Maps Marker Free/Pro - en to hr translation catalogue (1015 entries)

en: (for marker listings below multi-layer maps only)
hr: (za popis markera ispod samo multislojne karte)

en: (frequently asked questions)
hr: (učestalo postavljana pitanja)

en: (required) Comma-separated list of WMS layers to show
hr: (potrebno) Comma-separated popis WMS slojeva za prikaz

en: <a href="%s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
hr: <a href="%s">Molimo obnovite svoj pristup ažuriranjima i podršci kako be vaš dodatak ostao ažuran i siguran</a>.

en: <strong>Important information for multisite installations:</strong><br/><h3>Please update the plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version (to avoid data loss when the plugin "Leaflet Maps Marker" gets deleted)!</h3>This message will disappear as soon as the free plugin has been updated.
hr: <strong>Važne informacije za multisite instalacije:</strong><br/><h3>Molimo ažurirajte dodatak  "Leaflet Maps Marker" na najnoviju verziju (kako bi izbjegli gubitak podataka kada dodatak "Leaflet Maps Marker" bude obrisan)!</h3>Ova poruka će nestati čim dodatak bude ažuriran.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please FIRST update the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version and THEN delete the plugin in order to avoid plugin conflicts!<br/><h3>Deleting the plugin "Leaflet Maps Marker" before updating to the latest version will result in data loss!</h3> This message will disappear as soon as the free plugin has been updated and deleted.
hr: <strong>Hvala što ste kupili licencu i ključ za Maps Marker Pro!</strong><br/>Kako bi završili instalaciju PRVO  ažurirajte neaktivan dodatak "Leaflet Maps Marker" na zadnju verziju i TADA obrišite dodatak kako bi izbjegli konflikte!<br/><h3>Brisanje dodatka "Leaflet Maps Marker" prije ažuriranja može rezultirati gubitkom podataka!</h3> Ova poruka će nestati čim se besplatni dodatak ažurira i obriše.

en: <strong>Warning: you are using the plugin cformsII which is causing the TinyMCE editor to break when creating new maps!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>This message will disappear automatically when the cformsII option "Fix TinyMCE error" is checked.
hr: <strong>Upozorenje: koristite dodatak cformsll koji ruši TinyMCE editor prilikom kreiranja nove karte!</strong><br/><br/>Ovako ćete otkloniti problem:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>Ova poruka nestat će automatski čim u cformsll opcijama označite "Fix TinyMCE error".

en: <strong>Warning: you are using the plugin jQuery Colorbox which is causing maps to break!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>This message will disappear automatically when the jQuery Colorbox option was updated.
hr: <strong>Upozorenje: Koristite dodatak JQuery Colorbox koji ruši karte!</strong><br/><br/> Ovako ćete ih popraviti:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>Ova poruka će automatski nestati čim ažurirate postavke Jquery Colorbox-a sukladno gornjoj uputi.

en: A graphic advertising your World. Format: 180x120 pixel, transparent PNG
hr: Grafičko reklamiranje vašeg Svijeta. Format: 180x120 piksela, prozirni PNG

en: A graphic spotlighting your World in promotions. Format: 1024x500 pixel, transparent PNG
hr: Grafički izgled vašeg Svijeta u promocijama. Format: 1024x500 piksela, prozirni PNG

en: A high resolution icon for your World which can be included in features. Format: 512x512 pixel, transparent PNG
hr: Ikona visoke rezolucije za vaš Svijet koja može biti uključena u karakteristike. Format: 512x512 piksela, prozirni PNG

en: A layer with the ID %1s does not exist
hr: Sloj koji nosi ID %1s ne postoji

en: A marker with the ID %1s does not exist
hr: Oznaka koja nosi ID %1s ne postoji

en: A promotion text describing your World in more details.
hr: Promotivni tekst opisuje vaš Svijet detaljnije.

en: A short name for your World, should only be up to 20 characters, to be used when there is not enough space.
hr: Kratko ime za vaš Svijet, trebalo bi biti do 20 karaktera, kako bi se koristili kada više nema dovoljno mjesta.

en: A simple scale control that shows the scale of the current center of screen in metric (m/km) and/or imperial (mi/ft) systems. The following settings will be used for all marker and layer maps.
hr: Jednostavna kontrola veličine koja prikazuje skalu trenutne sredine ekrana u metričkoj varijanti (m/km) i/ili imerijalnoj varijanti (mi/ft) sustavima. Slijedeće postavke će biti upotrijebljene za sve markere i slojeve karata.

en: API access via IP %1s is not allowed
hr: API pristup sa IP %1s nije dozvoljen

en: API action is not allowed
hr: API akcija nije dozvoljena

en: API call was successful
hr: API poziv je bio uspješan

en: API default format
hr: API zadani format

en: API is disabled
hr: API je onemogućen

en: API key
hr: API Ključ

en: API key required!
hr: API ključ potreban!

en: API parameter action has to be set
hr: API akcija parametra treba biti postavljena

en: API parameter action is invalid
hr: API akcija parametra je neispravna

en: API parameter id has to be set
hr: API parametar id mora biti postavljen

en: API parameter type has to be set
hr: API tip parametra treba biti postavljen

en: API parameter type is invalid
hr: API tip parametra je neispravan

en: API version is invalid
hr: API verzija je neispravna

en: Access to plugin updates and support area valid until:
hr: Pristup ažuriranjima i podršci traje do:

en: Active WMS layers
hr: Aktivni WMS sloj

en: Add GeoRSS feed to &lt;head&gt;
hr: Dodaj GeoRSS feed na &lt;head&gt;

en: Add an expandable minimap to your maps which shows the same as the main map with a set zoom offset
hr: Dodajte proširivu minikartu vašim kartama koje prikazuju isto što i glavna karta uz postavljeni stupanj uvećanja

en: Add new layer
hr: Dodaj novi sloj

en: Add new marker
hr: Dodaj novi pokazivač

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information!
hr: Dodavanje novog prijevoda ili osvježavanje postojećeg je prilično lako - molim posjetite %s za više informacija!

en: Address
hr: Adresa

en: Admin notices
hr: Primjedbe administratora

en: Afrikaans
hr: Afrički

en: After camera movement stops, specifies the number of seconds to wait before refreshing the view (is used when viewRefreshMode is set to onStop)
hr: Nakon zaustavljanja kamere, specificiraj broj sekundi za čekanje prije osvježavanja prikaza (koristi se kada je viewRefreshMode postalvjen na onStop)

en: Albanian
hr: Albanski

en: All markers from all layers have been successfully deleted
hr: Svi markei iz svih slojeva uspješno obrisani

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully assigned to layer ID %2$s
hr: Sve oznake iz sloja ID %1$s uspješno su dodijeljene sloju ID %2$s

en: Allowed API actions
hr: Dozvoljene API akcije

en: Allowed API request methods
hr: Dozvoljene metode API zahtjeva

en: Allowed referer
hr: Dozvoljeni referenti

en: Amount of pixels to pan when pressing an arrow key
hr: Količina piksela za "pan" prilikom pritiska na tipku strelice

en: An API key is required if you want to use Bing Maps as basemap for marker or layer maps. Please click on the question mark for more info on how to get your API key.
hr: API ključ potreban je ako želite koristiti Bing Karte kao basemape za markere ili slojeve karata. Molimo kliknite na oznaku upitnika (?) za više informacija kako doći do vlastitog API ključa

en: App icon URL
hr: URL ikone aplikacije

en: Arabic
hr: Arapski

en: Arabic (Saudi Arabia)
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: As you are running your blog within a WordPress Multisite installation, please use this icon directory on your server: %2$s/
hr: S obzirom da vrtite vaš blog na WordPress Multisite instalaciji, molimo koristite ovaj direktorij za ikone na vašem serveru: %2$s/

en: Attach directions panel with address to popup text on each marker
hr: Dodaj panel s uputama sa adresom u popup tekst na svaki marker

en: Attachment
hr: Privitak

en: Attribution
hr: Pirisivanje

en: Audit
hr: Revizija

en: Augmented-Reality
hr: Augmented-reality

en: Available WMS layers
hr: Dostupni WMS slojevi

en: Available WMS layers for new markers/layers
hr: Dostupni WMS slojevi za nove markere/slojeve

en: Available basemaps in control box
hr: Dostupne osnovne karte u kontrolnom prozoru

en: Available overlays for new markers/layers
hr: Dostupna preklapanja za nove markere/slojeve

en: Available overlays in control box
hr: Dostupna prekrivanja u kontrolnom prozoru

en: Avoid highways
hr: Izbjegavaj autoceste

en: Avoid tolls
hr: Izbjegavaj cestarine

en: Azerbaijani (Latin)
hr: Azerbejdžanski

en: Back to Tools
hr: Povratak na alate

en: Backup/Restore settings
hr: Postavke sigurnosne kopije/obnove

en: Bangla (Bangladesh)
hr: Bangladeški

en: Bangla (India)
hr: Bangla

en: Basemap
hr: Osnovna karta

en: Basemap/overlay controlbox on frontend
hr: Basemap/Overlay okvir s kontrolama na prikazu karte

en: Basemaps
hr: Bazne mape

en: Basque
hr: Baskijski

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
hr: Prije nego pošaljete novi upit za podrškom, molimo slijedite upute na<a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> koje vam daju smjernice kako se rješiti najčešćih problema.

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Below you find you current settings. Use copy and paste to make a backup or restore.
hr: Niže ćete naći vaše trenutne postavke. Koristite kopiraj i zalijepi za izradu sigurnosne kopije ili obnove starije verzije.

en: Beta testing
hr: Beta testiranje

en: Bicycle
hr: Bicikl

en: Bing Culture Parameter
hr: Bing Culture Parametar

en: Bing Maps (Aerial)
hr: Bing map (ortofoto)

en: Bing Maps (Aerial+Labels)
hr: Bing maps (Ortofoto + oznake)

en: Bing Maps (Road)
hr: Bing Maps (ceste)

en: Bing Maps (worldwide)
hr: Bing Maps (cijeli svijet)

en: Bing Maps API key
hr: Bing Maps API ključ

en: Bosnian
hr: Bosanski

en: Bosnian (Latin)
hr: Bosanski

en: Bottom left of the map
hr: Dolje-lijevo na karti

en: Bottom right of the map
hr: Dolje-desno na karti

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bulk actions for selected markers
hr: Grupne akcije za odabrane oznake

en: Can be changed for each layer map
hr: Može se promijeniti za svaku kartu sloja

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Catalan Spanish
hr: Španjolski-Katalonski

en: Central Curdish
hr: Kurdski-Centralni

en: Change number in settings
hr: Promijeni broj u postavkama

en: Changelog
hr: Izmjene

en: Changelog for version %s
hr: log-izmjena za verziju %s

en: Check this box and click "Save Changes" below to reset plugin options to their defaults.
hr: Označi ovaj kvadratić i potom "Spremi promjene" ispod kako bi resetirali postavke dodatka na pretpostavljene (osnovne) vrijednosti

en: Checked WMS layers
hr: provjereni WMS slojevi

en: Checked overlays in control box
hr: Označena preklapanja u kontrolnoj kutiji

en: Chinese
hr: Kineski

en: Chinese (Simplified)
hr: Kineski (jednostavni)

en: Chinese (Traditional)
hr: Kineski (tradicionalni)

en: Chinese (simplified)
hr: Kineski

en: Chinese (traditional)
hr: Kineski (tradicionalni)

en: Choose how marker names should be displayed in KML files
hr: Odaberi kako će se prikazivati nazivi markera u KML datoteci

en: Click here for more information on animations in KML/Google Earth
hr: Klikni ovdje za više informacija o animacijama u KML/Google earth

en: Click here for more information on how to display in Wikitude Augmented-Reality browser
hr: Kliknite ovdje za više informacija kako prikazivati u Wikitude Augmented-reality pregledniku

en: Click here for more information on how to integrate GeoJSON into external websites or apps
hr: Kliknite ovdje za više informacija o načinu integracije GeoJSON-a u vanjske web stranice ili aplikacije

en: Click here for more information on how to submit your Geo Sitemap to Google
hr: Kliknite ovdje za više informacija o tome kako objaviti vaš Geo sitemap na Google

en: Click here for more information on how to subscribe to new markers via GeoRSS
hr: Klikni ovdje za više informacija kako se pretplatiti na nove oznake putem GeoRSS

en: Click here for more information on how to use as KML in Google Earth or Google Maps
hr: Kliknite ovdje za više informacija o načinu korištenja KML-a u Google Earth-u ili Google Maps-ima

en: Click here for more information on how to use the MapsMarker API
hr: Kliknite ovdje za više informacija kako koristiti MapsMarker API

en: Click here to get more information about this pro feature on mapsmarker.com
hr: Ovdje kliknite za više informacija o ovoj pro mogućnosti na mapsmarker.com

en: Click here to get the full changelog for leaflet.js v%1s currently integrated in the pro version
hr: Kliknite ovdje za punu informaciju za leaflet.js v%1s trenutno integriranu u pro verziju

en: Clustering can be enabled/disabled for each layer separately on the layer edit page. Below you will find the global settings which are valid for all layer maps with clustering enabled.
hr: Klasteri mogu biti omogućeni/onemogućeni za svaki sloj zasebno na stranici za uređivanje sloja. Niže možete naći globalne postavke koje su na snazi za sve slojevite mape sa omogućenim klasterima.

en: Color
hr: Boja

en: Columns to show
hr: Kolone za prikaz

en: Comma separated list of keywords that characterize the content provider. When users search for content in Wikitude the tags will be searched as well. A match in the tags is higher ranked than in the description.
hr: Lista ključnih riječi odvojenih zarezom koja karakterizira pružatelja sadržaja. Kada korisnici pretražuju sadržaj kroz Wikitude će također biti pretražene i oznake. Rezultat unutar oznaka je više rangiran od rezultata u opisu.

en: Comma-separated list of WMS styles
hr: lista WMS stilova odvojenih zarezom

en: Contributor (Capability edit_posts)
hr: Kontributor (mogućnost edit_post)

en: Control options
hr: Kontrolne opcije

en: Controlbox for basemaps/overlays
hr: Kontrolna kutija za osnovne karte/presvlake

en: Controlbox status
hr: Status kontrolnog prozora

en: Controlbox status for all layers has been successfully updated
hr: Status okvira s kontrolama je uspješno ažuriran za sve slojeve

en: Controls the presence of a close button in popups.
hr: Kontrolira prisutnost "close" tipke na popupu.

en: Coordinate Reference System
hr: Koordinatni referentni sustav

en: Coordinates
hr: Koordinate

en: Create QR code image for standalone map in fullscreen mode
hr: Kreiraj QR kod sliku za samostalne karte u fullscreen modu

en: Created by
hr: Kreirao

en: Created on
hr: Stvoreno

en: Credits & special thanks
hr: Zasluge i posebne zahvale

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Custom Basemap
hr: Prilagođena osnovna karta

en: Custom Basemap 2
hr: Prilagođena Osnovna karta 2

en: Custom Basemap 3
hr: Prilagođena osnovna karta 3

en: Custom base domain
hr: prilagođena bazna domena (custom)

en: Custom basemap
hr: Prilagođena osnovna karta

en: Custom basemap 2
hr: Prilagođena osnovna karta 2

en: Custom basemap 3
hr: Prilagođena osnovna karta 3

en: Custom icons URL
hr: URL prilagođenih ikona

en: Custom icons directory
hr: Direktorij prilagođenih ikona

en: Custom marker shadow URL
hr: URL prilagođene sjene oznake

en: Custom overlay
hr: Prilagođeno prekrivanje

en: Custom overlay 2
hr: Prilagođeno prekrivanje 2

en: Custom overlay 2 settings
hr: Postavke prilagođenog prekrivanja 2

en: Custom overlay 3
hr: Prilagođeno prekrivanje 3

en: Custom overlay 3 settings
hr: Postavke prilagođenog prekrivanja 3

en: Custom overlay 4
hr: Prilagođeno prekrivanje 4

en: Custom overlay 4 settings
hr: Prilagođene overlay 4 postavke

en: Custom overlay settings
hr: Prilagođene postavke prekrivanja

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Date format
hr: Format datuma

en: Default Field
hr: Zadano polje

en: Default basemap
hr: Zadana glavna karta

en: Default basemap for new markers/layers
hr: Zadana osnovna karta za sve nove oznake/slojeve

en: Default culture
hr: Pretpostavljena kultura

en: Default icon
hr: Pretpostavljena ikona (default)

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Default layer ID
hr: ID zadanog sloja

en: Default output format (can be overwritten by parameter format on each API request)
hr: Zadani izlazni format (može biti nadjačan od strane parametra format pri svakom API zahtjevu)

en: Default values for marker icons
hr: Pretpostavljene vrijednosti za ikone oznaka

en: Default values for marker popups
hr: Pretpostavljene vrijednosti za skočne prozore na oznakama

en: Default values for markers added directly
hr: Pretpostavljene vrijednosti za markere dodane izravno

en: Default values for new layer maps
hr: Zadana vrijednost za nove slojeve karte

en: Default values for new marker maps
hr: Pretpostavljene vrijednosti za nove mape oznaka

en: Defaults values for markers added directly:
hr: Zadane vrijednosti za oznake dodane izravno

en: Delete all %1$s markers from all %2$s layers
hr: Izbriši sve %1s markere iz svih %2$s slojeva

en: Delete all markers from a layer
hr: Obriši sve pokazivače sa sloja

en: Description
hr: Opis

en: Description of the content provider that provides additional information about the content displayed.
hr: Opis za pružatelja sadržaja koji osigurava dodatne informacije o prikazanom sadržaju.

en: Directions
hr: Upute

en: Display a list of markers under layer maps
hr: Prikaži listu oznaka ispod karte slojeva

en: Display legend?
hr: Prikaži legendu?

en: Display markers from selected layers only
hr: Prikaži markere samo s odabranih slojeva

en: Display panel
hr: Prikaži panel

en: Distance units
hr: Jedinice udaljenosti

en: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li uistinu želite promijeniti aktivni WMS sloj za sve slojeve? (ne može se povratiti)

en: Do you really want to change the basemap for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li zaista želite promijeniti osnovnu kartu za sve slojeve? (bespovratno)

en: Do you really want to change the clustering-status for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li doista želite promijeniti status klastera za sve slojeve? (ne može se poništiti)

en: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li zaista želite promijeniti status kontrolnog prozora za sve slojeve? (bespovratno)

en: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li uistinu želite promijeniti listu marker-statusa za sve slojeve? (ne može se poništiti)

en: Do you really want to change the map size for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li uistinu želite promijeniti veličinu karte za sve slojeve? (ne može se poništiti)

en: Do you really want to change the overlay status for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li zaista želite promijeniti prekrivanje za sve slojeve? (bespovratno)

en: Do you really want to change the panel status for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li uistinu želite promijeniti status panela za sve slojeve? (ne može se poništiti)

en: Do you really want to change the zoom level for all layers? (cannot be undone)
hr: Da li uistinu želite promijeniti razinu zooma za sve slojeve? (ne može se poništiti)

en: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (cannot be undone)
hr: Da li zaista želite obrisati pokazivače sa odabranih slojeva? (bespovratno)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s)?
hr: Želite li zaista izbrisati sloj %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete marker %1$s (ID %2$s)?
hr: Želite li zaista izbrisati marker %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete this marker?
hr: Želite li uistinu obrisati ovaj marker?

en: Do you really want to delete this marker? (cannot be undone)
hr: Da li stvarno želite izbriati ovaj marker? (ne može se povratiti)

en: Do you really want to move the selected markers?
hr: Da li zaista želite pomaknuti odabrane pokazivače?

en: Do you really want to update your settings?
hr: Da li doista želite ažurirati svoje postavke?

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Does the WMS server support KML output?
hr: Da li WMS server podražva KML izvoz?

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Dutch (Netherlands)
hr: Nizozemski (NL)

en: E-Mail
hr: Elektronska pošta

en: E-mail
hr: E-pošta

en: EPSG:3857 (Spherical Mercator), used by most of commercial map providers (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)
hr: EPSG:3857 (Spherical Mercator), korišteno kod većine komercijalnih pružatelja karata (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, itd.)

en: EPSG:4326 (Mercator), used by some map providers.
hr: EPSG:4326 (Mercator), u upotrebi nekog pružatelja karte

en: EPSG:4326 (Plate Carree), very popular among GIS enthusiasts
hr: EPSG:4326 (Plate Carree), vrlo popularan meću  GIS entuzijastima

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit layer
hr: Uredi sloj

en: Edit layer
hr: Uredi sloj

en: Edit marker
hr: Uredi marker

en: Editor used to edit maps
hr: Editor korišten za uređivanje karti

en: Elevation loss
hr: Pad Uzvisina

en: Elevation net
hr: Mreža uzvisina

en: Enable nowrap?
hr: omogući Nowrap?

en: End icon
hr: Cilj - ikona

en: English
hr: Engleski

en: English (Australian)
hr: Engleski (australski)

en: English (Great Britain)
hr: Engleski (GB)

en: English (United Kingdom)
hr: Engleski (UK)

en: English (United States)
hr: Engleski (US)

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
hr: Greška: Zatražen je nepoznati tip validacije lokalnog ključa.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
hr: Greška: Molimo kreirajte slijedeću datoteku (i direktorije ukoliko već ne postoje)::<br />\r\n<br />\r\n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
hr: Greška: Molimo omogućite pisanje u slijedeću putanju:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
hr: Greška: Lokalni ključ je neispravan za ovu licencu.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
hr: Greška: Lokalni licenčni ključ je mijenjan ili je neispravan.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
hr: Greška: Lokalni licenčni ključ je neispravan za ovu lokaciju.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
hr: Greška: Maksimalni testni period lokalnog licenčnog ključa je istekao.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
hr: Greška: Ova licenca je suspendirana. Ovo se obično događa kada netko pokušava registrirati sekundarnu probnu licencu za istu domenu.  <a href="%1s" target="_blank"> Molimo kliknite ovdje za nabavu licence koja ne istječe za ovu domenu. </a>

en: Error: This license is pending review.
hr: Greška: Ova licenca čeka na pregled.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
hr: Greška: Ova verzija dodatka je izdana nakon što je vaš pristup preuzimanjima istekao. Molimo <a href="%1$s" target="_blank">obnovite svoj pristup preuzimanjima i podršci</a> ili <a href="%2$s" target="_blank">se vratite na vašu prethodnu ispravnu verziju</a>.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support or to downgrade to your previous valid version.
hr: Greška: Ova verzija dodatka je objavljena nako što je vaš pristup preuzimanju već istekao. Molimo kontaktirajte svog administratora (%1s) za obnovu pristupa ažuriranjima dodatka i podršci ili spuštanju na vašu raniju verziju.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
hr: Greška: Ova verzija softvera je objavljena nakon što je vaše pravo preuzimanja isteklo. Molimo obnovite vaš pristup preuzimanjima i podršci ili se vratite na prethodnu verziju.

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist!
hr: Greška: sloj sa ID %1$s ne postoji

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist!
hr: Greška: merker ID oznake %1$s ne postoji!

en: Error: coordinates cannot be empty!
hr: Greška: koordinate ne mogu ostati prazne!

en: Error: settings were not updated as your input could not be serialized.
hr: Greška: postavke nisu ažurirane jer vaš unos nije mogao biti serijaliziran.

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
hr: Greška: lokalno ključno mjesto pohrane nije moguće jasno odrediti.

en: Error: the local license key could not saved.
hr: Greška: lokalni licenčni ključ nije mogao biti pohranjen.

en: Estonian
hr: Estonski

en: Exclude layers
hr: Isključi slojeve

en: Exclude markers
hr: Isključi oznake

en: Export all markers as ARML for Wikitude
hr: Izvoz svih markera kao ARML za Wikitude

en: Export all markers as GeoJSON
hr: Izvoz svih markera kao GeoJSON

en: Export all markers as KML
hr: Izvoz svih markera kao KML

en: Export as ARML for Wikitude Augmented-Reality browser
hr: Izvoz ARML-a za Wikitude Augmented-Reality preglednik

en: Export as GeoJSON
hr: Izvezi kao GeoJSON

en: Export as GeoRSS
hr: Izvezi kao GeoRSS

en: Export as KML for Google Earth/Google Maps
hr: Izvezi kao KML za Google Earth/Google Maps

en: FAQ
hr: UPP

en: Feature graphic
hr: Naslovna grafika

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %s
hr: Feed ne možemo dohvatiti, molimo pokušajte ponovno kasnije ili pročitajte najnovije postove %s

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Finnish
hr: Finski

en: First name
hr: Ime

en: Follow @MapsMarker on Twitter
hr: Pratite @MapsMarker na Twitteru

en: Follow MapsMarker on Facebook
hr: Pratite MapsMarker na Facebooku

en: Follow MapsMarker on Google+
hr: Pratite MapsMarker na Google+

en: Foot
hr: Noga

en: Footer is recommended for better performance. If you are using WordPress lesser than v3.3, Javascript files automatically get inserted into the header of your site and the javascript needed for each maps inline within the content.
hr: Podnožje je preporučeno zbog boljih performansi. Ukoliko koristite Wordpress inačice manje od v3.3, Javascript datoteke se automatski umeću u zagravlje vašeg web mjesta, a javascript potreban za svaku kartu neposredno unutar sadržaja.

en: For example
hr: Na primjer

en: For more details please visit the MapsMarker API docs.
hr: Za više detalja molimo posjetite MapsMarker API dokumente.

en: For more details, showcases and reviews please also visit <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>
hr: Za više detalja, primjera i pregleda molimo posjetite  <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>

en: For more information on how to use the MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">please visit the API docs on mapsmarker.com</a>
hr: Za više informacija o korištenju MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">molimo posjetite API dokumente na mapsmarker.com</a>

en: For you information: maps created with the free version and custom settings will NOT be deleted when uninstalling the free plugin!
hr: Za vašu informaciju: mape kreirane sa Free verzijom i custom postavkama NEĆE biti obrisane u slučaju deinstalacije free plugina!

en: Force a specific size of the QR Code cell (Measured in pixels). Once this parameter is used then the "QR size" parameter is ignored. If the resulting QR Code size is bigger than the image, then the image is extended.
hr: Nametni specifičnu veličinu čelije QR koda (izmjereno u pikselima). Jednom kada parametar bude korišten "QR veličina" parametar se ignorira. Ukoliko je rezultirajuća QR kod veličina veća od slike, tada se slika uvećava.

en: Format
hr: Oblikovanje

en: Free trial license is valid until:
hr: Besplatna probna licenca vrijedi do:

en: French
hr: 
    Francuski

en: French (Canada)
hr: Francuski (CAD)

en: French (France)
hr: Francuski (FRA)

en: Fullscreen
hr: Puni ekran

en: Fullscreen button
hr: Tipka za puni zaslon

en: Fullscreen button position
hr: Pozicija tipke za puni zaslon

en: Furthermore can also remove the attribution link from the recent marker widget:
hr: Nadalje može također ukloniti atribucijsku poveznicu sa zadnjeg widgeta oznake:

en: Furthermore the viewport of the device used is considered, which results in optimized display of fullscreen maps especially on mobile devices:
hr: Štoviše uzima se obzir preglednik uređaja, što rezultira optimiziranim prikazom karte punog zaslona posebno na mobilnim uređajima:

en: GPX icon settings
hr: Postavke GPX ikona

en: GPX parsing will automatically handle pauses in the track with a default tolerance interval of 15 seconds between points.
hr: GPX parsiranje će automatski rukovati pauzama u traci sa pretpostavljenom tolerancijom intervala od 15 sekundi između točaka.

en: Galician
hr: Galicijski

en: General directions settings
hr: Postavke općih uputa

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Geocoding error: %1s
hr: Geokod greška: %1s

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German
hr: Njemački

en: German (Germany)
hr: Njemački

en: Get directions
hr: Prikaži upute

en: Go back to form
hr: Vrati se sa

en: Go to plugin website
hr: Idi na stranicu dodatka

en: Google Maps (Hybrid)
hr: Google Karte (Kombinirano)

en: Google Maps (Roadmap)
hr: Google Karte (Karta)

en: Google Maps (Satellite)
hr: Google Karte (Satelit)

en: Google Maps (Terrain)
hr: Google mape (Reljef)

en: Google Maps (worldwide)
hr: Google mape (širom svijeta)

en: Google Maps base domain
hr: Google mape bazna domena

en: Google Maps directions
hr: Google Maps upute

en: Google Maps styling
hr: Google Maps stilovi

en: Google QR settings
hr: Google QR postavke

en: Google language localization
hr: Google jezik - lokalizacija

en: Gosmore instance to calculate the route
hr: Gosmore instanca za izračun rute

en: Greek
hr: Grčki

en: Gujarati
hr: Gujurati

en: HTML5 fullscreen maps
hr: HTML5 karte na punom zaslonu

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Height
hr: Visina

en: Height of the icons in pixel
hr: Visina ikone u pikselima

en: Height of the shadow icon in pixel
hr: Visina sjene ikone u pikselima

en: Height of the shadow in pixel
hr: Visina sjene u pikselima

en: Help
hr: Pomoć

en: Help & Support
hr: Pomoć & Podrška

en: Hide MapsMarker.com backlinks
hr: Sakrijte MapsMarker.com povratne poveznice

en: Hide blog posts and link section:
hr: Sakrij objave i poveznice:

en: Hide minimap
hr: Sakrij minikartu

en: High Resolution Icon
hr: Ikona visoke rezolucije

en: Hour
hr: Sat

en: How many markers should be listed on one page at the page "list all markers"?
hr: Koliko markera će biti prikazano na jednoj stranici prilikom prikaza stranice "Lista svih markera"?

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
hr: Pročitao sam <a href="%1$s" target="_blank">Uvjete korištenja</a> i <a href="%2$s" target="_blank">izjavu o privatnosti</a>.

en: IP access restriction
hr: IP restrikcija pristupa

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon anchor
hr: Sidro ikone (Anchor)

en: Icon size
hr: Veličina ikone

en: Identifies the content provider or content channel, no spaces/special characters
hr: Identificira pružatelja sadržaja ili kanala sa sadržajem, bez razmaka/posebnih znakova tastature

en: If an IP address or range is entered above (like 12.34.56.*), only API calls from this IP address or range are allowed.
hr: Ukoliko gore navedete IP adresu ili raspon (npr. 12.34.56.*), dozvoljeni su samo API pozivi sa navedene IP adrese ili raspona.

en: If checked, panel on top of map is displayed
hr: Ako je označeno, panel na vrhu karte je prikazan

en: If empty, marker creation date will be used
hr: Ako je prazno, datum kreiranja markera će biti korišten

en: If empty, markers from all layers are selected.
hr: Ukoliko je prazno, oznake sa svih slojeva su odabrane.

en: If enabled, css files will only be loaded if a shortcode is used.
hr: Ukoliko je omogućeno, css datoteke će biti učitane jedino ako se koriste kratki kodovi.

en: If enabled, maps will automatically be resized to width=100% if map width unit is set to px and the div parent element is smaller than the width of the map.
hr: Ukoliko je omogućeno, karte će se automatski prilagoditi širini = 100% ukoliko je vrijednost širine mape definirana na px i div nadređeni element manji od širine karte.

en: If enabled, panning of the map will have an inertia effect where the map builds momentum while dragging and continues moving in the same direction for some time. Feels especially nice on touch devices.
hr: Ako je omogućeno, panning karte će imati inercijski efekt, gdje karta određuje moment tijekom povlačenja i nastavlja se kretati u povučenom smjeru određeno vrijeme. Daje dobar osjećaj na uređajima s touchscreenom.

en: If option above is set to yes, the directory on server where icons are stored will be used (needed for backend only). If the option above is set to no, the following marker icons directory will be used:
hr: Ukoliko je gornja opcija postavljena na da, koristiti će se direktorij na serveru u kojemu su ikone pohranjene (potrebno samo sa pozadinsko korištenje). Ukoliko je gornja opcija postavljena na ne, slijedeći direktorij sa ikonama oznaka će biti korišten:

en: If set (1 to 18 repectively 19 if supported), at this zoom level and below markers will not be clustered.
hr: Ukoliko je postavljeno (1 do 18 odnosno 19 ukoliko je podržano), pri ovom mjerilu uvećanja i ispod njega, oznake neće biti u klasteru.

en: If set (like http://www.your-domain.com/form.php), only API calls with this referer are allowed.
hr: U slučaju postave (npr. http://www.your-domain.com/form.php), samo API pozivi unutar ove reference su dozvoljeni.

en: If set to true then adding individual markers to the MarkerClusterGroup after it has been added to the map will add the marker and animate it in to the cluster. Defaults to false as this gives better performance when bulk adding markers.
hr: Ako je postavljeno na true tada dodavanjem individualnih oznaka na MarkerClusterGroup nakon što je dodan na kartu dodati će i oznaku i animirati je unutar klastera. Zadana postavka je false jer daje bolju izvedbu pri masovnom dodavanju oznaka.

en: If set to true, overrides the icon for all added markers to make them appear as a 1 size cluster:
hr: Ukoliko je postavljeno na true, zanemariti će ikonu za sve dodane oznake kako bi ih prikazao kao klaster veličine 1:

en: If set to true, the tile coordinates will not be wrapped by world width (-180 to 180 longitude) or clamped to lie within world height (-90 to 90). Use this if you use Leaflet for maps that do not reflect the real world (e.g. game, indoor or photo maps).
hr: Ako je omogućeno, kordinate piksela neće biti wrappane širinom "svijeta" (-180 do 180 longituda) ili povezano sa ležanjem na visini "svijeta" (-90 do 90). Koristite ovo ako koristite Leaflet karte koje se ne odražavaju na stvaran svijet (npr. karte igara, indoor ili foto karte i dr.)

en: If set to true, the tiles just will not load outside the world width (-180 to 180 longitude) instead of repeating.
hr: Ako je postavljeno na true, pločice se jednostavno neće učitavati izvan širine svijeta (-180 do 180 geografske širine) umjesto ponavljanja.

en: If set to yes, please be aware that the pro settings below have to be changed when you move your WordPress installation to another server for example!
hr: Ukoliko je postavljeno na da, molimo da primjetite da niže definirane pro postavke moraju biti promijenjene na primjer kada selite vašu WordPress instalaciju drugi server!

en: If set, creates a scrollable container of the given height in pixel inside popups if its content exceeds it.
hr: Ako je označeno, izrađuje scrollabilne kontejnere odabrane visine u pikselima unutar popupa ako sadržaj izlazi izvan okvira popup prozora.

en: If the WMS server supports KML output of the WMS layer, the settings below will be used when a marker or layer map with this active WMS layer is exported as KML.
hr: Ako WMS server podržava KML izvoz vašeg WMS sloja, postavke ispod biti će korištene kada je marker ili sloj izvežen kao KML (export) sa ovim aktivnim WMS slojem.

en: If the option above is set to yes, icons will automatically be loaded from this URL. If the option above is set to no, the following marker icons url will be used:
hr: Ukoliko je gornja opcija postavljena na da, ikone će se automatski učitavati sa ovog URL-a. Ukoliko je gornja opcija postavljena na ne, slijedeće ikone oznaka će biti korištene:

en: If true, inverses Y axis numbering for tiles (turn this on for TMS services).
hr: Ako je označeno, obrće numeriranje Y osi za tileove (pločice) (uključiti ovo za TMS servise)

en: If unchecked, the popup will only be visible after clicking on the marker on marker- or layer-maps.
hr: Ako je neoznačeno, popup će biti vidljiv tek nakon klika na marker na markeru - ili karte-slojeva

en: If yes, the WMS service will return images with transparency
hr: Ako da, WMS servis će uzvratiti slike sa prozirnošću

en: If you choose footer, javascripts will also only be loaded when a shortcode is used and not on all pages.
hr: Ako odaberete podnožje, javascript skripte će također biti učitane samo kada se koristi shortcode, a ne na svim stranicama.

en: If you have any issues with your license, <a href="%1$s" target="_blank">please open a new support ticket</a>!
hr: Ukoliko imate problema sa svojom licencom, <a href="%1$s" target="_blank">molimo otvorite novi zahtjev za podrškom</a>!

en: If you want to be able to set all available options, please switch to the advanced editor.
hr: Ako želite učiniti dostupnima sve opcije, molimo prebacite na napredni uređivač

en: If you want to use another icon than the blue pin (%s), please enter the file name of the icon in the form field - e.g. smiley_happy.png
hr: Ukoliko želite koristiti neku drugu ikonu umjesto plave značke (%s), molimo unesite ime datoteke ikone u polje forme - npr. smiley_happy.png

en: If you want to use custom images, please enter the URL to app icons and launch images below:
hr: Ukoliko želite koristiti prilagođene slike, molimo niže unesite URL za ikone aplikacije i slike pokretanja:

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and ask your WordPress admin to upload the new icons to the directory %2$s/
hr: Ako želite koristiti druge ikone, molimo posjetite %1$s (ponuđeno više od 700 kompatibilnih ikona)i pitajte svog WP administratora da ih uploada u direktorij %2$s/

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and upload the new icons to the directory %2$s/
hr: Ako želite koristiti druge ikone, molimo posjetite %1$s (ponuđeno više od 700 kompatibilnih ikona) i uploadaj nove ikone u direktorij %2$s/

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>.
hr: Ukoliko vaš jezik nedostaje ili još nije u potpunosti preveden, pozvani ste na pomoć na <a href="%1s" target="_blank">web-baziranu platformu za prijevod</a>.

en: If your localized Google Maps basedomain is not available in the list above, please enter the domain name here (without http://, for example maps.google.com). If a domain name is entered, the setting "Google Maps base domain" from above gets overwritten.
hr: Ako  lokalizirana Google Maps bazna domena nije dostupna u listi iznad, molimo unesite naziv domene ovdje (bez http://, npr. maps.google.com). Kada se unese postavka naziva domene, postavka "Google Maps bazna domena" (gore) će biti owerwrittana.

en: Igbo
hr: lgbo

en: Image URL
hr: URL slike

en: Images to use
hr: Slike za korištenje

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
hr: Važno: molimo kliknite tipku za ažuriranje odmah do licenčnog ključa nakon nabave ili obnove za završetak svoje narudžbe.

en: In case of any issues you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>
hr: U slučaju bilo kakvih problema, uvijek možete  <a href="%1$s">resetirati postavke dodatka</a>

en: In case you want to help with translations, please visit the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>
hr: U slučaju da želite pomoći sa prijevodima, molimo posjetite <a href="%1s" target="_blank">web-baziranu platformu za prijevod</a>

en: Included layers
hr: Uključeni slojevi

en: Increase from 1 to increase the distance away from the center that spiderfied markers are placed. Use if you are using big marker icons:
hr: Povećajte sa 1 kako bi povećali udaljenost od centra od kojeg su razmrežene ikone postavljene. Koristite ukoliko koristite velike ikone oznaka:

en: Indicates to refresh the file every n seconds
hr: Označava osvježavanje datoteke svakih n sekundi

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Insert map
hr: Ubaci kartu

en: Interaction options
hr: Interakcijske mogućnosti

en: Invalid format! Please only use numbers and a . instead of a , as decimal separator!
hr: Neispravan format! Molimo koristite samo brojeve i . (točku) umjesto , (zareza) kao separator decimalnog mjesta!

en: Invalid format! Please only use numbers!
hr: Neispravan format! Molimo koristite samo brojeve!

en: Irish
hr: Irski

en: Italian
hr: Talijanski

en: Italian (Italy)
hr: Talijanski (ITA)

en: JSONP callback function name
hr: JSONP callback ime funkcije

en: Japanese
hr: Japanski

en: KML settings
hr: KML postavke

en: Kannada
hr: Kandaski

en: Kazakh
hr: Kazahtanski

en: Keyboard navigation options
hr: Tastatura; navigacijske opcije

en: Khmer
hr: Kmerski

en: Korean
hr: Korejski

en: Kyrgyz
hr: Kirgistanski

en: Language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, driving directions and labels on Google maps, direction links and autocomplete for address search.
hr: Jezik korišten za prikaz tekstualnih informacija poput naziva kontrola, autorskih prava, uputa za vožnju i naziva na Google Maps-ima, poveznice uputa i autocomplete za pretraživač adresa

en: Last name
hr: Prezime

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
hr: Najnovije objave s www.mapsmarker.com

en: Latitude
hr: Geografska širina

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Launch image URL
hr: Pokreni URL slike

en: Layer
hr: Sloj

en: Layer added by
hr: Sloj dodao

en: Layer center
hr: Središte sloja

en: Layer has been successfully deleted (assigned markers have not been deleted)
hr: Sloj je uspješno obrisan (dodijeljeni markeri NISU obrisani)

en: Layer has been successfully published
hr: Sloj je uspješno objavljen

en: Layer has been successfully updated
hr: Sloj je uspješno ažuriran

en: Layer name
hr: Naziv sloja

en: Layers
hr: Slojevi

en: Leaflet Maps Marker - recent markers
hr: Leaflet Maps Marker - posljednji markeri

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated from version %1s to %2s!
hr: Leaflet Maps Marker je uspješno nadograđen sa verzije %1s na  %2s!

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated to version %1s!
hr: Leaflet Maps Marker je uspješno ažuriran na verziju %1s!

en: Leaflet Maps Marker plugin update to v%1s was successful
hr: Leaflet Maps Marker dodatak uspješno nadograđen na v%1s

en: Leave empty to use the <a href="%1s" target="_blank">default icon</a>. To use a custom icon, please enter the file name of the icon within your marker icon directory (%2s)
hr: Ostavi prazno kako bi koristili <a href="%1s" target="_blank">default icon</a>.  Za korištenje konkretno odabrane ikone molimo unesite naziv datoteke ikone unutar vašeg direktorija koji sadržava markerske ikone (%2s)

en: Legend
hr: Legenda

en: License
hr: Licenca

en: License Key
hr: Licenčni ključ

en: License registered to
hr: Licenca registrirana na

en: License settings
hr: Postavke licence

en: Licenses for used libraries, services and images
hr: Licence za korištene librarije, servise i grafičke materijale

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Link target
hr: cilj poveznice

en: Link to content provider
hr: Poveznica na pružatelja sadržaja

en: List all layers
hr: Izlistaj sve slojeve

en: List all markers
hr: Izlistaj sve oznake

en: List of markers settings
hr: Popis postavki markera

en: Lite Edition
hr: Laka inačica

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Location
hr: Lokacija

en: Longitude
hr: geografska dužina

en: Luxembourgish
hr: Luksemburški

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Major highlights:
hr: Glavne značajke:

en: Makes the map focusable and allows users to navigate the map with keyboard arrows and +/- keys
hr: Omogućava fokusiranje karte, te dozvoljava korisniku da navigira kartom korištenjem strelica na tipkovnici i +/- tipkama

en: Malay (Malaysia)
hr: Malezijski (Malaysia)

en: Maltese
hr: Malteški

en: Manage your markers and layers through a highly customizable REST API, which supports GET & POST requests, JSON & XML as formats and was developed with a focus on security.
hr: Upravljajte svojim oznakama i slojevima kroz visoko prilagodivi REST API, koji podržava GET & POST zahtjeve, JSON & XML kao formate i koji je razvijan sa fokusom na sigurnost.

en: Maori
hr: Maorski

en: Map
hr: Karta

en: Map Defaults
hr: neprevedeno

en: Map could not be loaded - please enable Javascript!
hr: Karta nije mogla biti učitana - molimo omogućite Javascript!

en: Map height
hr: Visina karte

en: Map size
hr: Veličina karte

en: Map type
hr: Vrsta karte

en: Map width
hr: Širina karte

en: Map width unit
hr: Jedinica širine karte

en: Maps Marker Pro - recent markers
hr: Maps Marker Pro - nedavne oznake

en: Maps Marker Pro - renewal for access to plugin updates and support needed
hr: Maps Marker Pro - potrebna je obnova za ponovni pristup ažuriranjima dodatka i podršci

en: Maps Marker Pro allow you to easily customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas:
hr: Maps Marker Pro omogućava vam laku prilagodbu prezentacije standardnih Google osnovnih karata, promijenom vizualnog prikaza takvih elemenata poput cesta, parkova i izgrađenih površina:

en: Maps Marker Pro allows you to add a fullscreen button to maps. Clicking on this button will open an HTML5 fullscreen map without leaving the page you are currently viewing.
hr: Maps Marker Pro omogućava vam dodavanje na mapu tipke za prikaz na cijelom zaslonu. Klik na ovu tipku otvoriti će HTML5 mapu na cijelom zaslonu bez napuštanja stranice koja je trenutno prikazana.

en: Maps Marker Pro allows you to add a small map in the corner which shows the same as the main map with a set zoom offset:
hr: Maps Marker Pro omogućava vam dodavanje male karte u kut koji pokazuje isto što i glavna karta unutar uvećanih granica:

en: Maps Marker Pro allows you to backup and restore your settings which makes it possible to quickly switch between different plugin profiles. This is especially useful if you want to deploy the plugin with custom configuration on multiple sites:
hr: Maps Marker Pro omogućavaju vam sigurnosnu kopiju i obnovu vaših postavki čime je moguće brzo prebacivanje između različitih profila dodatka. Ovo je posebno korisno ukoliko želite postaviti dodatak sa prilagođenom konfiguracijom na više web mjesta:

en: Maps Marker Pro allows you to create beautifully animated marker clusters for layer maps:
hr: Maps Marker Pro omogućava vam kreiranje prelijepih animiranih oznaka klustera za slojevite karte:

en: Maps Marker Pro allows you to customize which markers and layers to include or exclude in the recent marker widget:
hr: Maps Marker Pro vam omogućava prilagodbu koje oznake i slojeve uključiti ili isključiti unutar widgeta zadnja oznaka:

en: Maps Marker Pro allows you to hide MapsMarker.com-backlinks from maps, KML files and from the Wikitude app:
hr: Maps Marker Pro omogućava vam prikrivanje MapsMarker.com - povratnih poveznica sa karti, KML datoteka i sa Wikitude aplikacije:

en: Maps Marker Pro allows you to use custom backgrounds for QR codes.
hr: Maps Marker Pro omogućava vam korištenje prilagođenih pozadina za QR kodove.

en: Maps Marker Pro enables you to save the link to the fullscreen map to the homescreen on iOS devices and reopen the map with an optional launch image as web app – meaning the display of the map in fullscreen mode with no address bar:
hr: Maps Marker Pro vam omogućava pohranu poveznice na mapu punog zaslona na zaslon iOS urešaja i ponovno otvaranje karte sa opcionalnom slikom pokretanja kao web aplikacije - znači prikaz karte u punom zaslenu ali bez trake sa adresom:

en: Maps Marker Pro supports the latest leaflet.js version, which is the core library used for displaying maps.
hr: Maps Marker Pro podržava najnoviju leaflet.js verziju, koja je ključna biblioteka za prikazivanje karti.

en: Maps will be loaded much faster with Maps Marker Pro – especially on mobile devices - as no jQuery is needed anymore for displaying maps on frontend. This reduces the download size of each map by about 90kb and also minimizes the browser resources needed for displaying maps.
hr: Karte će biti učitane puno brže uz Maps Marker Pro - posebno na mobilnim uređajima - jer jQuery nije više potreban za prikaz karti na stranicama. Ovo smanjuje veličinu preuzimanja svake karte za oko 90kb i također minimizira resurse preglednika potrebne za prikaz karti.

en: MapsMarker API settings
hr: MapsMarker API postavke

en: MapsMarker.com backlinks
hr: MapsMarker.com povratne poveznice

en: Marker added by
hr: Marker dodao

en: Marker attributes to display in list
hr: Atributi markera prikazani na listi

en: Marker clustering
hr: Klaster oznaka

en: Marker clustering settings
hr: Postavke oznaka klastera

en: Marker has been successfully deleted
hr: Marker je uspješno izbrisan

en: Marker has been successfully published
hr: Oznaka je uspješno objavljena

en: Marker has been successfully updated
hr: Marker je uspješno ažuriran

en: Marker name
hr: Naziv oznake

en: Marker names in KML
hr: Nazivi markera u KML-u

en: Marker shadow
hr: Sjena oznake

en: Markers
hr: Markeri

en: Markers assigned to layer "%1s" (ID %2s)
hr: Oznaka pridružena sloju "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to multi layer map "%1s" (ID %2s)
hr: Oznake pridružene višeslojnoj karti "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to this layer will be listed here
hr: Markeri dodijeljeni ovom sloju bit će navedeni ovdje

en: Markers per page
hr: Oznaka po stranici

en: Max speed of the inertial movement, in pixels/second.
hr: Najveća brzina inercijskog kretanja u piksela/sekundi.

en: Max. number of markers to display:
hr: Maksimalni broj prikazanih markera:

en: Maximum interval between points
hr: Maksimalni intervali između točaka

en: Maximum number of POIs
hr: Maksimalni broj POIa

en: Maximum width of popups in pixel
hr: Najveća širina popupa u pikselima

en: Maximum width of the control in pixels. The width is set dynamically to show round values (e.g. 100, 200, 500).
hr: Maksimalna širina kontrola u pikselima. Širina je određena dinamički, kako bi prikazivala zaokružene vrijednosti. (npr. 100, 200, 500).

en: Maximum zoom level
hr: Maksimalna razina zooma

en: Message
hr: Poruka

en: Minimap settings
hr: Minimap postavke

en: Minimum width of popups in pixel
hr: Najmanja širina popupa u pikselima

en: Minimum zoom level
hr: Minimalna razina zooma

en: Minute
hr: Minuta

en: Misc
hr: Dodatno

en: Mobile web app settings
hr: Postavke mobilne web aplikacije

en: Mongolian (Cyrillic)
hr: Mongolski (Ćirilica)

en: Motorcar
hr: Automobil

en: Move markers to a layer
hr: Pomakni pokazivače na sloj

en: Multi Layer Map
hr: Višeslojna karta

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
hr: Samo Multisite: također ažurirajte postavke na svim web podmjestima

en: Name
hr: Ime

en: Nepali (Nepal)
hr: Nepalski (Nepal)

en: No
hr: Ne

en: No layer created yet
hr: Nije kreiran niti jedan sloj

en: No marker assigned to this layer
hr: Niti jedan marker nije dodijeljen ovom sloju

en: No marker created yet
hr: Nema kreiranog markera

en: No marker found!
hr: Oznake nisu nađene!

en: No promotion
hr: Bez promocije

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Norwegian (Bokmal)
hr: Norveški (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
hr: Norveški (NOR)

en: Note: maximum zoom level may vary on your basemap
hr: Napomena: maksimalna razina zooma može ovisiti o vašoj osnovnoj karti

en: Number of markers
hr: Broj oznaka

en: Number of markers to display
hr: Broj markera za prikaz

en: Number of markers to show:
hr: Odjednom prikaži označivača:

en: One personal request: before you post a new support ticket in the <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support Forum</a>, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
hr: Jedan osobni zahtjev: prije nego zatražite novi zahtjev za podrškom na <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support forumu</a>, molimo popratite upute na <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> koje će vas izvesti kroz najčešće probleme.

en: Opacity
hr: Prozirnost

en: Open popup by default
hr: Otvori skočni prozor kao zadano

en: Open standalone map in fullscreen mode
hr: Otvori samostalnu kartu u punom ekranu

en: OpenStreetMap contributors
hr: Open StreetMap suradnici

en: OpenStreetMap edit link
hr: Link za uređivanje OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link editor
hr: OpenStreetMap editor za uređivanje poveznica

en: Opt-out from being promoted by Wikitude.
hr: Izbjegni promociju na Wikitude

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid marker icon directory settings for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
hr: Opcija za globalne primjedbe administratora u pozadini (npr. prikazuje informacije o nekompatibilnosti dodatka ili neispravnim postavkama direktorija sa oznakama ikona). Molimo primjetite da njihovim sakrivanjem nećete biti informirani o nekompatilnostima otkrivenim u budućnosti!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
hr: Opcija za sakrivanje povratnih linkova na Mapsmarker.com na kartama i KML datotekama.

en: Optional: displayed on each marker; used for sending an email directly from Wikitude
hr: Opcionalno: prikazano na svakom markeru; koristi se za slanje e-maila izravno iz Wikitudea

en: Optional: example: +4312345 - when a phone number is given, Wikitude displays a "call me" button in the bubble; used for every marker.
hr: Opcionalno: primjer  +4312345 - kada je dodijeljen broj telefona, Wikitude prikazuje "Call me" gumb u balončiću; koristi se za svaki marker.

en: Optionally you can also change the name of the predefined basemaps in the controlbox.
hr: Opcionalno možete promijeniti naziv preddefiniranih baznih karata u kontrolnoj kutiji.

en: Options to pass when creating the L.Polygon for styling (<a href="%1s" target="_blank">more details</a>)
hr: Opcije koje se prenose prilikom kreiranja L.Polygona za stil (<a href="%1s" target="_blank">više detalja</a>)

en: Order by
hr: Poredaj po

en: Order list of markers by
hr: Redoslijed popisa pokazivača prema

en: Output image width
hr: Širina izlazne slike

en: Overrides the offset to apply a fixed zoom level to the minimap regardless of the main map zoom. Set it to any valid zoom level, if unset zoomLevelOffset is used instead.
hr: Zanemaruje razliku uvećanja kako bi primjenio fiksno uvećanje na minikartu bez obzira na trenutno uvećanje glavne karte. Postavite na bilo koju ispravnu vrijednost uvećanja, ukoliko se ukloni koristi se vrijednost zoomLevelOffset.

en: Overview map
hr: Pregled karte

en: Panel background color
hr: Boja pozadine ploče

en: Panel for displaying layer name and API URLs on top of map
hr: Ploča za prikaz naziva sloja i API URLa pri vrhu karte

en: Panel for displaying marker name and API URLs on top of map
hr: Ploča za prikaz naziva oznake i  API URLa pri vrhu karte

en: Panel status
hr: Status ploče

en: Panel status for all layers has been successfully updated
hr: Status ploče za sve slojeve je uspješno obnovljen

en: Panning inertia options
hr: Postavke brzine Panninga

en: Persian
hr: Perzijski

en: Phone
hr: Telefon

en: Please activate the plugin "Maps Marker Pro"
hr: Molimo aktivirajte dodatak "Maps Marker Pro"

en: Please activate the plugin by clicking the link above
hr: Molimo aktivirajte plugin klikom na link iznad

en: Please be aware that restoring settings from a version smaller than %1$s could result in breaking the plugin unless you <a href="%2$s">save the plugin settings once</a> afterwards to include settings added with newer versions!
hr: Molimo primjetite da vraćanje postavki sa verzije manje od %1$s može rezultirati slomom dodatka ukoliko ne <a href="%2$s">pohranite jednom postavke dodatka</a> nakon toga kako bi dodali postavke nadopunjene u novijim verzijama!

en: Please confirm that you want to delete all markers by checking the checkbox
hr: Molimo potvrdite da želite izbrisati sve markere označavanjem ovog kvadratića

en: Please contact your administrator (%1s) to activate the plugin "Maps Marker Pro".
hr: Molimo kontaktirajte svog administratora (%1s) za aktiviranje dodatka "Maps Marker Pro".

en: Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support.
hr: Molimo kontaktirajte svog administratora (%1s) kako bi obnovili svoj pristup ažuriranjima dodatka i podršci.

en: Please enter a license key to continue.
hr: Molimo unesite licenčni ključ za nastavak.

en: Please enter layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
hr: Molimo unesite ID sloja. Koristite zareze za odvajanje više slojeva. Koristite 0 za oznake koje nisu dodijeljene sloju.

en: Please enter marker ID. Use commas to separate multiple markers
hr: Molimo unesite ID oznake. Koritite zareze za odvanje više oznaka

en: Please enter the custom JSON array to style your Google maps (you can use the <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> to create custom styles easily). Example for hiding roads:
hr: Molimo unesite prilagođeni JSON niz kako bi stilizirali svoju Google kartu (možete koristiti <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> za jednostavno kreiranje prilagođenih stilova). Primjer za sakrivanje cesta:

en: Please enter your email to continue.
hr: Molimo unesite svoju adresu e-pošte za nastavak.

en: Please enter your first name to continue.
hr: Molimo unesite svoje ime za nastavak.

en: Please enter your last name to continue.
hr: Molimo unesite svoje prezime za nastavak.

en: Please install the plugin "Leaflet MapsMarker Pro"
hr: Molimao instalirajte dodatak "Leaflet MapsMarker Pro"

en: Please navigate to <a href="%1$s">Plugins / Installed Plugins</a> and activate the plugin "Maps Marker Pro".
hr: Molimo navigirajte na <a href="%1$s">Dodaci / Instalirani dodaci</a> i aktivirajte dodatak "Maps Marker Pro".

en: Please note that the file readme-icons.txt within this directory is used for this check, so please make sure, that this file is available!
hr: Molimo primjetite da se datoteka readme-icons.txt unutar ovog direktorija koristi za ovu provjeru, stoga molimo osigurajte da je ova datoteka dostupna!

en: Please note that unsaved input will not be passed to the new editor! Please click "OK" to switch the editor anyway or "Cancel" to go back and save first.
hr: Molimo pazite da nespremljeni unosi neće biti prenijeti u novi uređivač! Molimo kliknite "OK" za prebacivanje uređivača bez obzira ili "Cancel" kako bi se vratili i izvršili spremanje.

en: Please see the %1s for new features or the blog post on %2s for more details
hr: Molimo provjerite %1s za nove mogućnosti ili post na %2s za više detalja

en: Please select basemap which should be used for minimaps
hr: Molimo odaberite osnovnu kartu koja će biti korištena kao minikarta

en: Please select order by and sort order for "List all layers" page
hr: Molimo odaberite način poretka i sortirajte poredak za stranicu "Lista svih slojeva"

en: Please select order by and sort order for "List all markers" page
hr: Molimo odaberite način poretka i sortirajte poredak za stranicu "Lista svih markera"

en: Please select the WMS layers which should be available when creating new markers/layers
hr: Molimo izaberite WMS slojeve koji trebaju biti dostupni za stvaranje novih oznaka/slojeva

en: Please select the basemap which should be pre-selected as default for new markers and layers. Can be changed afterwards on each marker/layer.
hr: Molimo označite baznu kartu koja će biti predselektirana kao defaultna za nove markere i slojeve.
    Može biti promijenjeno naknadno za svaki marker/sloj.

en: Please select the basemaps which should be available in the control box.
hr: Molimo označite bazne mape koje će biti dostupne u kontrolnoj kutiji.

en: Please select the columns which should be available on the page "List all layers"
hr: Molimo označite kolone koje će biti dostupne na stranici "Lista svih slojeva"

en: Please select the columns which should be available on the page "List all markers"
hr: Molimo odaberite kolumne koje će biti dostupne na stranici "Lista svih markera"

en: Please select the map you would like to add
hr: Molimo odaberite kartu koju želite dodati

en: Please select the overlays which should be available in the control box.
hr: Molimo odaberite prekrivanja koja trebaju biti dostupna u kontrolnom prozoru.

en: Please select your prefered directions provider. This setting will be used for the directions link in the panel on top of marker maps and for the action panel which gets attached to the popup text on each marker if enabled.
hr: Molimo odaberite preferirani pružatelj uputa. Ove postavke će biti korištene za poveznicu uputa na ploči na vrhu karte oznaka i za ploču djelovanja koja je pripojena skočnom tekstu na svakoj oznaci ako je omogućeno.

en: Please use hexadecimal color values
hr: Molimo koristite heksadecimalne vrijednosti boja

en: Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> for instructions how to submit your marker or layer maps to Wikitude.
hr: Molimo posjetite <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> za upute kako objaviti vlastite markere i slojeve na Wikitude-u.

en: Please visit Settings / Maps / Minimap settings
hr: Molimo povećajte Postavke / Karte / Minimap postavke

en: Please visit Settings / Misc to disable MapsMarker.com backlinks
hr: Molimo posjetite Postavke / Razno kako bi isključili MapsMarker.com povratne poveznice

en: Plugin options updated on all subsites.
hr: Opcije dodatka ažurirane na svim podređenim mjestima.

en: Polish
hr: Poljski

en: Popup anchor
hr: Popup prozor sidro (anchor)

en: Popup status
hr: Status skočnih prozora

en: Popup text
hr: Popup tekst

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
hr: Portugalski (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
hr: Portugalski (Portugal)

en: Position
hr: Položaj

en: Pro License Settings
hr: Postavke Pro Licence

en: Promotion graphic
hr: Promotivna grafika

en: Promotion text
hr: Promotivni tekst

en: Provider URL
hr: Pružatelj URL

en: Provider name
hr: Naziv pružatelja

en: Public transport (works only in some areas)
hr: Javni prijevoz

en: Punjabi (Arabic)
hr: Punjabi (Arapski)

en: QR cell size
hr: QR veličina čelije

en: QR code
hr: QR kod

en: QR code image for link to full screen map (%s)
hr: QR kod slika za link na kartu punog zaslona (%s)

en: QR code image size
hr: Veličina slike QR koda

en: QR code provider
hr: QR kode pružatelj

en: QR code settings
hr: Postavke QR koda

en: QR codes with custom backgrounds
hr: QR kodovi sa prilagođenim pozadinama

en: QR gravity
hr: QR gravitacija

en: QR rotation
hr: QR rotacija

en: QR size
hr: QR veličina

en: RSS via E-Mail
hr: RSS na e-mail

en: Rate plugin
hr: Ocijeni dodatak

en: Recent markers
hr: Nedavni markeri

en: Referer (%1s) is invalid
hr: Referer (%1s) je neispravan

en: Referer (%1s) is not allowed
hr: Referent (%1s) nije dozvoljen

en: Reset Settings
hr: Vrati izvorne postavke

en: Retrieve POIs (Points of Interests) from database within this search radius in meters from the current location of the Wikitude user
hr: Povuci POI-je (Points of interest) iz baze podataka unutar radijusa pretrage od trenutne lokacije Wikitude korisnika

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Romanian (Romania)
hr: Rumunjski (ROM)

en: Route type
hr: Vrsta puta

en: Russian
hr: Ruski

en: Satellite
hr: Satelit

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Scale Control
hr: kontrola veličine (scale)

en: Scale control
hr: Kontrola uvećanja

en: Scottish Gaelic
hr: Skotsko-Galski

en: Search
hr: Traži

en: Search markers
hr: Pretraži oznake

en: Search radius (in meter)
hr: Pretraži radijus (u metrima)

en: Search result
hr: Rezultat pretrage

en: Security options
hr: Sigurnosne opcije

en: Separator lines
hr: Separatorske linije

en: Serbian
hr: Srpski

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
hr: Srpski (Ćirilica, dio BIH)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
hr: Srpski (Ćirilica, SRB)

en: Serbian (Latin, Serbia)
hr: Srpski (Latinica, SRB)

en: Service provider used for creating QR codes for links to full screen maps
hr: Pružatelj usluga korišten za kreiranje QR kodova za linkove na kartama punog zaslona

en: Set it to false if you do not want popups to close when user clicks the map.
hr: Postavite na netočno ako ne želite skočne prozore da se zatvore klikom na kartu.

en: Set it to false if you do not want the map to do panning animation to fit the opened popup.
hr: Postavi na netočno ako ne želiš da karta vrši animaciju pomaka za prilagodbu otvorenom skočnom prozoru.

en: Set to 0 if you do not want to assign new markers to a layer
hr: Postavite na 0 ukoliko ne želite dodijeliti nove oznake na sloj

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
hr: Postavite na omogućeno ukoliko želite nadograditi na beta verzije.

en: Set to false if you want to use basemaps produced with maptiler for example
hr: Postavi na False ako želite koristiti bazne mape proizvedene sa npr. maptilerom

en: Set to false if you want to use overlays produced with maptiler for example
hr: Postavite na false ukoliko želite naprimjer koristiti slojeve napravljene sa maptilerom

en: Sets whether the minimap should have a button to minimise it
hr: Postavlja da li će minkarta imati tipku za svoje minimiziranje

en: Sets whether the minimap should have an animated zoom. (Will cause it to lag a bit after the movement of the main map.)
hr: Postavlja da li će minikarta imati animirano uvećanje. (Uzrokovati će blagi zastoj nakon kretanja po glavnoj karti.)

en: Sets whether the minimap should hide automatically if the parent map bounds does not fit within the minimap bounds. Especially useful when zoomLevelFixed is set.
hr: Postavlja da li će se minikarta automatski sakriti ukoliko granice nadređene karte ne stanu unutar granica minikarte. Posebno korisno kada je postavljeno na zoomLevelFixed.

en: Settings
hr: Postavke

en: Shadow anchor
hr: Usidrenje sjene

en: Shadow icon
hr: Sjena - ikona

en: Shadow size
hr: Veličina sjene

en: Short name
hr: Kratko ime

en: Shortcode
hr: Kratica

en: Shortcode and API links
hr: Shortcode i API poveznice

en: Shortcode to add markers or layers into articles or pages  - Example: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into posts/Pages, the shortcode on these specific articles/pages has to be changed also manually - otherwise these markers/layers will not be show on frontend!
hr: Kratki koda za dodavanje oznaka na slojeve unutar članaka i stranica  - Primjer: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Pažnja: ukoliko promijenite kratki kod nakon što ste ga već umetnuli i koristili unutar članaka/stranica, kratki kod na svim tim člancima/stranicama mora također biti promijenjen ručno - u suprotnom te oznake/slojevi neće biti prikazani na stranici!

en: Show GeoRSS subscribe link
hr: Prikaži GeoRSS pretplatnički link

en: Show attribution link
hr: Prikaži poveznicu atributa

en: Show embedded map in full-screen mode
hr: Prikaži embedane karte u prikazu punog ekrana (fullscreen)

en: Show errorTile-images if map could not be loaded?
hr: Prikaži errorTile-images ako se kartu ne može učitati?

en: Show icons
hr: Prikaži ikone

en: Show marker creation time
hr: Prikaži vrijeme kreiranja markera

en: Show marker name for the browser tooltip that appear on marker hover (tooltip is always hidden if marker name is empty).
hr: Prikaži oznake markera kao tooltip u pregledniku kada se mišem pređe preko markera (tooltip je uvijek prazan ako je naziv markera prazan)

en: Show markers from other layers on this map
hr: Prikaži markere s drugih slojeva na ovoj karti

en: Show minimap
hr: Prikaži minikartu

en: Show popuptext
hr: Prikaži popuptekst

en: Show traffic layer?
hr: Prikaži sloj prometa?

en: Sindhi (Arabic)
hr: Sindhi (Arapski)

en: Size for high-resolution iPad
hr: Veličina za visoko-rezolucijski iPad

en: Size for high-resolution iPhone and iPod touch
hr: Veličina za visoko-rezolucijski iPhone i iPod touch

en: Size for iPad
hr: Veličina za iPad

en: Size for iPhone 5 and iPod 5
hr: Veličina za iPhone 5 i iPod 5

en: Size for iPhone and iPod touch
hr: Veličina za iPhone i iPod touch

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Sort order
hr: Redoslijed razvrstavanja

en: Source
hr: Izvor

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Spanish (Mexico)
hr: Španjolski (MEX)

en: Spanish (Spain)
hr: Španjolski (ESP)

en: Spanish (United States)
hr: Španjolski (US)

en: Start anonymous free 30-day trial period
hr: Započnite 30 dnevni anonimni probni period

en: Start icon
hr: Start ikona

en: Start personalized free 30-day trial period
hr: Započnite personalizirani 30 dnevni probni period

en: Styled maps allow you to customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas.
hr: Stilizirane karte omogućavaju vam prilagodbu prezentacije standardnih Google osnovnih karti, i promjenu vizulnog prikaza elemenata poput cesta, parkova i izgrađenih površina.

en: Styles
hr: Stil

en: Subdomain names
hr: Nazivi poddomena

en: Subscribe to markers
hr: Predbilježi se na markere

en: Subscribe to markers via GeoRSS
hr: Predbilježi se na markere putem GeoRSS servisa

en: Support
hr: Podrška

en: Support for conditional css loading
hr: Podrška za uvjetno učitavanje css-a

en: Support for responsive designs
hr: Podrška za responsivne dizajne

en: Support for subdomains?
hr: Podrška za poddomene (subdomains)?

en: Swedish
hr: Švedski

en: Swedish (Sweden)
hr: Švedski

en: Tags
hr: Oznake

en: Tajik (Cyrillic)
hr: Tadžik (Ćirilica)

en: Target
hr: Cilj

en: Tatar (Cyrillic)
hr: Tatarski (Ćirilica)

en: Terrain
hr: Teren

en: Text after list of markers
hr: Tekst nakon popisa markera

en: Text before list of markers
hr: Tekst prije popisa markera

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The URL to GPX track for the selected markers has been successfully updated
hr: URL adresa za GPX putanju za označene markere je uspješno ažurirana

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used (even if the option above is set to default).
hr: URL prema prilagoođenoj slici sjene ikone. Ukoliko je prazno, neće biti korištena slika sjene (čak i ukoliko je gornja opcija postavljena na zadano)

en: The WMS status for all layers has been successfully updated
hr: WMS status za sve slojeve je uspješno obnovljen

en: The angle of the QR Code rotation. Allowed angles: 0/90/180/270.
hr: Kut QR kod rotacije. Dozvoljeni kutovi: 0/90/180/270

en: The basemap for all layers has been successfully set to %1$s
hr: Osnovna karta za sve slojeve je uspješno postavljena na %1$s

en: The clustering status for all layers has been successfully updated
hr: Status klastera za sve slojeve je uspješno ažuriran

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> for more details.
hr: Kulturni parametar omogućava Vam da odaberete jezik određene kulture za geografske entitete, nazive mjesta i oznake karata na slikama Bing mapa. Za podržane kulture, nazivi ulica su prilagođeni lokalnoj kulturi. Za primjer, ako zatražite lokaciju u Francuskoj, nazivi ulica su lokalizirani na Francuski jezik. Za ostale lokalizirane podatke poput naziva zemalja, razina lokalizacije će varirati za svaku raspoloživu kulturu. Za primjer, nema lokalizacijskog naziva za "United States" za svaki kulturološki kod. Pogledajte <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> za više detalja.

en: The desired image width returned in the response. If empty, the width of the image from image url will be used.
hr: Željena širina slike za definiciju u odgovoru. Ukoliko je prazna, širina slike sa url-a slike će biti korištena.

en: The following screenshot was taken with the advanced editor enabled:
hr: Slijedeći screenshot je načinjen sa omogućenim naprednim uređivačem:

en: The following settings will be used for all marker and layer maps
hr: Slijedeće postavke će biti korištene za sve markere i karte slojeva

en: The list marker-status for all layers has been successfully updated
hr: Lista statusa markera za sve slojeve je uspješno ažurirana

en: The logo is displayed on the left bottom corner on Wikitude when an icon is selected - 96x96 pixel, transparent PNG
hr: Logo je prikazan u donjem lijevom uglu Wikitude-a kada je odabrana ikona dimenzija vašeg markera ili sloja točno 96x96 piksela.

en: The map size for all layers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
hr: Veličina karte za sve slojeve je uspješno postavljena na širinu =  %1$s %2$s i visinu = %3$s px

en: The map size for all markers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
hr: Veličina karte za sve markere je uspješno postalvjena na širinu =  %1$s %2$s i visinu = %3$s px

en: The maximum radius that a cluster will cover from the central marker (in pixels). Decreasing will make more smaller clusters.
hr: Maksimalni polumjer koji će klaster pokriti od središnje oznake (u pikselima). Smanjivanjem će se stvarati manji klasteri.

en: The offset applied to the zoom in the minimap compared to the zoom of the main map. Can be positive or negative.
hr: Razlika uvećanja primjenjena u minikarti u usporedbi sa uvećanjem glavne karte. Može bit pozitivna ili negativna.

en: The opacity of the markers.
hr: Vidljivost oznaka.

en: The opacity of the tile layer.
hr: Prozirnost sloja pločice(Tile)

en: The overlays status for all layers has been successfully updated
hr: Prekrivni status za sve slojeve je uspješno obnovljen

en: The plugin "Leaflet Maps Marker" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
hr: Dodatak "Leaflet Maps Marker" je neaktivan na ovom web mjestu, tako da ova API poveznica ne radi.<br/><br/>Molimo kontaktirajte vlasnika web mjesta (%1s) koji može ponovno aktivirati dodatak.

en: The position of the control (one of the map corners).
hr: Položaj kontrola (jedan od uglova karte).

en: The position of the fullscreen button (one of the map corners).
hr: Pozicija tipke za cijeli zaslon (jedan od kutova karte).

en: The pro plugin package could not be downloaded automatically. Please download the plugin from <a href="%1s">%2s</a> and upload it to the directory /wp-content/plugins on your server manually
hr: Pro plugin paket se ne može automatski skinuti. Molimo izvršite download sa <a href="%1s">%2s</a> i izvršite upload u direktorij /wp-content/plugins na vaš server ručno

en: The rate with which the inertial movement slows down, in pixels/second
hr: Razina usporavanja inercijskog efekta u piksel/sekundi

en: The request method %1s is not allowed
hr: Metoda zahtjeva %1s nije dozvoljena

en: The selected markers have been assigned to the selected layer
hr: Označeni markeri su dodijeljeni označenom sloju

en: The selected markers have been deleted
hr: Označeni markeri su upravo izbrisani

en: The top left x position of the QR Code. (Measured in pixels)
hr: Gornja lijeva x pozicija QR koda. (mjereno u pikselima)

en: The top left y position of the QR Code. (Measured in pixels)
hr: Gornja lijeva y pozicija QR koda. (mjerano u pikselima)

en: The width of the minimap in pixels.
hr: Širina minikarte u pikselima

en: The width/height of the Visual QR Code (minimum: 124 pixel)
hr: Širina/visina Visual QR koda (minimalno: 124 piksela)

en: The x-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
hr: x-koordinate vrha ikone (relativno u odnosu na njen gornji lijevi kut)

en: The x-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
hr: X-koordinate vrha ikone sjene ( u relativnom odnosu na njen gornji lijevi kut)

en: The x-coordinates of the icons in pixel
hr: X-koordinate ikona u pikselima

en: The x-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
hr: X-koordinate margine između popup prozora i ruba preglednika karte kada je izveden autopanning.

en: The x-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
hr: X-koordinate sidra popup prozora (relativno u odnosu na njegov gornji lijevi kut)

en: The x-coordinates of the shadow in pixel
hr: X-koordinate sjene u pikselima

en: The y-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
hr: y-koordinata "vrha" ikone (relativno u odnosu na gornji lijevi ugao)

en: The y-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
hr: Y-koordinate vrha ikone sjene ( u relativnom odnosu na njen gornji lijevi kut)

en: The y-coordinates of the icons in pixel
hr: Y-koordinate ikona u pikselima

en: The y-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
hr: Y-koordinate margine između popup prozora i ruba preglednika karte kada je izveden autopanning.

en: The y-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
hr: y-koordinata sidra popup prozora (relativno u odnosu na njegov gornji lijevi kut)

en: This base domain is also used for Google Maps Directions.
hr: Osnovna domena se također koristi za Google Maps upute

en: This is a default description.
hr: Ovo je zadani opis.

en: This is a multi-layer map - markers cannot be assigned to this layer directly
hr: Ovo je višeslojna karta - markeri ne mogu biti dodani na ovaj sloj izravno

en: This license is active.
hr: Ova licenca je aktivna.

en: This message will disappear once the pro version has been activated or deleted from your server (via the WordPress Plugins page!)
hr: Ova poruka će nestati jednom kada se aktivira pro verzija ili obriše sa vašeg servera (putem WordPress stranice dodataka!)

en: This setting will only be used when the plugin language is not selected automatically
hr: Ova postavka će se koristiti samo ako jezik dodatka nije postavljen automatski

en: Timestamp for KML animation
hr: Vremenska oznaka za KML animaciju

en: TinyMCE button
hr: TinyMCE tipka

en: Title
hr: Naslov

en: To select only markers from a layer, please enter the layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
hr: Kako bi odabrali samo oznake unutar sloja, molimo unesite ID sloja. Koristite zareze za odabir više slojeva. Koristite 0 za oznake koje nisu dodijeljene sloju.

en: To start your free 30-day-trial of Maps Marker Pro, please click on the button "start installation" below. This will start the download of Maps Marker Pro from <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> and installation as a separate plugin.<br/>Afterwards please activate the pro plugin and you will be guided through the process to receive a free 30-day-trial license without any obligations. Your trial will expire automatically unless you purchase a valid pro license. You can also switch back to the free version at any time.
hr: Kako bi započeli 30-dnevnu probu Leaflet Maps Pro verzije, molimo kliknite na tipku "pokreni instalaciju" niže. Ovime će započeti preuzimanje Maps Marker Pro sa<a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> i instalaciju kao odvojenog dodatka.<br/>Nakon toga molimo aktivirajte pro dodatak i biti ćete provedeni kroz proces kojim dobivate besplatnu 30-dnevnu licencu bez ikakvih obaveza. Vaš probni rok će isteći automatski ukoliko ne nabavite ispravnu pro licencu. Možete se također bilo kada vratiti na besplatnu verziju dodatka.

en: Too bad you are using the free version again :-( <a href="%1s" target="_blank">Please tell us what we can do to win you as a happy pro user and receive a discount voucher!</a>
hr: Šteta što ponovo koristite besplatnu verziju :-( <a href="%1s" target="_blank">Molimo javite nam što možemo napraviti da opet postanete sretni pro korisnik i primite kupon sa popustom!</a>

en: Tools
hr: Alati

en: Top left of the map
hr: Gore-lijevo na karti

en: Top right of the map
hr: Gore-desno na karti

en: Total
hr: Ukupno

en: Trademarks and copyright
hr: Zaštićene oznake i autorska prava

en: Translation updates
hr: Ažuriranja prijevoda

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Transparent
hr: Prozirno

en: Turkish
hr: Turski

en: Turkmen (Latin)
hr: Turkemistanski (Latinica)

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of transport
hr: Vrsta prijevoza

en: URL of image which gets show when hovering the text "(Legend)" next to WMS attribution text
hr: URL slike koja će biti prikazana uz hovering tekst "(legenda)" odmah do WMS teksta atributa

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1s">Updates-page</a>.
hr: Uputa za nadogradnju: molimo pokrenite nadogradnju ovdje <a href="%1s">Nadogradnje</a>.

en: Updated by
hr: Obnovio

en: Updated on
hr: Obnovljeno

en: Upgrade to Pro
hr: Nadogradite na Pro

en: Upgrade to pro version for even more features - click here to find out how you can start a free 30-day-trial easily
hr: Nadogradite na pro verziju za još više mogućnosti - kliknite ovdje kako bi saznali kako možete jednostavnu započeti 30-dnevnu probu

en: Upload new icon
hr: Otpremi novu ikonu

en: Upload successful - <a href="%1$s" target="_top">please reload page</a>
hr: Otprema uspješna - <a href="%1$s" target="_top">molimo ponovno učitajte stranicu</a>

en: Uploading new icons gets easier with Maps Marker Pro - no more need to use a FTP client, just click on the new upload button and add new icons from WordPress admin area easily:
hr: Otprema novih ikona postaje lakša uz Maps Marker Pro - ne treba više FTP klijent. Samo kliknite novu tipku za otpremu i jednostavno dodajte novu ikonu sa WordPress  administracijskog sučelja:

en: Use custom icon URL and directory
hr: Koristite URL prilagođene ikone i direktorij

en: Use the following directions provider
hr: Koristi slijedećeg providera uputa

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API links for embedding in external websites or apps
hr: Upotrijebi ovaj shortcode u postovima i stranicama na vašoj web-stranici ili jedan od API poveznica za embedanje u vanjske web-stranice ili aplikacije

en: Used for JSON format only, allows to overcome the <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)
hr: Koristi se samo za JSON, omogućava utjecaj na <a href="%1s" target="_blank">politiku istog izvora</a> (može biti nadjačan od strane parametra callback pri svakom API zahtjevu)

en: Used for created maps - do not change this if you are not sure what it means!
hr: Koristi se za kreirane karte - ne mijenjajte ako niste sigurni što ovo znači!

en: Used if Wikitude does not pass the variable maxNumberofPois - 50 is the maximum recommended
hr: Koristi se ako Wikitude ne prolazi varijablu maxNumberofPois - 50 je maksimalno preporučenih

en: User
hr: Korisnik

en: User role needed for adding and editing markers/layers
hr: Korisnička uloga potreban za dodavanje i uređivanje markera/slojeva

en: User role needed for deleting markers/layers
hr: Potrebna je korisnička uloga za brisanje oznaka/slojeva

en: Uzbek (Latin)
hr: Uzbekistanski (Latinica)

en: Valencian
hr: Valencijski

en: Version
hr: Verzija

en: Version of the WMS service to use
hr: Verzija WMS servisa za korištenje

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View fullscreen
hr: Prikaži u puno zaslonu

en: Visible API links for each marker
hr: Vidljive API poveznice za svaku oznaku

en: Visible API links in panel
hr: Vidljive API poveznice na ploči

en: Visualead settings
hr: Vizualizirane postavke

en: WMS layer 1 settings
hr: Postavke WMS sloja 1

en: WMS layer 10 settings
hr: Postavke WMS sloja 10

en: WMS layer 2 settings
hr: Postavke WMS sloja 2

en: WMS layer 3 settings
hr: Postavke WMS sloja 3

en: WMS layer 4 settings
hr: Postavke WMS sloja 4

en: WMS layer 5 settings
hr: Postavke WMS sloja 5

en: WMS layer 6 settings
hr: Postavke WMS sloja 6

en: WMS layer 7 settings
hr: Postavke WMS sloja 7

en: WMS layer 8 settings
hr: Postavke WMS sloja 8

en: WMS layer 9 settings
hr: Postavke WMS sloja 9

en: WMS layers
hr: WMS slojevi

en: WMS stands for <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> and is a standard protocol for serving georeferenced map images over the Internet that are generated by a map server using data from a GIS database.<br/>With Leaflet Maps Marker you can configure up to 10 WMS layers which can be enabled for each map. As default, 10 WMS layers from <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> and from the <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a> have been predefined for you.<br/>A selection of further possible WMS layers can be found at <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>
hr: WMS je <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> koji je standardni protokol za opsluživanje georeferentnih karata širom interneta koje su generirane putem map servera korištenjem GIS baze podataka. <br/> Putem Leaflet Maps Markera možete konfigurirati do 10 WMS slojeva koji mogu biti prikazani na svakoj karti. Po defaultu, 10 WMS slojeva sa <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> and from the <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a> su preddefinirane u programu za vas.<br/> Selekciju dodatnih postojećih WMS slojeva možete pronaći na <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>

en: Walking directions
hr: Upute za pješaćenje

en: Warning - cannot be undone!
hr: Upozorenje - ne može se napraviti undo!

en: Warning: no markers are assigned to the layer with the ID %1$s or the layer does not exist!
hr: Upozorenje: niti jedan marker nije dodijeljen sloju ID oznake %1$s ili sloj ne postoji!

en: Warning: not recommended on production sites - use on your own risk!
hr: Pozor: nije preporučivo na produkcijskim web mjestima - koristite na vlastiti rizik!

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (Settings / BWP Minify) or add <strong>leafletmapsmarker</strong> to the form field "Scripts to be ignored (not minified)"
hr: Upozorenje: koristite dodatak "Better Wordpress Minify" koji uzrokuje nestabilan rad Leaflet Maps Markera ako je u dodatku aktivirana opcija "Minify JS files automaticaly?". Molimo deaktivirajte ovu opciju (Settings/BWP Minify) ili dodajte <strong>leafletmapsmarker</strong> u polje forme "Scripts to be ignored (not minified)"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "CDN" enabled which is causing layer maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Rejected files:"
hr: Pozor: koristite dodatak "W3 Total Cache" uz omogućenu karatkeristiku "CDN" koja je uzrok neispravnom prikazu slojeva karti.<br/>Za popravak, molimo posjetite stranicu <a href="%1s">Performance / CDN / Napredno</a> i dodajte <strong>%2s</strong> na "Rejected files:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Never minify the following JS files:"
hr: Pozor: koristite dodataka "W3 Total Cache" uz omogućenu karakteristiku "JS Minify" koja je uzrok slomljenom prikazu karti.<br/> Za popravak, molimo posjetite stranicu <a href="%1s">Performance / Minify / Napredno</a> i dodajte <strong>%2s</strong> na "Never minify the following JS files:"

en: Warning: you enabled support for bing maps but did not provide an API key. Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> for info on how to get a free bing maps API key!
hr: Upozorenje: omogućili ste podršku za bing maps ali niste priložili API ključ. Molimo posjetite <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> za uputu kako do besplatnog bing maps API ključa!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
hr: Pozor: vaš pristup ažuriranjima i podršci za Maps Marker Pro je istekao!

en: Warning: your user does not have the capability to install new plugins - please contact your administrator (%1s)
hr: Pozor: vaš korisnik nema mogućnost instaliranja novih dodataka - molimo kontaktirajte svog administratora (%1s)

en: When you click a cluster at the bottom zoom level it spiderfies it so you can see all of its markers:
hr: Kada kliknete klaster pri najnižem uvećanju on će se razmrežiti kako bi prikazao sve svoje oznake:

en: When you click a cluster it zooms to its bounds
hr: Kada kliknete na klaster on se fokusira na svoje granice

en: When you mouse over a cluster it shows the bounds of its markers:
hr: Kada prelazite mišem preko klastera pokazati će granice svojih oznaka:

en: Where to change the default language
hr: Ako se mijenja default (pretpostavljena vrijednost) vrijednost jezika

en: Where to insert Javascript files on frontend?
hr: Gdje umetnuti Javascript datoteke na stranicama?

en: Whether the map automatically handles browser window resize to update itself.
hr: Da li karta automatski rukuje veličinom prozoa preglednika radi samo-ažuriranja prikaza.

en: Whether the map be draggable with mouse/touch or not.
hr: Da li će karta biti pomična pomoću miša/dodirnika ili ne.

en: Whether the map can be zoomed by touch-dragging with two fingers.
hr: Da li se karta može zoomirati dodirom-povlačenjem sa dva prsta.

en: Whether the map can be zoomed by using the mouse wheel.
hr: Da li će karta biti zoom-irama upotrebom kotačića miša.

en: Whether the map can be zoomed in by double clicking on it.
hr: Da li se karta može zoomirati dvostrukim klikom na kartu.

en: Whether the map can be zoomed to a rectangular area specified by dragging the mouse while pressing shift.
hr: Može li karta biti zoomirana u kvadratnu zonu specificiranu povlačenjem miša prilikom držanja tipke "shift"

en: Whether the scale control is added to the map by default.
hr: Da li je scale kontrola dodana karti kao pretpostavljena postavka. (po defaultu)

en: Whether the zoom control is added to the map by default.
hr: Da li je zoom kontrola dodana na kartu kao predpostavljena vrijednost (default)

en: Whether to add a button for displaying maps in fullscreen via HTML5
hr: Da li dodati tipku za prikaz karti u punom zaslonu putem HTML5

en: Whether to show the imperial scale line (mi/ft).
hr: Prikazivanje linije imperijalne skale (mi/ft).

en: Whether to show the metric scale line (m/km).
hr: Da li prikazati mjerilo metričke skale (m/km).

en: Widget to show the most recent Leaflet Maps Marker entries - please see www.mapsmarker.com for more info
hr: Widget za prikaz najnovijih Leaflet Maps Marker unosa - molimo pogledajte www.mapsmarker.com za više detalja

en: Width
hr: Širina

en: Width and height in pixel of QR code image for marker/layer standalone fullscreen map links
hr: Širina i visina u pikselima za QR kod za samostalne linkove u fullscreen-u za markere/slojeve

en: Width of the icons in pixel
hr: Širina ikone u pikselima

en: Width of the shadow icon in pixel
hr: Širina ikone sjene u pikselima

en: Width of the shadow in pixel
hr: Širina sjene u pikselima

en: Wikitude API powered by www.mapsmarker.com
hr: Wikitude API je pogonjen sa www.mapsmarker.com

en: Wikitude settings
hr: Wikitude postavke

en: Will be displayed in controlbox if selected
hr: Prikazat će se u kontrolnoj kutiji ako označite

en: Will be used when creating a new layer. All values can be changed afterwards on each layer.
hr: Biti će upotrijebljeno kod izrade novih slojeva. Sve vrijednosti mogu se promijeniti kasnije na svakom pojedinom sloju.

en: Will be used when creating a new marker. All values can be changed afterwards on each marker.
hr: Koristi se prilikom kreiranja novog markera. Sve vrijednosti mogu biti promijenjene naknadno za svaki marker.

en: Will replace {s} from base url if available
hr: Zamijeniti će {s} iz osnovnog url ako je raspoloživo

en: Will replace {s} from tiles url if available
hr: Zamijeniti će {s} iz URL-a tileova ako je dostupno

en: With this option enabled, the map tracks when you pan to another "copy" of the world and moves all overlays like markers and vector layers there.
hr: Omogućavanjem ove opcije, karta bilježi vaš "pan" na slijedeću "kopiju" svijeta i prebacuje sva preklapanja poput oznaka i vektorskih slojeva na kopiju.

en: WordPress Admin Bar integration
hr: Integracija s WordPress Admin trakom

en: WordPress Multisite settings
hr: WordPress Multisite postavke

en: WordPress Pointers
hr: WordPress pointeri

en: WordPress admin area only
hr: Zona samo za WordPress admine

en: WordPress admin dashboard widget
hr: Widget za nadzornu ploču WordPressa

en: WordPress frontend only
hr: samo Wordpress frontend

en: Yes
hr: Da

en: Yes (please enter subdomains in next form field)
hr: Da (molimo unesite poddomenu (subdomain) u slijedeće polje forme)

en: You already downloaded "Maps Marker Pro" to your server but did not activate the plugin yet!
hr: Već ste preuzeli "Maps Marker Pro" na svoj server ali niste još aktivirali dodatak!

en: You are currently using v%1s and the plugin author highly recommends updating to v%2s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
hr: Trenutno koristite v%1si autori ovog dodatka savjetuju nadogradnju na v%2s za nove mogućnosti, bug-ispravke i nadograđene prijevode (molimo pogledati <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">ovaj blog članak</a>kako bi saznali sve o posljednjoj verziji dodatka).

en: You are using the simplified editor
hr: Koristite jednostavni uređivač

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes mlat and mlon (e.g. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).
hr: Također možete dodavati markere izravno u postove i stranice bez prethodnog spremanja u vašu bazu podataka. Potrebno je samo unijeti shortcode sa atributima mlat i mlon (npr: <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).

en: You can also change zoom level by clicking on + or - on preview map or using your mouse wheel
hr: Također razinu zoom-a možete mijenjati pritiskom na + ili - na prikazu karte ili upotrebom kotačića na mišu

en: You can also upload the icons by clicking the button "upload new icon"
hr: Možete također otpremiti ikone klikom na tipku "otpremi novu ikonu"

en: You can backup your current settings on the <a href="%1$s">tools page</a> before resetting all options to their default values.
hr: Možete napraviti sigurnosnu kopiju trenutnih postavki na <a href="%1$s">stranici alata</a>  prije resetiranja svih opcija na njihove zadane vrijednosti.

en: You can continue using version %s without any limitations. Nevertheless you will not be able to get updates including bugfixes, new features and optimizations as well as access to our support system.
hr: Možete nastaviti koristiti verziju %s bez ikakvih ograničenja. Ali ipak neće vam biti moguće dohvatiti ažuriranja uključujući i popravke bugova, nove mogućnosti i optimizacije kao niti pristupiti sustavu podrške.

en: You have an error in your SQL syntax
hr: Imate grešku vašoj SQL sintaksi

en: You have installed Maps Marker Pro on a localhost instance. Entering a license key here is not mandatory but recommended as this also allows you to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a>. Please be aware that once you use the plugin on a live domain, entering a license key is mandatory!
hr: Instalirali ste Maps Marker Pro na localhost instancu. Unos licenčnog ključa ovdje nije obavezan ali preporučujemo jer vam to omogućava <a href="%1s" target="_blank">otvaranje kartica podrške</a>. Molimo da imate na umu da jednom kada pokrenete na živoj domeni, unos licenčnog ključa je obavezan!

en: You must agree to the TOS to continue.
hr: Morate prihvatiti TOS za nastavak

en: You successfully switched to the advanced editor.
hr: Uspješno ste se prebacili na napredni uređivač

en: You successfully switched to the simplified editor.
hr: Uspješno ste se prebacili na jednostavni uređivač

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
hr: Vaš 30-dnevni probni licenčni ključ je istekao. <a href="%1s" target="_blank">Molimo nabavite ispravni pro licenčni ključ za nastavak</a>.

en: Your license was activated successfully!
hr: Vaša licenca je uspješno aktivirana!

en: Your new license was registered successfully!
hr: Vaša nova licenca je uspješno registrirana!

en: Zoom in
hr: Povećaj

en: Zoom level for all layers has been successfully set to %1$s
hr: Zoom razina za sve slojeve je uspješno postavljena na %1$s

en: Zoom out
hr: Smanji

en: activate
hr: aktiviranje

en: add new layer
hr: dodaj novi sloj

en: add new marker to this layer
hr: dodaj novu oznaku ovom sloju

en: add new markers/layers
hr: dodaj nove oznake/slojeve

en: add/edit layer
hr: dodaj/uredi sloj

en: add/edit marker
hr: dodaj/uredi marker

en: advanced recent marker widget
hr: napredni widget zadnja oznaka

en: asc
hr: uzlazno

en: ascending
hr: Uzlazno

en: assigned layer
hr: dodijeljeni sloj

en: automatic
hr: automatski

en: automatic (use WordPress default)
hr: automatski (koristi WordPress pretpostavljene vrijednosti)

en: automatic (use basemap from main map and OpenStreetMap as fallback if unsupported)
hr: automatsko (koristi basemap sa glavne karte i OpenStreetMap kao pričuvu u slučaju nepodržanosti)

en: automatic 1 (distinct language for each user - detects the users browser language setting, preferred method by Google)
hr: automatski 1(pretpostavljeni jezik za svakog korisnika - automatsko prepoznavanje postavki korisnikovih jezičnih postavki preglednika, preferirana metoda Google)

en: backup and restore of settings
hr: sigurnosna kopija i obnova postavki

en: baseURL
hr: osnovniURL

en: blog post with more details about this release
hr: Post sa više detalja o ovoj verziji

en: can be changed at section "Default values for marker popups"
hr: moguća izmjena u dijelu "Zadane postavke za skočne oznake"

en: change active WMS layers for all layers
hr: promijeni aktivni WMS sloj za sve slojeve

en: change basemap for all layers
hr: promijeni osnovnu kartu za sve slojeve

en: change clustering status for all layers
hr: promijeni status klastera za sve slojeve

en: change controlbox status for all layers
hr: promijeni status kontrolnog prozora za sve slojeve

en: change directions settings
hr: promijeni postavke uputa

en: change list marker-status for all layers
hr: promijeni listu oznaka-status za sve slojeve

en: change mapsize for all layers
hr: promijeni veličinu karte za sve slojeve

en: change overlay status for all layers
hr: promijeni status prekrivanja za sve slojeve

en: change panel status for all layers
hr: promijeni status ploče za sve slojeve

en: change zoom for all layers
hr: promijeni zoom za sve slojeve

en: changelog
hr: log-izmjena

en: click here for troubleshooting
hr: kliknite ovdje za uklanjanje problema

en: click here to get a non-expiring license key
hr: kliknite ovdje za nabavu neograničenog licenčnog ključa

en: clickable (if false, the vector will not emit mouse events and will act as a part of the underlying map)
hr: interaktivno (ako je false, vektor neće emitirati ništa na događaje miša i ponašat će se kao dio mape u donjem sloju)

en: closed
hr: Zatvoreno

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
hr: cn (za korištenje mreže biciklističkih ruta)

en: collapsed
hr: prošireno

en: color (stroke color)
hr: boja (boja kapljice)

en: create a new layer map
hr: Izradi novi sloj za kartu

en: create a new marker map
hr: Izradi novu kartu oznaka

en: created by
hr: izradio

en: created on
hr: Kreirano

en: culture code
hr: kulturni kod

en: custom Google Maps styling
hr: prilagođeno Google Maps stiliziranje

en: days left
hr: dana preostalo

en: delete
hr: Obriši

en: delete all markers from all layers
hr: obriši sve pokazivače sa svih slojeva

en: delete all markers from selected layer
hr: Obriši sve pokazivače sa odabranog sloja

en: delete existing markers/layers
hr: obriši postojeće oznake/slojeve

en: delete layer
hr: Izbrisati sloj

en: delete layer AND assigned markers
hr: izbriši sloj i pripadajuće markere

en: desc
hr: silazno

en: descending
hr: silazno

en: disable images
hr: onemogući slike

en: disabled
hr: onemogućeno

en: display WordPress pointers on plugin updates
hr: prikaži Wordpress pointere prilikom ažuriranja dodatka

en: display all markers
hr: prikaži sve markere

en: edit
hr: uredi

en: edit layer
hr: uredi sloj

en: edit marker
hr: uredi marker

en: empty basemap
hr: prazna osnovna karta

en: enabled
hr: omogućeno

en: example
hr: primjer

en: expanded
hr: prošireno

en: false
hr: netočno

en: fastest route
hr: najbrži put

en: filename
hr: naziv datoteke

en: fill (whether to fill the path with color. Set it to false to disable filling on polygons or circles)
hr: ispuna (da li ispuniti oznaku puta bojom. Postavite na false kako bi onemogućili ispune za poligone i krugove)

en: fillColor (fill color)
hr: fillColor (boja ispune)

en: fillOpacity (fill opacity)
hr: fillOpacity (prozirnost ispune)

en: footer
hr: podnožje

en: free community support
hr: besplatna community podrška

en: frequently asked questions
hr: Često postavljana pitanja

en: fullscreen
hr: Puni zaslon

en: header (+ inline javascript)
hr: zaglavlje (+ neposredni javascript)

en: help OpenStreetMap.org to improve map details
hr: pomognite OpenStreetMap.org poboljšati detalje karte

en: hidden
hr: skriveno

en: hide
hr: sakrij

en: http-address of the KML-webservice of the WMS layer
hr: http-adresa KML-webservisa WMS sloja

en: if enabled, a GeoRSS feed for all markers will be added to the &lt;head&gt;-section of the website, allowing users to subscribe to your markers
hr: ako je omogućeno, a GeoRSS feed za sve markere će biti dodan u &lt;head&gt;-section vaše web stranice, omogućavajući vašim korisnicima da se predbilježe na vaše markere

en: if set, address will be displayed here
hr: Ako je označeno, adresa će se prikazati ovdje

en: if set, layername will be displayed here
hr: Ako je postavljeno, naziv sloja biti će prikazan ovdje

en: if set, markername will be displayed here
hr: Ako je označeno, naziv markera biti će prikazan ovdje

en: imperial (miles)
hr: Imeprijalističke (milje)

en: integration of the latest leaflet.js version
hr: integracija sa najnovijom  leaflet.js verzijom

en: language code
hr: Jezični kod

en: last update by
hr: posljednji ažurirao

en: latitude
hr: zemljopisna širina

en: layer
hr: sloj

en: layer ID
hr: ID sloja

en: layer name
hr: naziv sloja

en: layers
hr: slojevi

en: list all layers
hr: popis svih slojeva

en: list all markers
hr: lista svih oznaka

en: loading map - please wait...
hr: učitavam kartu - molimo pričekajte ...

en: longitude
hr: zemljopisna dužina

en: map
hr: karta

en: map type and ID
hr: vrsta karte i ID

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
hr: mapnik (za normalne rute korištenjem automobila, bicikla ili pješice)

en: maps
hr: karte

en: marker name
hr: naziv oznake

en: markers
hr: oznake

en: maximum number of markers to display in the list
hr: maksimalni broj pokazivača koji će biti prikazan u popisu

en: metric (km)
hr: metrički (km)

en: mobile optimized maps through use of native javascript instead of jQuery
hr: karte optimizirane za mobilni pregled kroz korištenje nativnog javascripta umjesto jQuery

en: mobile web app support for fullscreen maps and optimized mobile viewport
hr: mobilne web aplikacije podržavaju karte punog zaslona i optimizirani mobilini pregled

en: more information
hr: više informacija

en: move markers
hr: pomakni pokazivače

en: multi layer map
hr: višeslojna karta

en: never (ignore changes in the view)
hr: nikada (zanemari promjene u pogledu)

en: next update by
hr: slijedeća nadogradnja od

en: no
hr: ne

en: no link
hr: nema poveznice

en: not assigned to a layer
hr: nije dodijeljeno sloju

en: not available on multi layer maps
hr: nije dostupno na višeslojnoj karti

en: onChange (refresh when the file is loaded and whenever the Link parameters change)
hr: onChange (osvježi kada je datoteka učitana i kad god se pomijene parametri poveznice(linka))

en: onExpire (refresh the file when the expiration time is reached)
hr: onExpire (osvježi datoteku čim se dosegne vrijeme isteka)

en: onInterval (refresh every n seconds (specified in refreshInterval)
hr: onInterval (osvježi svakih n sekudi (specificirano u refreshinterval)

en: onRequest (refresh the file only when the user explicitly requests it)
hr: naZahtjev (osvježi datoteku samo kada korisnik to izričito zatraži)

en: onStop (after camera movement stops)
hr: onStop (nakon što se kamera prestane micati)

en: onStop (refresh the file n seconds after movement stops, where n is specified in viewRefreshTime)
hr: onStop (osvježi datoteku n sekundi nakon što se kretanje zaustavi, hada je n specificiran u viewRefreshTime)

en: opacity (stroke opacity)
hr: prozirnost (prozirnost kapljice)

en: open
hr: Otvori

en: open popup
hr: otvori popup

en: option to remove MapsMarker.com backlinks
hr: opcija za uklanjanje MapsMarker.com povratnih poveznica

en: or
hr: ili

en: or paste coordinates here
hr: ili ovdje zalijepi koordinate

en: page
hr: stranica

en: please click here to renew your access to plugin updates and support
hr: molimo kliknite ovdje kako bi obnovili svoj pristup podršci i ažuriranjima dodatka

en: please rate this plugin on wordpress.org
hr: molimo ocjenite ovaj dodatak na wordpress.org

en: please review this plugin on wordpress.org
hr: molimo recenzirajte ovaj dodatak na wordpress.org

en: preview
hr: pretpregled

en: publish
hr: objavi

en: put in front of popup-text
hr: stavi ispred skočnog teksta

en: rate plugin
hr: ocjeni dodatak

en: released on
hr: objavljeno

en: remote editor
hr: udaljeni editor

en: shortest route
hr: najkraći put

en: show
hr: prikaži

en: show API links
hr: Prikaži API poveznice

en: show examples
hr: prikaži primjere

en: show fewer icons
hr: prikaži manje ikona

en: show map
hr: prikaži kartu

en: show markers assigned to this layer
hr: prikaži markere dodijeljene ovom sloju

en: show more icons
hr: prikaži više ikona

en: shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com
hr: prikazuje widget na nadzornoj ploči koji prikazuje najnovije markere i objave s mapsmarker.com

en: single layer map
hr: karta sa jednim slojem

en: standard icon
hr: Standardna ikona

en: start installation
hr: pokreni instalaciju

en: stroke (whether to draw stroke along the path. Set it to false to disable borders on polygons or circles)
hr: Stroke (kapljica) ( da li prikazati kapljicuuz put. Postavite na false kako bi onemogućili rubove na poligonima ili krugovima)

en: submit
hr: objavi

en: support for pro users
hr: podrška za pro korisnike

en: switch to advanced editor
hr: prebaci na napredni uređivač

en: switch to simplified editor
hr: prebaci na jednostavni uređivač

en: translations
hr: prijevodi

en: true
hr: istinito

en: unassigned
hr: nedodijeljen

en: update
hr: ažuriranje

en: update existing markers/layers
hr: ažuriraj postojeće oznake/slojeve

en: update settings
hr: ažuriranje postavki

en: updated by
hr: obnovio

en: updated on
hr: obnovljeno

en: upload
hr: otprema

en: upload icon button & custom icon directory
hr: ikona tipke otpreme & direktorij prilagođenih ikona

en: upload new icon
hr: otpremi novu ikonu

en: use custom images
hr: koristi prilagođene slike

en: use custom shadow (please enter URL below)
hr: koristi prilagođenu sjenu (molimo unesite URL niže)

en: use default images
hr: koristi zadane slike

en: use default shadow
hr: koristite zadanu sjenu

en: via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example
hr: via - GeoRSS - molimo koristite RSS reader poput http://google.com/reader (primjer)

en: view blogpost for current version
hr: pregled blog objava za trenutnu verziju

en: view existing markers/layers
hr: pregled postojećih oznaka/slojeva

en: visible
hr: Vidljivo

en: visible for admins only
hr: vidljivo samo administratorima

en: weight (stroke width in pixel)
hr: težina (širina kapljice u pikselima)

en: yes
hr: da
