahu. Když uživatelé vyhledávat obsah v Wikitude budou prohledány také tagy. Shoda tagů má vyšší hodnotu než shoda v popisu.

en: Comma-separated list of WMS styles
cs: Seznam stylů WMS oddělený čárkou

en: Control options
cs: Možnosti ovládání

en: Controlbox for basemaps/overlays
cs: Ovládací panel pro základní mapy a překrytí

en: Controlbox status
cs: Stav zaškrtávacího boxu

en: Controlbox status for all layers has been successfully updated
cs: Ovládací nabídka pro všechny vrstvy byla úspěšně aktualizována.

en: Controls the presence of a close button in popups.
cs: Řídí přítomnost na tlačítko Zavřít ve vyskakovacích oknech.

en: Coordinate Reference System
cs: Souřadnicový systém

en: Coordinates
cs: Souřadnice

en: Create QR code image for standalone map in fullscreen mode
cs: Vytvoř QR kód pro samostatnou mapu na celé obrazovce

en: Created By
cs: Vytvořil

en: Created On
cs: Vytvořeno dne

en: Created by
cs: Vytvořil

en: Created on
cs: Vytvořeno

en: Credits & special thanks
cs: Autoři & speciální poděkování

en: Croatian
cs: Chorvatština

en: Current memory usage: %1$s MB
cs: Aktuální využití paměti: %1$s MB

en: Current memory usage: %1$s MB (memory limit: %2$s)
cs: Aktuální využití paměti: %1$s MB (limit paměti: %2$s)

en: Custom Basemap
cs: Vlastní podkladová mapa

en: Custom Basemap 2
cs: Vlastní podkladová mapa 2

en: Custom Basemap 3
cs: Vlastní podkladová mapa

en: Custom base domain
cs: Vlastní základní doména

en: Custom basemap
cs: Vlastní podkladová mapa

en: Custom basemap 1 settings
cs: Nastavení vlastní podkladové mapy

en: Custom basemap 2
cs: Vlastní podkladová mapa 2

en: Custom basemap 2 settings
cs: Nastavení vlastní podkladové mapy 2

en: Custom basemap 3
cs: Vlastní podkladová mapa 3

en: Custom basemap 3 settings
cs: Nastavení vlastní podkladové mapy 3

en: Custom icons URL
cs: URL vlastních ikon

en: Custom icons directory
cs: Adresář vlastních ikon

en: Custom marker shadow URL
cs: URL adresa vlastního stínu značky

en: Custom overlay
cs: Vlastní překryv

en: Custom overlay 2
cs: Vlastní překryv 2

en: Custom overlay 2 settings
cs: Nastavení vlastního překryvu 2

en: Custom overlay 3
cs: Vlastní překryv 3

en: Custom overlay 3 settings
cs: Nastavení vlastního překryvu 3

en: Custom overlay 4
cs: Vlastní překryv 4

en: Custom overlay 4 settings
cs: Nastavení vlastního překryvu 4

en: Custom overlay settings
cs: Nastavení vlastního překryvu

en: Czech
cs: Čeština

en: Daily
cs: denní

en: Danish
cs: Dánština

en: Dari
cs: __Dari

en: Database downgrade is finished.
cs: Ponížení databáze bylo dokončeno.

en: Database upgrade is finished.
cs: Aktualizace databáze ukončena.

en: Date format
cs: Formát data

en: Day
cs: Den

en: Default Field
cs: Výchozí pole

en: Default action for clicking on icons or marker names
cs: Výchozí akce pro kliknutí na ikonu nebo jméno značky

en: Default basemap
cs: Výchozí základní mapa

en: Default basemap for new markers/layers
cs: Výchozí podkladová mapa pro nové značky/vrstvy

en: Default culture
cs: Výchozí jazyková verze

en: Default icon
cs: Výchozí ikona

en: Default language
cs: výchozí jazyk

en: Default layer ID
cs: ID výchozí vrstvy

en: Default number of markers for paging
cs: Výchozí počet značek pro stránkování

en: Default number of markers for paging:
cs: Výchozí počet značek pro stránkování:

en: Default output format (can be overwritten by parameter format on each API request)
cs: Výchozí výstupní formát (může být přepsán parametrem formátu na každou žádost API)

en: Default values for marker icons
cs: Výchozí hodnoty pro ikony značek

en: Default values for marker popups
cs: Přednastavené hodnoty pro vyskakovací okna značek

en: Default values for markers added directly
cs: Výchozí hodnoty pro přímo přidávané značky

en: Default values for new layer maps
cs: Standardní hodnoty pro nové mapové vrstvy

en: Default values for new marker maps
cs: Přednastavené hodnoty pro nové mapy značek

en: Defaults values for markers added directly:
cs: Výchozí hodnoty pro značky přidávané přímo:

en: Delete all %1$s markers from all %2$s layers
cs: Smazat všech %1$s značek ze všech %2$s vrstev

en: Delete all markers from a layer
cs: Smazat všechny značky z vrstvy

en: Description
cs: Popis

en: Description of the content provider that provides additional information about the content displayed.
cs: Popis poskytovatele obsahu, který poskytuje další informace o zobrazeném obsahu.

en: Directions
cs: Navigovat

en: Display a list of markers below the map
cs: Zobrazit seznam všech značek pod mapou

en: Display a list of markers under layer maps
cs: Zobrazit seznam značek pod mapami s vrstvami

en: Display legend?
cs: Zobrazit legendu?

en: Display markers from selected layers only
cs: Zobrazit značky z pouze vybraných vrstev

en: Display panel
cs: Zobrazit panel

en: Distance
cs: Vzdálenost

en: Distance precision
cs: přesnost vzdálenosti

en: Distance unit in list
cs: Jednotka vzdáleností v seznamu

en: Distance units
cs: Jednotky vzdálenosti

en: Do you have questions or issues with Leaflet Maps Marker? Please use the following support channels appropriately.
cs: Máte otázky nebo problémy s Leaflet Maps Markerem? Prosím, použijte následující kanály podpory.

en: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the ID?
cs: Opravdu chcete změnit ID?

en: Do you really want to change the URL to GPX track for the selected markers? (cannot be undone)
cs: Opravdu chcete změnit odkaz na trasu GPX z vybraných značek? (nelze vzít zpět)

en: Do you really want to change the basemap for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the basemap for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the basemap for the selected markers? (cannot be undone)
cs: Opravdu chcete změnit základní mapu pro vybrané značky? (nelze vzít zpět)

en: Do you really want to change the clustering-status for all layers? (cannot be undone)
cs: Opravdu chcete změnit stav shlukování pro všechny vrstvy? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the map size for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the map size for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the overlay status for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the overlay status for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the panel status for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the panel status for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to change the zoom level for all layers? (cannot be undone)
cs: Do you really want to change the zoom level for all layers? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to delete all markers from all layers? (cannot be undone)
cs: Opravdu chcete smazat všechny značky ze všech vrstev? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (cannot be undone)
cs: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (nelze vrátit zpět)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s)?
cs: Skutečně chcete smazat vrstvu %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete marker %1$s (ID %2$s)?
cs: Skutečně chcete smazat značku %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete this marker?
cs: Opravdu chcete smazat tuto značku?

en: Do you really want to delete this marker? (cannot be undone)
cs: Opravdu chcete smazat tuto značku? (nelze vzít zpět)

en: Do you really want to move the selected markers?
cs: Opravdu chcete přesunout vybrané značky?

en: Do you really want to update your settings?
cs: Opravdu chcete aktualizovat své nastavení?

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Does the WMS server support KML output?
cs: Podporuje WMS server výstup v KML?

en: Domain to activate
cs: Doména pro aktivaci

en: Download import template files
cs: Stáhnout soubory šablony pro import

en: Duration
cs: Trvání

en: Dutch
cs: Holandština

en: Dutch (Netherlands)
cs: Holandština (Nizozemí)

en: E-Mail
cs: E-mailová adresa

en: E-mail
cs: E-mailová adresa

en: EPSG:3857 (Spherical Mercator), used by most of commercial map providers (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)
cs: EPSG:3857 (Spherical Mercator), používán většinou komerčních poskytovatelů map (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)

en: EPSG:4326 (Mercator), used by some map providers.
cs: EPSG:4326 (Mercator), používán některými poskytovateli map.

en: EPSG:4326 (Plate Carree), very popular among GIS enthusiasts
cs: EPSG:4326 (Plate Carree), velmi oblíbený mezi nadšenci pro GIS

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit layer
cs: Upravit vrstvu

en: Edit layer
cs: Upravit vrstvu 

en: Edit marker
cs: Editovat značku

en: Editor (Capability moderate_comments)
cs: Editor (právo moderate_comments)

en: Editor used to edit maps
cs: Editor používaný pro editaci map

en: Elevation
cs: Převýšení

en: Elevation gain
cs: Převýšení

en: Elevation loss
cs: Klesání

en: Elevation net
cs: Čisté převýšení

en: Enable continuousWorld?
cs: Povolit continuousWorld?

en: Enable nowrap?
cs: Povolit nowrap?

en: Enabling caching method %1$s to optimize memory usage
cs: Povolení mezipaměti metodou %1$s s cílem optimalizovat využití paměti

en: End
cs: Konec

en: End icon
cs: Ikona začátku

en: End of run
cs: konec běhu

en: End time
cs: Čas konce

en: English
cs: Angličtina

en: English (Australian)
cs: Angličtina (Austrálie)

en: English (Great Britain)
cs: Angličtina (Spojené království)

en: English (United Kingdom)
cs: Angličtina (Spojené království)

en: English (United States)
cs: Španělština (Spojené státy)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com-backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
cs: Zadejte ID svého provizního systému. Tím nahradíte představené zpětné odkazy na MapsMarker.com na všech mapách svým osobním odkazem provizního systému - to vám umožní získat až 50 % provize z prodeje verze Pro.

en: Error
cs: Chyba

en: Error - invalid GeoJSON object:
cs: Chyba - neplatný objekt GeoJSON:

en: Error: %1s download url could not be found - please check your input parameters!
cs: Chyba: %1s stahovaná adresa nemůže být nalezena - prosím zkontrolujte vstupní parametry!

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
cs: Chyba: byl požadován neznámý druh ověření místního klíče.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
cs: Chyba: prosím vytvořte následující soubor (a adresáře, pokud ještě neexistují): <br />\r\n<br />\r\n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
cs: Chyba: Tato cesta musí být zapisovatelná:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
cs: Chyba: Místní klíč není platný pro tuto licenci.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
cs: Chyba: Místní licenční klíč byl pozměněn nebo je neplatný.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
cs: Chyba: místní licenční klíč je pro toto umístění neplatný.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
cs: Chyba: Maximální lhůta místního licenčního klíče již uplynula.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
cs: Chyba: Tato licence byla pozastavena. To se obvykle stává, když se někdo pokusí zaregistrovat druhou zkušební licenci pro stejnou doménu. <a href="%1s" target="_blank">Prosím klikněte sem, abyste opro tuto doméhu získali trvalou licenci.</a>

en: Error: This license is pending review.
cs: Chyba: Tato licence je čeká na kontrolu.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
cs: Chyba: Tato verze pluginu byla uvolněna po vypršení platnosti vašeho stahování. Prosím <a href="%1$s" target="_blank">obnovit svůj přístup ke stažení a podpoře</a> nebo <a href="%2$s" target="_blank">downgradujte na předchozí platnou verzi</a>.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support or to downgrade to your previous valid version.
cs: Chyba: Tato verze pluginu byla uvolněna po vypršení platnosti vašeho stahování. Obraťte se na správce (%1s), pro obnovení přístupu k aktualizacím pluginu a podporu nebo pro downgrade na předchozí platnou verzi.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
cs: Chyba: Tato verze software byla vydána po vypršení platnosti vašeho přístupu ke stažení. Prosím obnovte svůj přístup ke stažení a podpoře nebo downgradujte na předchozí platnou verzi.

en: Error: a PHP extension stopped the import file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help
cs: Chyba: rozšíření PHP zastavilo nahrávání importovaného souboru. PHP neposkytuje způsob, jak zjistit, které rozšíření způsobilo zastavení nahrávání souboru, může pomoci prozkoumání seznamu načtených rozšíření pomocí phpinfo()

en: Error: a layer with the ID %1$s already exists!
cs: Chyba: vrstva s ID %1$s již existuje!

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist - skipping row %2$s
cs: Chyba: vrstva ID %1$s neexistuje - přeskočení řádku %2$s

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist!
cs: Chyba: vrstva s ID %1$s neexistuje!

en: Error: a marker with the ID %1$s already exists!
cs: Chyba: značka s ID %1$s již existuje!

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist - skipping row %2$s
cs: Chyba: značka s ID %1$s neexistuje - přeskakuji řádek %2$s

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist!
cs: Chyba: značka s ID %1$s neexistuje!

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
cs: Chyba: nový licenční klíč pro lokální použití nemohl být obstarán. Prosím navštivte %s pro více informací

en: Error: a temporary folder is missing on your server
cs: Chyba: na vašem serveru není dočasná složka

en: Error: a valid license key is needed to display maps properly!
cs: Chyba: platný licenční klíč je potřeba pro správné zobrazení mapy!

en: Error: coordinates cannot be empty!
cs: Chyba: souřadnice nemohou být prázdné!

en: Error: failed to write to disk
cs: Chyba: Nepodařilo se zapsat na disk

en: Error: file type not allowed - allowed file types: %1$s
cs: Chyba: typ souboru není povolen - povolené typy souborů: %1$s

en: Error: geocoding for address "%1$s" in row %2$s failed (%3$s) - skipping row
cs: Chyba: geokódování adresy "%1$s" v řádku %2$s selhalo (%3$s) - přeskakuji řádek

en: Error: marker from row %1$s could not be created.
cs: Chyba: značku z řádku% 1 $ s nelze vytvořit.%1$s

en: Error: no file was uploaded
cs: Chyba: žádný soubor byl nahrán

en: Error: settings were not updated as your input could not be serialized.
cs: Chyba: nastavení nebylo aktualizováno, protože váš vstup nemohl být serializován.

en: Error: the import file could not be uploaded - please check your php error logs for more details
cs: Chyba: importovaný soubor nemohl být nahrán - zkontrolujte prosím chybové protokoly php pro více informací

en: Error: the import file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
cs: Chyba: importovaný soubor překročil nastavení upload_max_filesize v souboru php.ini 

en: Error: the import file was only partially uploaded.
cs: Chyba: importovaný soubor byl nahrán pouze částečně.

en: Error: the layer width the ID %1$s from row %1$s could not be updated.
cs: Chyba: vrstva s ID %1$s na řádku %1$s nemohla být aktualizována.

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
cs: Chyba: Místní úložiště klíčů nelze určit.

en: Error: the local license key could not saved.
cs: Chyba: místní licence nemohl být uložena.

en: Error: the marker width the ID %1$s from row %1$s could not be updated.
cs: Chyba: značku z řádku% 1 $ s nelze aktualizovat.%1$s

en: Error: you entered an invalid license key! The license key must start with %s
cs: Chyba: vložil jste neplatný licenční klíč! Licenční klíč musí začínat %s

en: Error: you have to set a public and private API key first!
cs: Chyba: Musíte nejprve nastavit veřejný a soukromí klíč k API!

en: Error: your user does not have the permission to delete layers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá právo mazat vrstvy od ostatních uživatelů!

en: Error: your user does not have the permission to delete markers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá právo mazat značky od ostatních uživatelů!

en: Error: your user does not have the permission to edit layers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá právo editovat vrstvy od ostatních uživatelů!

en: Error: your user does not have the permission to edit markers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá právo editovat značky od ostatních uživatelů!

en: Error: your user does not have the permission to view layers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá oprávnění pro zobrazení vrstev jiných uživatelů!

en: Error: your user does not have the permission to view markers from other users!
cs: Chyba: Váš uživatelský účet nemá oprávnění pro zobrazení značek jiných uživatelů!

en: Errors found! Affected rows from import file would be skipped!
cs: Nalezeny chyby! Dotčené řádky souboru k importu by byly přeskočeny!

en: Estonian
cs: estonština

en: Exclude layers
cs: Vyřadit vrstvy

en: Exclude markers
cs: Vyloučit značky

en: Exclude specific layers
cs: Vyloučit specifické vrstvy

en: Exclude specific markers
cs: Vyloučit specifické značky

en: Exit fullscreen
cs: Ukončit celoobrazovkové zobrazení

en: Export all markers as ARML for Wikitude
cs: Exportovat všechny značky jako soubor ARML pro Wikitude

en: Export all markers as GeoJSON
cs: Exportovat všechny značky jako soubor GeoJSON

en: Export all markers as KML
cs: Exportovat všechny značky jako soubor KML

en: Export as ARML for Wikitude Augmented-Reality browser
cs: Exportovat jako ARML pro Wikitude Augmented Reality-prohlížeče

en: Export as GeoJSON
cs: Exportovat pro GeoJSON

en: Export as GeoRSS
cs: Exportovat pro GeoRSS

en: Export as KML for Google Earth/Google Maps
cs: Exportovat jako KML pro Google Earth/Google Mapy

en: Export layers
cs: Exportovat vrstvy

en: Export markers
cs: Exportovat značky

en: FAQ
cs: Časté dotazy

en: Farsi
cs: Fársí

en: Fastest
cs: nejrychlejší

en: Feature graphic
cs: Budoucí grafika

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %s
cs: Zdroj se nepodařilo získat, zkuste to prosím později nebo si přečtěte nejnovější příspěvky v blogu na% s

en: Filipino
cs: Filipínština

en: Finnish
cs: Finština

en: First name
cs: Jméno

en: Follow @MapsMarker on Twitter
cs: Sleduj @MapsMaker na Twitteru

en: Follow MapsMarker on Facebook
cs: Sleduj MapsMaker na Facebooku

en: Follow MapsMarker on Google+
cs: Sleduj MapsMaker na Google+

en: Foot
cs: Chodec

en: Footer is recommended for better performance. If you are using WordPress lesser than v3.3, Javascript files automatically get inserted into the header of your site and the javascript needed for each maps inline within the content.
cs: Zápatí se doporučuje pro lepší výkon. Pokud používáte WordPress verze nižší než v3.3, soubory  Javascriptu  se automaticky vkládají do hlavičky vašeho webu a javascript potřebný pro každou z map je v obsahu.

en: Footer is recommended for better performance. Only set to header if there is a theme or plugin conflict resulting in maps not being displayed.
cs: Zápatí je doporučováno pro vyšší výkon. Nastavení hlavičky je možné pokud vzhled nebo konflikt doplněk způsobí nezobrazení mapy.

en: For a list of current license instances, please login to the customer area at %1$s
cs: Pro seznam aktuálně instalovaných licencí se prosím přihlašte do zákaznícké zóny v %1$s

en: For demo maps please visit %1s which also allows you to test the admin area of the pro version.
cs: Pro testovací mapy navštivte %1s, kde si můžete vyzkoušet administrační rozhraní PRO verze.

en: For details and tutorials about imports and exports, please visit %1s
cs: Pro podrobnosti a návody o importu a exportu, navštivte %1s

en: For example
cs: Například

en: For more details please visit the MapsMarker API docs.
cs: Pro další informace prosím navštivte dokumentaci MapsMarker API

en: For more details, showcases and reviews please also visit <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>
cs: Pro více podrobností, příkladů použití a recenzí prosím také navštivte <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>

en: For more information on how to use the MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">please visit the API docs on mapsmarker.com</a>
cs: Pro více informací o tom, jak používat API MapsMarker, <a href="%1s" target="_blank">prosím navštivte API docs na mapsmarker.com</a>

en: For you information: maps created with the free version and custom settings will NOT be deleted when uninstalling the free plugin!
cs: Pro vaši informaci: mapy vytvořené ve verzi zdarma a osobní nastavení nebudou při odinstalaci této verze zmazány!

en: Force a specific size of the QR Code cell (Measured in pixels). Once this parameter is used then the "QR size" parameter is ignored. If the resulting QR Code size is bigger than the image, then the image is extended.
cs: Vynutit konkrétní velikost buňky QR kódu (měřeno v pixelech). Jakmile je tento parametr použit, pak je parametr "QR velikost" ignorován. Pokud je velikost výsledného QR kódu větší než obrázek, pak bude obrázek zvětšen.

en: Format
cs: Formát

en: Found in a <a href="%1$s">widget</a>
cs: Nalezeno na <a href="%1$s">widget</a>

en: Free trial license is valid until:
cs: Bezplatná zkušební licence je platná do:

en: French
cs: Francouzština

en: French (Canada)
cs: francouzština (Kanada)

en: French (France)
cs: francouzština (Francie)

en: Full elevation data
cs: Všechny údaje o převýšení

en: Full heart rate data
cs: Všechny údaje o pulsu

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Fullscreen button
cs: Tlačítko celé obrazovky

en: Fullscreen button position
cs: Umístění tlačítka pro zobrazení na celou obrazovku

en: Fullscreen maps are optimized for mobile devices in the pro version. This means that the viewport of the map automatically adjusts to the width of the device used and native javascript is used instead of jQuery which results in higher performance when loading maps.<br/><br/>For iOS devices (iphone, ipad, ipod) it is also possible to add maps with a custom icon to the homescreen and open them as web apps with a custom launch image and without the address bar of the browser.
cs: Ve verzi Pro jsou celoobrazovkové mapy optimalizovány pro mobilní zařízení. To znamená, že zobrazení mapy se automaticky upraví na šířku používaného zařízení a místo jQuery se používá javascript, což má za následek vyšší výkon při načítání map.<br><br>Pro iOS zařízení (iphone, ipad, ipod) je také možné přidat mapy s vlastní ikonou na úvodní obrazovku a otevírat je jako webové aplikace s vlastním image a bez adresního řádku prohlížeče.

en: Furthermore can also remove the attribution link from the recent marker widget:
cs: Kromě toho můžete také odebrat odkaz z nedávné značky widgetu:

en: Furthermore the viewport of the device used is considered, which results in optimized display of fullscreen maps especially on mobile devices:
cs: Kromě jiného je brán zřetel i na zobrazení daného zařízení, výsledkem je optimální zobrazení fullscreen map, zejména na mobilních zařízeních:

en: GPX icon settings
cs: Nastavení ikony GPX

en: GPX metadata settings
cs: Nastavení metadat GPX

en: GPX parsing will automatically handle pauses in the track with a default tolerance interval of 15 seconds between points.
cs: Analýza GPX bude automaticky zpracovávat pauzy ve stopě s výchozí intervalem tolerance 15 sekund mezi body.

en: GPX track
cs: GPX stopa

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: GPX stopa <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: GPX stopy <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: GPX stopy <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
cs: GPX stopy

en: GPX tracks settings
cs: Nastavení GPX stop

en: Galician
cs: Galícky

en: General directions settings
cs: Obecná nastavení navigace

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: Generate URL
cs: Generovat odkaz

en: Geo Sitemap
cs: Geo mapa webu

en: Geocoding error: %1s
cs: Geocoding chyba: %1s

en: Geocoding result for address "%1$s" in row %2$s: "%3$s" (lat: %4$s, lon: %5$s)
cs: Výsledek geokódování pro adresu "%1$s" v řádku %2$s: "%3$s" (šířka: %4$s, délka: %5$s)

en: Geolocate button position
cs: Poloha geolokačního tlačítka

en: Geolocate settings
cs: Nastavení geolokalizace

en: Georgian
cs: gruzínština

en: German
cs: Němčina

en: German (Germany)
cs: Němčina (Německo)

en: Get directions
cs: Navigovat

en: Global maximum zoom level
cs: Celkové maximální zvětšení

en: Go back to "prepare import"
cs: Vraťte se do "připravit import"

en: Go back to form
cs: Návrat do formuláře

en: Go to plugin website
cs: Přejít na stránky doplňku

en: Good news, this plugin is free for everyone! Since it is released under the GPL2, you can use it free of charge on your personal or commercial blog.<br/>Anyway if you enjoy using this plugin, please consider upgrading to the pro version.
cs: Dobrá zpráva, tento doplněk je bezplatný pro všechny! Je vydáván pod GPL2 a tak ho můžete bezplatně používat pro osobní nebo komerční stránky. <br/>Jste-li spokojeni s používáním doplňku, zvašte prosím přechod na verzi PRO.

en: Google Maps
cs: Google mapy

en: Google Maps (Hybrid)
cs: Google Mapy (Hybridní)

en: Google Maps (Roadmap)
cs: Mapy Google (silniční mapa)

en: Google Maps (Satellite)
cs: Google Mapy (Satelitní)

en: Google Maps (Terrain)
cs: Google mapy (terénní)

en: Google Maps (worldwide)
cs: Mapy Google (celosvětové)

en: Google Maps API
cs: API Google map

en: Google Maps API key
cs: API klíč pro Google Mapy

en: Google Maps API status
cs: Stav Google Maps API

en: Google Maps base domain
cs: Základní doména map Google

en: Google Maps directions
cs: Navigace v mapách Google

en: Google Maps styling
cs: stylování Google map

en: Google QR settings
cs: Nastavení Google QR

en: Google language localization
cs: Google jazyková lokalizace

en: Gosmore instance to calculate the route
cs: Gosmore instance výpočtu trasy

en: Greek
cs: Řečtina

en: Gujarati
cs: Gudžarátština

en: HTML5 fullscreen maps
cs: celoobrazovkové mapy v HTML5

en: Hausa (Latin)
cs: hauština (latinka)

en: Heart rate
cs: Puls

en: HeavyVehicle
cs: nákladní vozidlo

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Height
cs: Výška

en: Height of the icons in pixel
cs: Výška ikon v pixelech

en: Height of the shadow icon in pixel
cs: Výška stínu ikony v pixelech

en: Height of the shadow in pixel
cs: Výška stínu v pixelech

en: Help
cs: Nápověda

en: Help & Support
cs: Nápověda & podpora

en: Hide MapsMarker.com backlinks
cs: Skrýt zpětné linky MapsMarker.com

en: Hide blog posts and link section:
cs: Skrýt příspěvky na blogu a sekci s odkazy:

en: Hide minimap
cs: Skrýt malou mapu

en: High Resolution Icon
cs: Ikona ve vysokém rozlišení

en: Highlights of Maps Marker Pro
cs: Přednosti Maps Marker Pro

en: Hindi
cs: Hindština

en: Hour
cs: Hodina

en: Hourly
cs: hodinový

en: How many layers should be exported?
cs: Kolik vrstev by mělo být exportováno?

en: How many markers should be exported?
cs: Kolik značek by mělo být exportováno?

en: How many markers should be listed on one page at the page "list all markers"?
cs: Kolik značek by mělo být zobrazeno na jedné stránce na straně "zobrazit všechny značky"?

en: How much to simplify the polyline on each zoom level. More means better performance and smoother look, and less means more accurate representation.
cs: Na kolik zjednodušit křivku na každé úrovni přiblížení. Více znamená lepší výkon a vyhlazený vzhled, a méně znamená více přesnější znázornění.

en: Hungarian
cs: Maďarština

en: Hybrid
cs: Hybridní

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
cs: Přečetl jsem<a href="%1$s" target="_blank">Podmínky služby</a> a <a href="%2$s" target="_blank">Zásady ochrany osobních údajů</a>.

en: IP access restriction
cs: IP omezení přístupu

en: Icelandic
cs: Islandština

en: Icon
cs: Ikona

en: Icon anchor
cs: Ukotvení ikony

en: Icon size
cs: velikost ikony

en: Icon width
cs: Šířka ikony

en: Identifies the content provider or content channel, no spaces/special characters
cs: Identifikuje poskytovatele obsahu nebo obsahový kanál, žádné mezery/zvláštní znaky

en: If an IP address or range is entered above (like 12.34.56.*), only API calls from this IP address or range are allowed.
cs: Je-li zadána adresa IP nebo rozsah (např. 12.34.56. *) Jsou povolena pouze volání API z této IP adresy nebo rozsahu.

en: If checked, panel on top of map is displayed
cs: pokud je zaškrtnuto, je na vrcholu mapy zobrazen panel.

en: If empty, marker creation date will be used
cs: Pokud je prázdné, bude použito datum vytvoření značky

en: If empty, markers from all layers are selected.
cs: Pokud je prázdné, budou vybrány značky ze všech vrstev.

en: If empty, the default API key from MapsMarker.com will be used
cs: Pokud je prázdné, bude použit výchozí klíč z MapsMarker.com

en: If enabled, css files will only be loaded if a shortcode is used.
cs: Pokud je povoleno, bude soubor CSS načtený je v případě, že použit shortcode

en: If enabled, maps will automatically be resized to width=100% if map width unit is set to px and the div parent element is smaller than the width of the map.
cs: Pokud je povoleno, budou mapy automaticky nastaveny na šířka=100%, pokud je hodnota pro šířku nastavena na px nadřazený div  je menší než šířka mapy.

en: If enabled, panning of the map will have an inertia effect where the map builds momentum while dragging and continues moving in the same direction for some time. Feels especially nice on touch devices.
cs: Pokud je povoleno, má posun mapy setrvačný účinek; mapa si při tažení vytvoří hybnost a po nějakou dobu pokračuje v pohybu ve stejném směru. Velmi příjemné zejména na dotykových zařízeních.

en: If option above is set to yes, the directory on server where icons are stored will be used (needed for backend only). If the option above is set to no, the following marker icons directory will be used:
cs: Pokud je volba výše nastavena na ano, bude použit adresář s ikonami na serveru (nutné pouze pro backend). Pokud je volba výše nastavena na ne, bude použita tato URL .

en: If set (1 to 18 repectively 19 if supported), at this zoom level and below markers will not be clustered.
cs: Je-li nastaveno (1 až 18, popřípadě 19 je-li podporováno), tak na této a menší úrovni zvětšení nebudou značky shlukovány.

en: If set (like http://www.your-domain.com/form.php), only API calls with this referer are allowed.
cs: Je-li zadáno (např. http://www.your-domain.com/form.php), jsou povolena pouze volání z této adresy.

en: If set to false, zooming into clusters is only possible by clicking on + in the zoom control box or by mouse wheel (if enabled)
cs: Pokud je nastavena na hodnotu false, je přiblížení do shluků možné pouze po kliknutí na + v poli ovladače zoomu nebo kolečkem myši (pokud je povoleno)

en: If set to true then adding individual markers to the MarkerClusterGroup after it has been added to the map will add the marker and animate it in to the cluster. Defaults to false as this gives better performance when bulk adding markers.
cs: Je-li nastaveno na hodnotu pravda, pak přidání jednotlivých značek do MarkerClusterGroup poté, co byl přidán do mapy, přidá také značky a animaci ve shluku značek. Výchozí hodnota je false, neboť zajišťuje lepší výkon při hromadném přidávání značek.

en: If set to true, overrides the icon for all added markers to make them appear as a 1 size cluster:
cs: Pokud je nastavena na hodnotu pravda, přepíše ikonu všech přidaných značek tak, aby vypadaly jako jedna velikost clusteru:

en: If set to true, the tile coordinates will not be wrapped by world width (-180 to 180 longitude) or clamped to lie within world height (-90 to 90). Use this if you use Leaflet for maps that do not reflect the real world (e.g. game, indoor or photo maps).
cs: __Pokud nastaveno na hodnotu pravda, nebudou se souřadnice dlaždic "obalovat" šířkou světa (-180 až 180 délky) ani nebudou "sevřeny" aby zapadly do výšky světa (-90 až 90). Použijte tuto možnost, pokud používáte Leaflet pro mapy, které neodrážejí skutečný svět (např. hra, vnitřní nebo foto mapy).

en: If set to true, the tiles just will not load outside the world width (-180 to 180 longitude) instead of repeating.
cs: Pokud je nastavena na hodnotu true, dlaždice se prostě nenačtou mimo šířku světa (-180 až 180 délky) namísto opakování.

en: If set to yes, please be aware that the pro settings below have to be changed when you move your WordPress installation to another server for example!
cs: Pokud je nastaveno na ano, pamatujte prosím, že nastavení PRO níže musí být změněna, pokud svou instalaci WordPressu přesunete například na jiný server!

en: If set, creates a scrollable container of the given height in pixel inside popups if its content exceeds it.
cs: Je-li nastavena, vytvoří rolovací obal dané výšky v pixelech uvnitř vyskakovacích oken, pokud se obsah do okna nevejde.

en: If the WMS server supports KML output of the WMS layer, the settings below will be used when a marker or layer map with this active WMS layer is exported as KML.
cs: Pokud server WMS podporuje KML výstup vrstvy WMS, nastavení níže se používá, když je značka nebo vrstvy mapy s touto aktivní vrstvy WMS exportována jako KML.

en: If the native maximum zoom level of a basemap is lower, tiles will be upscaled automatically.
cs: Pokud je původní maximální zvětšení nižší, dlaždice budou automaticky zvětšeny.

en: If the option above is set to yes, icons will automatically be loaded from this URL. If the option above is set to no, the following marker icons url will be used:
cs: Pokud je volba výše nastavena na ano, budou ikony automaticky načteny z této URL. Pokud je volba výše nastavena na ne, bude použita tato URL .

en: If true and user is on a retina display (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro 3rd Generation), it will request four tiles of half the specified size and a bigger zoom level in place of one to utilize the high resolution.
cs: Pokud nastaveno na hodnotu pravda a uživatel používá displej Retina (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro třetí generace), bude třeba čtyř dlaždic poloviny stanovené velikosti a větší úroveň zvětšení, aby bylo vysoké rozlišení využito.

en: If true, inverses Y axis numbering for tiles (turn this on for TMS services).
cs: Pokud je anstaveno na hodnotu pravda, pak obrátí číslování dlaždic na ose Y (zapněte u služeb TMS).

en: If true, the control is updated on moveend, otherwise it is always up-to-date (updated on move).
cs: Pokud nastaveno na hodnotu pravda, je ovládací prvek aktualizován __moveend, jinak je vždy aktuální (aktualizován při pohybu).

en: If true, the vector will emit mouse events and will act as a part of the underlying map.
cs: Pokud je zapnuto, bude se vektor chovat jako část podkladové mapy.

en: If unchecked, the popup will only be visible after clicking on the marker on marker- or layer-maps.
cs: Pokud není zaškrtnuto, bude vyskakovací okno viditelné pouze po kliknutí na značku.

en: If yes, the WMS service will return images with transparency
cs: Pokud ano, služba WMS vrátí obrázky s průhledností

en: If you choose footer, javascripts will also only be loaded when a shortcode is used and not on all pages.
cs: Pokud vyberete zápatí, bude javaskript načten pouze tehdy, bude-li použit shortcode a ne na všech stránkách.

en: If you have any issues with your license, <a href="%1$s" target="_blank">please open a new support ticket</a>!
cs: Máte-li s vaší licencí jakékoliv problémy, <a href="%1$s" target="_blank">tak prosím zadejte požadavek na podporu</a>!

en: If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%1s" target="_blank">see available packages</a>), registering a free 30-day trial license key is not mandatory and the plugin can also be tested without time limitation.
cs: Když instalujete  Maps Marker Pro na localhost (<a href="%1s" target="_blank">viz dostupné balíčky</a>), není registrace bezplatné 30 denní zkušební licence povinná a plugin můžete zkoušet bez časového omezení.

en: If you like using the plugin, please <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">review the plugin on wordpress.org</a> - thanks!
cs: Pokud se vám plugin líbí a rádi ho používáte, pak ho prosím <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">ohodnoťte na  wordpress.org</a> - díky!

en: If you want to be able to set all available options, please switch to the advanced editor.
cs: Pokud chcete být schopni nastavit všechny dostupné možnosti, přepněte prosím do rozšířeného editoru.

en: If you want to bulk update existing layers, please make an export first!
cs: Pokud chcete hromadně upravovat existující vrtsvy, tak si je nejprve vyexportujte!

en: If you want to bulk update existing markers, please make an export first!
cs: Pokud chcete hromadně upravit stávající značky, proveďte nejprve export

en: If you want to compare the free and pro version side by side, please visit %1s.
cs: Pokud chcete porovnat volnou a Pro verzi krok vedle sebe, navštivte prosím %1s.

en: If you want to use another icon than the blue pin (%s), please enter the file name of the icon in the form field - e.g. smiley_happy.png
cs: Chcete-li místo modrého špendlíku  (%s) použít jinou ikonu, zadejte prosím její název do formulářového pole - např. smiley_happy.png

en: If you want to use custom images, please enter the URL to app icons and launch images below:
cs: Pokud chcete používat vlastní obrázky, zadejte prosím URL adresu ikon aplikací  a spouštěcími obrazy:

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and ask your WordPress admin to upload the new icons to the directory %2$s/
cs: Chcete-li použít různé ikony, navštivte %1$s (nabízí více než 700 kompatibilních ikon) a požádejte správce svého WordPressu, aby nové ikony nahrál do adresáře %2$s/

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and upload the new icons to the directory %2$s/
cs: Chcete-li použít různé ikony, navštivte %1$s (nabízí více než 700 kompatibilních ikon) a nahrajte nové ikony do adresáře%2$s/

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>.
cs: Pokud váš jazyk chybí nebo není zcela přeložen, můžete pomoci na <a href="%1s" target="_blank">webu překladů</a>.

en: If your localized Google Maps basedomain is not available in the list above, please enter the domain name here (without http://, for example maps.google.com). If a domain name is entered, the setting "Google Maps base domain" from above gets overwritten.
cs: Pokud vaše lokalizovaná základní doména map Google není k dispozici, zadejte prosím jméno domény zde (bez http://, například maps.google.com). Pokud je zadán název domény, bude nastavení "základní doména Google Maps" uvedené výše přepsáno.

en: Igbo
cs: igbo

en: Image URL
cs: Odkaz obrázku

en: Images to use
cs: Obrázky k použití

en: Import failed - header row not found or invalid
cs: Import selhal - řádek záhlaví nebyl nalezen nebo je neplatný

en: Import file %1$s was saved to PHP temp directory (size: %2$s KB)
cs: Importovaný soubor %1$s byl uložen do dočasného adresáře PHP (velikost: %2$s KB)

en: Import finished
cs: Import dokončen

en: Import layers
cs: Importovat vrstvy

en: Import markers
cs: Importovat značky

en: Import mode
cs: Režim importu

en: Import/Export
cs: Import/ Export

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
cs: Důležité: po obnovení licence klikněte prosím na tlačítko aktualizace vedle licenčního klíče, abyste dokončili svou objednávku.

en: Important: you seem to be using different domains for your subsites. Please make sure that your license key is valid for the number of domains you want to use it on and update the license key on each subsite directly first before propagating the license key! This will ensure that all these domains are registered on your customer profile on mapsmarker.com - which will result in a valid license validation on subsites after propagating the license key.
cs: Důležité: zdá se, že pro vaše podřízené weby používáte různé domény. Ujistěte se prosím, že váš licenční klíč je platný pro počet subdomén, které chcete použít a aktualizujte ho na každé subdoméně ještě před tím, než ho rozšíříte! Ujistěte se prosím, že všechny tyto domény jsou registrovány ve vašem zákaznickém profilu na mapsmarker.com - jejich zaregistrování povede k vytvoření platné licence na všech subdoménách.

en: In case of any issues you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>
cs: V případě jakýchkoliv problémů můžete vždy <a href="%1$s">resetovat nastavení pluginů</a>

en: In case you want to help with translations, please visit the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>
cs: Chcete-li pomoci s překladem,navštivte prosím <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>

en: Included layers
cs: Zahrnuté vrstvy

en: Increase from 1 to increase the distance away from the center that spiderfied markers are placed. Use if you are using big marker icons:
cs: Zvyše na více než 1, abyste zvýšili vzdálenost od středu, ze kterého jsou značky rozprostřeny. Používejte, pokud používáte velké ikony značek:

en: Indicates to refresh the file every n seconds
cs: Určuje obnovit soubor každých n sekund

en: Indonesian
cs: Indonéština

en: Info: test mode is on - checking import file only - no changes will be made to the database
cs: Info: Testovací režim je zapnutý - pouze kontrola souboru pro import - do databáze nebudou provedeny žádné změny

en: Info: your import file is valid - no errors or warnings found.
cs: Informace: váš soubor k importu je platný - nebyly nalezeny žádné chyby ani upozornění.

en: Insert GPX track
cs: Vložit GPX stopu

en: Insert map
cs: Vložit mapu

en: Interaction options
cs: Možnosti interakce

en: Invalid format! Please only use numbers and a . instead of a , as decimal separator!
cs: Neplatný formát! Prosím, používejte pouze číslice a. tečku namísto čárky jako oddělovač desetinných míst!

en: Invalid format! Please only use numbers!
cs: Neplatný formát! Prosím použijte pouze čísla!

en: Irish
cs: irština

en: Italian
cs: Italština

en: Italian (Italy)
cs: Italština (Itálie)

en: JSONP callback function name
cs: JSONP název funkce zpětného volání

en: Japanese
cs: Japonština

en: KML settings
cs: Nastavení KML

en: KML timestamp
cs: časová značka KML

en: Kannada
cs: kannadština

en: Kazakh
cs: kazaština

en: Keyboard navigation options
cs: Možnosti navigace pomoci klávesnice

en: Khmer
cs: khmerština

en: Kiche
cs: ___Kiche

en: Kinyarwanda
cs: rwandština

en: Kiswahili
cs: Kiswahiliština

en: Known issues
cs: Známé problémy

en: Konkani
cs: __Konkani

en: Korean
cs: korejština

en: Kyrgyz
cs: kirgiština

en: Language Settings
cs: Nastavení jazyka

en: Language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, driving directions and labels on Google maps, direction links and autocomplete for address search.
cs: Jazyky použité při zobrazení textových informací, jako jsou názvy ovládacích prvků vymezení autorských práv, navigace a štítky na mapách Google, směrové odkazy a dokončování u vyhledávání adres.

en: Last name
cs: Příjmení

en: Latest available version:
cs: Nejnovější dostupná verze:

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
cs: Poslední zápisky na blogu www.mapsmarker.com

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Latvian
cs: lotyšština

en: Launch image URL
cs: URL spouštěcího obrazu

en: Layer
cs: Vrstva

en: Layer Center
cs: Střed vrstvy

en: Layer added by
cs: Vrstvu přidal

en: Layer center
cs: Střed vrstvy

en: Layer has been successfully deleted (assigned markers have not been deleted)
cs: Vrstva byla úspěšně smazána (přiřazené značky nebyly smazány)

en: Layer has been successfully duplicated
cs: Vrstva byla úspěšně zkopírována.

en: Layer has been successfully published
cs: Vrstva byla úspěšně zveřejněna

en: Layer has been successfully updated
cs: Vrstva byla úspěšně aktualizována

en: Layer name
cs: Název vrstvy

en: Layer(s)
cs: Vrstva(y)

en: Layers
cs: Vrstvy

en: Leaflet Maps Marker - recent markers
cs: Leaflet Maps Marker - nedávné značky

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for the marker shadow url (%1s) seems to be invalid. This can happen when you moved your WordPress installation from one server to another one.<br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Shadow URL". If you do not know which values to enter, please <a href="%3s">reset all plugins options to their defaults</a>
cs: Upozornění: Nastavení pro url stínu značek (%1s) se zdá být neplatné. Tato situace může nastat, pokud jste se přestěhovali WordPress instalaci z jednoho serveru na jiný. <br/> Přejděte do <a href="%2s">Nastavení / Výchozí nastavení map / Mapa "Výchozí nastavení pro ikony značek"</a> a aktualizujte volbu "URL stínu". Pokud nevíte, jaké hodnoty zadat, prosím, <a href="%3s">resetujte všechny volby pluginu na jejich výchozí hodnoty</a>

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon directory (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons directory".
cs: Varování: zdá se, že nastavení adresáře vašich ikon (%1s) je neplatné. Jděte prosím na <a href="%2$s">Nastavení / Výchozí nastavení map / "Výchozí nastavení pro ikony značek"</a> a aktualizujte volbu "Adresář vlastních ikon".

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon url (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons URL".
cs: Varování: zdá se, že nastavení URL vašich ikon (%1s) je neplatné. Jděte prosím na <a href="%2$s">Nastavení / Výchozí nastavení map / "Výchozí nastavení pro ikony značek"</a> a aktualizujte volbu "URL vlastních ikon".

en: Leaflet Maps Marker for WordPress - helping you to share your favorite spots and tracks
cs: Leaflet Maps Marker for WordPress - pomocník při sdílení vašich oblíbených míst a tras

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated from version %1s to %2s!
cs: Leaflet Maps Marker bol úspešne aktualizovaný z verzie %1s na %2s!

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated to version %1s!
cs: Leaflet Maps Marker byl úspěšně aktualizován na verzi %1s!

en: Leaflet Maps Marker is based on the javascript library Leaflet maintained by Vladimir Agafonkin and Cloudmade
cs: Leaflet Maps Marker is založen na knihovně javascriptu Leaflet, kterou spravuje  Vladimir Agafonkin a Cloudmade

en: Leaflet Maps Marker plugin update to v%1s was successful
cs: Aktualizace pluginu Leaflet Maps Marker plugin na v%1s se zdařila

en: Leaflet Maps Marker uses icons from the Maps Icons Collection maintained by Nicolas Mollet
cs: Leaflet Maps Marker používá ikony z Maps Icons Collection, kterou spravuje Nicolas Mollet

en: Leave empty to use the <a href="%1s" target="_blank">default icon</a>. To use a custom icon, please enter the file name of the icon within your marker icon directory (%2s)
cs: Nechejte prázdné, aby byla použita<a href="%1s" target="_blank">výchozí ikona</a>. Chcete-li použít vlastní ikonu, zadejte název souboru ikony v adresáři ikon značek (%2s)

en: Legend
cs: Legenda

en: License
cs: Licence

en: License Key
cs: Licenční klíč

en: License key was successfully propagated to all subsites
cs: Licenční klíč byl úspěšně rozšířen na všechny podřízené weby

en: License registered to
cs: Licence je registrována na

en: License settings
cs: Nastavení licence

en: Licenses for used libraries, services and images
cs: Licence k použitým knihovnám, službám a obrázkům

en: Limit
cs: Omezení

en: Link target
cs: Cíl odkazu

en: Link to content provider
cs: Odkaz na poskytovatele obsahu

en: List all layers
cs: Seznam všech vrstev

en: List all markers
cs: Seznam všech značek

en: List of markers settings
cs: Seznam nastavení značek

en: Lite Edition
cs: Edite Lite

en: Lithuanian
cs: litevština

en: Loading...
cs: Načítání ...

en: Location
cs: Umístění

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Luxembourgish
cs: lucemburština

en: MMPAPI error: invalid layer objects. Input was %s
cs: Chyba MMPAPI: neplatné objekty vrstvy. Vstupní informace byla %s

en: MMPAPI error: invalid marker objects. Input was %s
cs: Chyba MMPAPI: neplatné objekty značky. Vstupní informace byla %s

en: MMPAPI error: layer with ID %s not found
cs: Chyba MMPAPI: vrstva s ID %s nalezena

en: MMPAPI error: marker ID %1s was not found
cs: Chyba MMPAPI: značka ID %1s nebyla nalezena

en: MMPAPI error: marker with ID %s not found
cs: Chyba MMPAPI: značka s ID %s nebyla nalezena

en: Macedonian
cs: makedonština

en: Major highlights:
cs: Hlavní novinky:

en: Makes the map focusable and allows users to navigate the map with keyboard arrows and +/- keys
cs: Dělá mapa zaostřovatelnou a umožňuje uživatelům procházet mapy pomocí šipek a klávesami + / -

en: Malawy
cs: Malawi

en: Malay (Malaysia)
cs: malajština (Malajsie)

en: Malayalam
cs: malajámština

en: Maltese
cs: maltština

en: Manage GPX tracks
cs: Spravovat GPX stopy

en: Manage your markers and layers through a highly customizable REST API, which supports GET & POST requests, JSON & XML as formats and was developed with a focus on security.
cs: Spravujte své značek a vrstvy pomocí vysoce přizpůsobitelného rozhraní REST API, které podporuje GET a POST požadavky, JSON a XML jako formáty a bylo vyvinuto s důrazem na bezpečnost.

en: Maori
cs: maorština

en: Map
cs: Mapa

en: Map Defaults
cs: Výchozí nastavení map

en: Map Size
cs: velikost mapy

en: Map could not be loaded - please enable Javascript!
cs: Mapa nemohla být načtena - prosím povolte Javascript!

en: Map height
cs: Výška mapy

en: Map size
cs: Velikost mapy

en: Map type
cs: Typ mapy

en: Map width
cs: Šířka mapy

en: Map width unit
cs: Jednotky šířky mapy

en: MapBox 1 settings
cs: Nastavení MapBox 1

en: MapBox 2 settings
cs: Nastavení MapBox 2

en: MapBox 3 settings
cs: Nastavení MapBox 3

en: MapQuest (Aerial)
cs: MapQuest (satelitní)

en: MapQuest (Aerial, max zoom 12 globally, 12+ in the United States)
cs: MapQuest (Letecká, max zvětšení 12 celosvětově, 12+ v USA)

en: MapQuest (OSM, max zoom 18)
cs: MapQuest (OSM, max zvětšení 18)

en: Maps
cs: Mapy

en: Maps - recent markers
cs: Mapy - poslední značky

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
cs: Maps Marker Pro - 1 v mapových doplňcích pro WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
cs: Maps Marker Pro - aktualizace doplňku je dostupná!

en: Maps Marker Pro - recent markers
cs: Maps Marker Pro - nedávné značky

en: Maps Marker Pro - renewal for access to plugin updates and support needed
cs: Maps Marker Pro - je potřeba obnovení přístupu k aktualizacím pluginu a podpoře.

en: Maps Marker Pro allow you to easily customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas:
cs: Maps Marker Pro vám umožní snadno přizpůsobit vzhled standardních základních map Google, změnou vizuálního zobrazení takových prvků, jako silnic, parků a zastavěných oblastí:

en: Maps Marker Pro allows you to add a fullscreen button to maps. Clicking on this button will open an HTML5 fullscreen map without leaving the page you are currently viewing.
cs: Maps Marker Pro vám umožní přidat tlačítko celé obrazovky do mapy. Klepnutím na toto tlačítko se otevře celobrazovková mapa v HTML5 aniž byste museli opustit stránku, kterou právě prohlížíte.

en: Maps Marker Pro allows you to add a small map in the corner which shows the same as the main map with a set zoom offset:
cs: Maps Marker Pro umožňuje přidat mapku do rohu, která ukazuje to samé jako hlavní mapa  ale s jiným odstupem:

en: Maps Marker Pro allows you to also display GPX tracks with optional metadata on your maps:
cs: Maps Marker Pro vám umožní zobrazit ve vašich mapách GPX stopy s volitelnými metadaty:

en: Maps Marker Pro allows you to assign markers to multiple layers at once - helping you to better manage and organize your points of interest.
cs: Maps Marker Pro umožňuje přiřadit značky na více vrstev najednou - který vám pomůže lépe řídit a organizovat své body zájmu.

en: Maps Marker Pro allows you to backup and restore your settings which makes it possible to quickly switch between different plugin profiles. This is especially useful if you want to deploy the plugin with custom configuration on multiple sites:
cs: Maps Marker Pro vám umožňuje zálohu a obnovu vašeho nastavení, což umožňuje rychlé přepínání mezi profily pluginu. To je zvláště užitečné, pokud chcete plugin používat na více stránkách:

en: Maps Marker Pro allows you to create beautifully animated marker clusters for layer maps:
cs: Maps Marker Prou vám možňuje vytvářet krásně animované skupiny značek pro mapové vrstvy:

en: Maps Marker Pro allows you to customize which markers and layers to include or exclude in the recent marker widget:
cs: Maps Marker Pro  umožňuje nastavit, které značky a vrstvy zahrnout nebo vyloučit ve widgetu pros poslední značky:

en: Maps Marker Pro allows you to hide MapsMarker.com-backlinks from maps, KML files and from the Wikitude app:
cs: Maps Marker Pro umožňuje skrýt zpětné odkazy na MapsMarker.com ze souborů KML a map a z Wikitude aplikace:

en: Maps Marker Pro allows you to remove all backlinks and logos on backend as well as making the pages and menu entries for Tools, Settings, Support, License visible to admins only.
cs: Maps Marker Pro umožňuje odstranit všechny zpětné odkazy a loga v backendové části. Stejně tak je možné nastavit, aby stránky a nabídky položek Nástroje, Nastavení, Podpora, Licence byly zobrazovány pouze adminům.

en: Maps Marker Pro allows you to set the user level needed for editing and deleting marker and layer maps from other users.
cs: Maps Marker Pro umožňuje nastavit uživatelské úrovně potřebné pro úpravy a odstranění map značek a vrstev od ostatních uživatelů.

en: Maps Marker Pro allows you to use custom backgrounds for QR codes.
cs: Maps Marker Pro umožňuje používání vlastních pozadí pro QR kódy.

en: Maps Marker Pro enables you to save the link to the fullscreen map to the homescreen on iOS devices and reopen the map with an optional launch image as web app – meaning the display of the map in fullscreen mode with no address bar:
cs: Maps Marker Pro umožňuje uložit odkaz na celou obrazovku mapy na úvodní obrazovce iOS zařízení a znovu otevření mapy s možností spuštění obrazu jako Web App - což znamená, že zobrazení na mapě v režimu celé obrazovky bez adresního řádku

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
cs: Maps Marker Pro byl úspěšně aktualizován z verze %1s na %2s!

en: Maps Marker Pro has been successfully updated to version %1s!
cs: Maps Marker Pro byl úspěšně aktualizován na verzi %1s!

en: Maps Marker Pro plugin update to v%1s was successful
cs: Aktualizace doplňku Maps Marker Pro na verzi %1s byla úspěšná

en: Maps Marker Pro supports the latest leaflet.js version, which is the core library used for displaying maps.
cs: Maps Marker Pro podporuje nejnovější verzi leaflet.js, který je základní knihovnou pro zobrazování map.

en: Maps will be loaded much faster with Maps Marker Pro – especially on mobile devices - as no jQuery is needed anymore for displaying maps on frontend. This reduces the download size of each map by about 90kb and also minimizes the browser resources needed for displaying maps.
cs: Mapy se budou s Maps Marker Pro načítat mnohem rychleji – zvláště na mobilních zařízeních - protože pro jejich zobrazení už není zapotřebí žádné jQuery. To zmenšuje velikost ke stažení každé mapy asi o 90 KB a také minimalizuje zdroje prohlížeče potřebné pro zobrazení map.

en: MapsMarker API settings
cs: Nastavení API pro MapsMarker

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
cs: Provizní systém - přihlašte se a získejte provize až 50 %!

en: MapsMarker.com backlinks
cs: Zpětné odkazy MapsMarker.com

en: Marathi
cs: maráthština

en: Marker
cs: Značka

en: Marker added by
cs: Značku přidal

en: Marker clustering
cs: Seskupování značek

en: Marker clustering settings
cs: Nastavení seskupování značek

en: Marker has been successfully deleted
cs: Značky byla úspěšně odstraněna

en: Marker has been successfully published
cs: Značka byla úspěšně zveřejněna

en: Marker has been successfully updated
cs: Značka byla úspěšně upravena

en: Marker icon directory %s is not writable - please set permissions via FTP with CHMOD command to 755
cs: Adresář s ikonami značek %s je chráněn proti zápisu - prosím nastavte oprávnění přes FTP příkazem CHMOD na hodnotu 755

en: Marker name
cs: Jméno značky

en: Marker names in KML
cs: Názvy značek v KML

en: Marker shadow
cs: Stín značky

en: Marker tooltip
cs: Popis značky

en: Marker validity check for layer assignements
cs: Kontrola přiřazení značek k vrstvám

en: Markername
cs: Jméno značky

en: Markers
cs: Značky

en: Markers assigned to layer "%1s" (ID %2s)
cs: Značky přiřazené vrstvě  "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to multi layer map "%1s" (ID %2s)
cs: Značky přiřazené vícevrstvé mapě "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to this layer will be listed here
cs: Zde budou vypsány všechny značky přiřazené k této vrstvě

en: Markers created with Leaflet Maps Marker can also be displayed via <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">Augmented-Reality technology</a> on mobile devices. As a first steps, an API to <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a> has been implemented. APIs to other Augmented-Reality-Providers (like <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> or <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) will probably follow in one of the next versions. Sample screenshots:
cs: Značky vytvořené Leaflet Maps Markerem lze také zobrazit pomocí <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">Technologie Rozšířené Reality</a> v mobilních zařízeních. Jako první krok, byl proveden API link na <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a>. API pro další služby rozšířené reality (jako <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> nebo <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) budou přidány v jedné z dalších verzí. Ukázkové snímky obrazovky:

en: Markers per page
cs: Značek na stránku

en: Max speed of the inertial movement, in pixels/second.
cs: Maximální rychlost inerciálního pohybu, v pixelech/sekundu.

en: Max. number of markers to display:
cs: Max.  počet zobrazených značek:

en: Maximum interval between points
cs: Maximální interval mezi body

en: Maximum number of POIs
cs: Maximální počet bodů zájmu

en: Maximum width of popups in pixel
cs: Maximální šířka vyskakovacích oken v pixelech

en: Maximum width of the control in pixels. The width is set dynamically to show round values (e.g. 100, 200, 500).
cs: Maximální šířka ovládacího prvku v pixelech. Šířka je nastavena dynamicky, aby ukazovala zaokrouhlené hodnoty (např. 100, 200, 500).

en: Maximum zoom level
cs: Maximální přiblížení

en: Memory usage: %1$s, performance: %2$s
cs: Využití paměti: %1$s, výkon: %2$s

en: Message
cs: Zpráva

en: Minimap settings
cs: Nastavení minimapy

en: Minimum width of popups in pixel
cs: Minimální šířka vyskakovacích oken v pixelech

en: Minimum zoom level
cs: Minimální přiblížení

en: Minute
cs: Minuta

en: Misc
cs: Různé

en: Mobile web app settings
cs: Nastavení mobilního rozhraní

en: Mongolian (Cyrillic)
cs: mongolština (azbuka)

en: Month
cs: Měsíc

en: Monthly
cs: měsíční

en: More power: try Maps Marker Pro for free!
cs: Větší výkon: zkuste Mapy Marker Pro zdarma!

en: Motorcar
cs: Automobil

en: Move markers to a layer
cs: Přesunout značky do vrstvy

en: Moving time
cs: Čas pohybu

en: Multi Layer Map
cs: Vícevrstvá mapa

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
cs: Pouze pro vícemístné: rovněž aktualizovat nastavení na všechny podřízené weby

en: Name
cs: Jméno

en: Names for default basemaps
cs: Jména výchozích podkladových map

en: Nepali (Nepal)
cs: nepálština (Nepál)

en: Never
cs: nikdy

en: New icons will be uploaded to the following directory: %1$s
cs: Nové ikony byli úspěšně nahrány do následujícího adresáře: %1$s

en: New layer ID
cs: nové ID vrstvy

en: New marker ID
cs: nové ID značky

en: No
cs: Ne

en: No issues found.
cs: Nebyly nalezeny žádné problémy

en: No layer created yet
cs: Nebyla vytvořena žádná vrstva

en: No map has been created yet.
cs: Žádná mapa zatím nebyla vytvořena.

en: No marker assigned to this layer
cs: Této vrstvě není přiřazena žádná značka

en: No marker created yet
cs: Nebyly vytvořeny žádné značky

en: No marker found!
cs: Nenalezeny žádné značky!

en: No matches found
cs: Shody nenalezeny

en: No promotion
cs: Bez propagace

en: Norwegian
cs: norština

en: Norwegian (Bokmal)
cs: norština (Bokmål)

en: Norwegian (Bokmål)
cs: Norština (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
cs: Norština (Nynorsk)

en: Note: if a marker is also assigned to another layer, only the reference to the layer will be deleted.
cs: Poznámka: Pokud je značka přiřazena k jiné vrstvě, bude smazán pouze odkaz na vrstvu.

en: Note: if you add an image, the following CSS definition will be applied: %1$s
cs: Poznámka: Pokud přidáte obrázek, můžete použít tyto CSS definice: %1$s

en: Note: maximum zoom level may vary on your basemap
cs: Poznámka: maximální úroveň zvětšení se může měnit podle základní mapy

en: Now
cs: Teď

en: Number of digits to show after the decimal point
cs: Počet zobrazovaných číslic za desetinnou čárkou

en: Number of markers
cs: Počet značek

en: Number of markers to display
cs: Počet zobrazovaných značek

en: Number of markers to show:
cs: Počet značek k zobrazení:

en: Number of zoom levels to change when pressing + or - key.
cs: O kolik úrovní změnit zvětšení po stisknutí klávesy + nebo - key.

en: OGD Vienna addresses
cs: adresy OGD Vídeň

en: OGD Vienna basemap
cs: Podkladová mapa OGD Vídeň

en: OGD Vienna basemap (max zoom 19)
cs: Základní mapa OGD Vienna (max zvětšení 19)

en: OGD Vienna satellite
cs: OGD Vídeň satelitní

en: OGD Vienna satellite (max zoom 19)
cs: OGD Vienna satelitní (max zvětšení 19)

en: Odia
cs: __Odia

en: Old layer ID
cs: staré ID vrsty

en: Old marker ID
cs: Staré ID značky

en: One personal request: before you post a new support ticket in the <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support Forum</a>, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
cs: Jedna osobní žádost: před odesláním nového lístku podpory ve <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">fóru podpory Wordpressu</a> , postupujte podle pokynů z <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> které vám poskytnou doporučení, jak se vypořádat s nejčastějšími problémy.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the <a href="%1$s" target="_blank">Map Icons Collection</a>!
cs: Hodnoty níže měňte pouze pokud nepoužíváte značky nebo stíny z <a href="%1$s" target="_blank">Map Icons Collection</a>!

en: Opacity
cs: Průhlednost

en: Open popup by default
cs: Otevřít vyskakovací okno

en: Open standalone map in fullscreen mode
cs: Otevři samostatnou mapu na celé obrazovce

en: OpenDocument Spreadsheet
cs: list OpenDokument

en: OpenStreetMap (Mapnik, max zoom 18)
cs: OpenStreetMap (Mapnik, max zvětšení 18)

en: OpenStreetMap contributors
cs: přispěvatelé OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link
cs: odkaz pro úpravu OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link editor
cs: Editor odkazů edit OpenStreetMap

en: Opt-out from being promoted by Wikitude.
cs: __Opt-out from being promoted by Wikitude.

en: Option A: activate an unexpiring license key
cs: Možnost A: aktivace nepropadnutelným licenčním klíčem

en: Option B: get a personalized trial license key
cs: Možnost B: získat osobní licenční klíč

en: Option C: get an anonymous trial license key
cs: Možnost C: získat anonymní zkušební verzi

en: Option D: start an unlimited, anonymous test on a localhost installation
cs: Možnost D: spustit neomezené, anonymní testování na lokální instalaci

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid marker icon directory settings for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
cs: Možnost pro globální oznámení správce v backendu (například zobrazuje informace o nekompatibilitě nebo neplatných adresářích pro ikony značek). Mějte prosím na paměti, že jejich skrytí bude mít za následek to, že nebudete informováni o nekompatibilitách objevených v budoucích verzích!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
cs: Možnost skrýt zpětné odkazy na Mapsmarker.com na mapách a překryvech v souborech KML.

en: Optional 1 - selected markers must have:
cs: Volitelné 1 - vybrané značky musí mít:

en: Optional 2 - selected markers must NOT have:
cs: Volitelný 2 - vybrané uznačky nesmí mít:

en: Optional 3 - selected markers must have the following icon:
cs: Volitelný 3 - vybrané značky musí mít následující ikonu:

en: Optional: displayed on each marker; can be a link to a resource (image, PDF file...). You could use this to issue coupons or vouchers for potential clients that found you via Wikitude.
cs: Volitelné: Zobrazí se u každé značky, může být odkaz na zdroj (obrázek, soubor PDF ...). Dalo by se použít například pro vydání kupónů či poukázek pro potenciální klienty, kteří vás najdou přes Wikitude.

en: Optional: displayed on each marker; used for sending an email directly from Wikitude
cs: Volitelné: zobrazeno na každé značce; používá se k odeslání emailu přímo z wikitude

en: Optional: example: +4312345 - when a phone number is given, Wikitude displays a "call me" button in the bubble; used for every marker.
cs: Volitelné: příklad +4312345 - je-li zadáno telefonní číslo, Wikitude zobrazí v bublině tlačítko "call me"; zobrazeno na každé značce

en: Optionally you can also change the name of the predefined basemaps in the controlbox.
cs: Volitelně také můžete změnit názvy předefinovaných podkladových map v ovládacím panelu.

en: Options to pass when creating the L.Polygon for styling (<a href="%1s" target="_blank">more details</a>)
cs: Možnosti při vytváření L.Polygonu pro stylování (<a href="%1s" target="_blank">více informací</a>)

en: Options to set the colors of the cluster circles
cs: Možnosti nastavení barev kruhů sluků

en: Order by
cs: Řadit podle

en: Order list of markers by
cs: Setřídit seznam značek podle

en: Output image width
cs: Výstupní šířka obrázku

en: Overlays
cs: Překryvy

en: Overrides the offset to apply a fixed zoom level to the minimap regardless of the main map zoom. Set it to any valid zoom level, if unset zoomLevelOffset is used instead.
cs: Potlačí posun, aby mohlo být použito pevné zvětšení na minimapě nezávisle na přiblížení hlavní mapě. Nastavte na jakékoliv platné zvětšení, pokud je použito odstavení zoomLevelOffset.

en: Overview map
cs: Přehledová mapa

en: Pace
cs: Tempo

en: Panel background color
cs: Barva pozadí panelu

en: Panel for GPX metadata below the map
cs: Panel pro metadata GPX pod mapou

en: Panel for displaying layer name and API URLs on top of map
cs: Panel zobrazující jméno vrstvy a API URL na horní straně mapy

en: Panel for displaying marker name and API URLs on top of map
cs: Panel pro zobrazení názvu značky a URL API v horní části mapy

en: Panel status
cs: Stav panelu

en: Panel status for all layers has been successfully updated
cs: Panel pro všechny vrstvy byl úspěšně aktualizován.

en: Panel text css
cs: CSS textu panelu

en: Panning inertia options
cs: Možnosti setrvačnosti při posouvání

en: Peak memory usage: %1$s
cs: Maximální využití paměti: %1$s

en: Pedestrian
cs: chodec

en: Permission settings
cs: Nastavení oprávnění

en: Persian
cs: perština

en: Phone
cs: Telefon

en: Please <a href="%s" target="_blank">click here</a> to add your first one!
cs: Prosím <a href="%s" target="_blank">klikněte zde</a> pro vytvoření Vaší první!

en: Please activate the plugin "Maps Marker Pro"
cs: Aktivujte prosím plugin "Maps Marker Pro"

en: Please activate the plugin by clicking the link above
cs: Prosím aktivujte plugin kliknutím na odkaz výše

en: Please also check if you are using semicolons (;) as delimiters in your import file!
cs: Zkontrolujte také prosím, pokud používáte středníky (;) jako oddělovače ve vašem souboru importu

en: Please be aware that restoring settings from a version smaller than %1$s could result in breaking the plugin unless you <a href="%2$s">save the plugin settings once</a> afterwards to include settings added with newer versions!
cs: Mějte prosím na paměti, že obnovení nastavení z verze menší než %1$s může mít za následek porušení pluginu, dokud <a href="%2$s">alespoň jednou poté neuložíte nastavení pluginu</a> aby bylo zahrnuto nastavení přidané novějšími verzemi!

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro
cs: Kliknutím zde dokončíte instalaci Maps Marker Pro

en: Please confirm that you want to delete all markers by checking the checkbox
cs: Potvrďte prosím, že chcete smazat všechny značky zaškrtnutím políčka

en: Please contact %1$s for more details
cs: Pro více podrobností prosím kontaktujte %1$s

en: Please contact your administrator (%1s) to activate the plugin "Maps Marker Pro".
cs: Obraťte se na správce (%1s) aktivujte plugin "Maps Marker Pro"

en: Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support.
cs: Obraťte se na správce (%1s), pro obnovení přístupu k aktualizacím pluginu a podporu.

en: Please enter a license key to continue.
cs: Vložte licenční klíč

en: Please enter a valid email to continue (or get an anonymous trial license key)
cs: Prosím vložte platný email pro pokračování (nebo získejte anonymní zkušební licenční klíč)

en: Please enter layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
cs: Prosím zadejte ID vrstvy. Jednotlivé vrstvy oddělujte čárkami. Použijte 0 pro značky, které nejsou přiřazeny k vrstvě.

en: Please enter marker ID. Use commas to separate multiple markers
cs: Prosím zadejte ID značky. Použijte čárky k oddělení více značek

en: Please enter settings for custom basemap
cs: Zadejte prosím nastavení pro vlastní základní mapu

en: Please enter settings for custom overlay
cs: Prosím zadejte nastavení pro vlastní překrytí

en: Please enter the custom JSON array to style your Google maps (you can use the <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> to create custom styles easily). Example for hiding roads:
cs: Zadejte vlastní pole JSON, abyste nastylovali své mapy Google (ke snadnému vytvoření vlastních stylů můžete použít <a href="%1s" target="_blank">průvodce stylovanými mapami Google </a>). Příklad pro skrývání silnic:

en: Please enter the hex value of the color you would like to use. For help please visit <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.
cs: Prosím zadejte hex hodnotu barvy, kterou chcete použít. Pro pomoc prosím navštivte <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.

en: Please enter your Google Maps API key here
cs: Sem prosím vložte klíč ke Google Maps API

en: Please enter your email to continue.
cs: Zadejte prosím svůj email, abychom mohli pokračovat.

en: Please enter your first name to continue.
cs: Zadejte prosím své křestní jméno, abychom mohli pokračovat.

en: Please enter your last name to continue.
cs: Zadejte prosím své příjmení, abychom mohli pokračovat.

en: Please install the plugin "Leaflet MapsMarker Pro"
cs: Nainstalujte si prosím plugin "Leaflet MapsMarker Pro"

en: Please navigate to <a href="%1$s">Plugins / Installed Plugins</a> and activate the plugin "Maps Marker Pro".
cs: Jděte prosím na <a href="%1$s">Pluginy / Nainstalované pluginy</a> a aktivujte plugin "Maps Marker Pro".

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on! If you want to use your license on another domain, please follow the tutorial at <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
cs: Prosím vezměte na vědomí, že licence je aktivovaná! Pokud chcete použit Vaši licenci pro jinou doménu, podívejte se prosím na tento návod <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: Please note that the file readme-icons.txt within this directory is used for this check, so please make sure, that this file is available!
cs: Vezměte prosím na vědomí, že soubor readme-icons.txt v tomto adresáři se používá pro tuto kontrolu, takže se ujistěte, že tento soubor je k dispozici!

en: Please note that unsaved input will not be passed to the new editor! Please click "OK" to switch the editor anyway or "Cancel" to go back and save first.
cs: Vezměte prosím na vědomí, že neuložený text nebude přenesen do nového edioru! Prosím, klikněte na tlačítko "OK" pro přepnutí editoru tak jako tak, nebo "Cancel" pro návrat abyste obsah uložili.

en: Please see the %1s for new features or the blog post on %2s for more details
cs: Podívejte se prosím na nové funkce na % 1s nebo na blogu % 2s

en: Please select a map first!
cs: Prosím vyberte mapu nejdříve!

en: Please select a place or an address
cs: Prosím vyberte místo nebo adresu

en: Please select basemap which should be used for minimaps
cs: zvolte základní mapu, která bude použita pro minimapy

en: Please select icon to upload (allowed file types: %1$s)
cs: Prosím vyberte ikonu pro nahrání (povolené typy souborů: %1$s)

en: Please select import file
cs: Prosím vyberte soubory k importu

en: Please select order by and sort order for "List all layers" page
cs: Prosím, vyberte řazení a pořadí řazení pro stránku "Seznam všech vrstev"

en: Please select order by and sort order for "List all markers" page
cs: Prosím, vyberte řazení a pořadí řazení pro stránku "Seznam všech značek"

en: Please select range - from %1$s to %2$s markers
cs: Prosím vyberte rozsah - od %1$s do %2$s značek

en: Please select the WMS layers which should be available when creating new markers/layers
cs: Vyberte prosím WMS vrstvy, které budou k dispozici při vytváření nových značek/vrstev

en: Please select the basemap which should be pre-selected as default for new markers and layers. Can be changed afterwards on each marker/layer.
cs: Vyberte prosím základní mapu, která bude přednastavená jako výchozí pro nové značky a vrstvy. Může být později změněna pro každou značku/vrstvu zvlášť.

en: Please select the basemaps which should be available in the control box.
cs: Vyberte prosím podkladové mapy, které by měly být dostupné v ovládacím poli.

en: Please select the columns which should be available on the page "List all layers"
cs: Vyberte prosím sloupce, které by měly být dostupné na stránce "Zobrazit všechny vrstvy"

en: Please select the columns which should be available on the page "List all markers"
cs: Vyberte sloupce, které by měly být k dispozici na stránce "seznam všech značek"

en: Please select the layers, whose markers you would like to display on this multi layer map.
cs: Prosím vyberte vrstvy, ze kterých mají být zobrazeny značky na této vícevrstvé mapě.

en: Please select the map you would like to add
cs: Vyberte prosím mapu, kterou chcete přidat

en: Please select the overlays which should be available in the control box.
cs: Vyberte prosím překryvy, které budou k dispozici v ovládacím panelu.

en: Please select your prefered directions provider. This setting will be used for the directions link in the panel on top of marker maps and for the action panel which gets attached to the popup text on each marker if enabled.
cs: Prosím, vyberte upřednostňovaného poskytovatele navigace. Toto nastavení se používá pro odkazy na panelu v horní části map značek a akčního panelu, který se připojí k pop-up textu na každou značku pokud je to povoleno.

en: Please use a FTP client to manually upload your icons to the following directory: %s
cs: Prosím použijte klienta FTP pro ruční nahrání Vašich ikon do následujícího adresáře: %s

en: Please use a dot instead of a coma as decimal delimiter!
cs: Jako oddělovač desetinných míst prosím použijte tečku namísto čárky!

en: Please use hexadecimal color values
cs: Prosím použij hexadecimální označení barvy

en: Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> for instructions how to submit your marker or layer maps to Wikitude.
cs: Prosím, navštivte <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/wikitude </a> pro instrukce jak odeslat mapy se značkami nebo vrstvami na Wikitude .

en: Please visit Settings / Maps / Geolocate settings
cs: Prosím jděte na Nastavení / Výchozí  nastavení map / nastavení geolokalizace

en: Please visit Settings / Maps / Minimap settings
cs: Prosím navštivte Nastavení/ Mapy/ Nastavení minimapy

en: Please visit Settings / Misc to disable MapsMarker.com backlinks
cs: Pro odstranění zpětných odkazů jděte na Nastavení/Různé

en: Please visit Settings to change this globally
cs: Jděte na nastavení, kde můžete tyto parametry nastavit globálně

en: Plugin options updated on all subsites.
cs: Nastavení pluginu bylo aktualizováno na všech podřízených webech.

en: Polish
cs: Polština

en: Polygon options
cs: Možnosti mnohoúhelníku

en: Popup anchor
cs: Kotva vyskakovacího okna

en: Popup status
cs: Stav vyskakování

en: Popup text
cs: Text vyskakovacího okna

en: Portugal
cs: Portugalština

en: Portuguese
cs: portugalština

en: Portuguese (Brazil)
cs: portugalština (Brazílie)

en: Portuguese (Portugal)
cs: portugalština (Portugalsko)

en: Position
cs: Pozice

en: Priority for marker maps
cs: Priorita pro mapy značek

en: Privacy Policy
cs: Ochrana osobních údajů

en: Private API key
cs: Soukromí klíč k API

en: Pro License Settings
cs: Nastavení licence Pro

en: Processing row %1$s from import file - trying to create new marker
cs: Zpracovávám řádek %1$s z importovaného souboru - pokouším se vytvořit novou značku

en: Processing row %1$s from import file - trying to update marker ID %1$s
cs: Zpracovávám řádek %1$s z importovaného souboru - pokouším se aktualizovat značku %1$s

en: Promotion graphic
cs: Propagační grafika

en: Promotion text
cs: Propagační text

en: Provider URL
cs: URL poskytovatele

en: Provider name
cs: Jméno poskytovatele

en: Public API key
cs: Veřejný klíč k API

en: Public API key is invalid
cs: Veřejný klíč k API je neplatný

en: Public Key
cs: Veřejný klíč

en: Public transport (works only in some areas)
cs: Veřejná doprava (funguje pouze v některých oblastech)

en: Punjabi (Arabic)
cs: pandžábština (arabská)

en: Punjabi (Gurmukhi)
cs: východo-paňdžábština (Gurmukhí)

en: QR Code
cs: QR kód

en: QR cell size
cs: velikost buňky QR

en: QR code
cs: QR kód

en: QR code caching
cs: Cachování QR kódů

en: QR code could not be generated!
cs: QR kód nemohl být vygenerován!

en: QR code image for link to full screen map (%s)
cs: kód QR pro zobrazení celoobrazovkové zobrazení mapy (%s)

en: QR code image size
cs: Velikost obrázku QR kódu

en: QR code provider
cs: poskytovatel QR kódu

en: QR code settings
cs: Nastavení QR kódu

en: QR codes with custom backgrounds
cs: QR kódy s vlastním pozadím

en: QR gravity
cs: hustota QR

en: QR rotation
cs: natočení QR

en: QR size
cs: velikost QR

en: Quechua (Peru)
cs: kučuánština (Peru)

en: RSS via E-Mail
cs: RSS skrz E-mail

en: Rate plugin
cs: Hodnotit doplněk

en: Recent markers
cs: Nedávné značky

en: Recommended
cs: doporučená

en: Referer (%1s) is invalid
cs: Odkazující server (%1) je neplatný%1s

en: Referer (%1s) is not allowed
cs: Odkazující server (%1) není povolen%1s

en: Resellers
cs: Prodejci

en: Reset
cs: Obnovit

en: Reset Settings
cs: obnovit nastavení

en: Retina display detection
cs: Detekce displeje Retina

en: Retrieve POIs (Points of Interests) from database within this search radius in meters from the current location of the Wikitude user
cs: Načíst POI (body zájmu) z databáze v rámci tohoto hledání okruhu v metrech z aktuálního umístění uživatele Wikitude

en: Romanian
cs: rumunština

en: Romanian (Romania)
cs: rumunština (Rumunsko)

en: Route type
cs: Druh cesty

en: Russian
cs: Ruština

en: Satellite
cs: Satelitní

en: Save Changes
cs: uložit změny

en: Scale Control
cs: nastavení měřítka

en: Scale control
cs: Kontrola měřítka

en: Scottish Gaelic
cs: skotská gaelština

en: Search
cs: Hledat

en: Search completed - showing %d results below
cs: Vyhledávání dokončeno - zobrazeno %d výsledků

en: Search completed, no results found (searchkey: %s, searchvalue: %s)
cs: Vyhledávání dokončeno, nenalezena shoda (vyhledávané slovo: %s, vyhledávaná hodnota: %s)

en: Search layers
cs: Prohledat vrstvy

en: Search markers
cs: Hledat značky

en: Search radius (in meter)
cs: Poloměr vyhledávání (v metrech)

en: Search result
cs: Výsledky hledání

en: Second
cs: Sekunda

en: Security options
cs: Možnosti zabezpečení

en: Separator lines
cs: Oddělovací čáry

en: Serbian
cs: srbština

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
cs: Srbština (azbuka, Bosna a Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
cs: Srbština (azbuka, Srbsko)

en: Serbian (Latin, Serbia)
cs: Srbština (latinka, Srbsko)

en: Service provider used for creating QR codes for links to full screen maps
cs: Poskytovatel služby pro vytváření QR kódů na odkazy celoobrazovkového zobrazení map

en: Sesotho sa Leboa
cs: __Sesotho sa Leboa

en: Set it to false if you do not want popups to close when user clicks the map.
cs: Nastavte na zakázáno, pokud nechcete, aby se vyskakovací popisky zavíraly, když uživatel klikne do mapy.

en: Set it to false if you do not want the map to do panning animation to fit the opened popup.
cs: Nastavte na zakázáno, pokud nechcete, aby se mapa animovaně natáhla do velikosti vyskakovacího okna.

en: Set to 0 if you do not want to assign new markers to a layer
cs: Nastavte na 0, pokud nechcete, aby byly nové značky přiřazovány k vrstvě

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
cs: Povolte, pokud chcete snadno aktualizovat na beta verze.

en: Set to enabled if you want to remove all backlinks and logos on backend as well as making the pages and menu entries for Tools, Settings, Support, License visible to admins only (user capability activate_plugins).
cs: Nastavte na zapnuto, pokud chcete odstranit všechny zpětné odkazy a loga v backendové části a aby stránky a nabídky položek Nástroje, Nastavení, Podpora, Licence byly zobrazovány pouze adminům.

en: Set to false if you want to use basemaps produced with maptiler for example
cs: Nastavte na hodnotu false, pokud chcete použít podkladové mapy vytvořené například s maptiler

en: Set to false if you want to use overlays produced with maptiler for example
cs: Nastavte na hodnotu false, pokud chcete použít překryvy vytvořené například s maptiler 

en: Sets whether the minimap should have a button to minimise it
cs: Nastavuje, zda má mít minimapa tlačítko pro její minimalizaci.

en: Sets whether the minimap should have an animated zoom. (Will cause it to lag a bit after the movement of the main map.)
cs: Nastaví, zda by minimapa měla mít animované přiblížení. (Způsobí, že po pohybu hlavní mapy bude trochu lagovat.)

en: Sets whether the minimap should hide automatically if the parent map bounds does not fit within the minimap bounds. Especially useful when zoomLevelFixed is set.
cs: Nastaví, zda by se minimapa měla automaticky skrývat, je-li nadřazená mapa hranice se nevejde do hranice minimapě. Zvláště užitečné, když je nastaven zoomLevelFixed.

en: Setswana
cs: Setswanština

en: Settings
cs: Nastavení

en: Settings below will be applied to all GPX tracks added to marker or layer maps.
cs: Níže nastavené hodnoty budou použity na všechny GPX stopy přidané ke značce nebo k mapám vrstev.

en: Settings updated - you successfully switched to the advanced editor!
cs: Nastavení aktualizováno - úspěšně přepnuto na rozšířený editor!

en: Settings updated - you successfully switched to the simplified editor!
cs: Nastavení aktualizováno - úspěšně přepnuto na zjednodušený editor!

en: Shadow anchor
cs: Ukotvení stínu

en: Shadow icon
cs: Stínovaná ikona

en: Shadow size
cs: Velikost stínu

en: Short name
cs: Krátké jméno

en: Shortcode
cs: Krátký kód

en: Shortcode and API links
cs: Shortcode a API linky

en: Shortcode to add markers or layers into articles or pages  - Example: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into posts/Pages, the shortcode on these specific articles/pages has to be changed also manually - otherwise these markers/layers will not be show on frontend!
cs: Pomocí shortcode přidáte značky nebo vrstvy do článků nebo stránek - Příklad: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"]. <br/> Pozor: pokud změníte shortcode poté, kdy jste jej už vložili do příspěvků/stránek, musíte daný shortcode v těchto konkrétních článcích/stránkách se musí změnit ručně - jinak tyto značky/vrstvy nebudou zobrazeny na frontendu

en: Shortest
cs: nejkratší

en: Show API links for all markers
cs: Zobrazit API odkazy pro všechny značky

en: Show GeoRSS subscribe link
cs: Zobraziť GeoRSS prihlasovací odkaz

en: Show attribution link
cs: __Show attribution link

en: Show detailed results for each row
cs: Ukázat podrobné informace pro každý řádek

en: Show embedded map in full-screen mode
cs: Zobraz vloženú mapu v celo-obrazovkovom zobrazení

en: Show errorTile-images if map could not be loaded?
cs: Zobrazit errorTile-images, pokud mapu nelze načíst?

en: Show icons
cs: Zobrazit ikony

en: Show list of markers below map
cs: Zobrazit seznam značek pod mapou

en: Show marker creation time
cs: Zobrazit čas vytvoření značky

en: Show marker name for the browser tooltip that appear on marker hover (tooltip is always hidden if marker name is empty).
cs: Zobrazit název značky jako nápovědu popisku, která se objeví při najetí nad značku (nápověda je vždy skryta, pokud je název značky prázdný).

en: Show markers from other layers on this map
cs: Zobrazit značky z ostatních vrstev v této mapě

en: Show me where I am
cs: Ukaž mi kde jsem

en: Show minimap
cs: Zobrazit malou mapu

en: Show popuptext
cs: Zobrazit textové vyskakovací okno

en: Show traffic layer?
cs: Zobrazit vrstvu dopravy?

en: Since pro v1.5 QR code images are also cached for a higher performance.
cs: Od verze 1.5 jsou QR kódy ukládány do paměti z důvodu zvýšení výkonu.

en: Sindhi (Arabic)
cs: Sindhiština (arabská)

en: Sinhala
cs: Sinhalaština

en: Size for high-resolution iPad
cs: Velikost pro iPad s vysokým rozlišením

en: Size for high-resolution iPhone and iPod touch
cs: Velikost pro iPhone a dotykový iPod s vysokým rozlišením

en: Size for iPad
cs: Velikost pro iPad

en: Size for iPhone 5 and iPod 5
cs: Velikost pro iPhone 5 a iPod 5

en: Size for iPhone and iPod touch
cs: Velikost pro iPhone a dotykový iPod

en: Slovak
cs: slovenština

en: Slovenian
cs: slovinština

en: Sort order
cs: Třídění

en: Sort order for layer listing page
cs: Na stránce se seznamem vrstev řadit podle

en: Sort order for marker listing page
cs: Řazení seznamu značek

en: Sounds good! I will try it now
cs: To zní dobře! Vyzkouším hned

en: Source
cs: Zdroj

en: Spanish
cs: Španělština

en: Spanish (Mexico)
cs: Španělština (Mexiko)

en: Spanish (Spain)
cs: Španělština (Španělsko)

en: Spanish (United States)
cs: Španělština (Spojené státy)

en: Start
cs: Začátek

en: Start a free 30-day-trial of Maps Marker Pro without any obligation. You can switch back to the free version anytime.
cs: Zahájit 30 denní zkušební používání Maps Marker Pro bez jakéhokoliv závazku. Kdykoliv se můžete vrátit k používání bezplatné verze.

en: Start anonymous free 30-day trial period
cs: Zahájit 30 denní anonymní zkušební období

en: Start icon
cs: Ikona začátku

en: Start personalized free 30-day trial period
cs: Zahájit 30 denní individuální zkušební období

en: Starting the processing of %1$s rows (skipping header row)
cs: Spuštění zpracování  řádky %1$s (přeskočení řádek záhlaví)

en: Starting time
cs: Čas začátku

en: Status
cs: Stav

en: Stroke opacity
cs: Průhlednost čáry

en: Stroke width in pixels
cs: Šířka čáry v pixelech

en: Style
cs: Styl

en: Styled maps allow you to customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas.
cs: Stylované mapy umožňují upravit prezentaci standardní základní mapy Google, změna vizuálního zobrazení takových prvků, jako jsou silnice, parky a zastavěné oblasti.

en: Styles
cs: Styly

en: Subdomain names
cs: Jména subdomén

en: Subscribe to markers
cs: Přihlásit se k odběru značek

en: Subscribe to markers via GeoRSS
cs: Prihlásiť sa k odberu značiek cez GeoRSS

en: Success
cs: Úspěch

en: Support
cs: Podpora

en: Support for conditional css loading
cs: Podpora a pro podmíněné nahrávání CSS

en: Support for responsive designs
cs: Podpora responsního designu

en: Support for subdomains?
cs: Podpora pro subdomény?

en: Swedish
cs: švédština

en: Swedish (Sweden)
cs: Švédština (Švédsko)

en: Tagalog
cs: tagalština

en: Tags
cs: Tagy

en: Tajik (Cyrillic)
cs: Tajikština (azbuka)

en: Tamil
cs: tamilština

en: Target
cs: Cíl

en: Tatar (Cyrillic)
cs: Tatarština (azbuka)

en: Telugu
cs: telugština

en: Terms of Service
cs: Podmínky použití

en: Terrain
cs: Terénní

en: Test
cs: Testovat

en: Test mode
cs: zkušební režim

en: Text after list of markers
cs: Text za seznamem značek

en: Text before list of markers
cs: Text před seznamem značek

en: Thai
cs: thajština

en: The GPX file at %s could not be found!
cs: V adresáři %s nelze najít soubor GPX!

en: The PHP extension %1$s is not enabled on your server - this means that import and export will not work! Please contact your admin for more details.
cs: Rozšíření PHP %1$s není na serveru povolen - to znamená, že import a export nebude fungovat Obraťte se na administrátora pro více informací.

en: The PHP extension php_zip is not enabled on your server - this means that .xlsx or .ods files cannot be handled. Please contact your admin for more details.
cs: PHP rozšíření php_zip není na vašem serveru povoleno - to znamená, že soubory .xlxs nebo .ods nemohou být zpracovány.  Obraťte se na administrátora pro více informací.

en: The URL to GPX has not been updated - URL to GPX track does not seem to be a valid url!
cs: Odkaz na trasu GPX nemohl být aktualizován - odkaz na trasu GPX se zdá být neplatným odkazem!

en: The URL to GPX track for all layers has been successfully updated
cs: Odkaz na trasu GPX ze všech vrstev byl úspěšně aktualizován

en: The URL to GPX track for the selected markers has been successfully updated
cs: Odkaz na trasu GPX z vybraných zanček byl úspěšně aktualizován

en: The URL to the GPX file you entered seems to be invalid (it has to start with http for example)!
cs: URL adresa GPX souboru, kterou jste zadali je neplatná (například musí začínat http)!

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used (even if the option above is set to default).
cs: URL adresa k vlastním ikonám stínu. Pokud je prázdné, nebude použita žádná ikona stínu (ani když je volba výše nastavena na výchozí).

en: The WMS status for all layers has been successfully updated
cs: Stav WMS všech vrstev byl úspěšně aktualizován

en: The angle of the QR Code rotation. Allowed angles: 0/90/180/270.
cs: Úhel otáčení QR kódu. Povolené úhly: 0/90/180/270.

en: The base domain from which to load the Google Maps API (used for geocoding for example). If you want to change the language of the Google Maps interface (buttons etc) only, please change the option "Google language localization" above.
cs: Základní doména, z níž bude načteno Google Maps API (používá se například pro geokódování). Chcete-li změnit jazyk rozhraní Google Maps (tlačítka atd.), pouze změňte volbu "Google jazyková lokalizace" výše.

en: The basemap for all layers has been successfully set to %1$s
cs: Podklad pro všechny vrstvy byl úspěšně nastaven na %1$ s%1$s

en: The clustering status for all layers has been successfully updated
cs: Stav shlukování všech vrstev byl úspěšně aktualizován

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> for more details.
cs: Parametr jazykové kultury umožňuje zvolit jazykovou verzi pro geografické entity, názvy míst a popisky map na mapách Bing. U podporovaných jazykových verzí jsou názvy ulic přeloženy do aktuálního jazyka. Například, pokud zadáte místo ve Francii, jsou názvy ulic lokalizovány do francouzštiny. U jiných lokalizovaných dat, jako jsou názvy zemí, se úroveň lokalizace u každé jazykové verze liší. Například nemusí být lokalizovaný název pro "Spojené státy americké" pro každý kód jazyka. Viz <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">tato stránka</a> s více podrobnostmi.

en: The desired image width returned in the response. If empty, the width of the image from image url will be used.
cs: Požadovaná šířka obrázku vrácená v odpovědi. Necháte-li prázdné, bude použita šířka obrázku z URL obrázku.

en: The following screenshot was taken with the advanced editor enabled:
cs: Následující snímek obrazovky byl pořízen s nastavením pokročilý editor Povoleno:

en: The following settings will be used for all marker and layer maps
cs: Následující nastavení bude použito pro všechny značky a všechny překryvné mapy

en: The height of the minimap in pixels.
cs: Výška minimapy v pixelech.

en: The height of the toggle marker and the minimap when collapsed, in pixels.
cs: Výška přepínače a minimapy ve sbaleném stavu, v pixelech. 

en: The icon is displayed in the cam view of Wikitude to indicate a marker - 32x32 pixel, transparent PNG
cs: Tato ikona se zobrazí v pohledu kamery Wikitude a představuje značku - 32x32 pixelů, transparentní PNG

en: The language used on plugin pages on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google and Bing Services can be set seperately via Settings / tab "Google Maps" / "Google language localization" respectively tab "Bing Maps" / "Cultures"
cs: Jazyk používaný na stránkách pluginu v backendu a/nebo mapách v uživatelském rozhraní. Vezměte prosím na vědomí, že jazyk pro služby Google a Bing lze nastavit samostatně pomocí Nastavení / záložka "Mapy Google" / "Jazyková lokalizace Google", respektive záložka "Mapy Bing" / "Jazykové verze"

en: The layer has been successfully duplicated - new ID: %1$s
cs: Vrstva byla úspěšně úspěšně zkopírována - nové ID: %1$s

en: The layer with the ID %1$s has been successfully deleted
cs: Vrstva s ID %1$s byla úspěšně smazána

en: The layer with the ID %1$s has been successfully published
cs: Vrstva s ID %1$s byla úspěšně zveřejněna

en: The layer with the ID %1$s has been successfully updated
cs: Vrstva s ID %2$s byla úspěšně aktualizována

en: The list marker-status for all layers has been successfully updated
cs: Seznam značek pro všechny vrstvy byl úspěšně aktualizován.

en: The logo is displayed on the left bottom corner on Wikitude when an icon is selected - 96x96 pixel, transparent PNG
cs: Logo se zobrazí v levém dolním rohu na Wikitude když je vybrána ikona - 96x96 pixelů, transparentní PNG

en: The map size for all layers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
cs: Velikost mapy pro všechny vrstvy byla úspěšně nastavena na šířku =  %1$s %2$s a výšku = %3$s px

en: The marker has been successfully duplicated - new ID: %1$s
cs: Značka byla úspěšně zkopírována - nové ID: %1$s

en: The marker with the ID %1$s has been successfully deleted
cs: Značka s ID %1$s byla úspěšně smazána

en: The marker with the ID %1$s has been successfully published
cs: Značka s ID %1$s byla úspěšně publikována

en: The marker with the ID %1$s has been successfully updated
cs: Značka s ID %1$s byla úspěšně aktualizována

en: The maximum radius that a cluster will cover from the central marker (in pixels). Decreasing will make more smaller clusters.
cs: Maximální poloměr, který bude shluk pokrývat od centrální značky (v pixelech). Snížení hodnoty bude mít za následek více menších shluků.

en: The offset applied to the zoom in the minimap compared to the zoom of the main map. Can be positive or negative.
cs: Posun pro přiblížení na minimapě v porovnání s přiblížením hlavní mapy. Může být kladný nebo záporný.

en: The opacity of the markers.
cs: Průhlednost značek.

en: The opacity of the tile layer.
cs: Neprůhlednost vrstvy dlaždic.

en: The overlays status for all layers has been successfully updated
cs: Stav překryvu  všech vrstev byl úspěšně aktualizován

en: The plugin "Leaflet Maps Marker" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
cs: Plugin "Leaflt Maps Marker" je na tomto webu neaktivní, a proto tento API odkaz nefunguje.<br/><br/>Obraťte se na vlastníka webu (%1), který může znovu aktivovat tento plugin.%1s

en: The position of the control (one of the map corners).
cs: Pozice ovládání (jeden z rohů mapy).

en: The position of the fullscreen button (one of the map corners).
cs: Umístění tlačítka pro zobrazení na celou obrazovku (jeden z rohů mapy).

en: The position of the geolocate button (one of the map corners).
cs: Pozice geolokačního tlačítka (jeden z rohů mapy).

en: The pro plugin package could not be downloaded automatically. Please download the plugin from <a href="%1s">%2s</a> and upload it to the directory /wp-content/plugins on your server manually
cs: Balíček Pro verze pluginu nelze stáhnout automaticky. Stáhněte si prosím plugin z <a href="%1s">%2s</a> a nahrajte jej ručně do adresáře /wp-content/plugins na serveru

en: The rate with which the inertial movement slows down, in pixels/second
cs: Rychlost, s níž inerciální pohyb zpomaluje, v pixelech/sekundu

en: The request method %1s is not allowed
cs: Metoda požadavku %1 není povolena%1s

en: The selected layers (IDs %1$s) have been deleted and the markers have been assigned to %2$s
cs: Vybrané vrstvy (ID %1$s) byly smazány a značky přesunuty do %2$s

en: The selected layers have been duplicated. New layer IDs:
cs: Vybrané vrstvy byli zkopírovány. Nové ID vrstev:

en: The selected markers have been assigned to the selected layer
cs: Vybrané značky byly přiřazeny k vybrané vrstvě

en: The selected markers have been deleted
cs: Vybrané značky byly vymazány

en: The selected markers have been duplicated. New marker IDs:
cs: Vybrané značky byli zkopírovány. Nové ID značek:

en: The top left x position of the QR Code. (Measured in pixels)
cs: Levá horní x pozice QR kódu. (Měřeno v pixelech)

en: The top left y position of the QR Code. (Measured in pixels)
cs: Levá horní y pozice QR kódu. (Měřeno v pixelech)

en: The usage of Google Maps is free for non-commercial users. Since 01/2012, commercial users have a current usage limit of 25.000 free requests a day - with additional usage cost of 0.5$/1000 requests. In order to comply with the <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">Google Maps terms of services</a>, commercial users have to <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">register for a free API key</a>. This API key can also be used by non-commercial users in order to monitor their Google Maps API usage.
cs: Použití Google Maps je zdarma pro nekomerční uživatele. Od 01/2012, mají komerční uživatelé mají omezení na 25,000 volných požadavků denně -  další požadavky jsou za poplatek 0,5 $ / 1000 žádostí. Za účelem dosažení souladu s <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">Podmínkami služby Google Maps</a>, musí si komerční uživatelé <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">zaregistrovat, aby získali API klíč zdarma</a> . Tento klíč API mohou využít i nekomerční uživatelé ke sledování toho, jak je jejich Google Maps API využíváno.

en: The width of the minimap in pixels.
cs: Šířka minimapy v pixelech.

en: The width of the toggle marker and the minimap when collapsed, in pixels.
cs: Šířka přepínače a minimapy ve sbaleném stavu, v pixelech.

en: The width/height of the Visual QR Code (minimum: 124 pixel)
cs: Šířka/výška QR kódu (minimum: 124 pixelů)

en: The x-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
cs: X-souřadnice "špičky" ikon (relativně k jejich levému hornímu rohu).

en: The x-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
cs: X-souřadnice "špičky"ikony stínu (relativně k jejímu levému hornímu rohu).

en: The x-coordinates of the icons in pixel
cs: X-souřadnice ikon v pixelech

en: The x-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
cs: X-souřadnice okraje mezi vyskakovacími okny a okraji mapy poté, co byl proveden automatický posun.

en: The x-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
cs: X-souřadnice kotvy vyskakovacího okna (relativně k jejich levému hornímu rohu).

en: The x-coordinates of the shadow in pixel
cs: X-souřadnice stínu v pixelech

en: The y-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
cs: Y-souřadnice "špičky" ikon (relativně k jejich levému hornímu rohu).

en: The y-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
cs: Y-souřadnice "špičky"ikony stínu (relativně k jejímu levému hornímu rohu).

en: The y-coordinates of the icons in pixel
cs: Y-souřadnice v pixelech

en: The y-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
cs: Y-souřadnice okraje mezi vyskakovacími okny a okraji mapy poté, co byl proveden automatický posun.

en: The y-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
cs: Y-souřadnice kotvy vyskakovacího okna (relativně k jejich levému hornímu rohu).

en: This base domain is also used for Google Maps Directions.
cs: Tato základní doména se používá také pro navigaci v mapách Google.

en: This is a default description.
cs: Toto je přednastavený popis.

en: This is a multi-layer map - markers cannot be assigned to this layer directly
cs: Toto je vícevrstvá mapa - značky nelze k této vrstvě přiřazovat přímo

en: This is a multi-layer map - markers cannot be exported from this layer directly
cs: Toto je vícevrstvá mapa - značky nelze z této vrstvy exportovat přímo

en: This layer cannot be converted into a multi-layer-map as %1$s markers have been directly assigned to this layer.
cs: Tuto vrstvu nelze převést na vícevrstvou mapu, protože %1$s značek bylo přiřazeno přímo k této vrstvě.

en: This license is active.
cs: Licence je aktivní.

en: This message will disappear once the database downgrade has been completed.
cs: Tato zpráva zmizí, jakmile bude dokončeno ponížení databáze.

en: This message will disappear once the pro version has been activated or deleted from your server (via the WordPress Plugins page!)
cs: tato zpráva zmizí jakmile bude verze Pro buď aktivována nebo smazána z vašeho serveru (na stránce pluginů ve WordPressu!)

en: This setting will only be used when the plugin language is not selected automatically
cs: Toto nastavení bude použito pouze tehdy, nebude-li jazyk vybrán automaticky

en: This tool tests the authentication/signature
cs: Tento nástroj testuje autentizaci/podpis

en: This tool will generate a secure, expiring URL
cs: Tento nástroj bude generovat bezpečné URL, jehož platnost vyprší

en: Tigrinya
cs: Tigrinyjština

en: Tiles URL
cs: URL dlaždic

en: Time
cs: Čas

en: Timestamp for KML animation
cs: Časová značka pro KML animaci

en: TinyMCE button
cs: tlačítko TinyMCE

en: Title
cs: Nadpis

en: To create a multi-layer-map, please <a href="%1$s">add a new layer map</a> or <a href="%2$s">move all markers from layer ID %3$s to another layer</a>.
cs: Pro vytvoření vícevrstvé mapy, prosím <a href="%1$s">přidejte novou vrstvu mapy</a> nebo <a href="%2$s">přesuňte všechny značky z vrstvy ID %3$s do jiné vrstvy</a>.

en: To preview the updated list of markers, please save layer map first and then reload the page!
cs: Pro zobrazení aktualizovaného seznamu značek, prosím uložte mapovou vrstvu a znovu načtěte stránku!

en: To select only markers from a layer, please enter the layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
cs: Chcete-li vybrat pouze značky z jedné vrstvy, zadejte ID vrstvy. Jednotlivé vrstvy oddělujte čárkami. Použijte 0 pro značky, které nejsou přiřazeny k vrstvě.

en: To start your free 30-day-trial of Maps Marker Pro, please click on the button "start installation" below. This will start the download of Maps Marker Pro from <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> and installation as a separate plugin.<br/>Afterwards please activate the pro plugin and you will be guided through the process to receive a free 30-day-trial license without any obligations. Your trial will expire automatically unless you purchase a valid pro license. You can also switch back to the free version at any time.
cs: Kliknutím na tlačítko "zahájit instalaci" se začne vaše 30 denní zkušební verze Maps Marker Pro. Tím začne stahování Maps Marker Pro ze stránky <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> a následná instalace. Zkušební verze bude nainstalovávána jako samostatný plugin.<br/>Poté prosím aktivujte Pro verzi pluginu a budete provedeni procesem získání 30 denní zkušební verze zdarma bez jakýchkoliv závazků.. Vaše zkušební verze automaticky vyprší, pokud nezakoupíte platnou licenci. Vždy se můžete vrátit zpět k neplacené verzi.

en: Too bad you are using the free version again :-( <a href="%1s" target="_blank">Please tell us what we can do to win you as a happy pro user and receive a discount voucher!</a>
cs: Škoda, že znovu používáte bezplatnou verzi :-( <a href="%1s" target="_blank">Prosím, řekněte nám, co můžeme udělat, abychom vás získali pro profesionální licenci a obdržíte slevový kupón! </a>

en: Tools
cs: Nástroje

en: Top left of the map
cs: levý horní hor mapy

en: Top right of the map
cs: pravý horní roh mapy

en: Total
cs: Celkem

en: Total track distance
cs: Celková délka stopy

en: Track color
cs: Barva stopy

en: Track name
cs: Název stopy

en: Track smoothFactor
cs: Faktor vyhlazování stopy

en: Track weight
cs: Tloušťka stopy

en: Trademarks and copyright
cs: Ochranné známky a autorská práva

en: Translation updates
cs: Aktualizace překladu

en: Translations
cs: Překlady

en: Transparent
cs: Průhledný

en: Turkish
cs: Turečtina

en: Turkmen (Latin)
cs: Turkmenština (latinka)

en: Type
cs: Typ

en: Type of transport
cs: Druh dopravy

en: URL of image which gets show when hovering the text "(Legend)" next to WMS attribution text
cs: URL adresa obrázku, který se ukáže při přejetí myší přes text "(Legenda)" u určení zdroje WMS

en: URL to GPX track
cs: URL stopy GPX

en: Uighur
cs: ujgurština

en: Ukrainian
cs: ukrajinština

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="mailto:%1s?subject=Please update plugin -Leaflet Maps Marker- on %2s">administrator</a>
cs: Pokyn k aktualizaci: protže váš uživatelský účet nemá dostatečná práva k aktualizaci pluginů, obraťte se proto prosím na svého<a href="mailto:%1s?subject=Prosím aktualizujte plugin Leaflet Maps Marker- na doméně %2s">správce</a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1s">Updates-page</a>.
cs: Pokyn k aktualizaci: spusťte prosím aktualizaci ze stránky aktualizací <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>

en: Updated By
cs: Aktualizoval

en: Updated On
cs: Aktualizováno dne

en: Updated by
cs: Aktualizoval

en: Updated on
cs: Aktualizováno

en: Upgrade to Pro
cs: Povýšení na Pro

en: Upgrade to pro for assigning markers to multiple layers
cs: Aktualizace na PRO pro možnost přiřazení značky do více vrstev

en: Upgrade to pro version for even more features - click here to find out how you can start a free 30-day-trial easily
cs: Upgradujte na verzi pro - získáte tak více funkcí - klikněte zdre, abyste se dozvěděli, jak snadno zahájit 30 denní zkušební dobu

en: Upload GPX track
cs: Nahrát GPX stopu

en: Upload new icon
cs: Nahrát novou ikonu

en: Upload successful - <a href="%1$s" target="_top">please reload page</a>
cs: Nahrávání bylo úspěšné - <a href="%1$s" target="_top">prosím obnovte stránku</a>

en: Uploading new icons gets easier with Maps Marker Pro - no more need to use a FTP client, just click on the new upload button and add new icons from WordPress admin area easily:
cs: Nahrávání nových ikon je s Maps Marker Pro snadnější - není zapotřebí používat FTP klienta, stačí jen kliknout na tlačítko a ikony snadno přidáte z administrátorského rozhraní WordPressu:

en: Urdu
cs: urdština

en: Use custom icon URL and directory
cs: Použít individuální URL a adresář pro ikonu

en: Use the button below to propagate the license key entered above to all WordPress Multisite subsites.
cs: Použijte tlačítko níže k tomu, abyste svůj licenční klíč zadaný výše rozšířili na všechny WordPress Multisite podstránky.

en: Use the following directions provider
cs: Použiť nasledovných poskytovateľov trás

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API links for embedding in external websites or apps
cs: Pro vložení do externích webových stránek a aplikací použijte tento shortcode v příspěvcích nebo na stránkách na vašem webu nebo použijte jeden z API odkazů

en: Used for JSON format only, allows to overcome the <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)
cs: Používá se pouze pro formát JSON umožňuje překonání <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)

en: Used for created maps - do not change this if you are not sure what it means!
cs: Použito pro vytvořené mapy - neměňte, pokud si nejste jistí, co to znamená!

en: Used if Wikitude does not pass the variable maxNumberofPois - 50 is the maximum recommended
cs: Používá se, pokud Wikitude neprojde variabilní maxNumberofPois - 50 je maximální doporučená hodnota

en: Used in content
cs: Použito v příspěvcích

en: User
cs: Uživatel

en: User role needed for adding and editing markers/layers
cs: Jsou potřeba uživatelská práva pro přidání nebo úpravu značek/vrstev

en: User role needed for deleting markers/layers
cs: Uživatelská role potřebná k odstranění značek/vrstev

en: User role needed for deleting markers/layers from other users
cs: Role uživatele potřebná pro smazání značek/vrstev ostatních uživatelů

en: User role needed for editing markers/layers from other users
cs: Role uživatele potřebná pro editaci značek/vrstev ostatních uživatelů

en: User role needed for viewing markers/layers from other users
cs: Uživatelské právo pro zobrazení značek/vrstev jiných uživatelů

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Uyghur
cs: Uyghurština

en: Uzbek (Latin)
cs: uzbekština (latinka)

en: Valencian
cs: valonština

en: Version
cs: Verze

en: Version of the WMS service to use
cs: Verze použité služby WMS

en: Vietnamese
cs: Vietnamština

en: View fullscreen
cs: Zobrazit na celou obrazovku

en: View marker
cs: Zobrazit značku

en: Visible API links for each marker
cs: Viditelné API odkazy pro každou značku

en: Visible API links in panel
cs: API odkazy viditelné v panelu

en: Visit our contact form to submit your feature request or idea
cs: Navštivte náš kontaktní formulář abyste odešlali požadavek na funkci nebo nápad

en: Visual QR codes for fullscreen maps are created by Visualead.com
cs: QR kódy pro celoobrazovkové mapy jsou vytvářeny Visualead.com

en: Visualead settings
cs: Nastavení visualead

en: WMS layer 1 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 1

en: WMS layer 10 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 10

en: WMS layer 2 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 2

en: WMS layer 3 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 3

en: WMS layer 4 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 4

en: WMS layer 5 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 5

en: WMS layer 6 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 6

en: WMS layer 7 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 7

en: WMS layer 8 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 8

en: WMS layer 9 settings
cs: Nastavení WMS vrstvy 9

en: WMS layers
cs: WMS vrstvy

en: Walking directions
cs: Instrukce pro pěší

en: Warning - cannot be undone!
cs: Varování - nelze vrátit zpět!

en: Warning: a layer with the ID %1$s as given in row %2$s does not exist - using default value 0 instead (marker will not be assigned to a layer)
cs: Varování: vrstva s ID %1$s zadaná v rádku %2$s neexistuje - náhradou použita přednastavená hodnota 0 (značka nebude přiřazena k vrstvě)

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
cs: Varování: neplatná hodnota pro %1$s v řádku %2$s (%3$s) - náhradou použita přednastavená hodnota %4$s

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using default value %4$s instead
cs: Varování: neplatná hodnota pro %1$s v řádku %2$s (%3$s) - náhradou použita přednastavená hodnota %4$s

en: Warning: no markers are assigned to the layer with the ID %1$s or the layer does not exist!
cs: Varování: vrstvě s ID %1$s nejsou přiřazeny žádné značky, nebo vrstva neexistuje!

en: Warning: not recommended on production sites - use on your own risk!
cs: Varování: nedoporučujeme používat na produkčních stránkách - pouze na vlastní nebezpečí!

en: Warning: the icon "%1$s" could not be found in the marker icon directory at %2$s - using current icon %3$s instead
cs: Varování: ikona "%1$s" nebyla v adresáři s ikonami %2$s nalezena - náhradou použita aktuální ikona %3$s

en: Warning: the icon "%1$s" could not be found in the marker icon directory at %2$s - using default icon instead
cs: Varování: ikona "%1$s" nebyla v adresáři s ikonami %2$s nalezena - náhradou použita přednastavená ikona

en: Warning: you are using the outdated plugin WP Google Analytics which is incompatible with Leaflet Maps Marker. Please update to a more current Google analytics plugin like http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/
cs: Upozornění: Používáte zastaralý plugin WP Google Analytics, což je nekompatibilní s Leaflet Maps Marker. Prosím aktualizujte na novější plugin Google analytics jako http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (Settings / BWP Minify) or add <strong>leafletmapsmarker</strong> to the form field "Scripts to be ignored (not minified)"
cs: Upozornění: Používáte-plugin "Better WordPress Minify", což může způsobit nefunkčnost Leaflet Maps Marker, pokud je volba "Minify JS files automatically?" aktivní. Prosím, zakažte tuto možnost (Nastavení / BWP Minify) nebo přidejte <strong>leafletmapsmarker</strong> do pole formuláře "Scripts to be ignored (not minified)".

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "CDN" enabled which is causing layer maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Rejected files:"
cs: Varování: používáte plugin "W3 Total Cache" s povolenou funkcí "CDN", což způsobuje nefunkčnost map vrstev.<br/>Pro nápravu jděte na <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> a přidejte <strong>%2s</strong> k položce "Rejected files:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Never minify the following JS files:"
cs: Varování: používáte plugin "W3 Total Cache" s povolenou funkcí "JS Minify", což způsobuje nefunkčnost map.<br/>Pro nápravu jděte na <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> a přidejte <strong>%2s</strong> k položce "Never minify the following JS files:"

en: Warning: you are using the plugin "WP Minify" which is causing Leaflet Maps Marker layer maps to break as the option "Enable HTML Minification" is active. Please disable this option under Settings / WP Minify.
cs: Upozornění: používáte plugin "WP Minify", který způsobuje nefunkčnost mapových vrstev Leaflet Maps Marker, pokud je možnost "Povolit HTML Minification" je aktivní. Prosím, zakažte tuto možnost v nastavení / WP Minify.

en: Warning: you enabled support for bing maps but did not provide an API key. Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> for info on how to get a free bing maps API key!
cs: Upozornění: povolili jste podporu pro mapy Bing, ale nezadali jste API klíč. Prosím, navštivte <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank"> http://www.mapsmarker.com/wikitude </a> pro instrukce jak získat API klíč pro Bing mapy zdarma!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
cs: Upozornění: Váš přístup k aktualizacím a podpoře Maps Marker Pro vypršel!

en: Warning: your server uses the outdated PHP version %1$s, which is not updated anymore and potentially insecure!<br/>PHP version %2$s is now the recommended version for WordPress (but it does not hurt to get updated to PHP %3$s or higher already).<br/>Read more information about how you can update at %4$s
cs: Upozornění: Váš server používá zastaralou verzi PHP %1$s, která je již nepodporovaná a potenciálně nebezpečná!<br/>Nyní doporučovaná verze pro WordPress je %2$s (ale není od věci aktualizovat na verzi %3$s nebo novější).<br/> Přečtěte si více informací o aktualizaci na %4$s

en: Warning: your user does not have the capability to install new plugins - please contact your administrator (%1s)
cs: Upozornění: Váš uživatel nemá možnost instalace nových modulů - obraťte se na správce (%1s)

en: Warnings found! Affected rows would be processed (if no additional errors were found) but default values might be used!
cs: Nalezena varování! Ovlivněné řádky by mohly být zpracovány (pokud by nebyly nalezeny žádné další chyby), ale by mohly být použity výchozí hodnoty 

en: We are working hard on delivering the best mapping solution available for WordPress - helping you to share your favorite spots. Therefore we are commited to constantly improving Maps Marker Pro. Below you find some highlights from our development roadmap - if an important one is missing for you, let us know and we will check if we can include it in a future release:
cs: Usilovně pracujeme, abychom vám mohli poskytnout nejlepší dostupné řešení pro mapování na WordPressu - pomáháme vám sdílet vaše oblíbené místa. Proto jsme zavázáni neustále zlepšovat Maps Marker Pro. Níže můžete najít některé výňatky z našich plánů rozvoje - pokud postrádáte pro vás důležitou funkci, dejte nám vědět a my se podíváme, jestli ji můžeme zahrnout do některé budoucí verze:

en: Week
cs: Týden

en: Weekly
cs: tednní

en: Welsh
cs: velština

en: When you click a cluster at the bottom zoom level it spiderfies it so you can see all of its markers:
cs: Když klepnete na shluk na spodní úrovni zvětšení, shluk se rozletí, takže můžete vidět všechny své značky:

en: When you click a cluster it zooms to its bounds
cs: Pokud kliknete na seskupení značek, ukáží se všechny značky.

en: When you mouse over a cluster it shows the bounds of its markers:
cs: Když přejete myší nad seskupením značek, ukáže se hranice shluku:

en: Where to change the default language
cs: Kde změnit výchozí jazyk

en: Where to insert Javascript files on frontend?
cs: Kam vložiť Javascript súbory na frontend-e?

en: Whether the map automatically handles browser window resize to update itself.
cs: Zda mapa automaticky zpracovává změnu velikosti okna prohlížeče aby se sama aktualizovala.

en: Whether the map be draggable with mouse/touch or not.
cs: Bude-li možno mapu přetáhnout myší nebo dotekem.

en: Whether the map can be zoomed by touch-dragging with two fingers.
cs: Bude-li možno mapu zvětšit či zmenšit tažením dvěma prsty.

en: Whether the map can be zoomed by using the mouse wheel.
cs: Bude-li možno mapu zvětšit či zmenšit pomocí kolečka myši.

en: Whether the map can be zoomed in by double clicking on it.
cs: Bude-li možno mapu zvětšit či zmenšit dvojklikem.

en: Whether the map can be zoomed to a rectangular area specified by dragging the mouse while pressing shift.
cs: Zda lze mapy zvětšit na obdélníkové oblasti vymezené tažením myši s klávesou SHIFT.

en: Whether the scale control is added to the map by default.
cs: Zda je ovládací prvek měřítka přidán do mapy ve výchozím nastavení.

en: Whether the zoom control is added to the map by default.
cs: Zda-li je ovladač lupy standardně zobrazen s mapou.

en: Whether to add a button for displaying maps in fullscreen via HTML5
cs: Zda chcete přidat tlačítko pro zobrazení mapy v celoobrazovkovém pomocí HTML5

en: Whether to show the imperial scale line (mi/ft).
cs: Zda ukazovat imperiální stupnici (mi / ft).

en: Whether to show the metric scale line (m/km).
cs: Zda ukazovat metrickou stupnici (mi / ft).

en: Which audit option should be used?
cs: Jaká možnost auditování se má použít??

en: Which caching method should be used?
cs: Jaká cachovací metoda by měla být použita?

en: Which export format should be used?
cs: Který formát exportu by měl být použit?

en: Which geocoding option should be used?
cs: Která možnost geokódingu by měla být použita?

en: Which layers should be selected?
cs: Které vrstvy by měly být vybrány?

en: Which markers should be selected?
cs: Které značky by měly být vybrány?

en: Which markers should be updated?
cs: Které značky chcete aktualizovat?

en: Whitelabel backend
cs: Čistý backend

en: Widget to show the most recent Leaflet Maps Marker entries - please see www.mapsmarker.com for more info
cs: Widget, který zobrazuje nejnovější položky Leaflet Maps Marker - viz www.mapsmarker.com pro více informací

en: Widget to show the most recent markers
cs: Widget se seznamem posledních značek

en: Width
cs: Šířka

en: Width and height in pixel of QR code image for marker/layer standalone fullscreen map links
cs: Šířka a výška obrázku QR kódu v pixelech pro odkazy samostatných fullscreen map značek/vrstev

en: Width of the icons in pixel
cs: Šírka ikon v pixeloch

en: Width of the shadow icon in pixel
cs: Šírka stínu ikony v pixelech

en: Width of the shadow in pixel
cs: Šířka stínu v pixelech

en: Wikitude API powered by www.mapsmarker.com
cs: Wikitude API je poháněno www.mapsmarker.com

en: Wikitude settings
cs: nastavení Wikitude

en: Will be displayed in controlbox if selected
cs: je-li vybráno, bude zobrazeno v ovládacím panelu

en: Will be used when creating a new layer. All values can be changed afterwards on each layer.
cs: Bude použito při vytvoření nové vrstvy. Všechny hodnoty lze zpětně změnit u každé vrstvy.

en: Will be used when creating a new marker. All values can be changed afterwards on each marker.
cs: Bude použito při vytvoření nové značky. Všechny hodnoty lze zpětně změnit u každé značky.

en: Will replace {s} from base url if available
cs: Nahradí {s} z URL adresy základny, bude-li to možné

en: Will replace {s} from tiles url if available
cs: Nahradí {s} z URL adresy dlaždic, bude-li to možné

en: With this option enabled, the map tracks when you pan to another "copy" of the world and moves all overlays like markers and vector layers there.
cs: Pokud je tato možnost povolena, mapa sleduje, kdy se posunete na další "kopii" světa a přemístí na ni všechny překryvy jako značky a vektorové vrstvy.

en: Wolof
cs: wolofština

en: WordPress Admin Bar integration
cs: Integrace do admin lišty ve Wordpressu

en: WordPress Multisite settings
cs: Nastavení WordPress Multisite

en: WordPress Pointers
cs: WordPress ukazatele

en: WordPress admin area and frontend
cs: admininstrátorská oblast WordPressu a frontend

en: WordPress admin area only
cs: Pouze admininstrátorská oblast WordPressu

en: WordPress admin dashboard widget
cs: Zobrazit WordPress admin dashboard widget

en: WordPress frontend only
cs: Pouze frontend WordPressu

en: Year
cs: Rok

en: Yearly
cs: roční

en: Years
cs: let

en: Yes
cs: Ano

en: Yes (please enter subdomains in next form field)
cs: Ano (do dalšího pole zadejte prosím subdomény)

en: Yes I want to propagate the license key to all subsites
cs: Ano, chci rozšířit licenční klíč na všechny podstránky

en: Yiddish
cs: Jidiš

en: Yoruba
cs: Yorubština

en: You already downloaded "Maps Marker Pro" to your server but did not activate the plugin yet!
cs: Již jste stáhl "Maps Marker Pro" na svůj server, ale plugin jste ještě neaktivoval!

en: You are currently using v%1s and the plugin author highly recommends updating to v%2s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
cs: Ty jsou v současné době používáte v%1s a autor pluginu důrazně doporučuje aktualizovat na v%2s, s novými funkcemi, opravami chyb a aktualizacemi překladů (viz <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">tento blog post</a> pro více informací o nejnovější verzi).

en: You are using the simplified editor
cs: Používáte zjednodušený editor

en: You are within %1$s %2$s from this point
cs: Jste vzdálen %1$s %2$s od tohoto bodu

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes lat and lon (e.g. <strong>[mapsmarker lat="48.216038" lon="16.378984"]</strong>).
cs: Také můžete přidat značky přímo v editoru příspěvků nebo stránek bez předchozího ukládání do databáze. Stačí použít krátký kód s atributy lat a lot (například<strong>[mapsmarker lat="48.216038" lon="16.378984"]</strong>).

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes mlat and mlon (e.g. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).
cs: Značky můžete vkládat přímo do příspěvků nebo stránek, aniž byste je předem ukládali do databáze. Jen musíte použít shorcode s atributy mlat a mlon (např. <strong>[mapsmarker mlat="48,216038" mlon="16,378984"]).</strong>

en: You can also change zoom level by clicking on + or - on preview map or using your mouse wheel
cs: Můžete také změnit úroveň přiblížení kliknutím na  + nebo - v náhledu mapy, nebo pomocí kolečka myši

en: You can also upload the icons by clicking the button "upload new icon"
cs: Nové ikony můžete nahrát po kliknutí na tlačítko "nahrát novou ikonu"

en: You can backup your current settings on the <a href="%1$s">tools page</a> before resetting all options to their default values.
cs: Můžete zálohovat vaše aktuální nastavení na straně <a href="%1$s">nástroje</a> před obnovením všech možností na jejich výchozí hodnoty.

en: You can continue using version %s without any limitations. Nevertheless you will not be able to get updates including bugfixes, new features and optimizations as well as access to our support system.
cs: Můžete používat verzi %s bez jakýchkoliv omezení. Nicméně nebudete mít přístup k aktualizacím včetně oprav chyb, novým funkcím a optimalizacím, stejně jako k systému podpory. 

en: You can test <i>Maps Marker Pro</i> for 30 days for free without any obligations.
cs: Můžete vyzkoušet <i>Maps Marker Pro</i> po dobu 30 dní zdarma bez jakýchkoliv závazků.

en: You downloaded <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a> but did not register a free 30-day-trial license key. Please note that <a href="%2s" target="_blank">according to our privacy policy</a> we will not disclose, rent or sell your personal information!<br/>If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%3s" target="_blank">see available packages on Wikipedia</a>) you can also test the pro plugin without registering a free 30-day-trial license key and without time limitation.
cs: Stáhli jste si <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a>, ale nezaregistrovali jste si 30 denní licenční klíč zdarma. Vezměte prosím na vědomí, že <a href="%2s" target="_blank">podle našich zásad ochrany osobních údajů</a> , nebudeme zveřejňovat, pronajímat ani prodávat vaše osobní údaje! <br/> Pokud nainstalujete Maps Marker Pro na localhost ( <a href="%3s" target="_blank">viz dostupné balíčky na Wikipedii</a> ), můžete také vyzkoušet PRO verzi plugin bez registrace 30-denního zkušebního licenčního klíče zdarma a bez časového omezení.

en: You have an error in your SQL syntax
cs: Máte chybu v SQL syntaxi

en: You have installed Maps Marker Pro on a localhost instance. Entering a license key here is not mandatory but recommended as this also allows you to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a>. Please be aware that once you use the plugin on a live domain, entering a license key is mandatory!
cs: Nainstalovali jste Maps Marker Pro na localhost. Zadání licenčního klíče u nás není povinné, ale doporučuje to, protože to také umožňuje <a href="%1s" target="_blank">otevřít lístky podpory</a> . Mějte prosím na paměti, že jakmile použijete plugin na živé doméně, je zadání licenčního klíče povinné!

en: You must agree to the TOS to continue.
cs: Pro pokračování musíte odsouhlasit TOS.

en: You seem located outside the boundaries of the map
cs: Vypadá to, že se nacházíte mimo hranice mapy

en: You successfully switched to the advanced editor.
cs: Úspěšně jste se přepnuli do pokročilého editoru.

en: You successfully switched to the simplified editor.
cs: Úspěšně jste se přepnuli do zjednodušeného editoru.

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
cs: Bezplatný 30 denní zkušební licenční klíč vypršel. <a href="%1s" target="_blank">Pro pokračování prosím zakupte platný licenční klíč. </a>.

en: Your license was activated successfully!
cs: Vaše licence byla úspěšně aktivována!

en: Your new license was registered successfully!
cs: Vaše nová licence byla úspěšně zaregistrována!

en: Your user does not have the WordPress capabilities needed (%1$s) - please contact your admin.
cs: Váš uživatelský účet nemá potřebná práva ve WordPressu (%1$s) - obraťte se prosím na administrátora.

en: Your user does not have the permission to delete this layer and all assigned markers!
cs: Váš uživatelský účet nemá právo smazat tuto vrstvu a všechny k ní přiřazené body!

en: Your user does not have the permission to delete this layer!
cs: Váš uživatelský účet nemá právo smazat tuto vrstvu!

en: Your user does not have the permission to delete this marker!
cs: Váš uživatelský účet nemá právo smazat tuto značku!

en: Your user does not have the permission to duplicate this layer!
cs: Váš uživatelský účet nemá práva pro duplikování této vrstvy.

en: Your user does not have the permission to duplicate this marker!
cs: Nemáte oprávnění pro kopírování této značky!

en: Your user does not have the permission to update this layer!
cs: Váš uživatelský účet nemá právo aktualizovat tuto vrstvu!!

en: Your user does not have the permission to update this marker!
cs: Váš uživatelský účet nemá právo aktualizovat tuto značku!

en: Your user does not have the right to perform this action
cs: Váš uživatelský účet nemá oprávnění k provedení této akce

en: Zoom
cs: Lupa

en: Zoom in
cs: Zoom +

en: Zoom level for all layers has been successfully set to %1$s
cs: Lupa všech vrstev byla úspěšně nastavena na %1$s

en: Zoom out
cs: Zoom -

en: a much better panning inertia implementation
cs: mnohem lepší implementace setrvačnosti posouvání

en: activate
cs: aktivovat

en: add
cs: přidat

en: add directions link
cs: přidat odkaz na instrukce

en: add markername
cs: přidat jméno značky

en: add markername to popup
cs: přidat jméno značky do vyskakovacího okna

en: add new layer
cs: přidat novou vrstvu

en: add new marker here
cs: přidat sem novou značku

en: add new marker to this layer
cs: vložit novou značku do této vrstvy

en: add new markers/layers
cs: přidat nové značky/vrstvy

en: add/edit layer
cs: přidat/upravit vrstvu

en: add/edit marker
cs: přidat/upravit značku

en: adding markers from frontend
cs: přidávat značky z frontendu

en: additional optimizations and improvements
cs: další optimalizace a vylepšení

en: address
cs: adresa

en: advanced permission settings
cs: nastavení pokročilých práv

en: advanced recent marker widget
cs: pokročilý widget pro poslední značky

en: all %1$s layers
cs: všech %1$s vrstev

en: all %1$s markers
cs: všech %1$s značek

en: and
cs: a

en: asc
cs: vzes

en: ascending
cs: vzestupné

en: assign markers to multiple layers
cs: přiřadit značky více vrstvám

en: assign to the following layer(s):
cs: přiřadit do následují vrsty:

en: assigned layer
cs: přiřazená vrstva

en: authentication and signature are valid
cs: ověřování a podpis jsou platné

en: automatic
cs: automaticky

en: automatic (use WordPress default)
cs: automatický (použít výchozí z WordPressu)

en: automatic (use basemap from main map and OpenStreetMap as fallback if unsupported)
cs: automaticky (pomocí podkladu z hlavní mapy a OpenStreetMap jako záchrana v případě nepodporování)

en: automatic (using the global variable $locale = %s - fallback to en-US if not supported by bing)
cs: automaticky (použitím globální proměnné $locale = %s - v případě nepodporování Bingem se použije en-US pro zpětnou kompatibilitu)

en: automatic 1 (distinct language for each user - detects the users browser language setting, preferred method by Google)
cs: automaticky 1 (odlišný jazyk pro každého uživatele - rozpozná uživatele jazykového nastavení prohlížeče, metoda preferovaná společností Google)

en: automatic 2 (same language for each user - using the global variable $locale = %s)
cs: automaticky 2 (stejný jazyk pro každého uživatele - použitím globální proměnné $locale = %s)

en: automatically sets the map view to the location of the user, enabled if setting "follow" is true
cs: automaticky nastavit pohled mapy podle polohy uživatele, povoleno pokud je nastaveno "follow" na pravda

en: back to top
cs: zpět nahoru

en: back to top to start free 30-day-trial
cs: zpět nahoru pro začátek používání 30-denní bezplatné verze

en: backup and restore of settings
cs: zálohovat nebo obnovit nastavení

en: baseURL
cs: základná URL

en: better integration into the publication workflow (adding markers from posts or as custom post type)
cs: lepší integrace do procesu publikování (přidáním značky z příspěvků, nebo jako vlastní příspěvek)

en: better integration with other plugins
cs: lepší integrace s jinými pluginy

en: blog post with more details about this release
cs: článek na blogu s více informacemi o této verzi

en: bulk actions for layers (duplicate, delete layer only, delete & re-assign markers)
cs: hromadné akce pro vrstvy (kopírování, odstranit pouze vrstvu, odstranit a převést značky)

en: bulk additions (add new markers)
cs: hromadné přidání (přidat nové značky)

en: bulk updates (update existing layers)
cs: hromadné aktualizace (aktualizovat existující vrstvy)

en: bulk updates (update existing markers)
cs: hromadné aktualizace (aktualizovat existující značky)

en: calculated from map center
cs: vypočítáno od středu mapy

en: can be changed at section "Default values for marker popups"
cs: lze změnit v sekci 'Výchozí hodnoty vyskakovacích oken značek'

en: center/N/S/W/E (or common combinations such as NW or Scenter) - will position the QR Code accordingly. Once this parameter is used then the "qr_x and "qr_y" parameters are ignored.
cs: střed/S/J/Z/V (nebo běžné kombinace jako SZ nebo Sstřed) - umístí QR kód odpovídajícím způsobem. Jakmile je tento parametr použit, pak jsou parametry "qr_x" a "qr_y "ignorovány.

en: change URL to GPX track
cs: převést URL na stopu GPX 

en: change active WMS layers for all layers
cs: změnit aktivní WMS vrstvy pro všechny vrstvy

en: change basemap
cs: změnit základní mapu

en: change basemap for all layers
cs: změnit základní mapy pro všechny vrstvy

en: change clustering status for all layers
cs: změnit stav shlukování všech vrstev

en: change directions settings
cs: změnit nastavení navigace

en: change list marker-status for all layers
cs: změnit stav značky seznamu pro všechny vrstvy

en: change mapsize
cs: změnit velikost mapy

en: change mapsize for all layers
cs: změnit velikost mapy pro všechny vrstvy

en: change popup status
cs: změnit stav vyskakovacího okna

en: change popup text
cs: změnit text vyskakovacího okna

en: change zoom
cs: změnit přiblížení

en: change zoom for all layers
cs: Změnit přiblížení pro všechny vrstvy

en: changelog
cs: Seznam změn

en: clear cache
cs: vyčistit cache

en: clear list
cs: vymazat seznam

en: click here for troubleshooting
cs: Klikněte zde pro řešení potíží

en: click here to get a non-expiring license key
cs: Klikněte pro získání doživotního licenčního klíče

en: click here to order a license key at www.mapsmarker.com
cs: klikněte pro objednávku licenčního klíče na www.mapsmarker.com

en: click to assign marker to layer(s)
cs: klikněte pro přiřazení značky do vrstvy(vrstev)

en: click to select layer(s) whose marker(s) you would like to export
cs: vyberte vrstvu (vrstvy) ze které chcete exportovat značku (značky)

en: click to show release notes
cs: kliknutím zobrazíte poznámky k verzi

en: clickable (if false, the vector will not emit mouse events and will act as a part of the underlying map)
cs: klikací (při nastavení vypnuto nebude vektor vysílat události a bude se chovat jako součást spodní mapy)

en: closed
cs: zavřeno

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
cs: cn (pro cyklistiku, pro navigaci se použijí pouze cyklistické mapy)

en: collapsed
cs: sbaleno

en: collapsed (except on mobiles)
cs: sbalené (kromě mobilů)

en: color (stroke color)
cs: barva (barva linky)

en: compatible with OpenOffice %1$s and LibreOffice %2$s
cs: kompatibilní s OpenOffice %1$s a LibreOffice %2$s

en: convert
cs: převést

en: create a new layer map
cs: vytvořit novou mapovou vrstvu

en: create a new marker map
cs: vytvořit novou mapu značek

en: created by
cs: vytvořil

en: created on
cs: vytvořena

en: culture code
cs: kód jazykové verze

en: custom Google Maps styling
cs: uživatelské přizpůsobení stylu Google map

en: days left
cs: dní zbývá

en: dedicated support from the plugin author
cs: vyhrazená podpora od autora doplňku

en: default background layer
cs: předvolená vrstva pozadí

en: delete
cs: smazat

en: delete all markers from all layers
cs: smazat všechny značky ze všech vrstev

en: delete all markers from selected layer
cs: smazat všechny značky z vybrané vrstvy

en: delete existing markers/layers
cs: smazat existující značky/vrstvy

en: delete layer
cs: smazat vrstvu

en: delete layer AND assigned markers
cs: smazat vrstu A přiřazené značky

en: delete layer only
cs: smazat pouze vrstvu

en: delete layer(s) and assign markers to the following layer:
cs: smazat vrstvu (vrstvy) a značky přiřadit k vrstvě:

en: delete layer(s) and assigned markers
cs: smazat vrstvu (vrstvy) a přiřazené značky 

en: desc
cs: popis

en: descending
cs: sestupné

en: disable images
cs: zakázat obrázky

en: disabled
cs: zakázáno

en: display WordPress pointers on plugin updates
cs: zobrazit WordPress odkazy na aktualizacÍch pluginu

en: display all markers
cs: zobrazit všechny značky

en: display panel
cs: zobrazit panel

en: distance
cs: vzdálenost

en: distance from current position
cs: vzdálenost od současné pozice

en: distance from layer center
cs: vzdálenost ze středu vrstvy

en: distance from layer center in km
cs: vzdálenost ze středu vrstvy v km

en: distance from layer center in mile
cs: vzdálenost od středu vrstvy v mílích

en: distance from layer center in miles
cs: vzdálenost ze středu vrstvy v mílích

en: do not use address for geocoding (address, latitude and longitude values will be imported as given)
cs: pro geokódování použít adresu (zeměpisné šířky a délky budou přepsány výsledky geokódování)

en: download GPX file
cs: stáhnout soubor GPX

en: draw features like polylines, polygons, rectangles, circles and markers on maps
cs: podpora funkcí jako jsou lomené čáry, mnohoúhelníky, obdélníky, kruhy a značky na mapách

en: duplicate
cs: kopírovat

en: duplicate and assign to the following layer:
cs: zkopírovat a přiřadit do následující vrstvy

en: duplicate layer and assigned markers
cs: duplikovat vrstvu a přiřazené značky

en: duplicate layer only
cs: kopírovat pouze vrstvu

en: duplicate layer(s) and assigned markers
cs: duplikovat vrstvu (vrstvy) a přiřazené značky

en: duplicate layer(s) only
cs: pouze duplikovat vrstvu(y)

en: edit
cs: editovat

en: edit layer
cs: editovat vrstvu

en: edit marker
cs: upravit značku

en: edit marker
cs: upravit značku 

en: email notify on marker/layer actions
cs: avízo emailem při změně značky/vrstvy

en: empty basemap
cs: prázdný podklad

en: enabled
cs: povoleno

en: example
cs: příklad

en: expanded
cs: rozšířené

en: expire in
cs: vyprší za

en: export markers with any icon
cs: Exportovat značky s libovolnou ikonou

en: false
cs: nepravda

en: false (use maximum zoom level)
cs: nepravda (použít maximální přiblížení)

en: false for touch devices only
cs: neplatné pouze pro dotyková zařízení

en: fastest route
cs: nejrychlejší trasa

en: features planned for future releases
cs: funkce plánované pro budoucí verze

en: feet
cs: stopy

en: filename
cs: název souboru

en: fill (whether to fill the path with color. Set it to false to disable filling on polygons or circles)
cs: vyplnit (zda se má cesta naplnit barvou). Nastavte ji na hodnotu false, abyste zakázali výplně na polygonech nebo kruzích)

en: fillColor (fill color)
cs: výplňBarva (výplň barva)

en: fillOpacity (fill opacity)
cs: výplňPrůhlednost (výplň průhlednost)

en: filter icons
cs: vyhledávání ikon

en: filtering markers on frontend
cs: filtrování značek na frontendu

en: fit bounds
cs: vyplnit okno

en: follow the location of the user
cs: sledovat pozici uživatele

en: footer
cs: zápatí

en: free community support
cs: bezplatná podpora komunity

en: frequent updates
cs: četnost aktualizací

en: frequently asked questions
cs: časté dotazy

en: fullscreen
cs: celá obrazovka

en: further reduce memory usage for xlsx/xls/ods input files by only importing linktext for hyperlinks
cs: dále snížit využití paměti pro xlsx/xls/ods vstupní soubory tím, že  naimportujete pouze linktext pro hypertextové odkazy

en: geolocation support: show and follow your location when viewing maps
cs: Podpora geolokalizace: zobrazit a sledovat Vaší poloho v průběhu sledování map

en: hand cursors for dragging
cs: kurzor ve tvaru ruky pro tažení

en: header (+ inline javascript)
cs: hlavička (+ inline javascript)

en: help OpenStreetMap.org to improve map details
cs: pomozte OpenStreetmap.org vylepšit mapové detaily

en: hidden
cs: skrytý

en: hide
cs: skrýt

en: hide all markers from assigned layer(s)
cs: skrýt všechny značky z vybrané vrstvy (vrstev)

en: hide default start and end icons
cs: skrýt výchozí počáteční a koncovou ikonu

en: high
cs: vysoký

en: http-address of the KML-webservice of the WMS layer
cs: http adresa webové služby KML vrstvy WMS

en: icon
cs: ikona

en: if enabled, a GeoRSS feed for all markers will be added to the &lt;head&gt;-section of the website, allowing users to subscribe to your markers
cs: Pokud je povoleno, bude GeoRSS feed pro všechny značky přidán do <head>-části webových stránek, což uživatelům umožní přihlásit se k odběru vašich značek

en: if set, address will be displayed here
cs: pokud bude nastavena adresa, bude zde zobrazena

en: if set, layername will be displayed here
cs: pokud je nastaveno, zobrazí se zde jméno vrstvy

en: if set, markername will be displayed here
cs: je-li nastavena, bude se zde zobrazovat markername

en: imperial (miles)
cs: imperiální (míle)

en: import values for createdby/createdon and updatedby/updatedon as given (no changes will be made to import file)
cs: importovat hodnoty pro createdby/createdon a updatedby/updatedon v dané podobě (importovaný soubor nebude změněn)

en: improved performance for layer maps with a huge number of markers (parsing of GeoJSON is up to 3 times faster)
cs: zvýšení výkonu u map s velkým počtem značek (analýza GeoJSON je až třikrát rychlejší)

en: improved scroll wheel zoom to be more responsive
cs: vylepšené posouvaní kolečkem myši

en: improved zoom animation curve for a better feel overal
cs: vylepšená křivka animace lupy

en: integration of the latest leaflet.js version
cs: integrace poslední verze leaflet.js

en: isiXhosa
cs: Isi-xhoština

en: isiZulu
cs: Isi-zulština

en: jump to error message
cs: skok na chybovou zprávu

en: jump to log for this row from import file
cs: skok na log tohoto řádku z importavaného souboru

en: jump to warning message
cs: skok na zprávu upozornění

en: language code
cs: kód jazyka

en: last update by
cs: naposledy aktualizoval

en: latitude
cs: zeměpisná šířka

en: layer
cs: vrstva

en: layer ID
cs: ID vrstvy

en: layer maps only
cs: pouze mapy vrstev

en: layer name
cs: jméno vrstvy

en: layers
cs: vrstvy

en: list all layers
cs: vypsat všechny vrstvy

en: list all markers
cs: seznam všech značek

en: loading map - please wait...
cs: načítám mapu - prosím čekejte...

en: longitude
cs: zeměpisná délka

en: low
cs: nízký

en: map
cs: mapa

en: map type and ID
cs: druh mapy a ID

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
cs: mapnik (pro normální navigaci autem, na kole nebo pěšky)

en: maps
cs: mapy

en: marker
cs: značka

en: marker ID
cs: ID značky

en: marker and layer maps
cs: značka a vrstva mapy

en: marker maps only
cs: pouze mapy značek

en: marker name
cs: jméno značky

en: markers
cs: značky

en: markers not assigned to a layer
cs: značky nejsou přiřazeny do vrstvy

en: maximum number of markers to display in the list
cs: maximální počet značek zobrazených v seznamu

en: maximum temporary file size in MB
cs: maximální velikost dočasného souboru v MB

en: medium
cs: střední

en: merge
cs: spojit

en: meters
cs: metry

en: metric (km)
cs: metrické (kilometry)

en: miles
cs: míle

en: mobile optimized maps through use of native javascript instead of jQuery
cs: mobilní optimalizované mapy s využitím nativního javascriptu místo jQuery

en: mobile web app support for fullscreen maps and optimized mobile viewport
cs: podpora mobilních web aplikací pro celoobrazovkové zobrazení a optimalizované zobrazení na mobilních zařízeních

en: more information
cs: více informací

en: move markers
cs: přesunout značky

en: multi layer map
cs: mapa s více vrstvami

en: net
cs: čisté

en: never (ignore changes in the view)
cs: nikdy (ignoruj změny v pohledu)

en: new layer map
cs: nová mapová vrstva

en: new marker map
cs: Nová mapová značka

en: new markers IDs
cs: ID nových značek

en: next update by
cs: další aktualizace od

en: no
cs: ne

en: no action (and hide links)
cs: žádná akce (a skrýt odkazy)

en: no link
cs: bez odkazu

en: not assigned to a layer
cs: není přiřazena k vrstvě

en: not available
cs: není k dispozici

en: not available on multi layer maps
cs: na vícevrstvých mapách není k dispozici

en: not used in any content
cs: není nikde použito

en: number of markers
cs: počet značek

en: off (save changes to database)
cs: vypnuto (uložit změny do databáze)

en: on (check import file only - no changes will be made to database)
cs: zapnuto (zkontrolovat pouze importovaný soubor - databáze nebude změněna)

en: onChange (refresh when the file is loaded and whenever the Link parameters change)
cs: onChange (obnovit, když je soubor načten a kdykoliv se změní parametry Odkazu)

en: onExpire (refresh the file when the expiration time is reached)
cs: onExpire (obnovitsoubor, když je dosažena doba expirace)

en: onInterval (refresh every n seconds (specified in refreshInterval)
cs: onInterval (obnovit každých n sekund (specifikováno v refreshInterval)

en: onRequest (refresh the file only when the user explicitly requests it)
cs: naVyžádání (obnovit soubor pouze tehdy, když si to uživatel explicitně vyžádá)

en: onStop (after camera movement stops)
cs: onStop (poté, kdy se zastaví pohyb kamery)

en: onStop (refresh the file n seconds after movement stops, where n is specified in viewRefreshTime)
cs: OnStop (aktualizovat soubor n sekund po zastavení pohybu, kde n je uvedeno v viewRefreshTime)

en: opacity (stroke opacity)
cs: průhlednost (průhlednost linky)

en: open
cs: otevřít

en: open map in new window
cs: otevřít mapu v novém okně

en: open popup
cs: otevřít vyskakovací okno

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
cs: openrouteservice.org (založený na OpenStreetMap, pouze Evropa)

en: option to add markernames to popups automatically (default = false)
cs: možnost pro automatické přidání jména bodu do vyskakovacího okna ( výchozí = nepravda)

en: option to disable map dragging on touch devices only
cs: možnost zakázání posuvu mapy pouze na dotykových zařízeních

en: option to remove MapsMarker.com backlinks
cs: možnost odstranit zpětné odkazy na MapsMarker.com

en: or
cs: nebo

en: or back to overview
cs: nebo zpět na přehled

en: or paste coordinates here
cs: nebo sem vložte souřadnice

en: or thanks, maybe later
cs: nebo díky, ale později

en: page
cs: strana

en: per page
cs: na stránku

en: please click here to renew your access to plugin updates and support
cs: prosím klikněte zde, abyste obnovili svůj přístup k aktualizacím pluginu a podpoře

en: please enter a comma-separted list of IDs, like %1$s
cs: zadejte prosím seznam ID oddělených čárkami, například %1$s

en: please rate this plugin on wordpress.org
cs: prosím ohodnoťte tento doplněk na wordpress.org

en: please review this plugin on wordpress.org
cs: prosím ohodnoťte tento plugin na wordpress.org

en: polyline clipping
cs: vícečárový ořez

en: popuptext
cs: Text vyskakovacího okna

en: port
cs: port:

en: powered by
cs: poháněn

en: prepare export
cs: připravit export

en: prepare import
cs: připravit import

en: preview
cs: náhled

en: preview all markers from assigned layer(s)
cs: náhled všech značek z vybrané vrstvy (vrstev)

en: pro version only
cs: pouze v Pro verzi

en: publish
cs: publikovat

en: put in front of popup-text
cs: vložit do popředí před vyskakovací okno

en: rate plugin
cs: hodnotit doplněk

en: released on
cs: vydáno dne

en: remote editor
cs: vzdálený editor

en: remove message
cs: odebrat zprávu

en: rounded
cs: zakulacený

en: same layer(s) as original marker
cs: stejná vrstva(y) jako původní značka

en: search existing markers/layers
cs: hledat existující značky/vrstvy

en: search for markers on frontend
cs: hledat značky v uživatelské části pluginu

en: server
cs: Server

en: set map center on marker position and open popup
cs: vycentrovat mapu na značku a otevřít vyskakovací okno

en: set map center on marker position only
cs: pouze vycentrovat značku

en: settings
cs: nastavení

en: shortest route
cs: nejkratší trasa

en: show
cs: zobrazit

en: show API links
cs: zobrazit adkazy API

en: show all available changelogs
cs: zobrazit všechny dostupné logy změn

en: show default start and end icons
cs: zobrazit předvolené ikony startu a cíle

en: show examples
cs: zobrazit příklady

en: show fewer icons
cs: zobrazit méně ikon

en: show map
cs: zobrazit mapu

en: show marker on map
cs: zobrazit značku na mapě

en: show markers assigned to this layer
cs: zobrazit značky z této vrstvy

en: show more icons
cs: zobrazit více ikon

en: show more options
cs: ukázat více možností

en: show or hide drop down menu for Leaflet Maps Marker in Wordpress Admin Bar
cs: zobrazit nebo skrýt rozbalovací menu pro  Leaflet Maps Marker v Wordpress admin liště

en: show search field only
cs: zobrazit pouze vyhledávací pole

en: show sort order selection only
cs: zobrazit pouze možnosti řazení

en: show used icons
cs: zobrazit použité ikony

en: shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com
cs: ukazuje widget na dashboardu admina desce, kde se zobrazují nejnovější značky a příspěvky z blogu na mapsmarker.com

en: signature is invalid
cs: podpis je neplatný

en: significantly decreased loadtimes for OpenStreetMap-based maps
cs: značně snížena doba načítání map OpenStreet

en: single layer map
cs: mapa s jednou vrstvou

en: sort order
cs: řadit podle

en: sort order ascending
cs: vzestupné řazení

en: sort order descending
cs: sestupné řazení

en: squared
cs: hranatý

en: standard icon
cs: výchozí ikona

en: start export
cs: spustit export

en: start full-text search
cs: začít full textové vyhledávání

en: start import
cs: zahájit import

en: start installation
cs: začít instalaci

en: start typing to filter icons by filename
cs: začněte psát pro vyhledávání ikon podle názvu souboru

en: stroke (whether to draw stroke along the path. Set it to false to disable borders on polygons or circles)
cs: ___stroke (whether to draw stroke along the path. Nastavte ji na hodnotu false, abyste zakázali hranice na polygonech nebo kruzích)

en: submit
cs: potvrdit

en: support for CSV/XLS/XLSX/ODS import and export for bulk additions and bulk updates
cs: podpora pro CSV / XLS / XLSX / ODS import a export pro hromadné doplnění a aktualizace

en: support for Google Street View
cs: podpora zobrazení Google Street View

en: support for IE11 touch devices
cs: podpora pro IE11 na dotykových zařízeních

en: support for Metro apps
cs: podpora aplikací pro Metro

en: support for assigning markers to multiple layers
cs: podpora pro přiřazení značky do více vrstev

en: support for custom Mapbox basemaps
cs: podpora pro vlastní mapy založené na Mapboxu

en: support for displaying KML files
cs: podpora zobrazování souborů KML

en: support for duplicating layer maps (without assigned markers)
cs: podpora pro duplikování map (bez přiřazených značek)

en: support for duplicating markers
cs: podpora pro kopírování značek

en: support for filtering of marker icons on backend (based on filename)
cs: podpora pro vyhledávání ikon značek na pozadí (založeno na názvu souboru)

en: support for geocoding services other than Google Places
cs: podpora geokódovacích služeb jiných než Google Places

en: support for permalinks
cs: podpora permalinků

en: support for pro users
cs: podpora pro PRO uživatele

en: support for shortcodes in popup texts
cs: podpora shortcodes v popup textech

en: supported formats: %1$s
cs: podporované formáty: %1$s

en: switch to advanced editor
cs: přepnout na pokročilý editor

en: switch to simplified editor
cs: přepnout do zjednodušeného editoru

en: this caching method is currently not available on your server
cs: Tento způsob ukládání do mezipaměti není v současné době na serveru k dispozici

en: timeout in seconds
cs: časový limit v sekundách:

en: translations
cs: překlady

en: true
cs: pravda

en: unassigned
cs: nepřiřazeno

en: update
cs: aktualizace

en: update ID
cs: aktualizace ID

en: update existing markers/layers
cs: aktualizovat existující značky/vrstvy

en: update icon
cs: aktualizovat ikonu

en: update settings
cs: aktualizovat nastavení

en: updated by
cs: aktualizoval

en: updated on
cs: aktualizována

en: upload
cs: nahrát

en: upload icon button & custom icon directory
cs: nahrát ikonu tlačítka a vlastní ikonu adresáře

en: upload new icon
cs: nahrát novou ikonu

en: use address for geocoding (latitude and longitude values will get overwritten by geocoding results)
cs: pro geokódování použít adresu (zeměpisné šířky a délky budou přepsány výsledky geokódování)

en: use current userlogin (%1$s) and current timestamp for createdby/createdon on new markers and updatedby/updatedon on marker updates
cs: pro hodnoty createdby/createdon u nových značek a hodnoty updatedby/updatedon u aktualizovaných značek použít aktuální userlogin (%1$s)

en: use custom images
cs: použít vlastní obrázky

en: use custom shadow (please enter URL below)
cs: použít vlastní stín (zadejte prosím URL adresu)

en: use default images
cs: použít výchozí obrázky

en: use default shadow
cs: použít výchozí stín

en: v%1s is used in the free version
cs: v%1s je používán ve verzi zdarma

en: valid for default image only!
cs: platí pouze pro výchozí obrázek!

en: very high
cs: velmi vysoký

en: very low
cs: velmi nízký

en: via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example
cs: __via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example

en: view
cs: zobrazit

en: view blogpost for current version
cs: zobrazit blogpost na aktuální verzi

en: view content
cs: prohlédnout obsah

en: view existing markers/layers
cs: zobrazit existující značky/vrstvy

en: view layer
cs: zobrazit vrstvu

en: view layer
cs: zobrazit vrstvu 

en: visible
cs: viditelný

en: visible for admins only
cs: viditelné pouze pro adminy

en: weight (stroke width in pixel)
cs: tloušťka (tloušťka linky v pixelech)

en: whitelabel backend admin pages
cs: whitelabel backend admin stránky

en: yes
cs: ano

en: yournavigation.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
cs: yournavigation.org (založený na OpenStreetMap, na celém světě)
