Maps Marker Free/Pro - en to pl translation catalogue (1882 entries)

en: "edit map"-link on frontend based on user-permissions for better maintainability
pl: "edytuj mapę" - link oparty na frontend w uprawnieniach użytkowników dla lepszego utrzymania

en: # Markers
pl: # Znaczniki

en: %1$s errors (skipped rows from importfile: %2$s)
pl: %1$s błędów (pominięte wiersze z importowanego pliku: %2$s) 

en: %1$s in the marker name
pl: %1$s w nazwie markera

en: %1$s in the popup text
pl: %1$s w tekście pop-up'a

en: %1$s layers updated (IDs: %2$s)
pl: zaktualizowano %1$s warstw (ID: %2$s) 

en: %1$s layers would be updated (IDs: %2$s)
pl: zostanie zaktualizowane %1$s warstw (wierszy: %2$s) 

en: %1$s markers
pl: %1$s markerów

en: %1$s markers updated (IDs: %2$s)
pl: zaktualizowanych markerów %1$s  (ID: %2$s)

en: %1$s markers would be updated (IDs: %2$s)
pl: zaktualizowanych zostanie %1$s markerów (ID: %2$s) 

en: %1$s new layers created (IDs: %2$s)
pl: utworzono %1$s nowych warstw (ID: %2$s)

en: %1$s new layers would be created (rows: %2$s)
pl: utworzonych zostanie %1$s nowych warstw (wierszy: %2$s)

en: %1$s new markers created (IDs: %2$s)
pl: utworzono %1$s nowych markerów (ID: %2$s)

en: %1$s new markers would be created (rows: %2$s)
pl: utworzonych zostanie %1$s markerów (wiersze: %2$s)

en: %1$s warnings (rows from importfile: %2$s)
pl: %1$s ostrzeżeń (wiersze z importowanego pliku: %2$s)

en: (for marker listings below multi-layer maps only)
pl: (dla markera wyświetlam poniżej tylko mapy wielowarstwowe)

en: (frequently asked questions)
pl: (często zadawane pytania)

en: (not now, hide message)
pl: (nie teraz, ukryj wiadomość)

en: (required) Comma-separated list of WMS layers to show
pl: (wymagane) Lista warstw WMS do pokazania, oddzielona przecinkami

en: (with semicolons as delimiters)
pl: (ze średnikami jako znakami rozdzielającymi)

en: <a href="%1$s">Click here to show all affected URLs</a>
pl: <a href="%1$s">Kliknij tutaj aby wyświetlić wszystkie dotknięte URLe</a>

en: <a href="%s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
pl: <a href="%s">Proszę odnowić dostęp do aktualizacji i wsparcia, aby plugin był aktualny i bezpieczny</a>.

en: <strong>Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel</strong><br/>Beta versions may be used on production sites on your own risk only as they might be unstable!<br/>Important: please <a href="%1s">save the settings manually</a> after each plugin update and <a href="%2s" target="_blank">use the helpdesk</a> for feedback.
pl: <strong> Testowanie wersji beta jest aktywne - aktualizacje zostaną pobrane z kanału wersji beta </strong> <br/> Wersja Beta może być stosowany na własne ryzyko, ponieważ może być niestabilna <br/> Ważne! Należy <a href="%1s"> zapisać ustawienia ręcznie </a> po każdej aktualizacji wtyczki  <a href="%2s" target="_blank"> i użyć pomocy </a>.

en: <strong>Important information for multisite installations:</strong><br/><h3>Please update the plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version (to avoid data loss when the plugin "Leaflet Maps Marker" gets deleted)!</h3>This message will disappear as soon as the free plugin has been updated.
pl: <strong>Ważne informacje dla instalacji multisite:</strong><br/><h3>Proszę zaktualizować plugin "Leaflet Maps Marker" do najnowszej wersji (aby uniknąć utraty danych kiedy plugin "Leaflet Maps Marker" zostanie skasowany)!</h3>Ta wiadomość zniknie w momencie gdy darmowy plugin zostanie zaktualizowany.

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please FIRST update the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" to the latest version and THEN delete the plugin in order to avoid plugin conflicts!<br/><h3>Deleting the plugin "Leaflet Maps Marker" before updating to the latest version will result in data loss!</h3> This message will disappear as soon as the free plugin has been updated and deleted.
pl: <strong>Dziękujemy za zakup klucza licencyjnego dla Maps Marker Pro!</strong><br/>Aby dokończyć instalację, należy najpierw zaktualizować nieaktywną wtyczkę "Leaflet Maps Marker" do najnowszej wersji a następnie usunąć wtyczkę w celu uniknięcia konfliktów pluginów!<br/><h3>Usuwanie wtyczki "Leaflet Maps Marker" przed dokonaniem aktualizacji do najnowszej wersji spowoduje utratę danych!</h3> Ta wiadomość zniknie w momencie gdy plugin zostanie zaktualizowany lub usunięty. 

en: <strong>Thanks for purchasing a valid license key for Maps Marker Pro!</strong><br/>To finish the installation please delete the inactive plugin "Leaflet Maps Marker" in order to avoid plugin conflicts! This message will disappear as soon as the free plugin has been deleted.
pl: <strong> Dziękujemy za zakup klucza licencyjnegodla  Maps Marker Pro </strong>, <br/> aby zakończyć instalację należy usunąć nieaktywny plugin "Maps Marker" w celu uniknięcia konfliktów! Komunikat ten zniknie, gdy tylko darmowy plugin zostanie usunięty.

en: <strong>Warning: you are using the plugin cformsII which is causing the TinyMCE editor to break when creating new maps!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "cformsII" / "Global Settings" in your WordPress admin menu<br/>2. open the tab "WP Editor Button support"<br/>3. check the option "Fix TinyMCE error"<br/>4. save changes<br/><br/>If you do not see this option in your settings, please upgrade to the latest version first (this has to be done manually - see plugin website http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ for details)<br/><br/>This message will disappear automatically when the cformsII option "Fix TinyMCE error" is checked.
pl: <strong>Ostrzeżenie: używasz pluginu cformsII który powoduje błędne działanie edytora TinyMCE w momencie tworzenia nowych map!</strong><br/><br/>Oto jak to naprawić:<br/>1. kliknij na "cformsII" / "Global Settings" w menu administratora WordPress<br/>2. otwórz zakładkę "WP Editor Button support"<br/>3. zaznacz opcję "Fix TinyMCE error"<br/>4. zapisz zmiany<br/><br/>Jeśli nie widzisz tej opcji w ustawieniach, zaktualizuj do najnowszej wresji (należy to wykonać ręcznie - szczegóły na stronie wtyczki http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin/ )<br/><br/>Ta wiadomość zniknie samoczynnie w momencie kiedy opcja "Fix TinyMCE error" w cformsII zostanie zaznaczona.

en: <strong>Warning: you are using the plugin jQuery Colorbox which is causing maps to break!</strong><br/><br/>Here is how to fix this:<br/>1. click on to "Settings" / "jQuery Colorbox" in your WordPress admin menu<br/>2. Uncheck the setting "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. check the setting "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:" instead<br/>4. save changes<br/><br/>This message will disappear automatically when the jQuery Colorbox option was updated.
pl: <strong>Ostrzeżenie: używasz pluginu jQuery Colorbox który powoduje błędne działanie mapy! </strong><br/><br/> Poniżej znajdziesz sposób naprawy: <br/>1. Kliknij w menu administratora WordPress na "Ustawienia" / "jQuery Colorbox"<br/>2. Odznacz opcję "Automate jQuery Colorbox for all images in pages, posts and galleries:"<br/>3. W zamian zaznacz opcję "Automate jQuery Colorbox for images in WordPress galleries only:"<br/>4. Zapisz zmiany.<br/><br/> Ta wiadomość zniknie automatycznie po zaktualizowaniu opcji jQuery Colorbox.

en: <strong>Warning: you disabled "Google Places Autocomplete API" but did not also disable Google Maps API - this will cause maps on backend to break!</strong><br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Settings / Google / "Google Maps API"</a> and set the option "Google Maps API status" to "disabled".
pl: <strong>Uwaga: wyłączyłeś "Google Places Autocomplete API" ale nie wyłączyłeś Google Maps API - to spowoduje załamanie backendu!</strong><br/>Aby to naprawić, przejdź do <a href="%1s">Settings / Google / "Google Maps API"</a> i wybierz opcję "Google Maps API status" na "disabled".

en: A custom image can only be used if you sign up for a custom visualead API key! Please visit %s for more information.
pl: Niestandardowy obraz może być używany tylko, jeśli zarejestrujesz niestandardowy klucz API! Odwiedź %s, aby uzyskać więcej informacji.

en: A graphic advertising your World. Format: 180x120 pixel, transparent PNG
pl: Grafika reklamująca Twój świat. Format: 180x120 pikseli, przezroczysty PNG

en: A graphic spotlighting your World in promotions. Format: 1024x500 pixel, transparent PNG
pl: Graficzne podświetlenie twojego świata w promocjach. Format: 1024x500 pikseli, przezroczysty PNG

en: A high resolution icon for your World which can be included in features. Format: 512x512 pixel, transparent PNG
pl: Ikona wysokiej rozdzielczości dla twojego świata, która może być dołączona w cechach. Format: 512x512 pikseli, przezroczysty PNG 

en: A layer with the ID %1$s has been successfully created
pl: Warstwa z ID %1$s została pomyślnie utworzona.

en: A layer with the ID %1s does not exist
pl: Warstwa z ID %1s nie istnieje 

en: A marker with the ID %1$s has been successfully created
pl: Marker ID %1$s został pomyślnie dodany

en: A marker with the ID %1s does not exist
pl: Marker z ID %1s nie istnieje

en: A promotion text describing your World in more details.
pl: Tekst promocyjny opisujący bardziej szczegółowo Twój świat.

en: A short name for your World, should only be up to 20 characters, to be used when there is not enough space.
pl: Krótka nazwa dla twojego świata, nie więcej jak 20 znaków, która będzie wykorzystana gdy nie będzie wystarczająco dużo miejsca.

en: A simple scale control that shows the scale of the current center of screen in metric (m/km) and/or imperial (mi/ft) systems. The following settings will be used for all marker and layer maps.
pl: Proste sterowanie skalą, która pokazuje bieżącą skalę środka ekranu w wartościach metrycznych (m/km) i/lub imperialnych (mi/ft). Poniższe ustawienia będą stosowane do wszystkich markerów i warstw map.

en: A tutorial on how to configure Mapbox basemaps can be found at %1$s
pl: Tutorial konfiguracji basemap Mapbox można znaleźć na %1$s

en: API access token
pl: Token dostępowy do API

en: API access via IP %1s is not allowed
pl: Dostęp do API %1s poprzez IP nie jest dozwolony

en: API action is not allowed
pl: Akcja API nie jest dozwolona

en: API call was successful
pl: Wywołanie API przebiegło pomyślnie

en: API default format
pl: Domyślny format API

en: API is disabled
pl: API jest nieaktywne

en: API key
pl: Klucz API

en: API key required for commercial usage!
pl: Wykorzystanie komercyjne wymaga klucza API! 

en: API key required!
pl: Wymagany klucz API!

en: API parameter action has to be set
pl: Parametr akcji API musi byś ustawiony 

en: API parameter action is invalid
pl: Parametr akcji API jest błędny

en: API parameter date_from or date_to has be set when searching date fields
pl: Parametr API date_from lub date_to ma być ustawiony przy szukaniu pola data

en: API parameter id has to be set
pl: Parametr id API musi być ustawiony

en: API parameter type has to be set
pl: Typ parametru API musi być ustawiony

en: API parameter type is invalid
pl: Typ parametru API jest błędny

en: API parameters lat_top_left, lon_top_left, lat_bottom_right and lon_bottom_right have be set when performing a boundingbox search
pl: Parametry API lat_top_left, lon_top_left, lat_bottom_right i lon_bottom_right muszą być ustawione podczas wykonywania wyszukiwania boundingbox

en: API search parameter searchkey has to be set
pl: Wyszukiwanie API - parametr poszukiwany klucz musi być ustawiony

en: API search parameter searchkey is invalid
pl: Poszukiwany klucz jest nieprawidłowy

en: API search parameter searchvalue has to be set
pl: Wyszukiwanie API - parametr poszukiwana wartość musi być ustawiony

en: API status
pl: status API

en: API version is invalid
pl: Wersja API jest nieprawidłowa

en: Access to Mapbox web services requires an access token. The access token is used to associate requests to API resources with your account.
pl: Dostęp do Mapbox wymaga żetonu dostępu. Żeton dostępu używany jest do towarzyszenia zapytaniom do źródeł API poprzez Twoje konto.

en: Access to plugin updates and support area valid until:
pl: Dostęp do aktualizacji wtyczek i obszaru wsparcia ważny do:

en: Active WMS layers
pl: Aktywuj warstwy WMS

en: Active shortcodes with invalid map IDs
pl: Aktywne shortcody z niewłaściwym ID mapy

en: Add
pl: Dodaj

en: Add GeoRSS feed to &lt;head&gt;
pl: Dodaj GeoRSS feed do &lt;head&gt;

en: Add Map
pl: Dodaj mapę

en: Add a geolocate button to all maps which allows to show and follow your current location:
pl: Dodaj przycisk geolocate do wszystkich map pozwalających wyświetlić i podążać za Twoją aktualną lokacją:

en: Add a geolocate button to each map
pl: Dodaj przycisk geolokalizacji na każdej mapie

en: Add an expandable minimap to your maps which shows the same as the main map with a set zoom offset
pl: Dodaj rozszerzalną minimapę do swoich map, która pokazuje to samo co główna mapa z zoomem offsetowym

en: Add new layer
pl: Dodaj warstwę

en: Add new marker
pl: Dodaj marker

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information!
pl: Dodanie nowego tłumaczenia lub aktualizacja istniejącego jest łatwa - odwiedź %s by uzyskać więcej informacji !

en: Additionally the pro version does not display the visualead logo on the QR code output pages.
pl: Dodatkowo wersja Pro nie wyświetla logo visualead na stronach wyjściowych z kodem QR.

en: Address
pl: Adres

en: Admin notices
pl: Ogłoszenia administratora

en: Administrator (Capability activate_plugins)
pl: Administrator (Uprawnienia activate_plugins)

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Affiliate ID
pl: ID Partnera

en: Affiliates
pl: Nasi Partnerzy

en: Afrikaans
pl: Afrykański

en: After camera movement stops, specifies the number of seconds to wait before refreshing the view (is used when viewRefreshMode is set to onStop)
pl: Po zatrzymaniu ruchu kamery, określa liczbę sekund oczekiwania na odświeżenie widoku (stosuje się, gdy viewRefreshMode jest ustawiony na OnStop)

en: After finishing the basemap configuration, please navigate to Settings / "Maps Defaults" / "Available basemaps in control box" and check the corresponding checkbox to make this basemap available in the layer control box!
pl: Po zakończeniu konfiguracji mapy bazowej, proszę przejść do Ustawienia/Ustawienia domyślne map/Dostępne mapy bazowe i zaznaczyć odpowiednie pole wyboru, aby były dostępne w oknie kontrolnym warstwy!

en: Albanian
pl: Albański

en: All broken layer assignements have been updated successfully to layer ID %1$s.
pl: Wszystkie uszkodzone przydziały warstw zostały zaktualizowane poprawnie dla warstwy o ID %1$s.

en: All markers from all layers have been successfully deleted
pl: Wszystkie markery ze wszystkich warstw zostały usunięte.

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully assigned to layer ID %2$s
pl: Wszystkie markery z warstwy ID %1$s zostały pomyślnie przypisane do warstwy ID %2$s

en: All markers from layer ID %1$s have been successfully deleted (or the reference to the layer has been removed if marker was assigned to multiple layers)
pl: Wszystkie znaczniki z ID %1$s warstwy, zostały poprawnie usunięte (albo odnośnik do warstw został utracony jeśli znacznik został przydzielony do wielu warstw)

en: Allowed API actions
pl: Dozwolone akcje API

en: Allowed API request methods
pl: Dozwolone metody żądań API

en: Allowed referer
pl: Dozwolone odnośniki

en: Allows you to specify <a href="%1$s" target="_blank">PolylineOptions</a> to style spider legs.
pl: Pozwala uściślić <a href="%1$s" target="_blank">Opcje łamania</a> do stylowania nóg pająka

en: Always
pl: Zawsze

en: Amharic
pl: Amharski

en: Amount of pixels to pan when pressing an arrow key
pl: Liczba pixeli do przewinięcia w momencie naciśnięcia klawisza strzałki

en: An API key is required if you want to use Bing Maps as basemap for marker or layer maps. Please click on the question mark for more info on how to get your API key.
pl: Klucz API jest wymagany jeśli chcesz korzystać z Bing Maps jako map bazowych dla markerów lub warstw map.

en: App icon URL
pl: URL ikony App

en: Appends an edit link to the OpenStreetMap and Mapquest (OSM) attribution text which allows direct edits on www.openstreetmap.org (free account required)
pl: Dołącza link edycji do teksty atrybucji OpenStreetMap i Mapquest (OSM) który pozwoli na bezpośrednią edycję na www.openstreetmap.org (wymagane darmowe konto)

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arabic (Saudi Arabia)
pl: Arabski (Arabia Saudyjska)

en: Armenian
pl: Armeński

en: As you are running your blog within a WordPress Multisite installation, please use this icon directory on your server: %2$s/
pl: Jak używasz swojego WordPress'a Multisite, użyj dla ikon tego katalogu na serwerze: %2$s/

en: Assamese
pl: Asamski

en: Assign the following layer instead
pl: Przydziel następującą warstwę zamiast tego

en: Assigned missing layer ID
pl: Przydzielony brakujący ID warstwy 

en: Async GeoJSON loading for layer maps
pl: Wyłączanie transmisji asynchronicznej GeoJSON dla warstwy map

en: Attach directions panel with address to popup text on each marker
pl: Dołącz panel wyznaczania trasy z adresami do tekstu pop-upa w każdym markerze

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Attention: multi-layer-maps (including sublayers) and assigned markers cannot be duplicated by using bulk actions. Please duplicate the included sublayers instead, manually create a new multi-layer-map and assign the duplicated layers to that new multi-layer-map.
pl: Uwaga: wielowarstwowe mapy (włączając podwarstwy) i przydzielone znaczniki nie mogą być zduplikowane używając hurtowych akcji. Proszę, zamiast tego zduplikuj zawarte podwarstwy, stwórz ręcznie nową mapę wielowarstwową i przydziel zduplikowane warstwy do nowej mapy wielowarstwowej.

en: Attention: when you save the map, the position of the marker will be used for the map center!
pl: Uwaga: jeśli zapiszesz mapę, pozycja markera na mapie zostanie wykorzystana do jej wyśrodkowania!

en: Attribution
pl: Przypisanie

en: Audit
pl: Audyt

en: Augmented-Reality
pl: Rozszerzona rzeczywistość

en: Authentication
pl: Logowanie

en: Author (Capability edit_published_posts)
pl: Autor (Uprawnienia edit_published_posts)

en: Automatic Google XML sitemap integration
pl: Automatyczna integracja mapy strony Google XML

en: Available WMS layers
pl: Dostępne warstwy WMS

en: Available WMS layers for new markers/layers
pl: Dostępne warstwy WMS dla nowych markerów/warstw

en: Available basemaps in control box
pl: Mapy bazowe dostępne w boxie kontroli

en: Available columns for layer listing page
pl: Dostępne kolumny dla strony z listą warstw

en: Available columns for marker listing page
pl: Dostępne kolumny dla strony z listą markerów

en: Available overlays for new markers/layers
pl: Dostępne nakładki dla nowych markerów/warstw

en: Available overlays in control box
pl: Dostępne nakładki w boxie ustawień

en: Available sort orders in action bar dropdown field
pl: Dostępny porządek sortowania w liście rozwijanej

en: Average heart rate
pl: Średnie tętno

en: Average moving pace
pl: Średnie tempo

en: Avoid highways
pl: Unikaj autostrad

en: Avoid tolls
pl: Unikaj płatnych dróg

en: Azerbaijani (Latin)
pl: Azerbejdżański (Łacina)

en: Back to Tools
pl: Wróć do Narzędzi

en: Backup/Restore settings
pl: Ustawienia kopii bezpieczeństwa/odzyskiwania

en: Bangla (Bangladesh)
pl: Bengalski (Bangladesz)

en: Bangla (India)
pl: Bengalski (Indie)

en: Basemap
pl: Mapa bazowa

en: Basemap/overlay controlbox on frontend
pl: Box kontrolny mapy bazowej/nakładki po stronie użytkownika

en: Basemaps
pl: Mapy bazowe

en: Basemaps available in control box
pl: Mapa bazowa dostępna w boxie kontroli

en: Basque
pl: Baskijski

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
pl: Przed wysłaniem nowego zgłoszenia, należy postępować zgodnie z instrukcjami <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> które posiadają wytyczne, jak radzić sobie z najczęściej spotykanymi problemami.

en: Begin of run
pl: Rozpocznij od okresu

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Below you find you current settings. Use copy and paste to make a backup or restore.
pl: Poniżej znajdziesz bieżące ustawienia. Skopiuj je lub wklej aby utworzyć lub przywrócić kopię zapasową

en: Beta testing
pl: Beta testy

en: Bicycle
pl: Rower

en: Bing Culture Parameter
pl: Parametr narodowości Bing

en: Bing Maps (Aerial)
pl: Bing Maps (Lotnicze)

en: Bing Maps (Aerial+Labels)
pl: Bing Maps (Lotnicze+Nazwy)

en: Bing Maps (Road)
pl: Bing Maps (Drogi)

en: Bing Maps (worldwide)
pl: Bing Maps (ogólnoświatowe)

en: Bing Maps API Key
pl: Klucz API Bing Maps

en: Bing Maps API key
pl: Klucz API Bing Maps

en: Bosnian
pl: Bośniacki

en: Bosnian (Latin)
pl: Bośniacki (Łacina)

en: Both public and private API keys are needed for API calls!
pl: Klucze API publiczny i prywatny są potrzebne do wywołania API!

en: Bottom left of the map
pl: Lewy dolny róg mapy

en: Bottom right of the map
pl: Prawy dolny róg mapy

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Bulk actions for selected layers
pl: Zbiorowe akcje dla zaznaczonych warstw

en: Bulk actions for selected markers
pl: Zbiorowe akcje dla zaznaczonych markerów

en: Bulk updates for all %1$s existing layer maps
pl: Duże aktualizacje dla wszystkich %1$s istniejących warstw map

en: Bulk updates for marker maps
pl: Duże aktualizacje map markerów

en: But the real power of the leaflet.js version used in Maps Marker Pro comes with about a hundred of subtle improvements and bugfixes, improving usability, performance and overall "feel" of browsing the map even further.
pl: Ale prawdziwa moc wersji leaflet.js użytej w Maps Marker Pro pochodzi z setek ulepszeń i poprawek błędów, poprawek użyteczności, wydajności i ogólnego lepszego "czucia" przy przeglądaniu map.

en: CSS classname
pl: Nazwa klasy CSS

en: CSS for images in popups
pl: CSS dla obrazów w pop-upach

en: Cached QR images will automatically be deleted if the according marker or layer map gets deleted!
pl: Buforowane kody QR będą automatycznie usuwane, jeśli zgody marker lub warstwa mapy zostanie usunięta!

en: Can be changed for each layer map
pl: Może być zmienione dla każdej warstwy mapy

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Car
pl: Samochód 

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Catalan Spanish
pl: Hiszpański kataloński

en: Central Curdish
pl: Kurdyjski środkowy

en: Change frequency for layer maps
pl: Zmień częstotliwość dla warstw map

en: Change frequency for marker maps
pl: Zmień częstotliwość dla znaczników map

en: Change layer ID
pl: Zmiana ID warstwy

en: Change marker ID
pl: Zmiana ID markera

en: Change number in settings
pl: Zmień numer w ustawieniach

en: Changelog
pl: Historia zmian

en: Changelog for version %s
pl: Dziennik zmian dla wersji %s

en: Check if any markers exist that are assigned to layers that do not exist (anymore). This can happen if you deleted a layer but did not update the assignement of the related markers.
pl: Sprawdź, czy istnieje jakiś znacznik, który został przydzielony do warstwy, która (już) nie istnieje. Może się to zdarzyć kiedy usuniesz warstwę, ale nie zaktualizujesz przydziału powiązanych znaczników.

en: Check this box and click "Save Changes" below to reset plugin options to their defaults.
pl: Zaznacz tę opcję i kliknij "Zapisz zmiany" aby zresetować ustawienia pluginu do wartości domyślnych.

en: Checked WMS layers
pl: Sprawdzone warstwy WMS

en: Checked overlays in control box
pl: Zaznaczone nakładki w boxie ustawień

en: Chinese
pl: Chiński

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Chinese (simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Choose how marker names should be displayed in KML files
pl: Wybierz jak powinny być wyświetlane nazwy markerów w plikach KML

en: City of Vienna
pl: Miasto Wiedeń

en: Clear QR code images cache
pl: Wyczyść cache kodów QR

en: Clear QR code images cache at %1$s
pl: Wyczyść cache kodów QR dla %1$s

en: Clearing the full QR code images cache is only recommended when a new QR code background is configured or if the URLs to the fullscreen maps have changed.
pl: Usuwanie cache kodów QR jest zalecane tylko jeśli jest skonfigurowany nowy kod QR w tle lub jeśli zmieniły się adresy URL pełnoekranowej mapy.

en: Click here for a tutorial on how to convert a non-GPX-track file into a GPX track file
pl: Kliknij tutaj aby zobaczyć tutorial jak konwertować plik który nie jest śladem GPX do właściwego pliku GPX

en: Click here for a tutorial on how to merge multiple GPX-track files into one GPX track file
pl: Kliknij tutaj aby zobaczyć tutorial na temat łączenia wielu śladów z plików GPX w jeden ślad GPX

en: Click here for more information
pl: Kliknij aby uzyskać więcej informacji

en: Click here for more information on animations in KML/Google Earth
pl: Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat animacji w KML/Google Earth

en: Click here for more information on how to display in Wikitude Augmented-Reality browser
pl: Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu wyświetlania w przeglądarce rozszerzonej rzeczywistości Wikitude.

en: Click here for more information on how to integrate GeoJSON into external websites or apps
pl: Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat integracji GeoJSON w zewnętrznych witrynach lub aplikacjach.

en: Click here for more information on how to submit your Geo Sitemap to Google
pl: Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat jak wysłać twoją Geo mapę stron do Google

en: Click here for more information on how to subscribe to new markers via GeoRSS
pl: Kliknij tutaj aby wyświetlić więcej informacji o tym jak subskrybować nowe markery poprzez GeoRSS

en: Click here for more information on how to use as KML in Google Earth or Google Maps
pl: Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji o tym jak używać KML w Google Earth lub Google Maps

en: Click here for more information on how to use the MapsMarker API
pl: Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat wykorzystania API MapsMarker

en: Click here for more infos on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID
pl: Kliknij tutaj aby uzyskać informacje o programie afiliacyjnym Maps Marker oraz o tym jak uzyskać ID partnera.

en: Click here to get more information about this pro feature on mapsmarker.com
pl: Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tej funkcji pro na mapsmarker.com

en: Click here to get the full changelog for leaflet.js v%1s currently integrated in the pro version
pl: Kliknij tutaj aby pobrać pełny rejestr zmian dla leaflet.js v%1s który jest aktualnie zintegrowany z wersją pro.

en: Clickable
pl: Klikalny

en: Cluster colors
pl: Kolory grupy

en: Cluster large (inner)
pl: Grupa duża (wewnętrzny)

en: Cluster large (outer)
pl: Grupa duża (zewnętrzny)

en: Cluster large (text color)
pl: Duży zbiór (kolor tekstu)

en: Cluster medium (inner)
pl: Grupa średnia (wewnętrzny)

en: Cluster medium (outer)
pl: Grupa średnia (zewnętrzny)

en: Cluster medium (text color)
pl: Średni zbiór (kolor tekstu)

en: Cluster small (inner)
pl: Grupa mała (wewnętrzny)

en: Cluster small (outer)
pl: Grupa mała (zewnętrzny)

en: Cluster small (text color)
pl: Mały zbiór (kolor tekstu)

en: Clustering can be enabled/disabled for each layer separately on the layer edit page. Below you will find the global settings which are valid for all layer maps with clustering enabled.
pl: Klastrowanie może być włączone/wyłączone dla każdej warstwy osobno na stronie edycji warstwy. Poniżej znajdą Państwo ustawienia globalne, które są ważne na wszystkich mapach warstwowych.

en: Color
pl: Kolor

en: Columns to show
pl: Kolumny do wyświetlenia

en: Comma separated list of keywords that characterize the content provider. When users search for content in Wikitude the tags will be searched as well. A match in the tags is higher ranked than in the description.
pl: Oddzielona przecinkami lista słów kluczowych, które charakteryzują dostawcę treści. Kiedy użytkownicy będą szukać treści w Wikitude, tagi także będą przeszukiwane. Wynik wyszukiwania po tagach jest wyżej klasyfikowany niż po opisie.

en: Comma-separated list of WMS styles
pl: Lista stylów WMS oddzielana przecinkami

en: Content to add to XML sitemap
pl: Zawartość do dodania do mapy strony XML

en: Contributor (Capability edit_posts)
pl: Współpracownik (Uprawnienia edit_posts)

en: Control box status
pl: Status boxa kontroli

en: Control options
pl: Opcje sterowania

en: Controlbox for basemaps/overlays
pl: Panel kontrolny dla map bazowych/nakładek

en: Controlbox status
pl: Status panelu kontrolnego

en: Controlbox status for all layers has been successfully updated
pl: Status boxa sterowania został dla wszystkich warstw pomyślnie zaktualizowany. 

en: Controlbox status for the selected markers has been successfully updated
pl: Status Controlbox dla wybranych markerów została zaktualizowany

en: Controls the presence of a close button in popups.
pl: Kontroluje obecność przycisku zamknięcia w pop-up'ach.

en: Coordinate Reference System
pl: System Odniesień Współrzędnych

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Create QR code image for standalone map in fullscreen mode
pl: Utwórz kod obrazkowy QR dla niezależnej mapy w trybie pełnoekranowym

en: Created By
pl: Stworzone przez

en: Created On
pl: Stworzone w dniu

en: Created by
pl: Stworzone przez

en: Created on
pl: Stworzono

en: Credits & special thanks
pl: Twórcy i specjalne podziękowania

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Current memory usage: %1$s MB
pl: Aktualne zużycie pamięci: %1$s MB

en: Current memory usage: %1$s MB (memory limit: %2$s)
pl: Aktualne wykorzystanie pamięci: %1$s MB (limit pamięci: %2$s)

en: Custom Basemap
pl: Własna mapa bazowa

en: Custom Basemap 2
pl: Własna mapa bazowa 2

en: Custom Basemap 3
pl: Własna mapa bazowa 3

en: Custom base domain
pl: Własna domena bazowa

en: Custom basemap
pl: Własna mapa bazowa

en: Custom basemap 1 settings
pl: Ustawienia własnej mapy bazowej 1

en: Custom basemap 2
pl: Własna mapa bazowa 2

en: Custom basemap 2 settings
pl: Ustawienia własnej mapy bazowej 2

en: Custom basemap 3
pl: Własna mapa bazowa 3

en: Custom basemap 3 settings
pl: Ustawienia własnej mapy bazowej 3

en: Custom hover text for search field
pl: Własny tekst pola wyszukiwania po najechaniu

en: Custom icons URL
pl: Własny URL ikony

en: Custom icons directory
pl: Katalog niestandardowych ikon

en: Custom marker shadow URL
pl: URL własnego cienia markera

en: Custom overlay
pl: Własna nakładka 1

en: Custom overlay 2
pl: Własna nakładka 2

en: Custom overlay 2 settings
pl: Ustawienia własnej nakładki 2

en: Custom overlay 3
pl: Własna nakładka 3

en: Custom overlay 3 settings
pl: Ustawienia własnej nakładki 3

en: Custom overlay 4
pl: Własna nakładka 4

en: Custom overlay 4 settings
pl: Ustawienia własnej nakładki 4

en: Custom overlay settings
pl: Ustawienia własnej nakładki 1

en: Custom text for search field
pl: Własny tekst pola wyszukiwania

en: Czech
pl: Czeski

en: Daily
pl: Dziennie 

en: Danish
pl: Duński

en: Dari
pl: Nowoperski

en: Database downgrade is finished.
pl: Powrót do starej bazy danych zakończony.

en: Database upgrade is finished.
pl: Aktualizacja bazy danych zakończona.

en: Date format
pl: Format daty

en: Day
pl: Dzień

en: Default Field
pl: Domyślnie Pole

en: Default action for clicking on icons or marker names
pl: Domyślna akcja dla kliknięcia w nazwę lub ikonę markera

en: Default basemap
pl: Domyślna mapa bazowa

en: Default basemap for new markers/layers
pl: Domyślna mapa bazowa dla nowych markerów/warstw

en: Default culture
pl: Domyślna narodowość

en: Default icon
pl: Ikona domyślna

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Default layer ID
pl: Domyślne ID warstwy

en: Default number of markers for paging
pl: Domyślna liczba znaczników dla paginacji

en: Default number of markers for paging:
pl: Domyślna liczba znaczników dla paginacji:

en: Default output format (can be overwritten by parameter format on each API request)
pl: Domyślny format wyjściowy (parametr formatu może być zastąpiony każde żądanie API)

en: Default values for marker icons
pl: Wartości domyślne dla ikon markera

en: Default values for marker popups
pl: Domyślne wartości dla pop-up´ów markera

en: Default values for markers added directly
pl: Dodane bezpośrednio domyślne wartości dla markerów 

en: Default values for new layer maps
pl: Wartości domyślne dla nowych map warstwowych

en: Default values for new marker maps
pl: Domyślne wartości dla nowych markerów mapy

en: Defaults values for markers added directly:
pl: Bezpośrednie dodanie domyślnych wartości dla markerów:

en: Deferred loading
pl: Ładowanie opóźnione

en: Delete all %1$s markers from all %2$s layers
pl: Usuń wszystkie %1$s markery z wszystkich %2$s warstw

en: Delete all markers from a layer
pl: Usuń wszystkie markery z warstwy

en: Description
pl: Opis

en: Description of the content provider that provides additional information about the content displayed.
pl: Opis dostawcy treści, który zawiera dodatkowe informacje o wyświetlanej treści.

en: Directions
pl: Wskazówki dojazdu

en: Disabling Google Places will also stop all Google API calls on backend and is only recommended if e.g. access to Google API services is blocked in your country!
pl: Wyłączenie Google Places zatrzyma również wszystkie wywołania Google API w backend i jest tylko polecane jeśli n.p. dostęp do Google API jest zablokowany w Twoim kraju!

en: Disabling async GeoJSON loading will increase page loadtime and is only needed if multiple instances of a layer map should be displayed on one page.
pl: Wyłączenie ładowania async GeoJSON zwiększy czas ładowania strony i jest potrzebne tylko wtedy, kiedy wiele elementów map warstwy powinno być wyświetlone na jednej stronie.

en: Disabling the Google Maps API will prevent loading scripts from google.com on frontend and will result in higher performance if alternative basemaps are going to be used only. Existing maps using Google basemaps will switch to OpenStreetMap automatically if this setting is disabled!
pl: Wyłączenie API Google Maps uniemożliwi ładowanie skryptów z google.com na stronie i spowoduje większą wydajność (tylko jeśli będą używane alternatywne mapy bazowe). Istniejące mapy Google automatycznie przełączą się na mapy OpenStreetMap jeżeli jest wyłączone!

en: Display a list of markers below the map
pl: Wyświetl listę markerów poniżej mapy

en: Display a list of markers under layer maps
pl: Wyświetl listę markerów pod warstwami map

en: Display legend?
pl: Wyświetl legendę? 

en: Display markers from selected layers only
pl: Wyświetl markery tylko z wybranej warstwy 

en: Display panel
pl: Wyświetl panel

en: Distance
pl: Dystans

en: Distance precision
pl: Precyzja odległości

en: Distance unit in list
pl: Jednostka odległości na liście

en: Distance units
pl: Jednostki długości

en: Do you have questions or issues with Leaflet Maps Marker? Please use the following support channels appropriately.
pl: Czy masz pytania lub problemy z Leaflet Maps Marker? Proszę skorzystać odpowiednio z następujących kanałów wsparcia.

en: Do you really want to change active WMS layers for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić aktywność warstw WMS dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change active WMS layers for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić aktywne warstwy WMS dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the GPX panel status (for layers with set GPX URL only) for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy naprawdę chcesz zmienić status panelu GPX (tylko dla warstw z ustawionym URL GPX) dla wszystkich warstw? (nie może być cofnięte) 

en: Do you really want to change the GPX panel status (for markers with set GPX URL only) for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy naprawdę chcesz zmienić status panelu GPX (tylko dla znaczników z ustawionym URL GPX) dla zaznaczonych znaczników? (nie może być cofnięte)

en: Do you really want to change the ID?
pl: Czy na pewno chcesz zmienić ID?

en: Do you really want to change the URL to GPX track for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy naprawdę chcesz zmienić ścieżkę URL dla GPX dla wszystkich warstw? (nie może być cofnięte) 

en: Do you really want to change the URL to GPX track for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Na pewno chcesz zamienić URL na ścieżkę GPX dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the basemap for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić mapę bazową dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the basemap for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić mapę bazową dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the clustering-status for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić status grupowania dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the controlbox status for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić status boxa kontrolnego dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the controlbox status for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić stan controlbox dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the icon for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić ikonę dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the list marker-status for all layers? (cannot be undone)
pl: Na pewno chcesz zmienić status listy markerów dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the map size for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić rozmiar mapy dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć) 

en: Do you really want to change the map size for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić rozmiar mapy dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the overlay status for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić status nakładki dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the overlay status for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić stan nakładek dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the panel status for all layers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić status panelu dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the panel status for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić stan panela dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the popup status for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić stan okienka dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the popup text for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić tekst okienka dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the zoom level for all layers? (cannot be undone)
pl: Na pewno chcesz zmienić poziom zbliżenia dla wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to change the zoom level for the selected markers? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz zmienić powiększenie dla wybranych markerów? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to clear the QR code images cache? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć cache kodów QR? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to delete all markers from all layers? (cannot be undone)
pl: Na pewno chcesz usunąć wszystkie markery ze wszystkich warstw? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to delete all markers from the selected layer? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie markery z zaznaczonej warstwy? (nie można przywrócić)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s) and all assigned markers? (if a marker is assigned to multiple layers only the reference to the layer will be removed)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć warstwę %1$s (ID %2$s) i wszystkie przydzielone do niej znaczniki? (jeśli znaczniki są przydzielone do wielu warstw, tylko odnośnik do warstwy zostanie utracony)

en: Do you really want to delete layer %1$s (ID %2$s)?
pl: Czy na prawdę chcesz usunąć warstwę %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete marker %1$s (ID %2$s)?
pl: Czy na prawdę chcesz usunąć marker %1$s (ID %2$s)?

en: Do you really want to delete this marker?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten marker?

en: Do you really want to delete this marker? (cannot be undone)
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten marker? (nie można cofnąć)

en: Do you really want to move the selected markers?
pl: Czy na pewno chcesz przenieść wybrane markery?

en: Do you really want to update your settings?
pl: Na pewno chcesz zaktualizować ustawienia? 

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Does the WMS server support KML output?
pl: Czy serwer WMS obsługuje wyjście KML?

en: Domain to activate
pl: Domena do aktywacji

en: Download import template files
pl: Pobierz pliki szablonów importu

en: Due to security restrictions icon upload to a custom icon directory is not allowed!
pl: Ze względu na ograniczenia bezpieczeństwa wgrywanie ikony do katalogu niestandardowego jest zabronione!

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Dutch
pl: Holenderski

en: Dutch (Netherlands)
pl: Duński (Holandia)

en: EPSG:3857 (Spherical Mercator), used by most of commercial map providers (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)
pl: EPSG:3857 (Spherical Mercator), wykorzystywane przez większość komercyjnych dostawców map (CloudMade, Google, Yahoo, Bing, etc.)

en: EPSG:4326 (Mercator), used by some map providers.
pl: EPSG:4326 (Mercator), używany przez niektórych dostawców map

en: EPSG:4326 (Plate Carree), very popular among GIS enthusiasts
pl: EPSG:4326 (Plate Carree), bardzo popularny wśród miłośników GIS

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit layer
pl: Edytuj warstwę

en: Edit layer
pl: Edytuj warstwę

en: Edit marker
pl: Edytuj marker

en: Editor (Capability moderate_comments)
pl: Redaktor (Uprawnienia moderate_comments)

en: Editor used to edit maps
pl: Edytor używany do edycji map

en: Elevation
pl: Przewyższenie

en: Elevation gain
pl: Przyrost wysokości

en: Elevation loss
pl: Utrata wysokości

en: Elevation net
pl: Siatka wysokościowa

en: Enable continuousWorld?
pl: Włączyć nieskończoność świata?

en: Enable nowrap?
pl: Włączyć niełamliwość lini?

en: Enabling caching method %1$s to optimize memory usage
pl: Włączenie metody buforowania %1$s do optymalizacji zużycia pamięci

en: End
pl: Koniec

en: End icon
pl: Ikona zakończenia

en: End of run
pl: Koniec trasy

en: End time
pl: Czas zakończenia

en: English
pl: Angielski

en: English (Australian)
pl: Angielski (Australijski)

en: English (Great Britain)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (United Kingdom)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (United States)
pl: Angielski (Stany Zjednoczone)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com-backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
pl: Podaj swój ID partnera afiliacyjnego aby podmienić domyślny link zwrotny MapsMarker.com na wszystkich mapach z twoim linkiem afiliacyjnym - pozwali to na otrzymywanie prowizji do 50% ze sprzedaży wersji Pro.

en: Error - active_editor value cannot be set to %1$s!
pl: Błąd - wartość active_editor nie może być ustawiona na %1$s!

en: Error - invalid GeoJSON object:
pl: Błąd - niewłaściwy obiekt GeoJSON

en: Error: %1s download url could not be found - please check your input parameters!
pl: Błąd: %1s url ściągania nie może być odnaleziony - proszę sprawdź parametry wejściowe!

en: Error: An unknown type of local key validation was requested.
pl: Błąd: nieznany błąd walidacji klucza.

en: Error: Please create the following file (and directories if they do not exist already):<br />\r\n<br />\r\n
pl: Błąd: Proszę utworzyć następujące pliki i katalogi (jeśli nie istnieją): <br />\r\n<br />\r\n

en: Error: Please make the following path writable:<br />
pl: Błąd: Proszę umożliwić zapis w następującej ścieżce:<br />

en: Error: The local key is invalid for this license.
pl: Błąd: klucz lokalny dla tej licencji jest nieprawidłowy.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
pl: Błąd: Local klucz licencji został naruszony lub jest nieprawidłowy.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
pl: Błąd: Local klucz licencji jest nieprawidłowy dla tej lokalizacji.

en: Error: The maximum local license key grace period has expired.
pl: Błąd: Maksymalny lokalny czas karencji klucza licencji właśnie wygasł.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
pl: Błąd: Niniejsza licencja została zawieszona. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy ktoś próbuje zarejestrować drugą licencję próbną na tej samej domenie. <a href="%1s" target="_blank">Kliknij tutaj aby uzyskać niewygasającą licencję dla tej domeny.</a>

en: Error: This license is pending review.
pl: Błąd: Ta licencja jest w trakcie weryfikacji.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to your previous valid version</a>.
pl: Błąd: Ta wersja wtyczki została wydana po wygaśnięciu Twojego dostęp do pobierania. Proszę <a href="%1$s" target="_blank"> odnowić usługę </a> lub <a href="%2$s" target="_blank"> wrócić do poprzedniej ważnej wersji </a>.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support or to downgrade to your previous valid version.
pl: Błąd: Ta wersja wtyczki została wydana po czasie, w którym wygasł twój dostęp do opcji pobrania. Skontaktuj się ze swoim administratorem (%1s) aby odnowić dostęp do aktualizacji wtyczek i wsparcia lub żeby wrócić do poprzedniej, właściwej wersji.

en: Error: This version of the software was released after your download access expired. Please renew your download and support access or downgrade to a previous version.
pl: Błąd: Ta wersja oprogramowania została wydana po wygaśnięciu twojego dostępu do pobrania. Proszę odnowić dostęp do pobierania i wsparcia lub wrócić do poprzedniej wersji. 

en: Error: a PHP extension stopped the import file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help
pl: Błąd: rozszerzenie PHP zatrzymało wysyłanie pliku importu. PHP nie zapewnia określenia które rozszenie to spowodowało. Może pomóc sprawdzenie listy załadowanych rozszerzeń z phpinfo ().

en: Error: a layer with the ID %1$s already exists!
pl: Błąd: warstwa z ID %1$s już istnieje!

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist - skipping row %2$s
pl: Błąd: warstwa ID %1$s nie istnieje - pominięto wiersz %2$s

en: Error: a layer with the ID %1$s does not exist!
pl: Błąd: warstwa z ID %1$s nie istnieje!

en: Error: a marker with the ID %1$s already exists!
pl: Błąd: marker z ID %1$s już istnieje!

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist - skipping row %2$s
pl: Błąd: znacznik ID %1$s nie istnieje - pominięto wiersz %2$s

en: Error: a marker with the ID %1$s does not exist!
pl: Błąd: marker o ID %1$s nie istnieje! 

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
pl: Błąd: nie można było uzyskać nowego lokalnego klucza licencyjnego. Proszę zobaczyć %s  aby uzyskać więcej informacji

en: Error: a temporary folder is missing on your server
pl: Błąd: brakuje folderu tymczasowego na serwerze

en: Error: a valid license key is needed to display maps properly!
pl: Błąd: potrzebny jest klucz licencyjny, aby prawidłowo wyświetlić mapy!

en: Error: coordinates cannot be empty!
pl: Błąd: współrzędne nie mogą być puste!

en: Error: failed to write to disk
pl: Błąd: nie udało się zapisać na dysku

en: Error: file type not allowed - allowed file types: %1$s
pl: Błąd: niedozwolony format pliku - dozwolone są typy: %1$s

en: Error: geocoding for address "%1$s" in row %2$s failed (%3$s) - skipping row
pl: Błąd: geocodowanie dla adresu "%1$s" w wierszu %2$s nie powiodło się (%3$s) - wiersz pominięto

en: Error: layer from row %1$s could not be created.
pl: Błąd: warstwa z wiersza  %1$s nie może zostać utworzona.

en: Error: marker from row %1$s could not be created.
pl: Błąd: Marker z wiersza %1$s nie został dodany

en: Error: no file was uploaded
pl: Błąd: plik nie został wgrany

en: Error: settings were not updated as your input could not be serialized.
pl: Błąd: ustawienia nie zostały zaktualizowane ponieważ wpisane znaki nie mogą być serializowane.

en: Error: the import file could not be uploaded - please check your php error logs for more details
pl: Błąd: Plik nie może być przesłany - proszę sprawdzić logi błędów PHP

en: Error: the import file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
pl: Błąd: Plik importu przekracza dozwoloną wielkość w pliku php.ini

en: Error: the import file was only partially uploaded.
pl: Błąd: Plik został przesłany tylko częściowo.

en: Error: the layer width the ID %1$s from row %1$s could not be updated.
pl: Błąd: szerokość warstwy ID %1$s od wiersza %1$s nie mogła zostać zaktualizowana.

en: Error: the local key storage on clear could not determined.
pl: Błąd: przechowywanie lokalnego klucza nie może określone.

en: Error: the local license key could not saved.
pl: Błąd: local klucz licencyjny nie może być zapisany.

en: Error: the marker width the ID %1$s from row %1$s could not be updated.
pl: Błąd: szerokość znacznika ID %1$s z wiersza %1$s nie mogła zostać zaktualizowana.

en: Error: you entered an invalid license key! The license key must start with %s
pl: Błąd: wprowadziłeś niepoprawny klucz licencyjny! Klucz licencyjny musi się rozpocząć od %s

en: Error: you have to set a public and private API key first!
pl: Błąd: musisz najpierw ustawić publiczny i prywatny klucz API!

en: Error: your user does not have the permission to delete layers from other users!
pl: Błąd: twój użytkownik nie ma uprawnień do usuwania warstw innych użytkowników!

en: Error: your user does not have the permission to delete markers from other users!
pl: Błąd: twój użytkownik nie ma uprawnień do usuwania markerów innych użytkowników!

en: Error: your user does not have the permission to edit layers from other users!
pl: Błąd: twój użytkownik nie ma uprawnień do edytowania warstw innych użytkowników!

en: Error: your user does not have the permission to edit markers from other users!
pl: Błąd: twój użytkownik nie ma uprawnień do edycji markerów innych użytkowników!

en: Error: your user does not have the permission to view layers from other users!
pl: Błąd: Twój użytkownik nie ma uprawnień do przeglądania warstw innych użytkowników!

en: Error: your user does not have the permission to view markers from other users!
pl: Błąd: Twój użytkownik nie ma uprawnień do przeglądania znaczników innych użytkowników! 

en: Errors found! Affected rows from import file would be skipped!
pl: Znaleziono błędy! Błędne wiersze z pliku będą pominięte!

en: Estonian
pl: Estoński

en: Exclude layers
pl: Wyklucz warstwy

en: Exclude markers
pl: Wykluczanie markerów

en: Exclude specific layers
pl: Wyłącz określone warstwy

en: Exclude specific markers
pl: Wyłącz określone znaczniki

en: Exit fullscreen
pl: Wyjście z wyświetlania na pełnym ekranie

en: Export all markers as ARML for Wikitude
pl: Eksportuj wszystkie markery jako ARML dla Wikitude

en: Export all markers as GeoJSON
pl: Eksportuj wszystkie jako GeoJSON

en: Export all markers as KML
pl: Eksportuj wszystkie markery jako KML

en: Export as ARML for Wikitude Augmented-Reality browser
pl: Eksportuj jako ARML dla przeglądarki rozszerzonej rzeczywistości Wikitude

en: Export as GeoJSON
pl: Eksportuj jako GeoJSON

en: Export as GeoRSS
pl: Eksportuj jako GeoRSS

en: Export as KML for Google Earth/Google Maps
pl: Eksportuj jako KML dla Google Earth/Google Maps

en: Export layers
pl: Eksport warstw

en: Export markers
pl: Export markerów

en: Farsi
pl: Perski

en: Fastest
pl: Najszybszy

en: Feature graphic
pl: Prezentacja graficzna

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %s
pl: Kanał nie może być przywrócony, prosimy spróbować ponownie później lub przeczytać najnowsze posty na blogu %s

en: Filipino
pl: Filipiński

en: Finnish
pl: Fiński

en: First name
pl: Imię

en: Follow @MapsMarker on Twitter
pl: Obserwuj @MapsMarker na Twitterze

en: Follow MapsMarker on Facebook
pl: Obserwuj MapsMarker na Facebook

en: Follow MapsMarker on Google+
pl: Obserwuj MapsMarker na Google+

en: Foot
pl: Pieszo

en: Footer is recommended for better performance. If you are using WordPress lesser than v3.3, Javascript files automatically get inserted into the header of your site and the javascript needed for each maps inline within the content.
pl: Dla lepszej wydajności zalecane jest użycie stopki. Jeśli używasz WordPressa w wersji niższej niż 3.3, pliki javascript są automatycznie dodawane do nagłówka witryny, a javascript potrzebne dla każdej mapy, jako wstawka wewnątrz treści.

en: Footer is recommended for better performance. Only set to header if there is a theme or plugin conflict resulting in maps not being displayed.
pl: Stopka jest zalecana dla lepszej wydajności. Ustaw tylko nagłówek, jeśli z powodu konfliktu tematu lub wtyczki mapa nie jest wyświetlana.

en: For a list of current license instances, please login to the customer area at %1$s
pl: Aby otrzymać listę aktualnych licencji, zaloguj się do panelu klienta na %1$s

en: For demo maps please visit %1s which also allows you to test the admin area of the pro version.
pl: Dla map demo odwiedź %1s, który pozwala również sprawdzić obszar administracyjny w wersji pro.

en: For details and tutorials about imports and exports, please visit %1s
pl: Aby uzyskać szczegółowe informacje i pomoc dotyczącą importu i eksportu, odwiedź %1s

en: For example
pl: Na przykład

en: For more details please visit the MapsMarker API docs.
pl: Aby uzyskać więcej szczegółów odwiedź dokumenty MapsMarker API.

en: For more details, showcases and reviews please also visit <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>
pl: Aby uzyskać więcej informacji, prezentacji i recenzji odwiedź także <a style="text-decoration:none;" href="http://www.mapsmarker.com">www.mapsmarker.com</a>

en: For more information on all available APIs in Maps Marker Pro <a href="%1$s">please click here</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich dostępnych API dla Maps Marker Pro <a href="%1$s">kliknij tutaj</a>.

en: For more information on how to use the MapsMarker API, <a href="%1s" target="_blank">please visit the API docs on mapsmarker.com</a>
pl: Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z interfejsu API MapsMarker, <a href="%1s" target="_blank"> zobacz dokumentację API na mapsmarker.com </a>

en: For you information: maps created with the free version and custom settings will NOT be deleted when uninstalling the free plugin!
pl: Dla Twojej informacji: mapy stworzone w bezpłatnej wersji i ustawienia niestandardowe nie zostaną usunięte podczas deinstalacji darmowego pluginu!

en: Force a specific size of the QR Code cell (Measured in pixels). Once this parameter is used then the "QR size" parameter is ignored. If the resulting QR Code size is bigger than the image, then the image is extended.
pl: Wymuszenie określonego rozmiaru komórki Kodu QR (mierzone w pikselach). Jeśli ten parametr jest używany, to parametr "rozmiar QR" jest ignorowany. Jeżeli otrzymany rozmiar kodu QR jest większy niż obrazek, to obrazek zostanie powiększony.

en: Found in a <a href="%1$s">widget</a>
pl: Znaleziono w <a href="%1$s">widgecie</a>

en: Free trial license is valid until:
pl: Darmowa próbna licencja jest ważna do:

en: French
pl: Francuski

en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

en: French (France)
pl: Francuski (Francja)

en: Full elevation data
pl: Pełne dane przewyższeń

en: Full heart rate data
pl: Pełne dane tętna

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Fullscreen button
pl: Przycisk trybu pełnoekranowego

en: Fullscreen button position
pl: Pozycja przycisku trybu pełnoekranowego

en: Fullscreen maps are optimized for mobile devices in the pro version. This means that the viewport of the map automatically adjusts to the width of the device used and native javascript is used instead of jQuery which results in higher performance when loading maps.<br/><br/>For iOS devices (iphone, ipad, ipod) it is also possible to add maps with a custom icon to the homescreen and open them as web apps with a custom launch image and without the address bar of the browser.
pl: Pełnoekranowe mapy dla urządzeń mobilnych są zoptymalizowane tylko dla wersji pro. Oznacza to, że widok mapy jest automatycznie skalowany do szerokości ekranu urządzenia i użyty zostaje natywny javascript zamiast jQuery co powoduje wyższą wydajność podczas ładowania mapy.<br/><br/> Na urządzeniach z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod) możliwe jest również dodanie do map własnej ikony ekranu głównego oraz otworzenie ich poprzez własny przycisk jako aplikacje webowe bez paska adresu przeglądarki.

en: Furthermore can also remove the attribution link from the recent marker widget:
pl: Ponadto można również usunąć link przypisania z ostatniego widgeta markera:

en: Furthermore the viewport of the device used is considered, which results in optimized display of fullscreen maps especially on mobile devices:
pl: Ponadto uznawany jest viewport używanego urządzenia, który świetnie optymalizuje wyświetlanie map na pełnym ekranie, zwłaszcza w urządzeniach mobilnych:

en: GPX file could not be parsed - please check your browser console for more information!
pl: Pliku GPX nie można przeanalizować - sprawdź konsolę przeglądarki, aby uzyskać więcej informacji!

en: GPX icon settings
pl: Ikona ustawień GPX

en: GPX metadata settings
pl: Ustawienia metadanych GPX

en: GPX parsing will automatically handle pauses in the track with a default tolerance interval of 15 seconds between points.
pl: Parsowanie GPX automatycznie obsłuży przerwy w ścieżce z przedziałem domyślnej tolerancji 15 sekund między punktami.

en: GPX track
pl: Ścieżka GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Trasa GPX <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Trasy GPX <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Trasy GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
pl: Ślady GPX

en: GPX tracks settings
pl: Ustawienia śladu GPX

en: Galician
pl: Galicyjski

en: General directions settings
pl: Ogólne ustawienia wskazówek dojazdu

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Generate URL
pl: Generowanie adresu URL

en: Geo Sitemap
pl: Mapa serwisu GEO

en: Geocoding error: %1s
pl: Błąd geokodowania: %1s 

en: Geocoding result for address "%1$s" in row %2$s: "%3$s" (lat: %4$s, lon: %5$s)
pl: Rezultat geocodowania dla adresu "%1$s" w wierszu %2$s: "%3$s" (lat: %4$s, lon: %5$s)

en: Geolocate button position
pl: Pozycja przycisku geolokalizacji

en: Geolocate settings
pl: Ustawienia geolokalizacji

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German
pl: Niemiecki

en: German (Germany)
pl: Niemiecki (Niemcy)

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below:
pl: Uzyskaj klucz licencyjny na %1$s i aktywowuj klucz licencyjny poniżej:

en: Get directions
pl: Jak dojechać

en: Gets added to .leaflet-popup-content img {...} - use max-width to reduce the image width in popups automatically to the given value in pixel (only if it is wider). The height of the images gets reduced by the according ratio automatically.
pl: Zostanie dodany do .leaflet-popup-content img {...} -. Wykorzystaj max-width, aby zmniejszyć szerokość obrazu w pop-upach do danej wartości piksela (tylko wtedy, gdy jest szerszy). Wysokość obrazu jest ustawiana automatycznie.

en: Global maximum zoom level
pl: Globalny maksymalny poziom powiększenia

en: Go back to "prepare import"
pl: Wróć do "przygotuj import"

en: Go to plugin website
pl: Idź do witryny wtyczki

en: Good news, this plugin is free for everyone! Since it is released under the GPL2, you can use it free of charge on your personal or commercial blog.<br/>Anyway if you enjoy using this plugin, please consider upgrading to the pro version.
pl: Dobra wiadomość, ta wtyczka jest darmowa dla każdego! Odkąd została wydana pod licencją GPL2, możesz używać jej całkowicie za darmo na Twoim osobistym i komercyjnym blogu.<br/>Jednakże jeśli podoba Ci się ta wtyczka, przemyśl zakup wersji pro.

en: Google Maps (Hybrid)
pl: Google Maps (Hybryda)

en: Google Maps (Roadmap)
pl: Google Maps (Mapa drogowa)

en: Google Maps (Satellite)
pl: Google Maps (Satelita)

en: Google Maps (Terrain)
pl: Google Maps  (Teren)

en: Google Maps (worldwide)
pl: Google Maps (światowe)

en: Google Maps API
pl: API Map Google

en: Google Maps API key
pl: Klucz API Google Maps

en: Google Maps API status
pl: Status API Google Map

en: Google Maps base domain
pl: Bazowa domena Google Maps

en: Google Maps directions
pl: Wskazówki dojazdu Google Maps

en: Google Maps styling
pl: Stylizacja Google Maps

en: Google Places status
pl: Status Google Places

en: Google QR settings
pl: Ustawienia Google QR

en: Google language localization
pl: Lokalizacja językowa Google

en: Gosmore instance to calculate the route
pl: Zastosowanie Gosmore do wyliczenia trasy

en: Greek
pl: Grecki

en: Gujarati
pl: Gudżarati

en: HTML5 fullscreen maps
pl: Pełnoekranowe mapy HTML5

en: Hausa (Latin)
pl: Hausa (Łacina)

en: Heart rate
pl: Tętno

en: HeavyVehicle
pl: Ciężki pojazd

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Height
pl: Wysokość

en: Height of the icons in pixel
pl: Wysokość ikon w pixelach

en: Height of the shadow icon in pixel
pl: Wysokość cienia ikony w pixelach

en: Height of the shadow in pixel
pl: Wysokość cienia w pikselach

en: Help
pl: Pomoc

en: Help & Support
pl: Pomoc i Wsparcie

en: Hide MapsMarker.com backlinks
pl: Ukryj zwrotne linki MapsMarker.com

en: Hide blog posts and link section:
pl: Ukryj wpisy na blogu w sekcji linku:

en: Hide minimap
pl: Ukryj minimapę

en: High Resolution Icon
pl: Ikona wysokiej rozdzielczości

en: Highlights of Maps Marker Pro
pl: Najciekawsze z Maps Marker Pro

en: Hindi
pl: Hinduski

en: Hour
pl: Godzina

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s
pl: Jak często mapy się zmieniają. Ta wartość dostarcza ogólnej informacji dla silników wyszukiwania i może nie współzależeć dokładnie z tym jak często szukacze odwiedzają stronę. Dodatkowe informacje dostępne na %1$s

en: How many layers should be exported?
pl: Ile warstw powinno być eksportowanych?

en: How many markers should be exported?
pl: Ile markerów ma być wyeksportowane?

en: How many markers should be listed on one page at the page "list all markers"?
pl: Jak wiele markerów powinno być wymienionych na stronie "lista markerów"?

en: How much to simplify the polyline on each zoom level. More means better performance and smoother look, and less means more accurate representation.
pl: Ile uprościć polilinię na każdym poziomie powiększenia. Więcej oznacza lepszą wydajność i płynność, a mniej to dokładniejsze dokładne odwzorowanie.

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Hybrid
pl: Hybryda

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
pl: Zapoznałem się z <a href="%1$s" target="_blank">Warunkami korzystania z usługi</a> i <a href="%2$s" target="_blank">Polityką prywatności</a>.

en: IP access restriction
pl: Ograniczenie dostępu IP

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon anchor
pl: Znacznik ikony

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Icon width
pl: Szerokość ikony

en: Identifies the content provider or content channel, no spaces/special characters
pl: Określa dostawcę treści albo kanał treści, bez spacji/znaków specjalnych

en: If an IP address or range is entered above (like 12.34.56.*), only API calls from this IP address or range are allowed.
pl: Jeśli adres IP lub jego zakres ujęto jak powyżej (np. 12.34.56.*), to dozwolone będą tylko wywołania API z tego adresu IP lub podanego zakresu.

en: If checked, panel on top of map is displayed
pl: jeśli zaznaczone, wyświetlany jest panel na górze mapy

en: If empty, marker creation date will be used
pl: Jeśli puste, zostanie użyta data utworzenia markera

en: If empty, markers from all layers are selected.
pl: Jeśli puste, zaznaczone zostaną markery ze wszystkich warstw.

en: If empty, the default API key from MapsMarker.com will be used
pl: Jeśli puste, zostanie wykorzystany domyślny klucz API z MapsMarker.com

en: If enabled is selected and the plugin %1$s is active, KML links will automatically be added to your XML sitemap
pl: Jeśli zaznaczone jest zezwolenie i wtyczka %1$s jest aktywna, linki KML będą dodawane automatycznie do Twojej mapy strony XML

en: If enabled, Google Maps API scripts will only be loaded on demand as this significantly decreases the loadtime for all OpenStreetMap based maps. Disabling this feature is only recommended if you are experiencing compatibility issues with other plugins or themes.
pl: Jeśli włączone, skrypty Google Maps API będą ładowane tylko na żądanie ponieważ obniża to znacząco czas ładowania dla wszystkich map opartych na OpenStreetMap. Wyłączenie tej funkcjonalności jest rekomendowane tylko kiedy doświadczasz problemów z kompatybilnością z innymi wtyczkami lub szablonami.

en: If enabled, css files will only be loaded if a shortcode is used.
pl: Jeśli włączone, pliki css zostaną zaczytane jeśli używany jest skrócony kod.

en: If enabled, maps will automatically be resized to width=100% if map width unit is set to px and the div parent element is smaller than the width of the map.
pl: Jeśli opcja jest włączona, mapy zostaną automatycznie przeskalowane do szerokości 100%, jeżeli jednostka szerokości mapy jest ustawiona na piksele i nadrzędny div jest mniejszy niż szerokość mapy.

en: If enabled, panning of the map will have an inertia effect where the map builds momentum while dragging and continues moving in the same direction for some time. Feels especially nice on touch devices.
pl: Jeśli opcja jest włączona, bezwładność będzie mieć wpływ na przesuwanie mapy, tam gdzie mapa nabiera rozpędu podczas przeciągania, a potem nadal porusza się w tym samym kierunku przez jakiś czas. Robi dobre wrażenie szczególnie na urządzeniach dotykowych. 

en: If no search term is entered, the latest %1$s updated maps will be shown.
pl: Jeśli nie zostanie wprowadzony zakres wyszukiwania, zostanie wyświetlonych ostatnich %1$s zaktualizowanych map.

en: If option above is set to yes, the directory on server where icons are stored will be used (needed for backend only). If the option above is set to no, the following marker icons directory will be used:
pl: Jeśli opcja powyżej jest ustawiona na tak, użyty zostanie katalog na serwerze gdzie przechowywane są ikony (potrzebne tylko dla panelu administracyjnego). Jeśli opcja ustawiona jest na nie, użyty zostanie następujący katalog ikon markerów:

en: If set (1 to 18 repectively 19 if supported), at this zoom level and below markers will not be clustered.
pl: Jeśli włączone (odpowiednie dla 1 do 18, 19 jeśli wspierane) na tym poziomie przybliżenia markery nie będą skupiane.

en: If set (like http://www.your-domain.com/form.php), only API calls with this referer are allowed.
pl: Jeśli ustawione (np. http://www.your-domain.com/form.php), tylko wywołania API z tego źródła są dozwolone.

en: If set to false, zooming into clusters is only possible by clicking on + in the zoom control box or by mouse wheel (if enabled)
pl: Jeśli ustawione na nie, powiększanie zbiorów jest możliwe tylko poprzez kliknięcie na + w panelu sterowania lub kółkiem myszy (o ile jest dostępne)

en: If set to true then adding individual markers to the MarkerClusterGroup after it has been added to the map will add the marker and animate it in to the cluster. Defaults to false as this gives better performance when bulk adding markers.
pl: Jeśli ustawione, przy dodanie indywidualnie markerów do poszczególnych MarkerClusterGroup spowoduje dodanie do mapy markera i zanimuje je do klastra. Domyślnie wartość false, ponieważ daje lepsze wyniki, gdy większość dodając znaczniki.

en: If set to true, geolocation will start automatically on each map (backend and frontend).<br/>For infos on how to start geolocation automatically for selected maps only, please see <a href="%1$S" target="_blank">this changelog</a>.
pl: Jeśli jest ustawione na true, lokacja geograficzna rozpocznie się na każdej mapie (backend i frontend). <br/>Aby zobaczyć, jak rozpocząć lokację geograficzną automatycznie dla tylko wybranych map, zobacz <a href="%1$S" target="_blank">tutaj</a>.

en: If set to true, overrides the icon for all added markers to make them appear as a 1 size cluster:
pl: Jeżeli ustawione na aktywne, zastępuje ikonę dla wszystkich dodanych merkerów które pojawią się w jednakowej wielkości w klastrze:

en: If set to true, the map centers on the popup center instead of the marker when a popup is opened
pl: Jeśli jest ustawione na prawda, mapa wycentruje się na środku popup'a zamiast na znaczniku, kiedy popup jest otwarty

en: If set to true, the marker name gets added to the top of the popup automatically
pl: Jeśli ustawione, nazwa markera zostanie automatycznie dodana do okienka

en: If set to true, the tile coordinates will not be wrapped by world width (-180 to 180 longitude) or clamped to lie within world height (-90 to 90). Use this if you use Leaflet for maps that do not reflect the real world (e.g. game, indoor or photo maps).
pl: Jeśli zaznaczone na tak, współrzędne górnej warstwy nie będą zawinięte przez szerokość świata (-180 do 180 długości geograficznej) lub ściśnięte w granicach wysokości światowej (-90 do 90). Użyj go, jeśli używasz Leaflet dla map, które nie odzwierciedlają świata rzeczywistego (np. gry, pomieszczenia lub zdjęcia map).

en: If set to true, the tiles just will not load outside the world width (-180 to 180 longitude) instead of repeating.
pl: Jeśli zaznaczone na tak, elementy mapy zamiast powtarzać się nie będą ładować poza szerokością świata (-180 do 180 długości geograficznej).

en: If set to yes, please be aware that the pro settings below have to be changed when you move your WordPress installation to another server for example!
pl: Jeśli ustawione na tak, należy pamiętać, że ustawienia pro poniżej muszą zostać zmienione podczas przeniesienia instalacji WordPress na inny serwer!

en: If set, creates a scrollable container of the given height in pixel inside popups if its content exceeds it.
pl: Jeśli ustawiony, tworzy przewijany kontener danej wysokości w pikselach wewnątrz pop-up'ów, jeżeli ich treść przekracza ją.

en: If the WMS server supports KML output of the WMS layer, the settings below will be used when a marker or layer map with this active WMS layer is exported as KML.
pl: Jeśli serwer WMS wspiera format wyjściowy KML warstwy WMS, poniższe ustawienia zostaną użyte kiedy marker albo warstwa mapy jest eksportowana jako KML razem z aktywną warstwą WMS. 

en: If the marker name or icon in the list of markers is clicked, the specified zoom level will be used
pl: Jeśli nazwa znacznika lub ikonka na liście znaczników zostanie kliknięta, zostanie użyty określony poziom przybliżenia

en: If the native maximum zoom level of a basemap is lower, tiles will be upscaled automatically.
pl: Jeżeli maksymalny poziom powiększenia dla mapy bazowej jest niższy, płytki będą skalowane automatycznie.

en: If the option above is set to yes, icons will automatically be loaded from this URL. If the option above is set to no, the following marker icons url will be used:
pl: Jeśli opcja powyżej jest ustawiona na tak, ikony będą automatycznie ładowane z tego adresu URL. Jeśli opcja powyżej jest na nie, użyty zostanie następujący URL ikon markera: 

en: If true and user is on a retina display (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro 3rd Generation), it will request four tiles of half the specified size and a bigger zoom level in place of one to utilize the high resolution.
pl: Jeśli włączone i użytkownik posiada wyświetlacz retina (= iPhone 4/4S/5, iPad 3, MacBook Pro 3rd Generation), zażąda cztery elementy w połowie zdefiniowanego rozmiaru i większy poziom zbliżenia w miejsce jednego, aby skorzystać z wysokiej rozdzielczości.

en: If true, inverses Y axis numbering for tiles (turn this on for TMS services).
pl: Jeśli włączone, odwraca numerację osi Y dla kafelków (włącz dla usług TMS).

en: If true, the control is updated on moveend, otherwise it is always up-to-date (updated on move).
pl: Jeśli włączone, kontrola jest aktualizowana po zakończeniu ruchu, w innym przypadku jest zawsze aktualna (aktualizowanie w trakcie przesuwania).

en: If true, the vector will emit mouse events and will act as a part of the underlying map.
pl: Jeśli włączone, wektor wykona zdarzenia myszy i będzie działać w ramach mapy podstawowej.

en: If unchecked, the popup will only be visible after clicking on the marker on marker- or layer-maps.
pl: Jeśli odznaczone, popup będzie widoczny tylko po kliknięciu w marker lub warstwę mapy.

en: If yes, the WMS service will return images with transparency
pl: Jeśli tak, serwis WMS zwróci obrazki z przezroczystością

en: If you choose footer, javascripts will also only be loaded when a shortcode is used and not on all pages.
pl: Jeśli wybierzesz stopkę, javascripty zostaną wczytane tylko wtedy gdy użyty będzie skrócony kod, i nie na wszystkich stronach. 

en: If you have any issues with your license, <a href="%1$s" target="_blank">please open a new support ticket</a>!
pl: Jeśli masz jakieś problemy ze swoją licencją <a href="%1$s" target="_blank">utwórz nowe zgłoszenie pomocy</a>!

en: If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%1s" target="_blank">see available packages</a>), registering a free 30-day trial license key is not mandatory and the plugin can also be tested without time limitation.
pl: Jeśli instalujesz Maps Marker Pro na localhost (<a href="%1s" target="_blank">zobacz dostępne pakiety</a>), rejestracja bezpłatnego 30-dniowego próbnego klucza licencji nie jest obowiązkowa i wtyczka może być testowana bez ograniczeń czasowych.

en: If you like using the plugin, please <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">review the plugin on wordpress.org</a> - thanks!
pl: Jeśli podoba Ci się ta wtyczka, wystaw proszę <a href="http://www.mapsmarker.com/reviews" target="_blank" style="text-decoration:none;">recenzję na wordpress.org</a> - dzięki!

en: If you want the custom Mapbox basemap not to be available in the layer controlbox for selection, please change the according settings at "Map Defaults" / "Available basemaps in control box"
pl: Jeśli chcesz aby basemap Mapbox był niedostępny dla warstwy controlbox dla zaznaczenia, zmień odpowiednie ustawienia  na "Map Defaults" / "Available basemaps in control box"

en: If you want to be able to set all available options, please switch to the advanced editor.
pl: Jeśli chcesz ustawić wszystkie dostępne opcje, należy przełączyć się do edytora zaawansowanego.

en: If you want to bulk update existing layers, please make an export first!
pl: Jeśli chcesz, aby wykonać aktualizację istniejących warstw, należy wykonać najpierw eksport!

en: If you want to bulk update existing markers, please make an export first!
pl: Jeśli chcesz zaktualizować istniejące markery należy dokonać najpierw eksportu!

en: If you want to change the name of the custom Mapbox basemap shown in the layer controlbox, please change the according settings at "Map Defaults" / "Names for default basemaps"
pl: Jeśli chcesz zmienić nazwę basemap Mapbox pokazanej na warstwie controlbox, zmień odpowiednie ustawienia na "Map Defaults" / "Names for default basemaps"

en: If you want to clear the full QR code images cache at once, please use the <a href="%1$s">according tool on the tools page</a>.
pl: Jeśli chcesz wyczyścić całą pamięć podręczną kodów QR  skorzystaj z <a href="%1$s"> funkcji na stronie narzędzi </a>.

en: If you want to compare the free and pro version side by side, please visit %1s.
pl: Jeśli chcesz porównać wersję darmową i Pro obok siebie, odwiedź %1s.

en: If you want to use another icon than the blue pin (%s), please enter the file name of the icon in the form field - e.g. smiley_happy.png
pl: Jeśli chcesz użyć innej ikony niż niebieski pin (%s), wpisz nazwę pliku ikony w polu formularza, np. smiley_happy.png

en: If you want to use custom images, please enter the URL to app icons and launch images below:
pl: Jeżeli chcesz korzystać z własnych obrazów, wpisz adres URL do ikon aplikacji i uruchom obrazki poniżej:

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and ask your WordPress admin to upload the new icons to the directory %2$s/
pl: Jeśli chcesz użyć innych ikon, odwiedź %1$s (oferują ponad 700 kompatybilnych ikon) i poproś administratora twojego WordPressa aby wgrał nowe ikony do katalogu %2$s/ 

en: If you want to use different icons, please visit the %1$s (offering more than 700 compatible icons) and upload the new icons to the directory %2$s/
pl: Jeśli chcesz użyć innych ikon, odwiedź %1$s (oferują ponad 700 kompatybilnych ikon) i wgraj nowe ikony do katalogu %2$s/

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>.
pl: Jeśli Twój język nie ma lub nie jest jeszcze w pełni przetłumaczony, zapraszamy do pomocy na <a href="%1s" target="_blank"> internetowej platformie tłumaczenia</a>.

en: If your localized Google Maps basedomain is not available in the list above, please enter the domain name here (without http://, for example maps.google.com). If a domain name is entered, the setting "Google Maps base domain" from above gets overwritten.
pl: Jeśli lokalna mapa bazowa Google Maps nie jest dostępna w powyższej liście, proszę wprowadzić tutaj nazwę domeny (bez http://, na przykład: maps.google.com). Jeśli nazwa domeny jest wprowadzona, powyższe ustawienia "Domena bazowa Google Maps" zostaną nadpisane. 

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Images to use
pl: Obrazki do wykorzystania

en: Import failed - header row not found or invalid
pl: Import nie powiódł się - wiersz nagłówka nie został znaleziony lub jest błędny

en: Import file %1$s was saved to PHP temp directory (size: %2$s KB)
pl: Importowany plik %1$s został zapisany do katalogu PHP temp (rozmiar: %2$s KB)

en: Import finished
pl: Import zakończony

en: Import layers
pl: Import warstw

en: Import markers
pl: Import markerów

en: Import mode
pl: Tryb importu

en: Import mode set to bulk additions (values given in column ID will be ignored)
pl: Tryb importu ustawiony na hurtowe dodawanie (wartości w kolumnie ID zostaną zignorowane)

en: Import mode set to bulk updates (updates will be made if maps with given values in column ID exist)
pl: Tryb importu ustawiony na hurtowe aktualizowanie (aktualizacje będą robione jeśli mapy z podanymi wartościami w kolumnie ID istnieją) 

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
pl: Ważne: w celu złożenia zamówienia odnowienia licencji kliknij przycisk aktualizacji obok klucza licencji.

en: Important: you seem to be using different domains for your subsites. Please make sure that your license key is valid for the number of domains you want to use it on and update the license key on each subsite directly first before propagating the license key! This will ensure that all these domains are registered on your customer profile on mapsmarker.com - which will result in a valid license validation on subsites after propagating the license key.
pl: Ważne: Wydaje się że użyłeś klucza dla różnych domen. Upewnij się, że Twój klucz licencyjny jest ważny dla wielu domen, na których chcesz go używać. Zapewni to, że wszystkie domeny zarejestrowane w profilu klienta na mapsmarker.com - będą poprawnie sprawdzały ważność licencji.

en: In addition you can use the Shortcode API to override selected global settings for selected maps.
pl: W dodatku, możesz użyć Shortcode API do nadpisania wybranych ustawień globalnych dla wybranych map.

en: In addition, Maps Marker Pro also offers a separate MMPAPI class which you can use to developing an add-on for example.
pl: W dodatku, Maps Marker Pro również oferuje osobną klasę MMPAPI którą możesz używać np. do tworzenia dodatków.

en: In case of any issues you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>
pl: W przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można <a href="%1$s">zresetować ustawienia wtyczki</a>

en: In case you want to help with translations, please visit the <a href="%1s" target="_blank">web-based translation plattform</a>
pl: W przypadku, gdy chcesz pomóc w tłumaczeniu, prosimy odwiedzić <a href="%1s" target="_blank"> internetową platformę tłumaczenia</a>

en: Included layers
pl: Dołączone warstwy

en: Increase from 1 to increase the distance away from the center that spiderfied markers are placed. Use if you are using big marker icons:
pl: Zwiększy się do 1 przy zwiększaniu odległości od centrum. Używać w przypadku korzystania z dużych ikon znaczników:

en: Indicates to refresh the file every n seconds
pl: Wskazuje aby odświeżyć plik co n sekund

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Info: test mode is on - checking import file only - no changes will be made to the database
pl: Informacje: Tryb testowy służy tylko do sprawdzenie pliku importu - zmiany nie zostaną wprowadzone do bazy danych

en: Info: your import file is valid - no errors or warnings found.
pl: Informacja: Twój plik importu jest poprawny - nie ma błędów i nie znaleziono ostrzeżeń.

en: Insert GPX track
pl: Wstaw ślad GPX

en: Insert map
pl: Wstaw mapę

en: Interaction options
pl: Opcje interakcji

en: Invalid format! Please only use numbers and a . instead of a , as decimal separator!
pl: Błędny format! Proszę używać tylko cyfr i kropkę zamiast przecinka jako separatora dziesiętnych! 

en: Invalid format! Please only use numbers!
pl: Błędny format! Proszę używać tylko liczb!

en: Irish
pl: Irlandzki

en: It seems you used a layer import file created with Maps Marker Pro v2.6.2 or smaller. Please be aware that with v2.7 the database schema has changed. Please add the two additional (empty) rows mlm_filter and mlm_filter_details after gpx_panel in your layer import file and try again.
pl: Wygląda na to, że użyłeś pliku importu warstwy, wersji Maps Marker Pro v2.6.2 lub niższej. Musisz być świadomy, że w wersji 2.7, schemat bazy danych się zmienił. Proszę dodaj dwa dodatkowe (puste) rzędy mlm_filter oraz mlm_filter_details zaraz po gpx_panel w Twoim pliku importu warstwy i spróbuj ponownie.

en: Italian
pl: Włoski

en: Italian (Italy)
pl: Włoski (Włochy)

en: JSONP callback function name
pl: Nazwa funkcji wywołania zwrotnego JSONP

en: Japanese
pl: Japoński

en: KML settings
pl: Ustawienia KML

en: KML timestamp
pl: znacznik czasu KML

en: Kannada
pl: Kannara

en: Kazakh
pl: Kazachski

en: Keyboard navigation options
pl: Opcje nawigacji klawiatury

en: Khmer
pl: Kmerski

en: Kinyarwanda
pl: Ruanda-rundi

en: Kiswahili
pl: Suahili

en: Known issues
pl: Znane problemy

en: Korean
pl: Koreański

en: Kyrgyz
pl: Kirgistański

en: Language Settings
pl: Ustawienia języka

en: Language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, driving directions and labels on Google maps, direction links and autocomplete for address search.
pl: Używany język kiedy wyświetla informację tekstową taką jak nazwy dla kontrolek, prawa autorskie, wskazówki dojazdu i nazwy w Google Maps, odnośniki kierunków i autouzupełnianie dla wyszukiwania adresów.

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Latest available version:
pl: Najnowsza dostępna wersja:

en: Latest blog posts from www.mapsmarker.com
pl: Ostatni wpis z blogu www.mapsmarker.com

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Launch image URL
pl: Uruchom URL obrazka

en: Layer
pl: Warstwa

en: Layer Center
pl: Centrum warstwy

en: Layer added by
pl: Warstwa dodana przez

en: Layer and assigned markers have been successfully deleted (or the reference to the layer has been removed if marker was assigned to multiple layers)
pl: Warstwa i przydzielone znaczniki zostały pomyślnie usunięte (lub odnośnik do warstwy został utracony kiedy znacznik został przydzielony do wielu warstw)

en: Layer center
pl: Wyśrodkuj warstwę

en: Layer has been successfully deleted (assigned markers have not been deleted)
pl: Warstwa została pomyślnie usunięta (przypisane markery nie zostały usunięte)

en: Layer has been successfully published
pl: Warstwa została pomyślnie opublikowana

en: Layer has been successfully updated
pl: Warstwa została pomyślnie zaktualizowana

en: Layer name
pl: Nazwa warstwy

en: Layer(s)
pl: Warstwa(y)

en: Layers
pl: Warstwy

en: Leaflet Maps Marker - recent markers
pl: Leaflet Maps Marker - ostatnie markery

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for the marker shadow url (%1s) seems to be invalid. This can happen when you moved your WordPress installation from one server to another one.<br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Shadow URL". If you do not know which values to enter, please <a href="%3s">reset all plugins options to their defaults</a>
pl: Ostrzeżenie Leaflet Maps Marker: ustawienia url (%1s) cienia markera są niepoprawne. Może się to zdarzyć, gdy przeniosłeś swoją swoją instalację WordPressa z jednego serwera na inny.<br/> Przejdź do <a href="%2s">Ustawienia / Domyślne mapy / "Wartości domyślne dla ikon markera"</a> i zaktualizuj opcję "URL cienia". Jeśli nie wiesz, jakie wartości wpisać, <a href="%3s">zresetuj opcje pluginów do ich domyślnych ustawień</a>. 

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon directory (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons directory".
pl: Ostrzeżenie Leaflet Maps Marker: ustawienia katalogu własnych ikon markera (%1s) wydają się być nieaktualne. <br/> Przejdź do <a href="%2s"> Ustawienia / Domyślne mapy / Wartości domyślne dla ikon markera"</a> i zaktualizuj opcję "Własny katalog ikon". 

en: Leaflet Maps Marker Warning: the setting for your custom marker icon url (%1s) seems to be invalid. <br/>Please navigate to <a href="%2s">Settings / Map Defaults / "Default values for marker icons"</a> and update the option "Custom icons URL".
pl: Ostrzeżenie Leaflet Maps Marker: ustawienie url dla twojej niestandardowej ikony markera (%1s) jest nieaktualne. <br/> Przejdź do <a href="%2s"> Ustawienia / Domyślne mapy / "Wartości domyślne dla ikon markera"</a> i zaktualizuj opcję "URL własnych ikon".

en: Leaflet Maps Marker for WordPress - helping you to share your favorite spots and tracks
pl: Leaflet Maps Marker dla WordPress - pomaga udostępniać twoje ulubione miejsca i trasy

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated from version %1s to %2s!
pl: Plugin Leaflet Maps Marker został zaktualizowany z wersji %1s do wersji %2s!

en: Leaflet Maps Marker has been successfully updated to version %1s!
pl: Leaflet Maps Marker został pomyślnie zaktualizowany do wersji %1s!

en: Leaflet Maps Marker is based on the javascript library Leaflet maintained by Vladimir Agafonkin and Cloudmade
pl: Leaflet Maps Marker bazuje na bibliotekach javascript Leaflet utrzymywanych przez Vladimir Agafonkin i Cloudmade

en: Leaflet Maps Marker plugin update to v%1s was successful
pl: Pomyślnie zaktualizowano plugin Leaflet Maps Marker do wersji v%1s

en: Leaflet Maps Marker uses icons from the Maps Icons Collection maintained by Nicolas Mollet
pl: Leaflet Maps Marker używa ikon z Maps Icons Collection tworzonych przez Nicolasa Molleta

en: Leave empty to use the <a href="%1s" target="_blank">default icon</a>. To use a custom icon, please enter the file name of the icon within your marker icon directory (%2s)
pl: Zostaw puste aby użyć <a href="%1s" target="_blank">domyślnej ikony</a>. Aby użyć własnej ikony wprowadź nazwę pliku ikony z katalogu twoich ikon (%2s)

en: Legend
pl: Legenda

en: License
pl: Licencja

en: License Key
pl: Klucz licencji

en: License key was successfully propagated to all subsites
pl: Klucz licencyjny został pomyślnie rozpropagowany na wszystkich podstronach

en: License registered to
pl: Licencja zarejestrowana dla

en: License settings
pl: Ustawienia licencji

en: Licenses for used libraries, services and images
pl: Licencje użytych bibliotek, usług i obrazków

en: Link target
pl: Docelowy link

en: Link to content provider
pl: Link do treści dostawcy

en: List all layers
pl: Lista warstw

en: List all markers
pl: Lista markerów

en: List of markers settings
pl: Lista ustawień markerów

en: Lite Edition
pl: Wersja Lite

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Luxembourgish
pl: Luksemburdzki

en: MMPAPI error: API parameter date_from or date_to has be set when searching date fields
pl: Błąd MMPAPI: parametr API date_from lub date_to musi być ustawiony podczas szukania pól danych

en: MMPAPI error: API parameters lat_top_left, lon_top_left, lat_bottom_right and lon_bottom_right have be set when performing a boundingbox search
pl: Błąd MMPAPI: parametry API lat_top_left, lon_top_left, lat_bottom_right oraz lon_bottom_right muszą być ustawione podczas wykonywania szukania boundingbox 

en: MMPAPI error: add_marker() method only accepts arrays. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: metoda add_marker() akceptuje tylko tabele. Dane wejściowe były %s

en: MMPAPI error: all the elements of layer_ids array must be integers
pl: Błąd MMPAPI: wszystkie elementy tablicy layer_ids muszą być integerami 

en: MMPAPI error: all the elements of marker_ids array must be integers
pl: Błąd MMPAPI: wszystkie elementy tablicy marker_ids muszą być integerami

en: MMPAPI error: delete_layer method only accepts integers
pl: Błąd MMPAPI: metoda delete_layer akceptuje tylko integer

en: MMPAPI error: delete_layers method only accepts arrays. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: metoda delete_layers akceptuje tylko tablice. Wprowadziłeś %s

en: MMPAPI error: delete_marker method only accepts integers
pl: Błąd MMPAPI: metoda delete_marker akceptuje tylko integer

en: MMPAPI error: delete_markers method does not accept empty arrays.
pl: Błąd MMPAPI: metoda delete_markers nie przyjmuje pustych tabel

en: MMPAPI error: delete_markers method only accepts arrays. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: metoda delete_markers akceptuje tylko tablice. Wprowadziłeś %s

en: MMPAPI error: geocoding error: %1s
pl: Błąd MMPAPI: błąd z geocoding: %1s

en: MMPAPI error: invalid layer objects. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: niewłaściwa warstwa obiektu: Wprowadziłeś %s

en: MMPAPI error: invalid marker objects. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: niewłaściwy znacznik obiektu. Wprowadziłeś %s

en: MMPAPI error: layer with ID %s not found
pl: Błąd MMPAPI: warstwa o ID %s nie znaleziona

en: MMPAPI error: marker ID %1s was not found
pl: Błąd MMPAPI: znacznik o ID %1s nie został znaleziony

en: MMPAPI error: marker with ID %s not found
pl: Błąd MMPAPI: znacznik o ID %s nie znaleziony

en: MMPAPI error: parameter date_from or date_to has be set when searching date fields
pl: Błąd MMPAPI: parameter date_from lub date_to musi być ustawiony podczas przeszukiwania pól danych

en: MMPAPI error: search_layers method only accepts arrays. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: metoda search_layers akceptuje tylko tablice. Wprowadzono %s

en: MMPAPI error: search_markers method only accepts arrays. Input was %s
pl: Błąd MMPAPI: metoda search_markers akceptuje tylko tablice. Wprowadziłeś %s

en: MMPAPI error: searchkey is not valid, it must be one of the following keys: %s
pl: Błąd MMPAPI: searchkey jest nieprawidłowy, musi być to jeden z następujących kluczy: %s

en: MMPAPI error: searchkey parameter is required.
pl: Błąd MMPAPI: parametr searchkey jest wymagany.

en: MMPAPI error: searchvalue parameter is required.
pl: Błąd MMPAPI: parametr searchvalue jest wymagany.

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Major highlights:
pl: Najważniejsze wyróżnienia:

en: Makes the map focusable and allows users to navigate the map with keyboard arrows and +/- keys
pl: Tworzy mapę z opcją zbliżania i pozwala użytkownikom poruszać się po mapie strzałkami klawiatury i klawiszami +/-

en: Malay (Malaysia)
pl: Malajski (Malezja)

en: Malayalam
pl: Malajala

en: Maltese
pl: Maltański

en: Manage GPX tracks
pl: Zarządzaj ścieżkami GPX

en: Manage your markers and layers through a highly customizable REST API, which supports GET & POST requests, JSON & XML as formats and was developed with a focus on security.
pl: Zarządzanie warstwami i  markerami jest bardzo zaawansowane za pomocą REST API, który obsługuje żądania GET i POST, JSON i XML jako formaty i został opracowany ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo.

en: Map
pl: Mapa

en: Map Defaults
pl: Domyślne mapy

en: Map Size
pl: Rozmiar mapy

en: Map could not be loaded - please enable Javascript!
pl: Mapa nie może być zaczytana - proszę włączyć obsługę Javascript!

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Map size
pl: Rozmiar mapy

en: Map type
pl: Typ mapy

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Map width unit
pl: Jednostki szerokości mapy

en: MapBox 1 settings
pl: Ustawienia MapBox 1

en: MapBox 2 settings
pl: Ustawienia MapBox 2

en: MapBox 3 settings
pl: Ustawienia MapBox 3

en: MapQuest (Aerial)
pl: MapQuest (Lotnicze)

en: MapQuest (Aerial, max zoom 12 globally, 12+ in the United States)
pl: MapQuest (Lotnicze, max zbliżenie globalne 12, 12+ na terenie Stanów Zjednoczonych)

en: MapQuest (OSM, max zoom 18)
pl: MapQuest (OSM, maks. przybliżenie 18)

en: Maps
pl: Mapy

en: Maps - recent markers
pl: Mapy - ostatnie markery

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
pl: Maps Marker Pro - #1 plugin map do WordPressa

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
pl: Maps Marker Pro - dostępna aktualizacja!

en: Maps Marker Pro - recent markers
pl: Maps Marker Pro - najnowsze markery

en: Maps Marker Pro - renewal for access to plugin updates and support needed
pl: Maps Marker Pro - potrzebne odnowienie dostępu do aktualizacji wtyczek i wsparcia 

en: Maps Marker Pro allow you to easily customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas:
pl: Maps Marker Pro pozwala na łatwe dostosowanie prezentacji standardowych map bazowych Google, zmieniając wizualnie takie elementy jak drogi, parki i tereny zabudowane:

en: Maps Marker Pro allows you to add a fullscreen button to maps. Clicking on this button will open an HTML5 fullscreen map without leaving the page you are currently viewing.
pl: Map Marker Pro pozwala dodawać pełnoekranowy przycisk do map. Kliknięcie tego przycisku spowoduje otwarcie w HTML5 pełnoekranowej mapy bez opuszczania strony, którą aktualnie oglądasz.

en: Maps Marker Pro allows you to add a small map in the corner which shows the same as the main map with a set zoom offset:
pl: Map Marker Pro pozwala na dodanie małej mapy w rogu, która pokazuje to samo same co mapa głównej

en: Maps Marker Pro allows you to also display GPX tracks with optional metadata on your maps:
pl: Maps Marker Pro pozwala także na wyświetlenie ścieżki GPX z opcjonalnymi meta danymi na twoich mapach:

en: Maps Marker Pro allows you to assign markers to multiple layers at once - helping you to better manage and organize your points of interest.
pl: Maps Marker Pro pozwala przydzielić znaczniki do wielu warstw jednocześnie - pomagając Ci zarządzać lepiej i organizować Twoje punkty zainteresowania.

en: Maps Marker Pro allows you to backup and restore your settings which makes it possible to quickly switch between different plugin profiles. This is especially useful if you want to deploy the plugin with custom configuration on multiple sites:
pl: Maps Marker Pro pozwala na tworzenie kopii zapasowych i przywracanie ustawień, które pozwalają na szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi profilami pluginu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz wdrożyć wtyczkę w niestandardowej konfiguracji na wielu stronach:

en: Maps Marker Pro allows you to create beautifully animated marker clusters for layer maps:
pl: Maps Marker Pro pozwala tworzyć pięknie animowane grupy markerów dla map warstwowych:

en: Maps Marker Pro allows you to customize which markers and layers to include or exclude in the recent marker widget:
pl: Dokumentacja Map Marker Pro pozwala na dostosowanie które znaczniki i warstw mają być włączone w widżetach:

en: Maps Marker Pro allows you to easily perform bulk updates on markers and layers by using the integrated import feature:
pl: Map Marker Pro pozwala na łatwe wykonywanie zbiorczych aktualizacji markerów i warstw za pomocą zintegrowanej funkcji importowania:

en: Maps Marker Pro allows you to hide MapsMarker.com-backlinks from maps, KML files and from the Wikitude app:
pl: Maps Marker Propozwala na ukrycie linków zwrotnych z MapsMarker.com na mapach, w plikach KML i z aplikacji Wikitude

en: Maps Marker Pro allows you to remove all backlinks and logos on backend as well as making the pages and menu entries for Tools, Settings, Support, License visible to admins only.
pl: Maps Marker Pro pozwala na usunięcie wszystkich linków i logo z poziomu panelu zarządzania oraz na tworzenie stron i wpisów dla Narzędzi, Ustawień, Wsparcia, Licencji widocznych tylko dla adminów.

en: Maps Marker Pro allows you to set the user level needed for editing and deleting marker and layer maps from other users.
pl: Maps Marker Pro pozwala na zdefiniowanie poziomu uprawnień użytkownika potrzebnego dla edycji i usuwania markerów i warstw map innych użytkowników.

en: Maps Marker Pro allows you to use custom backgrounds for QR codes.
pl: Maps Marker Pro pozwala na utworzenie własnego tła dla kodów QR.

en: Maps Marker Pro enables you to save the link to the fullscreen map to the homescreen on iOS devices and reopen the map with an optional launch image as web app – meaning the display of the map in fullscreen mode with no address bar:
pl: Maps Marker Pro pozwala wyświetlić link do pełnoekranowej mapy na mapie głównej na urządzeniach z systemem iOS i otwórzyć ją z opcjonalnym obrazem uruchamiania jako aplikacji internetowej - co oznacza wyświetlanie mapy w trybie pełnoekranowym bez paska adresu:

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
pl: Maps Marker Pro został zaktualizowany z wersji%1s to %2s!

en: Maps Marker Pro has been successfully updated to version %1s!
pl: Maps Marker Pro został zaktualizowany do wersji %1s!

en: Maps Marker Pro plugin update to v%1s was successful
pl: Aktualizacja Maps Marker Pro do wersji v%1s wykonana

en: Maps Marker Pro supports conditional and deferred Google Maps API loading. This saves visitor of your site up to ~370kb uncompressed data transmission for each page view with an embedded OpenStreetMap based map! If you are using Google Maps as basemap, the needed scripts are loaded deferred and on demand only.
pl: Maps Marker Pro wspiera warunkowe i opóźnione ładowanie Google Maps API. Oszczędza to odwiedzającym ładowania nawet do ~370kb nieskompresowanych danych przy każdym wyświetleniu strony z załączoną mapą OpenStreetMap! Jeśli używasz mapy Google Maps, wymagane skrypty są ładowane z opóźnieniem i tylko na żądanie.

en: Maps Marker Pro supports selected filters and actions, the default WordPress approach for changing the behaviour of the plugin without having to change its files.
pl: Maps Marker Pro wspiera wybrane filtry i akcje, domyślne podejście WordPress do zmiany zachowania wtyczki, bez konieczności zmiany plików.

en: Maps Marker Pro supports the latest leaflet.js version, which is the core library used for displaying maps.
pl: Maps Marker Pro wspiera najnowszą wersję leaflet.js, której biblioteka jest rdzeniem używanym do wyświetlania map.

en: Maps will be loaded much faster with Maps Marker Pro – especially on mobile devices - as no jQuery is needed anymore for displaying maps on frontend. This reduces the download size of each map by about 90kb and also minimizes the browser resources needed for displaying maps.
pl: Mapy będą ładowane znacznie szybciej przez Maps Marker Pro - szczególnie na urządzeniach mobilnych - gdy jQuery nie jest potrzebne do wyświetlania mapy. Zmniejsza rozmiar pobierania każdej mapy o około 90 KB, a także minimalizuje zużycie zasobów przeglądarki potrzebnych do wyświetlania mapy.

en: MapsMarker API settings
pl: Ustawienia MapsMarker API 

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
pl: Program afiliacyjny MapsMarker - zapisz się teraz, a otrzymasz prowizję do 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
pl: Program dla sprzedawców MapsMarker - ponownie sprzedaj z 20% zniżką!

en: MapsMarker.com backlinks
pl: Zwrotne linki MapsMarker.com

en: Marker added by
pl: Marker dodany przez

en: Marker attributes to display in list
pl: Atrybuty markera do wyświetlenia na liście

en: Marker clustering
pl: Grupowanie markerów

en: Marker clustering settings
pl: Ustawienia grupowania markerów

en: Marker has been successfully deleted
pl: Marker został pomyślnie usunięty

en: Marker has been successfully published
pl: Marker został pomyślnie opublikowany

en: Marker has been successfully updated
pl: Marker został pomyślnie zaktualizowany

en: Marker icon directory %s is not writable - please set permissions via FTP with CHMOD command to 755
pl: Katalog ikon markera %s nie posiada praw zapisu - proszę ustawić odpowiednie uprawnienia poprzez FTP komendą CHMOD na 755

en: Marker name
pl: Nazwa markera

en: Marker names in KML
pl: Nazwy markerów w KML

en: Marker shadow
pl: Cień markera

en: Marker tooltip
pl: Tooltip markera

en: Marker validity check for layer assignements
pl: Sprawdzanie poprawności znacznika dla przeznaczenia warstwy

en: Markername
pl: Nazwa znacznika

en: Markers
pl: Markery

en: Markers assigned to layer "%1s" (ID %2s)
pl: Markery przypisane do warstwy "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to multi layer map "%1s" (ID %2s)
pl: Markery przypisane do wielowarstwowej mapy "%1s" (ID %2s)

en: Markers assigned to the layer will also be updated. Please keep in mind that if the layer is assigned to a multi-layer-map, you also have to manually re-assign this layer to the multi-layer-map in question!
pl: Markery przypisane do warstw również będą zaktualizowane. Proszę pamiętać, że jeśli warstwa jest przypisana do mapy wielowarstwowej, trzeba także ręcznie ponownie ją przypisać do tej warstwy!

en: Markers assigned to this layer will be listed here
pl: Markery przypisane do tej warstwy będą pokazane tutaj

en: Markers created with Leaflet Maps Marker can also be displayed via <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">Augmented-Reality technology</a> on mobile devices. As a first steps, an API to <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a> has been implemented. APIs to other Augmented-Reality-Providers (like <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> or <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) will probably follow in one of the next versions. Sample screenshots:
pl: Markery stworzone w Leaflet Maps Marker mogą być także wyświetlane poprzez <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality" target="_blank">Augmented-Reality technology</a> na urządzeniach mobilnych. Pierwszym krokiem było zaimplementowanie API <a href="http://www.wikitude.com" target="_blank">Wikitude</a>. API dla innych dostawców rozszerzonej rzeczywistości (np. <a href="http://www.layar.com" target="_blank">Layar</a> lub <a href="http://www.junaio.de" target="_blank">Junaio</a>) pojawią się prawdopodobnie w jednej z następnych wersji. Przykładowe zrzuty ekranów:

en: Markers per page
pl: Markerów na stronę

en: Max speed of the inertial movement, in pixels/second.
pl: Maksymalna prędkość ruchu inercyjnego, w pikselach/sekundę.

en: Max. number of markers to display:
pl: Maksymalna liczba markerów do wyświetlenia:

en: Maximum interval between points
pl: Maksymalny odstęp pomiędzy punktami

en: Maximum number of POIs
pl: Maksymalna liczba POI

en: Maximum width of popups in pixel
pl: Maksymalna szerokość popup'ów w pikselach

en: Maximum width of the control in pixels. The width is set dynamically to show round values (e.g. 100, 200, 500).
pl: Maksymalna szerokość panelu kontrolnego w pikselach. Szerokość jest ustawiona dynamicznie aby pokazać wartości zaokrąglone (np. 100, 200, 500).

en: Maximum zoom level
pl: Maksymalny poziom zbliżenia

en: Memory usage: %1$s, performance: %2$s
pl: Zużycie pamięci: %1$s, wykonano: %2$s

en: Message
pl: Wiadomość

en: Minimap settings
pl: Ustawienia minimapy

en: Minimum width of popups in pixel
pl: Minimalna szerokość popup'ów w pikselach 

en: Minimum zoom level
pl: Minimalny poziom zbliżenia

en: Minute
pl: Minuta

en: Misc
pl: Różne

en: Mobile web app settings
pl: Ustawienia webowej aplikacji mobilnej

en: Mongolian (Cyrillic)
pl: Mongolski (Cyrylica)

en: Month
pl: Miesiąc

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: More power: try Maps Marker Pro for free!
pl: Więcej mocy: wypróbuj Maps Marker Pro za darmo!

en: Motorcar
pl: Samochód

en: Move markers to a layer
pl: Przenieś markery do warstwy

en: Moving time
pl: Czas przebycia

en: Multi Layer Map
pl: Mapa wielowarstwowa

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
pl: Tylko dla multisite: aktualizuje ustawienia na wszystkich podstronach

en: Name
pl: Nazwa

en: Names for default basemaps
pl: Nazwy dla domyślnych map bazowych

en: Nepali (Nepal)
pl: Nepalski (Nepal)

en: Never
pl: Nowsze

en: New icons will be uploaded to the following directory: %1$s
pl: Nowe ikony zostaną przesłane do następującego katalogu: %1$s

en: New layer ID
pl: Nowy ID warstwy

en: New marker ID
pl: Nowy ID markera

en: No
pl: Nie

en: No issues found.
pl: Nie znaleziono problemów

en: No layer created yet
pl: Nie utworzono jeszcze żadnej warstwy

en: No map has been created yet.
pl: Mapa nie została jeszcze utworzona.

en: No marker assigned to this layer
pl: Brak markerów przypisanych do tej warstwy

en: No marker created yet
pl: Żaden marker nie został jeszcze stworzony

en: No marker found!
pl: Nie znaleziono markera!

en: No matches found
pl: Nie znaleziono żadnych pasujących rekordów

en: No promotion
pl: Bez promocji

en: No shortcodes with invalid map IDs have been detected
pl: Brak odnalezionych shortcodów z niewłaściwym ID mapy.

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Norwegian (Bokmal)
pl: Norweski (Bokmal)

en: Norwegian (Bokmål)
pl: Norweski (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
pl: Norweski (Nynorsk)

en: Note: if a marker is also assigned to another layer, only the reference to the layer will be deleted.
pl: Uwaga: jeśli znacznik jest również przydzielony do innej warstwy, tylko odnośnik zostanie usunięty.

en: Note: if you add an image, the following CSS definition will be applied: %1$s
pl: Uwaga: jeśli dodasz zdjęcie, następująca definicja CSS zostanie zastosowana: %1$s

en: Note: maximum zoom level may vary on your basemap
pl: Informacja: maksymalny poziom powiększenia może różnić się w zależności od mapy bazowej

en: Now
pl: Teraz

en: Number of digits to show after the decimal point
pl: Liczba cyfr do pokazania po przecinku

en: Number of markers
pl: Liczba markerów

en: Number of markers to display
pl: Liczba markerów do wyświetlenia

en: Number of markers to show:
pl: Liczba markerów do wyświetlenia:

en: Number of zoom levels to change when pressing + or - key.
pl: Liczba poziomów zbliżenia po naciśnięciu przycisku + lub -.

en: OGD Vienna addresses
pl: Adresy OGD Vienna

en: OGD Vienna basemap
pl: Mapy bazowe OGD Vienna

en: OGD Vienna basemap (max zoom 19)
pl: Mapa bazowa OGD Vienna (max zoom 19)

en: OGD Vienna satellite
pl: Satelita OGD Vienna

en: OGD Vienna satellite (max zoom 19)
pl: Satelita OGD Vienna (max zbliżenie 19)

en: Old layer ID
pl: Stary ID warstwy

en: Old marker ID
pl: Stary ID markera

en: One personal request: before you post a new support ticket in the <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Wordpress Support Forum</a>, please follow the instructions from <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> which give you a guideline on how to deal with the most common issues.
pl: Prośba osobista: przed wysłaniem nowego zgłoszenia do supportu <a href="http://wordpress.org/support/plugin/leaflet-maps-marker" target="_blank">Forum Wsparcia Wordpress</a>, należy postępować zgodnie z instrukcjami <a href="http://www.mapsmarker.com/readme-first" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/readme-first</a> które wskażą, jak postępować z najczęściej spotykanymi problemami.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the <a href="%1$s" target="_blank">Map Icons Collection</a>!
pl: Tylko zmiana wartości poniżej jeśli nie używasz znacznika lub cieni ikon z <a href="%1$s" target="_blank">kolekcji Map Icons</a>!

en: Opacity
pl: Przezroczystość

en: Open popup by default
pl: Otwórz okno domyślnie

en: Open standalone map in fullscreen mode
pl: Otwórz niezależną mapę w trybie pełnoekranowym

en: OpenDocument Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny OpenDocument 

en: OpenStreetMap (Mapnik, max zoom 18)
pl: OpenStreetMap (Mapnik, maksymalne zbliżenie 18)

en: OpenStreetMap contributors
pl: Współtwórcy OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link
pl: Link do edycji OpenStreetMap

en: OpenStreetMap edit link editor
pl: Edytor linków OpenStreetMap 

en: Opt-out from being promoted by Wikitude.
pl: Zrezygnuj z opcji promowania przez Wikitude.

en: Option A: activate an unexpiring license key
pl: Opcja A: aktywuj klucz licencyjny który wygasł

en: Option B: get a personalized trial license key
pl: Opcja B: uzyskaj indywidualny próbny klucz licencyjny

en: Option C: get an anonymous trial license key
pl: Opcja C: uzyskaj anonimowy próbny klucz licencyjny

en: Option D: start an unlimited, anonymous test on a localhost installation
pl: Opcja D: nieograniczona, anonimowa testowa wersja na instalacji lokalnej

en: Option for global admin notices in backend (showing infos about plugin incompatibilities or invalid marker icon directory settings for example). Please be aware that hiding them results in not being informed about plugin incompatibilites discovered in future releases too!
pl: Opcja dla globalnych wiadomości administracyjnych w panelu zarządzania (pokazuje na przykład informacje o niezgodności pluginu lub nieprawidłowych ustawieniach katalogu ikon markera). Należy pamiętać, że ukrycie ich spowoduje brak wyświetlenia informacji o niekompatybilności wtyczek oraz o przyszłych wydaniach!

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
pl: Opcja ukrywająca linki zwrotne do Mapsmarker.com na mapie i nakładkach w plikach KML.

en: Optional 1 - selected markers must have:
pl: Opcja 1 - wybrane markery muszą mieć:

en: Optional 2 - selected markers must NOT have:
pl: Opcja 2 - wybrane markery nie mogą mieć:

en: Optional 3 - selected markers must have the following icon:
pl: Opcja 3 - wybrane markery muszą posiadać następującą ikonę:

en: Optional: displayed on each marker; can be a link to a resource (image, PDF file...). You could use this to issue coupons or vouchers for potential clients that found you via Wikitude.
pl: Opcjonalnie: wyświetlany na każdym markerze; może być linkiem do zasobu (obraz, plik PDF ...). Można to wykorzystać do wydawania kuponów lub talonów dla potencjalnych klientów, którzy znaleźli cię poprzez Wikitude.

en: Optional: displayed on each marker; used for sending an email directly from Wikitude
pl: Opcjonalnie: wyświetlany na każdym markerze; używany do wysyłania e-mail bezpośrednio z Wikitude

en: Optional: example: +4312345 - when a phone number is given, Wikitude displays a "call me" button in the bubble; used for every marker.
pl: Opcjonalnie: przykład: +4312345 - gdy numer telefonu jest podany, Wikitude wyświetla w dymku przycisk "Zadzwoń do mnie"; stosowane dla każdego markera.

en: Optionally you can also change the name of the predefined basemaps in the controlbox.
pl: Opcjonalnie możesz również zmienić nazwę predefiniowanych map bazowych w panelu kontrolnym.

en: Options to pass when creating the L.Polygon for styling (<a href="%1s" target="_blank">more details</a>)
pl: Opcje do przekazania przy tworzeniu styli dla L.Polygon (<a href="%1s" target="_blank">więcej szczegółów</a>)

en: Options to set the colors of the cluster circles
pl: Opcje ustawienia kolorów dla okręgów grup

en: Order by
pl: Sortuj

en: Order list of markers by
pl: Kolejność list markerów według

en: Output image width
pl: Szerokość obrazu wyjściowego

en: Overlays
pl: Nakładki

en: Overrides the offset to apply a fixed zoom level to the minimap regardless of the main map zoom. Set it to any valid zoom level, if unset zoomLevelOffset is used instead.
pl: Zastępuje offset do zastosowania stałym poziomem zbliżenia na minimapie niezależnie od powiększenia głównej mapy.

en: Overview map
pl: Przegląd mapy

en: Pace
pl: Tempo

en: Panel Status
pl: Status Panelu

en: Panel background color
pl: Kolor tła panelu

en: Panel for GPX metadata below the map
pl: Panel dla meta danych GPX poniżej mapy

en: Panel for displaying layer name and API URLs on top of map
pl: Panel na górze mapy do wyświetlania nazwy warstwy i URL API

en: Panel for displaying marker name and API URLs on top of map
pl: Panel na górze strony do wyświetlania nazw markerów i URL'i API

en: Panel status
pl: Status panelu

en: Panel status for all layers has been successfully updated
pl: Status panelu dla wszystkich warstw został pomyślnie zaktualizowany.

en: Panel status for the selected markers has been successfully updated
pl: Status dla wybranych markerów została zaktualizowany

en: Panel text css
pl: Panel tekstowy css

en: Panning inertia options
pl: Opcje przesuwania inercyjnego

en: Peak memory usage: %1$s
pl: Najwyższe zużycie pamięci: %1$s

en: Pedestrian
pl: Pieszy

en: Permission settings
pl: Ustawienia uprawnień

en: Permissions check failed or WordPress nonce has expired - please reload the page to try again!
pl: Niepowodzenie przy sprawdzaniu uprawnień lub WordPress chwilowo wygasł - przeładuj stronę i spróbuj ponownie!

en: Persian
pl: Perski

en: Phone
pl: Telefon

en: Please <a href="%s" target="_blank">click here</a> to add your first one!
pl: Proszę kliknij <a href="%s" target="_blank">tutaj</a> aby dodać pierwszą!

en: Please activate the plugin "Maps Marker Pro"
pl: Proszę aktywować plugin "Maps Marker Pro"

en: Please activate the plugin by clicking the link above
pl: Proszę aktywować plugin klikając w powyższy link

en: Please also check if you are using semicolons (;) as delimiters in your import file!
pl: Należy również sprawdzić, czy używasz średników (;) jako ograniczników pól w pliku importu!

en: Please be aware that restoring settings from a version smaller than %1$s could result in breaking the plugin unless you <a href="%2$s">save the plugin settings once</a> afterwards to include settings added with newer versions!
pl: Należy pamiętać, że przywrócenie ustawień z wersji niższej niż %1$s może spowodować niepoprawne działanie wtyczki. <a href="%2$s"> Zapisz ustawienia wtyczki </a> a potem dołączyć ustawienia które dodano w nowszych wersjach!

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro
pl: Kliknij tutaj aby ukończyć instalację Maps Marker Pro

en: Please confirm that you want to delete all markers by checking the checkbox
pl: Proszę zaznaczyć chceckbox aby potwierdzić, że chcesz usunąć wszystkie markery

en: Please contact %1$s for more details
pl: Aby uzyskać więcej szczegółów skontaktuj się z %1$s

en: Please contact your administrator (%1s) to activate the plugin "Maps Marker Pro".
pl: Skontaktuj się ze swoim administratorem (%1s) aby aktywować plugin "Maps Marker Pro".

en: Please contact your administrator (%1s) to renew your access to plugin updates and support.
pl: Skontaktuj się ze swoim administratorem (%1s) aby odnowić dostęp do aktualizacji wtyczek i wsparcia.

en: Please do not change an existing layer map with assigned markers into a multi layer map, as those assigned markers will not be displayed on the multi layer map!
pl: Proszę nie zmieniać istniejącej warstwy mapy z przypisanymi znacznikami do map wielowarstwowych, ponieważ te przypisane markery nie będą wyświetlane na mapach wielowarstwowych!

en: Please enter a license key to continue.
pl: Aby kontynuować proszę podać klucz licencji.

en: Please enter a valid email to continue (or get an anonymous trial license key)
pl: Proszę podać poprawny adres e-mail, aby kontynuować (lub uzyskać anonimową próbny klucz licencyjny)

en: Please enter layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
pl: Wprowadź ID warstwy. Użyj przecinków aby oddzielić wiele warstw. Dla markerów nie przypisanych do warstwy użyj 0.

en: Please enter marker ID. Use commas to separate multiple markers
pl: Wprowadź ID markera. Użyj przecinków aby rozdzielić wiele markerów.

en: Please enter settings for custom basemap
pl: Wprowadź ustawienia dla własnej mapy bazowej

en: Please enter settings for custom overlay
pl: Wprowadź ustawienia dla własnej nakładki

en: Please enter the custom JSON array to style your Google maps (you can use the <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a> to create custom styles easily). Example for hiding roads:
pl: Wprowadź własne ustawienia JSON aby ostylować swoje mapy Google (aby tworzyć w łatwy sposób style, możesz użyć <a href="%1s" target="_blank">Google Styled Maps Wizard</a>). Przykład dla ukrycia dróg:

en: Please enter the hex value of the color you would like to use. For help please visit <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.
pl: Podaj w hex wartość koloru który chcesz użyć. Aby uzyskać pomoc odwiedź <a href="%1s" target="_blank">%2s</a>.

en: Please enter your Google Maps API key here
pl: Tutaj wprowadź twój klucz API Google Maps

en: Please enter your email to continue.
pl: Aby kontynuować proszę podać e-mail.

en: Please enter your first name to continue.
pl: Aby kontynuować podaj najpierw imię. 

en: Please enter your last name to continue.
pl: Aby kontynuować podaj nazwisko.

en: Please fix those shortcodes and press the button "clear list" below for the admin notice to disappear!
pl: Napraw shortcody i kliknij przycisk "wyczyść listę" poniżej, aby powiadomienie zniknęło!

en: Please install the plugin "Leaflet MapsMarker Pro"
pl: Proszę zainstalować plugin "Leaflet MapsMarker Pro"

en: Please keep in mind that you can only export layer maps here - if you also want to export the assigned markers, please also use the function "export markers"!
pl: Proszę pamiętać, że można eksportować tutaj tylko warstwy map. Jeśli chcesz wyeksportować przypisanych markery, skorzystaj z funkcji "eksport markerów"!

en: Please keep in mind that you can only export marker maps here - if you also want to export the according layer maps, please also use the function "export layers"!
pl: Proszę pamiętać, że można eksportować tutaj tylko markery mapy. Jeśli chcesz także eksportować warstwy mapy, skorzystaj z funkcji "eksport warstw"!

en: Please navigate to <a href="%1$s">Plugins / Installed Plugins</a> and activate the plugin "Maps Marker Pro".
pl: Przejdź do <a href="%1$s">Wtyczki / Zainstalowane wtyczki</a> i aktywuj plugin "Maps Marker Pro".

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on! If you want to use your license on another domain, please follow the tutorial at <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
pl: Należy pamiętać, że licencja jest związana z domeną! Jeśli chcesz korzystać z licencji na innej domenie, sprawdź jak to wykonać na stronie <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: Please note that in contrast to a personalized trial license you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> and get a reminder when your trial license has expired!
pl: Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do spersonalizowanej wersji testowej nie będziesz miał<a href="%1s" target="_blank"> wsparcia </a> i automatycznego przypomnienia, gdy licencja próbna wygaśnie!

en: Please note that the file readme-icons.txt within this directory is used for this check, so please make sure, that this file is available!
pl: Należy pamiętać, że plik readme-icons.txt w tym katalogu używany jest do tej kontroli, więc upewnij się, że plik ten jest dostępny!

en: Please note that unsaved input will not be passed to the new editor! Please click "OK" to switch the editor anyway or "Cancel" to go back and save first.
pl: Należy pamiętać, że niezapisane pola nie będą przekazane do nowego edytora! Kliknij "OK" aby przełączyć do edytora lub "Anuluj" aby wrócić i najpierw zapisać dane.

en: Please note: Google Maps API allows up to %1$s geocoding requests per day and IP-address! Click here if you have a Google Maps API for Business account which allows up to %2$s geocoding requests per day
pl: Uwaga: Google Maps API umożliwia geokodowanie do %1$s wniosków dziennie i adresów IP! Kliknij tutaj, jeśli masz Google Maps API dla koncie biznesowym, który umożliwia geokodowanie do %2$s wniosków dziennie 

en: Please note: values in the column ID from import file will be ignored on bulk additions but are needed on bulk updates!
pl: Pamiętaj: wartości w kolumnie ID z importowanego pliku zostaną zignorowane podczas hurtowego dodawania, ale są potrzebne przy hurtowych aktualizacjach!

en: Please see the %1s for new features or the blog post on %2s for more details
pl: Aby zapoznać się z nowościami odwiedź %1s lub poznaj szczegóły we wpisie na blogu %2s

en: Please select a map first!
pl: Proszę najpierw wybrać mapę!

en: Please select a place or an address
pl: Wybierz miejsce lub adres

en: Please select basemap which should be used for minimaps
pl: Wybierz mapę bazową, która powinna być wykorzystywana w minimapach

en: Please select icon to upload (allowed file types: %1$s)
pl: Wybierz ikonę, aby przesłać (dopuszczalne typy plików: %1$s)

en: Please select import file
pl: Proszę wybrać plik do importu

en: Please select order by and sort order for "List all layers" page
pl: Proszę wybrać kolejność wyświetlania i sposób sortowania dla strony "Lista warstw"

en: Please select order by and sort order for "List all markers" page
pl: Proszę wybrać kolejność i porządek sortowania na stronie "Listy wszystkich markerów"

en: Please select range - from %1$s to %2$s markers
pl: Proszę wybrać zakres - od %1$s do %2$s markerów

en: Please select the WMS layers which should be available when creating new markers/layers
pl: Proszę wybrać warstwy WMS które powinny być dostępne w trakcie tworzenia nowych markerów/warstw

en: Please select the basemap which should be pre-selected as default for new markers and layers. Can be changed afterwards on each marker/layer.
pl: Proszę wybrać mapę bazową, która powinna być wstępnie wybrana jako domyślna dla nowych markerów i warstw. Może zostać później zmieniona w każdym markerze/warstwie.

en: Please select the basemaps which should be available in the control box.
pl: Wybierz proszę mapę bazową, która będzie dostępna w panelu kontrolnym.

en: Please select the columns which should be available on the page "List all layers"
pl: Wybierz kolumny, które powinny być dostępne na stronie "Lista warstw"

en: Please select the columns which should be available on the page "List all markers"
pl: Proszę wybrać kolumny, które powinny być dostępne na stronie "Lista markerów"

en: Please select the layers, whose markers you would like to display on this multi layer map.
pl: Wybierz warstwy, których znaczniki chcesz wyświetlać na tej mapie wielowarstwowej.

en: Please select the map you would like to add
pl: Wybierz proszę mapę którą chcesz dodać

en: Please select the overlays which should be available in the control box.
pl: Wybierz proszę nakładki, które powinny być dostępne w boxie kontrolnym.

en: Please select your prefered directions provider. This setting will be used for the directions link in the panel on top of marker maps and for the action panel which gets attached to the popup text on each marker if enabled.
pl: Proszę wybrać preferowanego providera wyznaczania trasy dojazdu. Te ustawienia będą wykorzystywane dla utworzenia linków dojazdu, w panelu na górze mapy markerów i w panelu akcji, który zostanie dołączony do tekstu popupa na każdym znaczniku jeśli opcja będzie włączona. 

en: Please use a FTP client to manually upload your icons to the following directory: %s
pl: Proszę korzystać z klienta FTP, aby przesłać ręcznie ikony do katalogu: %s

en: Please use a dot instead of a coma as decimal delimiter!
pl: Proszę używać kropki zamiast przecinka jako separatora dziesiętnych

en: Please use hexadecimal color values
pl: Proszę użyć szesnastkowych (hexadecymalnych) wartości kolorów

en: Please use the following options to further harden your API if needed:
pl: Prosimy korzystać z następujących opcji w celu dalszego wzmocnienia swojego API w razie potrzeby:

en: Please use the following tools with care and consider making a database backup or export first, as most actions cannot be undone:
pl: Proszę stosować narzędzia ostrożnie i rozważyć utworzenie kopii zapasowej bazy danych lub skorzystanie eksportu, ponieważ większości czynności nie można cofnąć:

en: Please use valid WordPress usernames as otherwise non-admins might not be able to access this map on backend (depending on your access settings)
pl: Proszę używać poprawnych nazw użytkowników administratorów - inni mogą nie być w stanie uzyskać dostępu do tej mapy w backendzie (w zależności od ustawień dostępu)

en: Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a> for instructions how to submit your marker or layer maps to Wikitude.
pl: Aby uzyskać instrukcję o tym jak przesłać swój marker lub warstwę do Wikitude, odwiedź <a href="http://www.mapsmarker.com/wikitude" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wikitude</a>.

en: Please visit Settings / Maps / Geolocate settings
pl: Zobacz Ustawienia / Mapy / ustawienia geolokacji

en: Please visit Settings / Maps / Minimap settings
pl: Odwiedź Ustawienia / Mapy / ustawienia Minimapy

en: Please visit Settings / Misc to disable MapsMarker.com backlinks
pl: Przejdź do Ustawienia / Różne aby dezaktywować linki zwrotne MapsMarker.com

en: Please visit Settings to change this globally
pl: Wejdź w Ustawienia aby zmienić to globalnie

en: Plugin options updated on all subsites.
pl: Opcje pluginu zaktualizowane na wszystkich podstronach.

en: Polish
pl: Polski

en: Polygon options
pl: Opcje wielokąta

en: Popup anchor
pl: Znacznik popup'a

en: Popup status
pl: Status popup'a

en: Popup text
pl: Tekst popup'a

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalski (Portugalia)

en: Position
pl: Pozycja

en: Priority for layer maps
pl: Priorytet warstwy map

en: Priority for marker maps
pl: Priorytet dla znaczników mapy

en: Privacy Policy
pl: Polityka prywatności

en: Private API key
pl: Prywatny klucz API

en: Pro License Settings
pl: Ustawienia licencji Pro

en: Processing row %1$s from import file - a new layer would be created if test mode is set to off
pl: Przetwarzany jest %1$s wiersz z importowanego pliku - nowa warstwa zostanie utworzona, jeśli tryb testowy jest wyłączony

en: Processing row %1$s from import file - a new marker would be created if test mode is set to off
pl: Przetwarzam wiersz %1$s z importowanego pliku - zostanie utworzony nowy marker jeśli wyłączony został tryb testowy

en: Processing row %1$s from import file - the layer with ID %2$s would be updated if test mode is set to off
pl: Trwa przetwarzanie %1$s wiersza z importowanego pliku - warstwa o ID %2$s zostanie zaktualizowana gdy tryb testowy jest wyłączony

en: Processing row %1$s from import file - the marker with ID %2$s would be updated if test mode is set to off
pl: Przetwarzanie wiersza %1$s z importowanego pliku - marker z ID %2$s zostanie zaktualizowany pod warunkiem, że tryb testowy jest wyłączony

en: Processing row %1$s from import file - trying to create new layer
pl: Trwa przetwarzanie wiersza numer %1$s z importowanego pliku - próbuję utworzyć nową warstwę

en: Processing row %1$s from import file - trying to create new marker
pl: Przetwarzanie wiersza %1$s pliku importu - próbuje stworzyć nowy znacznik

en: Processing row %1$s from import file - trying to update layer ID %1$s
pl: Trwa przetwarzanie wiersza numer %1$s z importowanego pliku - próbuję zaktualizować warstwę ID %1$s

en: Processing row %1$s from import file - trying to update marker ID %1$s
pl: Przetwarzanie wiersza %1$s z pliku importu - próba aktualizacji znacznika ID %1$s

en: Promotion graphic
pl: Grafika promocyjna

en: Promotion text
pl: Tekst promocyjny

en: Provider URL
pl: URL dostawcy

en: Provider name
pl: Nazwa dostawcy

en: Public API key
pl: Publiczny klucz API

en: Public API key is invalid
pl: Publiczny klucz API jest nieważny

en: Public transport (works only in some areas)
pl: Transport publiczny (działa tylko w pewnych strefach)

en: Punjabi (Arabic)
pl: Pendżabski (Arabski) 

en: Punjabi (Gurmukhi)
pl: Pendżabski (Gurmukhi)

en: QR Code
pl: Kod QR

en: QR cell size
pl: Rozmiar komórki QR

en: QR code
pl: Kod QR

en: QR code caching
pl: Cacheowanie kodu QR

en: QR code could not be generated!
pl: Kod QR nie może być wygenerowany!

en: QR code image for link to full screen map (%s)
pl: Kod obrazkowy QR dla linku do mapy pełnoekranowej (%s)

en: QR code image size
pl: rozmiar obrazka kodu QR

en: QR code provider
pl: Dostawca kodu QR

en: QR code settings
pl: Ustawienia kodu QR

en: QR codes with custom backgrounds
pl: Kody QR z własnymi tłami

en: QR gravity
pl: Przyciąganie QR

en: QR rotation
pl: Obrót QR

en: QR size
pl: QR rozmiar

en: Quechua (Peru)
pl: Keczua (Peru)

en: RSS via E-Mail
pl: RSS poprzez e-mail

en: Rate plugin
pl: Oceń wtyczkę

en: Recent markers
pl: Ostatnie markery

en: Recommended
pl: Zalecany

en: Referer (%1s) is invalid
pl: Odnośnik (%1s) jest nieprawidłowy

en: Referer (%1s) is not allowed
pl: Odnośnik (%1s) nie jest dozwolony

en: Resellers
pl: Sprzedawcy

en: Reset
pl: Kasuj

en: Reset Settings
pl: Resetuj Ustawienia

en: Retina display detection
pl: Wykrywanie wyświetlacza Retina

en: Retrieve POIs (Points of Interests) from database within this search radius in meters from the current location of the Wikitude user
pl: Pobiera POI (Points of Interests) z bazy danych Wikitude, w zdefiniowanym w metrach promieniu, w obrębie aktualnej pozycji użytkownika.

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Romanian (Romania)
pl: Rumuński (Rumunia)

en: Route type
pl: Typ trasy

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Satellite
pl: Satelita

en: Save Changes
pl: Zapisz Zmiany

en: Save generated QR codes in the following directory for higher performance and for saving API calls:
pl: Zapisz wygenerowane kody QR w następującym katalogu dla wyższej wydajności i oszczędzania wywołań API:

en: Scale Control
pl: Kontrola skali

en: Scale control
pl: Kontrola skali

en: Scottish Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Search
pl: Szukaj

en: Search completed - showing %d results below
pl: Wyszukiwanie zakończone - poniżej wyświetlono %d wyników

en: Search completed, no results found (searchkey: %s, searchvalue: %s)
pl: Wyszukiwanie zakończone, nie znaleziono żadnych wyników (poszukiwany klucz: %s, poszukiwana wartość: %s)

en: Search layers
pl: Przeszukaj warstwy

en: Search markers
pl: Szukaj markerów

en: Search radius (in meter)
pl: Promień wyszukiwania (w metrach)

en: Search result
pl: Wynik szukania

en: Second
pl: Sekunda

en: Security check failed - please call this function from the according admin page!
pl: Sprawdzanie zabezpieczeń nie powiodło się - proszę sprawdzić zgodność od strony administracyjnej!

en: Security options
pl: Opcje bezpieczeństwa

en: Separator lines
pl: Linie separatora

en: Serbian
pl: Serbski

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
pl: Serbski (Cyrylica, Bośnia i Hercegowina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
pl: Serbski (Cyrylica, Serbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
pl: Serbski (Łacina, Serbia)

en: Service provider used for creating QR codes for links to full screen maps
pl: Dostawca usługi tworzenia kodów QR linków mapy pełnoekranowej

en: Sesotho sa Leboa
pl: Język Północy Sotho

en: Set it to false if you do not want popups to close when user clicks the map.
pl: Ustaw na wyłączone jeśli nie chcesz aby popup był zamykany po kliknięciu w mapę.

en: Set it to false if you do not want the map to do panning animation to fit the opened popup.
pl: Ustaw na wyłączone, jeśli nie chcesz aby mapa była animowana w trakcie panoramowania przy dopasowaniu do otwartego pop-up'a.

en: Set to 0 if you do not want to assign new markers to a layer
pl: Ustaw na 0, jeśli nie chcesz przypisać nowych markerów do warstwy

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
pl: Ustaw na aktywne jeśli chcesz łatwo uaktualnić do wersji beta.

en: Set to enabled if you want to remove all backlinks and logos on backend as well as making the pages and menu entries for Tools, Settings, Support, License visible to admins only (user capability activate_plugins).
pl: Ustaw na włączone jeśli chcesz usunąć linki zwrotne i loga w części administracyjnej a także przy tworzeniu stron i wpisów w menu dla Narzędzi, Ustawień, Wsparcia, Licencji widocznych tylko dla administratorów (funkcje użytkownika activate_plugins).

en: Set to false if you want to use basemaps produced with maptiler for example
pl: Ustaw na wyłączone jeśli chcesz korzystać z map bazowych utworzonych np z maptilera

en: Set to false if you want to use overlays produced with maptiler for example
pl: Ustaw na wyłączone jeśli chcesz korzystać z nakładek utworzonych np z maptilera

en: Sets whether the minimap should have a button to minimise it
pl: Ustawia czy minimapa powinna mieć przycisk do jej zminimalizowania

en: Sets whether the minimap should have an animated zoom. (Will cause it to lag a bit after the movement of the main map.)
pl: Określa czy minimapa powinna mieć animowany zoom. (Może powodować małe opóźnienia po przesunięciu głównej mapy.)

en: Sets whether the minimap should hide automatically if the parent map bounds does not fit within the minimap bounds. Especially useful when zoomLevelFixed is set.
pl: Ustawia czy minimapa ma być automatycznie ukrywana jeśli granica mapy nadrzędnej nie mieści się w granicach minimapy. Szczególnie przydatne gdy ustawiony jest zoomLevelFixed.

en: Setswana
pl: Setswański

en: Setting this option to header+inline-javascript is required, if maps should be displayed withing a jQuery mobile framework.
pl: Ustawienie tej opcji jest wymagane, jeżeli mapy powinny być wyświetlane bez biblioteki jQuery.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings below will be applied to all GPX tracks added to marker or layer maps.
pl: Ustawienia poniżej zostaną zastosowane do wszystkich ścieżek GPX dodanych do markerów lub warstw map.

en: Settings updated - you successfully switched to the advanced editor!
pl: Ustawienia zaktualizowane - poprawnie przełączyłeś się na zaawansowany edytor!

en: Settings updated - you successfully switched to the simplified editor!
pl: Ustawienia zaktualizowane - poprawnie przełączyłeś się na uproszczony edytor! 

en: Shadow anchor
pl: Cień znacznika

en: Shadow icon
pl: Cień ikony

en: Shadow size
pl: Rozmiar cienia

en: Short name
pl: Skrócona nazwa

en: Shortcode
pl: Skrócony kod

en: Shortcode and API links
pl: Skrócony kod i linki API

en: Shortcode to add markers or layers into articles or pages  - Example: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into posts/Pages, the shortcode on these specific articles/pages has to be changed also manually - otherwise these markers/layers will not be show on frontend!
pl: Skrócony kod do wstawienia markerów lub warstw wewnątrz artykułów lub stron. Przykład: [<strong>mapsmarker</strong> marker="1"].<br/> Uwaga: jeśli zmienisz skrócony kod który został już osadzony w postach/stronach, to skrócony kod w tych postach/stronach musi być zaktualizowany ręcznie, w innym przypadku markery/warstwy nie zostaną wyświetlone na stronach! 

en: Shortest
pl: Najkrótszy 

en: Show API links for all markers
pl: Pokaż linki API dla wszystkich markerów

en: Show GeoRSS subscribe link
pl: Pokaż link subskrypcji GeoRSS

en: Show attribution link
pl: Pokaż przypisanie linku

en: Show detailed results for each row
pl: Pokaż szczegółowe wyniki dla każdego wiersza

en: Show embedded map in full-screen mode
pl: Pokaż osadzoną mapę w trybie pełnego ekranu

en: Show errorTile-images if map could not be loaded?
pl: Pokazać obrazek błędu kafelka jeśli mapa nie zostanie załadowana?

en: Show icons
pl: Pokaż ikony

en: Show list of markers below map
pl: Pokaż listę markerów poniżej mapy

en: Show marker creation time
pl: Pokaż datę utworzenia markera

en: Show marker name for the browser tooltip that appear on marker hover (tooltip is always hidden if marker name is empty).
pl: Pokaż nazwę markera w podpowiedziach przeglądarki, które pojawiają się po najechaniu na marker (podpowiedź jest zawsze ukryta, jeśli nazwa markera nie została wypełniona).

en: Show markers from other layers on this map
pl: Pokaż markery z innych warstw na tej mapie

en: Show me where I am
pl: Pokaż moją pozycję

en: Show minimap
pl: Pokaż minimapę

en: Show popuptext
pl: Pokaż tekst popupa

en: Show traffic layer?
pl: Pokaż warstwę ruchu drogowego?

en: Since pro v1.5 QR code images are also cached for a higher performance.
pl: Od pro v1.5 kody QR są buforowane na wyższą wydajność.

en: Sindhi (Arabic)
pl: Sindhi (Arabski)

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Size for high-resolution iPad
pl: Rozmiar dla wysokiej rozdzielczości iPada

en: Size for high-resolution iPhone and iPod touch
pl: Rozmiar dla wysokiej rozdzielczości iPhone i iPod touch

en: Size for iPad
pl: Rozmiar dla iPada

en: Size for iPhone 5 and iPod 5
pl: Rozmiar dla iPhone 5 i iPod 5

en: Size for iPhone and iPod touch
pl: Rozmiar dla iPhone i iPod touch

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Sort order
pl: Sortowanie

en: Sort order for layer listing page
pl: Kolejność sortowania na stronie z listą warstw

en: Sort order for marker listing page
pl: Kolejność sortowania dla strony z listą markerów

en: Sounds good! I will try it now
pl: Brzmi świetnie. Wypróbuję teraz!

en: Source
pl: Źródło

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

en: Spanish (Spain)
pl: Hiszpański (Hiszpania)

en: Spanish (United States)
pl: Hiszpański (Stany Zjednoczone)

en: Start a free 30-day-trial of Maps Marker Pro without any obligation. You can switch back to the free version anytime.
pl: Rozpocznij darmową 30-dniową wersję próbną Maps Marker Pro bez żadnych zobowiązań. Możesz przełączyć z powrotem do darmowej wersji w dowolnym momencie.

en: Start anonymous free 30-day trial period
pl: Rozpocznij anonimowy 30-dniowy darmowy okres próbny

en: Start icon
pl: Ikona startu

en: Start personalized free 30-day trial period
pl: Rozpocznij spersonalizowany 30-dniowy darmowy okres próbny

en: Starting the processing of %1$s rows (skipping header row)
pl: Rozpoczęcie przetwarzania %1$s wierszy (pomijając wiersz nagłówka)

en: Starting time
pl: Czas startu

en: Stroke opacity
pl: Przezroczystość kreski

en: Stroke width in pixels
pl: Szerokość kreski w pikselach

en: Style
pl: Styl

en: Styled maps allow you to customize the presentation of the standard Google base maps, changing the visual display of such elements as roads, parks, and built-up areas.
pl: Style map pozwalają dostosować wyświetlanie standardowych map bazowych Google, zmieniając graficznie takie elementy jak drogi, parki i obszary zabudowane.

en: Styles
pl: Style

en: Subdomain names
pl: Nazwy subdomen

en: Subscribe to markers
pl: Przypisz do markerów

en: Subscribe to markers via GeoRSS
pl: Subskrybuj markery przez GeoRSS

en: Subscriber (Capability read)
pl: Subskrybent (Uprawnienia read)

en: Success
pl: Powodzenie

en: Support
pl: Wsparcie

en: Support for conditional css loading
pl: Wsparcie dla warunkowego przetwarzania css

en: Support for responsive designs
pl: Wsparcie dla układu responsywnego

en: Support for subdomains?
pl: Wsparcie dla subdomen ?

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Swedish (Sweden)
pl: Szwedzki (Szwecja)

en: Tagalog
pl: Tagalski

en: Tags
pl: Tagi

en: Tajik (Cyrillic)
pl: Tajski (Cyrylica)

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Target
pl: Cel

en: Tatar (Cyrillic)
pl: Tatarski (Cyrylica)

en: Terms of Service
pl: Warunki użytkowania

en: Terrain
pl: Teren

en: Test mode
pl: Tryb testowy

en: Text after list of markers
pl: Tekst za listą markerów

en: Text before list of markers
pl: Tekst przed listą markerów

en: Thai
pl: Tajski

en: The GPX file at %s could not be found!
pl: Plik GPX w %s nie został znaleziony!

en: The GPX file could not be loaded due to the following error:<br/>%s!
pl: Plik GPX nie mógł być załadowany z powodu następującego błędu:<br/>%s!

en: The GPX panel status for the selected markers has been successfully updated
pl: Status panelu GPX dla zaznaczonych znaczników został poprawnie zaktualizowany 

en: The PHP extension %1$s is not enabled on your server - this means that import and export will not work! Please contact your admin for more details.
pl: Rozszerzenie PHP %1$s nie jest aktywne na serwerze - to oznacza, że ​​import i eksport nie będzie działać! Proszę skontaktować się z administratorem aby uzyskać więcej informacji.

en: The PHP extension php_zip is not enabled on your server - this means that .xlsx or .ods files cannot be handled. Please contact your admin for more details.
pl: Rozszerzenie PHP php_zip nie jest włączone na serwerze - Oznacza to, że pliki xlsx lub plików ODS mogą nie być obsługiwane. Proszę skontaktować się z administratorem aby uzyskać więcej informacji.

en: The QR code images cache at %1$s has been successfully cleared.
pl: Cache kodów QR  %1$s został wyczyszczony.

en: The URL to GPX has not been updated - URL to GPX track does not seem to be a valid url!
pl: URL do GPX nie został zaktualizowany - ścieżka URL do GPX nie wydaje się być poprawnym urlem!

en: The URL to GPX track for all layers has been successfully updated
pl: Ścieżka URL do GPX dla wszystkich warstw została poprawnie zaktualizowana

en: The URL to GPX track for the selected markers has been successfully updated
pl: URL do GPX dla zaznaczonych znaczników został poprawnie zaktualizowany

en: The URL to the GPX file you entered seems to be invalid (it has to start with http for example)!
pl: Wprowadzony przez ciebie URL do pliku GPX jest niepoprawny (np. musi zaczynać się od http)!

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used (even if the option above is set to default).
pl: URL do niestandardowego obrazka cienia ikony. Jeśli puste, obrazek cienia nie zostanie użyty (nawet jeśli powyżej zaznaczono opcję na domyślną). 

en: The WMS status for all layers has been successfully updated
pl: Status WMS dla wszystkich warstw został pomyślnie zaktualizowany

en: The WMS status for the selected markers has been successfully updated
pl: Stan WMS dla wybranych markerów został zaktualizowany

en: The angle of the QR Code rotation. Allowed angles: 0/90/180/270.
pl: Kąt obrotu kodu QR. Dozwolone kąty: 0/90/180/270.

en: The base domain from which to load the Google Maps API (used for geocoding for example). If you want to change the language of the Google Maps interface (buttons etc) only, please change the option "Google language localization" above.
pl: Domena bazowa z której wczytywane jest API Google Maps (używane np. do geokodowania). Jeśli chcesz zmienić tylko język interfejsu Google Maps (przyciski itp.), zmień opcję powyżej "Lokalizacja językowa Google".

en: The basemap for all layers has been successfully set to %1$s
pl: Mapa bazowa dla wszystkich warstw została pomyślnie ustawiona na %1$s

en: The basemap for the selected markers has been successfully set to %1$s
pl: Bazowa mapa dla wybranych markerów został pomyślnie ustawiona na %1$s

en: The clustering status for all layers has been successfully updated
pl: Status grupowania markerów dla wszystkich warstw został pomyślnie zaktualizowany

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">this page</a> for more details.
pl: Parametr kulturowy pozwala na wybranie języka kulturowego dla rejonów geograficznych, umieści nazwy i etykiety map na obrazkach map bing. Dla obsługiwanych kultur, nazwy ulic wyświetlane są wg lokalnej kultury. Na przykład, jeśli poprosisz o lokalizację we Francji, nazwy ulic zostaną wyświetlone w języku francuskim. W przypadku innych danych, takich jak nazwy krajów, poziom lokalizacji będzie się różnił dla każdej z kultur. Więcej szczegółów na  <a href="http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh441729.aspx" target="_blank">tej stronie</a>.

en: The desired image width returned in the response. If empty, the width of the image from image url will be used.
pl: Zwraca w odpowiedzi żądaną szerokość obrazu. Jeśli puste, wykorzystana zostanie szerokość obrazu z adresu URL.

en: The following features are not supported for multi layer maps: adding markers directly and dynamic preview on backend.
pl: Następujące funkcje nie są obsługiwane w mapach wielowarstwowych: dodawanie markerów bezpośrednio i dynamiczny podgląd.

en: The following screenshot was taken with the advanced editor enabled:
pl: Poniższy zrzut ekranu zrobiono przy włączonym zaawansowanym edytorze:

en: The following settings will be used for all marker and layer maps
pl: Poniższe ustawienia zostaną zastosowane dla wszystkich markerów i warstw map. 

en: The height of the minimap in pixels.
pl: Wysokość minimapy w pikselach

en: The height of the toggle marker and the minimap when collapsed, in pixels.
pl: Wysokość przełącznika znacznika na minimapie w stanie załamania, w pikselach. 

en: The icon for the selected markers has been successfully updated
pl: Ikona dla wybranych markerów została zaktualizowana

en: The icon is displayed in the cam view of Wikitude to indicate a marker - 32x32 pixel, transparent PNG
pl: Aby wskazać marker w widoku kamery na Wikitude wyświetlana jest ikona - 32x32 pixeli, przezroczysty PNG

en: The language used on plugin pages on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google and Bing Services can be set seperately via Settings / tab "Google Maps" / "Google language localization" respectively tab "Bing Maps" / "Cultures"
pl: Język używany na stronach wtyczki po stronie administratora i/lub po stronie frontendu. Zwróć uwagę, że język dla usług Google i Bing może być ustawiony osobno poprzez: Ustawienia / zakładka "Google Maps" / "Lokalizacja języka google" i odpowiednio zakładka "Bing Maps" / "Kultury"

en: The layer ID %1$s has been successfully changed to ID %2$s, all assigned markers have been updated too. Multi-layer-maps where this layer was assigned to have NOT been updated!
pl: Warstwa ID %1$s została pomyślnie zmieniona na ID %2$s, wszystkie przypisane znaczniki zostały zaktualizowane. Wielowarstwowe mapy, gdzie ta warstwa była przypisana NIE zostały zaktualizowane!

en: The layer has been successfully duplicated - new ID: %1$s
pl: Warstwa została zduplikowana pomyślnie - nowe ID: %1$s

en: The layer with the ID %1$s has been successfully deleted
pl: Warstwa z ID %1$s została usunięta pomyślnie 

en: The layer with the ID %1$s has been successfully published
pl: Warstwa z ID %1$s została opublikowana pomyślnie

en: The layer with the ID %1$s has been successfully updated
pl: Warstwa ID %1$s została zaktualizowana

en: The list marker-status for all layers has been successfully updated
pl: Lista statusów markerów dla wszystkich warstw została pomyślnie zaktualizowana

en: The list of "Active shortcodes with invalid map IDs" has been deleted!
pl: Lista "Aktywnych shortcodów z niewłaściwym ID mapy" została usunięta!

en: The logo is displayed on the left bottom corner on Wikitude when an icon is selected - 96x96 pixel, transparent PNG
pl: Logo wyświetlane jest w lewym dolnym rogu na Wikitude, gdy wybrana jest ikona - 96x96 pixeli, przezroczysty PNG 

en: The map size for all layers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
pl: Rozmiar mapy dla wszystkich warstw został pomyślnie ustawiony do szerokości = %1$s %2$s i wysokości = %3$s px

en: The map size for all markers has been successfully set to width =  %1$s %2$s and height = %3$s px
pl: Rozmiar mapy dla wszystkich markerów został pomyślnie ustawiony do szerokości = %1$s %2$s i wysokości = %3$s px

en: The marker ID %1$s has been successfully changed to ID %2$s
pl: Marker ID %1$s została pomyślnie zmieniony na  %2$s

en: The marker has been successfully duplicated - new ID: %1$s
pl: Znacznik został poprawnie zduplikowany - nowe ID: %1$s

en: The marker with the ID %1$s has been successfully deleted
pl: Znacznik z ID %1$s został poprawnie usunięty

en: The marker with the ID %1$s has been successfully published
pl: Znacznik z ID %1$s został poprawnie opublikowany

en: The marker with the ID %1$s has been successfully updated
pl: Znacznik ID %1$s został zaktualizowany

en: The markers listed in the table below are assigned to layer(s) that do not exist (anymore). Those markers might not show up on maps as intended.
pl: Znaczniki wymienione w tabeli poniżej są przydzielone do warstwy, która (już) nie istnieje. Te znaczniki mogą nie pojawiać się na mapach jak powinny.

en: The maximum radius that a cluster will cover from the central marker (in pixels). Decreasing will make more smaller clusters.
pl: Maksymalny promień jaki klaster obejmie od centralnego markera (w pikselach). Zmniejszanie stworzy więcej mniejszych klastrów.

en: The number of markers per page that should be listed in tables on the "list all markers"- and "layer edit"-pages on backend
pl: Liczba znaczników na stronę, która powinna być wymieniona w tabelach na stronie backend "wyświetl wszystkie znaczniki" i "edycja warstwy"

en: The offset applied to the zoom in the minimap compared to the zoom of the main map. Can be positive or negative.
pl: Przesuwanie zastosowane w minimapie do powiększenia w wybranej części mapy głównej. Może być dodatnie lub ujemne. 

en: The opacity of the markers.
pl: Przezroczystość markerów.

en: The opacity of the tile layer.
pl: Poziom przezroczystości warstwy wierzchniej.

en: The option "order by distance from layer center" is only available in the pro version!
pl: Opcja "porządek według odległości od warstwy centralnej" jest dostępna tylko w wersji pro!

en: The overlays status for all layers has been successfully updated
pl: Status nakładek dla wszystkich warstw został pomyślnie zaktualizowany

en: The overlays status for the selected markers has been successfully updated
pl: Stan nakładek dla wybranych markerów został zaktualizowany

en: The plugin "Leaflet Maps Marker" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
pl: Wtyczki "Maps Marker" jest nieaktywna na tej stronie i dlatego ten link API nie działa. <br/><br/> Proszę skontaktować się z właścicielem witryny (%1s), który może ponownie włączyć tę wtyczkę.

en: The plugin "Maps Marker Pro" is inactive on this site and therefore this API link is not working.<br/><br/>Please contact the site owner (%1s) who can activate this plugin again.
pl: Wtyczka "Map Marker Pro" jest nieaktywna na tej stronie i dlatego ten link API nie działa.<br/><br/>Proszę skontaktować się z właścicielem witryny (%1s), który może ponownie włączyć tę wtyczkę.

en: The popup status for the selected markers has been successfully updated
pl: Status okienka dla wybranych markerów została zaktualizowany

en: The popup text for the selected markers has been successfully updated
pl: Tekst okienka dla wybranych markerów została zaktualizowany

en: The position of the control (one of the map corners).
pl: Pozycja kontrolek (jeden z rogów mapy).

en: The position of the fullscreen button (one of the map corners).
pl: Pozycja buttona trybu pełnoekranowego (jeden z rogów mapy).

en: The position of the geolocate button (one of the map corners).
pl: Pozycja przycisku geolokalizacji (jeden z narożników map).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site
pl: Priorytet map w stosunku do innych URLi na Twojej stronie

en: The pro plugin package could not be downloaded automatically. Please download the plugin from <a href="%1s">%2s</a> and upload it to the directory /wp-content/plugins on your server manually
pl: Pakiet PRO nie może być pobierany automatycznie. Proszę pobrać wtyczkę z <a href="%1s">%2s </a> i prześlij go do katalogu /wp-content/plugins na serwerze ręcznie

en: The rate with which the inertial movement slows down, in pixels/second
pl: Szybkość z jaką ruch inercyjny spowalnia, w pikselach/sekundę.

en: The request method %1s is not allowed
pl: Metoda żądania %1s nie jest dozwolona. 

en: The selected layers (IDs %1$s) have been deleted and the markers have been assigned to %2$s
pl: Zaznaczone warstwy (ID %1$s) zostały usunięte i znaczniki zostały przydzielone do %2$s

en: The selected layers (IDs %s) and all assigned markers have been deleted (or the reference to the layer has been removed if marker was assigned to multiple layers)
pl: Zaznaczone warstwy (ID %s) i wszystkie przydzielone znaczniki zostały usunięte (albo odnośniki do warstw zostały utracone jeśli znacznik został przydzielony do wielu warstw)

en: The selected layers have been duplicated. New layer IDs:
pl: Zaznaczone warstwy zostały zduplikowane. Nowe ID warstwy:

en: The selected markers have been assigned to the selected layer
pl: Wybrane markery zostały przypisane do wybranej warstwy

en: The selected markers have been deleted
pl: Wybrane markery zostały usunięte

en: The selected markers have been duplicated. New marker IDs:
pl: Zaznaczone markery zostały zduplikowane. Nowe ID markerów:

en: The top left x position of the QR Code. (Measured in pixels)
pl: Pozycja lewego górnego x kodu QR. (Mierzone w pikselach)

en: The top left y position of the QR Code. (Measured in pixels)
pl: Pozycja lewego górnego y kodu QR. (Mierzone w pikselach)

en: The usage of Google Maps is free for non-commercial users. Since 01/2012, commercial users have a current usage limit of 25.000 free requests a day - with additional usage cost of 0.5$/1000 requests. In order to comply with the <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">Google Maps terms of services</a>, commercial users have to <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">register for a free API key</a>. This API key can also be used by non-commercial users in order to monitor their Google Maps API usage.
pl: Korzystanie z Google Maps jest darmowe do użytku niekomercyjnego. Od stycznia 2012 użytkownicy komercyjni posiadają limit 25.000 odsłon na dzień - z dodatkowymi opłatami w cenie 0,5$/1000 odsłon powyżej dziennego limitu. W celu zapewnienia zgodności z <a href="https://developers.google.com/maps/faq" target="_blank">Google Maps terms of services</a>, użytkownicy komercyjni muszą <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">zarejestrować się by uzyskać darmowy klucz API</a>. Ten klucz API może być także wykorzystywany przez użytkowników niekomercyjnych w celu monitorowania użycia odsłon w API Google Maps.

en: The width of the minimap in pixels.
pl: Szerokość minimapy w pikselach

en: The width of the toggle marker and the minimap when collapsed, in pixels.
pl: Szerokość przełącznika znacznika na minimapie w stanie załamania, w pikselach.

en: The width/height of the Visual QR Code (minimum: 124 pixel)
pl: Szerokość/wysokość Visual QR Code (minimum: 124 pixeli)

en: The x-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu x ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu). 

en: The x-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
pl: Współrzędne punktu x cienia ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu). 

en: The x-coordinates of the icons in pixel
pl: Współrzędne punktu x ikon podane w pikselach

en: The x-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
pl: Współrzędne x marginesu pomiędzy pop-up'ami a krawędziami widoku mapy po wykonaniu automatycznego dopasowania.

en: The x-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
pl: Współrzędne X kotwicy pop-up'a (w stosunku do jej lewego górnego rogu)

en: The x-coordinates of the shadow in pixel
pl: Współrzędne punktu x cienia w pikselach

en: The y-coordinates of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
pl: Współrzędne punktu y ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu).

en: The y-coordinates of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner)
pl: Współrzędne punktu y cienia ikon "podpowiedzi" (w stosunku do jej lewego górnego rogu). 

en: The y-coordinates of the icons in pixel
pl: Współrzędne punktu y ikon pikselach

en: The y-coordinates of the margin between popups and the edges of the map view after autopanning was performed.
pl: Współrzędne y marginesu pomiędzy pop-up'ami a krawędziami widoku mapy po wykonaniu automatycznego dopasowania.

en: The y-coordinates of the popup anchor (relative to its top left corner)
pl: Współrzędne Y kotwicy pop-up'a (w stosunku do jej lewego górnego rogu)

en: This base domain is also used for Google Maps Directions.
pl: Ta bazowa domena jest także używana dla Google Maps Directions.

en: This is a default description.
pl: To jest opis domyślny.

en: This is a multi-layer map - markers cannot be assigned to this layer directly
pl: To jest mapa wielowarstwowa - markery nie mogą zostać przypisane do tej warstwy w sposób bezpośredni. 

en: This is a multi-layer map - markers cannot be exported from this layer directly
pl: To jest mapa wielowarstwowa - znaczniki nie mogą być eksportowane bezpośrednio z tej warstwy

en: This layer cannot be converted into a multi-layer-map as %1$s markers have been directly assigned to this layer.
pl: Ta warstwa nie może być przekonwertowana na mapę wielowarstwową jako znacznik %1$s została przydzielona bezpośrednio do tej warstwy.

en: This license is active.
pl: Licencja jest aktywna.

en: This message will disappear once the database downgrade has been completed.
pl: Ta wiadomość zniknie kiedy baza danych zostanie przywrócona do starej wersji.

en: This message will disappear once the pro version has been activated or deleted from your server (via the WordPress Plugins page!)
pl: Komunikat ten zniknie, gdy wersja pro zostanie włączona lub usunięta z serwera (poprzez stronę Wtyczki WordPress!)

en: This setting will only be used when the plugin language is not selected automatically
pl: Ustawienie to będzie użyte tylko wtedy kiedy język wtyczki nie jest automatycznie wybrany

en: This tool tests the authentication/signature
pl: To narzędzie sprawdza uwierzytelnienie/podpis

en: This tool will generate a secure, expiring URL
pl: To narzędzie będzie generować bezpieczne, wygasa URL

en: Tiles URL
pl: URL kafelków mapy

en: Time
pl: Czas

en: Timestamp for KML animation
pl: Timestamp dla animacji KML

en: TinyMCE button
pl: TinyMCE przycisk

en: Tip: highlight an assigned marker by adding the marker ID as shortcode attribute (e.g. %1$s) or add %2$s to the URL where the map is embedded
pl: Porada: podświetl przydzielony znacznik dodając ID znacznika jako atrybut shortcode (n.p. %1$s) lub dodaj %2$s do URLa gdzie mapa jest załączona

en: Title
pl: Tytuł

en: To create a multi-layer-map, please <a href="%1$s">add a new layer map</a> or <a href="%2$s">move all markers from layer ID %3$s to another layer</a>.
pl: Aby utworzyć mapę wielowarstwową, proszę <a href="%1$s">dodaj nową warstwę mapy</a> lub <a href="%2$s"> przenieś wszystkie znaczniki z warstwy ID %3$s do innej warstwy</a>.

en: To preview the filter controlbox, please save layer map first and then reload the page!
pl: Do podglądu pola kontrolnego filtrów, proszę zapisz najpierw warstwę mapy, a następnie przeładuj stronę!

en: To preview the updated list of markers, please save layer map first and then reload the page!
pl: Aby zobaczyć podgląd zaktualizowanej listy znaczników, proszę najpierw zapisz mapę warstwy, po czym przeładuj stronę!

en: To select only markers from a layer, please enter the layer ID. Use commas to separate multiple layers. Use 0 for markers not assigned to a layer.
pl: Aby wybrać tylko markery z warstwy, wpisz identyfikator warstwy. Użyj przecinków do oddzielenia wielu warstw. Użyj 0 dla markerów nie przypisanych do warstwy.

en: To start your free 30-day-trial of Maps Marker Pro, please click on the button "start installation" below. This will start the download of Maps Marker Pro from <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> and installation as a separate plugin.<br/>Afterwards please activate the pro plugin and you will be guided through the process to receive a free 30-day-trial license without any obligations. Your trial will expire automatically unless you purchase a valid pro license. You can also switch back to the free version at any time.
pl: Aby uruchomić bezpłatną 30-dniową wersję próbną Maps Marker Pro, proszę kliknąć poniżej na przycisk "start instalacji". Rozpocznie się pobieranie Maps Marker Pro z <a style="text-decoration:none;" href="%1s">%2s</a> i instalacja jako osobnego pluginu. <br/> Następnie należy włączyć wtyczkę Pro. Będziesz prowadzony przez cały proces, aby otrzymać darmową 30-dniową licencję próbną bez żadnych zobowiązań. Wygaśnie ona automatycznie, chyba że zakupisz ważną licencję Pro. Możesz także powrócić do wersji bezpłatnej w każdej chwili.

en: To use your <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps API for business</a>-account, please fill in the fields below - more details at %2$s
pl: Aby korzystać z konta <a href="%1$s" target="_blank"> Google Maps API dla biznesu </a>, wypełnij poniższe pola - więcej szczegółów na %2$s

en: Too bad you are using the free version again :-( <a href="%1s" target="_blank">Please tell us what we can do to win you as a happy pro user and receive a discount voucher!</a>
pl: Szkoda, że ​​ponownie korzystasz z bezpłatnej wersji :-( <a href="%1s" target="_blank">Proszę nam powiedzieć, co możemy zrobić, aby widzieć Ciebie jako szczęśliwego użytkownika pro, a otrzymasz kupon rabatowy!</a>

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Top left of the map
pl: Lewy górny róg mapy

en: Top right of the map
pl: Prawy górny róg mapy

en: Total
pl: Suma

en: Total track distance
pl: Całkowity dystans

en: Track color
pl: Kolor ścieżki

en: Track name
pl: Nazwa śladu

en: Track smoothFactor
pl: Ślad smoothFactor

en: Track weight
pl: Rodzaj trasy

en: Trademarks and copyright
pl: Znaki towarowe i prawa autorskie

en: Translation updates
pl: Aktualizacje tłumaczeń

en: Translations
pl: Tłumaczenie

en: Transparent
pl: Przezroczysty

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turkmen (Latin)
pl: Turkmeński (Łacina)

en: Type
pl: Typ

en: Type of transport
pl: Rodzaj transportu

en: URL hashes
pl: hashe URL

en: URL of image which gets show when hovering the text "(Legend)" next to WMS attribution text
pl: URL obrazka, który pokazuje się kiedy wyświetla się tekst "(Legenda)" obok tekstu atrybutu WMS

en: URL to GPX track
pl: URL do śladu GPX

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Update all broken layer assignements
pl: Zaktualizuj wszystkie uszkodzone przydziały do warstw

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="mailto:%1s?subject=Please update plugin -Leaflet Maps Marker- on %2s">administrator</a>
pl: Instrukcja aktualizacji: jeśli twoje prawa użytkownika nie pozwalają na aktualizację wtyczek, należy skontaktować się z <a href="mailto:%1s?subject=Proszę zaktualizować plugin -Leaflet Maps Marker- na %2s">administratorem</a>

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1s">Updates-page</a>.
pl: Instrukcja aktualizacji: proszę wykonać aktualizację ze <a href="%1s">Strona aktualizacji</a>.

en: Update markers from the following layer only: "%1$s"
pl: Aktualizacja markerów tylko z poniższej warstwy: "%1$s"

en: Updated By
pl: Zaktualizowane przez

en: Updated On
pl: Zaktualizowane w dniu

en: Updated by
pl: Zaktualizowane przez

en: Updated on
pl: Zaktualizowano

en: Upgrade to Pro
pl: Zaktualizuj do Pro

en: Upgrade to pro for assigning markers to multiple layers
pl: Ulepsz do pro aby przydzielać znaczniki do wielu warstw

en: Upgrade to pro version for even more features - click here to find out how you can start a free 30-day-trial easily
pl: Aby skorzystać z większej liczby funkcji uaktualnij do wersji Pro - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak możesz rozpocząć bezpłatną 30-dniową wersję próbną

en: Upload GPX track
pl: Wgraj ślad GPX

en: Upload new icon
pl: Wgraj nową ikonę

en: Upload successful - <a href="%1$s" target="_top">please reload page</a>
pl: Przesłano pomyślnie- <a href="%1$s" target="_top">proszę odśwież stronę</a>

en: Uploading new icons gets easier with Maps Marker Pro - no more need to use a FTP client, just click on the new upload button and add new icons from WordPress admin area easily:
pl: Wgrywanie nowych ikon staje się łatwiejsze z  Maps Marker Pro - nie potrzeba więcej  używać klienta FTP. Po prostu kliknij na nowy przycisk wysyłania i dodaj nowe ikony z panela administracyjnego WordPress:

en: Use custom icon URL and directory
pl: Użyj własnego adresu URL ikony i katalogu

en: Use the Shortcode API to create (marker) maps dynamically without adding them on backend first.
pl: Użyj Shortcode API do utworzenia map (znaczników) dynamicznie, bez dodawania ich najpierw w backend.

en: Use the Web API to access a Maps Marker Pro install either from JavaScript in a plugin or theme, or from an external client such as a desktop, mobile or web app.
pl: Użyj Web API aby dostać się do instalacji Maps Marker Pro albo poprzez JavaScript we wtyczce lub szablonie, albo poprzez zewnętrznego klienta np. komputer stacjonarny, telefon, aplikację web.

en: Use the button below to propagate the license key entered above to all WordPress Multisite subsites.
pl: Użyj poniższego przycisku aby rozpropagować podany powyżej klucz licencyjny do wszystkich  podstron WordPress Multisite.

en: Use the following directions provider
pl: Wybierz poniżej dostawcę wskazówek dojazdu

en: Use this shortcode in posts or pages on your website or one of the API links for embedding in external websites or apps
pl: Użyj skróconego kodu w postach lub stronach na swojej stronie internetowej lub w jednym z linków API do osadzania w zewnętrznych witrynach lub aplikacjach

en: Used for JSON format only, allows to overcome the <a href="%1s" target="_blank">same origin policy</a> (can be overwritten by parameter callback on each API request)
pl: Stosowane tylko dla formatu JSON, pozwala przezwyciężyć <a href="%1s" target="_blank"> politykę pochodzenia </a> (może być zastąpiony przez parametr wywołania zwrotnego na każde żądanie API)

en: Used for created maps - do not change this if you are not sure what it means!
pl: Wykorzystywane do tworzonych map - nie zmieniaj tego, jeśli nie jesteś pewien, co to znaczy! 

en: Used if Wikitude does not pass the variable maxNumberofPois - 50 is the maximum recommended
pl: Używane gdy Wikitude nie przekaże zmiennej maxNumberofPois - 50 jest rekomendowanym maksimum

en: Used in content
pl: Użyte w zawartości

en: User
pl: Użytkownik

en: User role needed for adding and editing markers/layers
pl: Rola użytkownika potrzebna do dodawania i edycji markerów / warstw

en: User role needed for deleting markers/layers
pl: Rola użytkownika potrzebna do usuwania markerów / warstw

en: User role needed for deleting markers/layers from other users
pl: Potrzebne uprawnienia użytkownika do usunięcia warstw/markerów innych użytkowników

en: User role needed for editing markers/layers from other users
pl: Potrzebne uprawnienia użytkownika do edycji markerów/warstw pochodzących o innych użytkowników

en: User role needed for viewing markers/layers from other users
pl: Rola użytkownika wymagana do przeglądania znaczników/warstw innych użytkowników

en: Uzbek (Latin)
pl: Uzbecki (Łacina)

en: Valencian
pl: Walencyjski

en: Version
pl: Wersja

en: Version of the WMS service to use
pl: Wersja usługi WMS do wykorzystania

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: View fullscreen
pl: Zobacz na pełnym ekranie

en: View marker
pl: Zobacz warstwę

en: Visible API links for each marker
pl: Widoczne API linków dla każdego markera

en: Visible API links in panel
pl: Widoczne linki API w panelu

en: Visit our contact form to submit your feature request or idea
pl: Odwiedź nasz formularz kontaktowy, aby przesłać zgłoszenie funkcji lub pomysł

en: Visual QR codes for fullscreen maps are created by Visualead.com
pl: Kody QR dla map w trybie pełnoekranowym tworzone są przez Visualead.com

en: Visualead settings
pl: Ustawienia Visualead

en: WMS layer 1 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 1

en: WMS layer 10 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 10

en: WMS layer 2 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 2

en: WMS layer 3 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 3

en: WMS layer 4 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 4

en: WMS layer 5 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 5

en: WMS layer 6 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 6

en: WMS layer 7 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 7

en: WMS layer 8 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 8

en: WMS layer 9 settings
pl: WMS ustawienie warstwy 9

en: WMS layers
pl: WMS warstwy

en: WMS stands for <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a> and is a standard protocol for serving georeferenced map images over the Internet that are generated by a map server using data from a GIS database.<br/>With Leaflet Maps Marker you can configure up to 10 WMS layers which can be enabled for each map. As default, 10 WMS layers from <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> and from the <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a> have been predefined for you.<br/>A selection of further possible WMS layers can be found at <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>
pl: WMS oznacza <a href="http://www.opengeospatial.org/standards/wms" target="_blank">Web Map Service</a>i jest standardowym protokołem dostarczającym georeferencyjnych obrazów map w Internecie, które są generowane przez serwer map przy użyciu danych z bazy danych GIS.<br/> Z Leaflet Maps Marker możesz skonfigurować do 10 warstw WMS, które mogą być włączone na każdej mapie. Jako domyślne zostało predefiniowane 10 warstw z <a href="http://data.wien.gv.at" target="_blank">OGD Vienna</a> i z <a href="http://www.eea.europa.eu/code/gis" target="_blank">European Environment Agency</a>. Kolejne warstwy WMS można znaleźć na stronie <a href="http://www.mapsmarker.com/wms" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/wms</a>

en: Walking directions
pl: Wyznacz trasę pieszą

en: Warning - cannot be undone!
pl: Ostrzeżenie - nie można cofnąć! 

en: Warning: "Maps Marker Pro" enabled you to assign markers to multiple layers. If you plan to use "Leaflet Maps Marker" again, a database downgrade is needed!<br/>Please be aware that the information about markers being assigned to multiple layers will get lost during that downgrade - only the first layer each marker was assigned to will be preserved!<br/><a href="%1s" target="_blank">Please click here to start the database downgrade</a>
pl: Uwaga: "Maps Marker Pro" pozwala Ci przydzielić znaczniki do wielu warstw. Jeśli chcesz używać "Leaflet Maps Marker", musisz wrócić do starej bazy danych. <br/>Pamiętaj, że informacje o znacznikach dodanych do wielu warstw zostaną utracone podczas powrotu do starej bazy - tylko pierwszy znacznik na każdej warstwie zostanie zachowany!<br/><a href="%1s" target="_blank">Kliknij tutaj aby powrócić do starej bazy danych</a>

en: Warning: Mapbox now requires to use a custom API access token for your custom MapBox %1$s basemap - <a href="%2$s">please update your settings!</a><br/>A tutorial on how to get a free Mapbox API access token can be found at %3$s
pl: Uwaga: Mapbox wymaga użycia żetonu dostępu do API dla MapBox %1$s basemap - <a href="%2$s">proszę zaktualizuj swoje ustawienia!</a><br/>Tutorial, jak otrzymać darmowy żeton dostępu do Mapbox API może być znaleziony tutaj %3$s

en: Warning: a layer with the ID %1$s as given in row %2$s does not exist - using current value %3$s instead
pl: Uwaga: warstwa z ID %1$s w rzędzie %2$s nie istnieje - użyj wartości %3$s zamiast tego

en: Warning: a layer with the ID %1$s as given in row %2$s does not exist - using default value 0 instead (marker will not be assigned to a layer)
pl: Ostrzeżenie: warstwa ID %1$s podana w wierszu %2$s nie istnieje - znacznik nie zostanie przypisany do warstwy

en: Warning: as Mapbox now requires to use a custom API access token, custom Mapbox basemaps will not work anymore if you registered your Mapbox account after January 2015.<br/>In case your Mapbox maps are broken, please switch to another basemap like OpenStreetMap or <a href="%1$s">upgrade to Maps Marker Pro</a>, which enables you to continue using custom Mapbox basemaps - even with accounts created after January 2015 (please also note that Mapbox might discontinue the usage of their old API for existing users in the long run too!).
pl: Uwaga: ponieważ Mapbox teraz wymaga użycia żetonu dostępu API, basemap Mapbox nie będą już działały jeśli zarejestrowałeś swoje konto po Styczniu 2015.<br/>W przypadku, gdyby Twój basemap Mapbox był uszkodzony, zmień na inny basemap jak OpenStreetMap lub <a href="%1$s">przejdź na Maps Marker Pro</a>, który pozwala kontynuować używanie basemap Mapbox nawet jeśli Twoje konto jest stworzone po Styczniu 2015 (pamiętaj, że Mapbox może zaprzestać używanie starej wersji API dla wszystkich użytkowników!). 

en: Warning: database tables for Maps Marker Pro need to be updated! This is usually needed when you switched back and forth between "Leaflet Maps Marker" and "Maps Marker Pro" multiple times.<br/><a href="%1s">Please click here to start the database upgrade</a>
pl: Uwaga: tabele bazy danych dla Maps Marker Pro wymagają aktualizacji! To jest z reguły potrzebne kiedy przełączasz pomiędzy "Leaflet Maps Marker" a "Maps Marker Pro" wiele razy. <br/><a href="%1s">Kliknij tutaj aby rozpocząć aktualizację bazy danych</a>

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
pl: Ostrzeżenie: Nieprawidłowa wartość dla %1$s w wierszu %2$s (%3$s) - użyto wartości bieżącej %4$s 

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using default value %4$s instead
pl: Ostrzeżenie: Nieprawidłowa wartość dla %1$s w wierszu %2$s (%3$s) - zastosowano wartość domyślną %4$s

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s): please use , and not . as comma separator! Using current value %4$s instead
pl: Ostrzeżenie: Nieprawidłowa wartość dla %1$s w wierszu %2$s (%3$s): należy użyć , a nie . jako separatora przecinka! Skorzystano z wartości bieżącej %4$s

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s): please use , and not . as comma separator! Using default value %4$s instead
pl: Ostrzeżenie: Nieprawidłowa wartość dla %1$s w wierszu %2$s (%3$s): należy użyć , a nie . jako separatora przecinka! Skorzystano z wartości domyślnej %4$s

en: Warning: no markers are assigned to the layer with the ID %1$s or the layer does not exist!
pl: Ostrzeżenie: brak markerów przypisanych do warstwy o ID %1$s lub warstwa nie istnieje!

en: Warning: not recommended on production sites - use on your own risk!
pl: Ostrzeżenie: nie jest polecane na stronach produkcyjnych - używasz na własne ryzyko!

en: Warning: the icon "%1$s" could not be found in the marker icon directory at %2$s - using current icon %3$s instead
pl: Uwaga: ikona "%1$s" nie została znaleziona w katalogu ikon znacznika %2$s - użyto w zamian ikony %3$s

en: Warning: the icon "%1$s" could not be found in the marker icon directory at %2$s - using default icon instead
pl: Uwaga: ikona "%1$s" nie może być odnaleziona w katalogu ikon %2$s - użyto ikony domyślnej

en: Warning: you are using Maps Marker Pro shortcodes with invalid map IDs! As a result instead of a map an <a href="%1$s" target="_blank">error image</a> will be shown!
pl: Uwaga: używasz shortcodów Maps Marker Pro z niewłaściwym ID mapy! Jako rezultat, zamiast mapy zostanie wyświetlony <a href="%1$s" target="_blank">komunikat błędu</a>!

en: Warning: you are using the Plugin %1$s which is causing maps to break! To fix this, please navigate to <a href="%2$s">Settings / Misc / General Settings</a> and set the Option "Where to insert Javascript files on frontend?" to "header (+ inline javascript)".
pl: Uwaga: używasz wtyczki %1$s która może powodować uszkodzenie map. Aby to naprawić, przejdź do <a href="%2$s">Settings / Misc / General Settings</a> i ustaw opcję "Where to insert Javascript files on frontend?" to "header (+ inline javascript)".

en: Warning: you are using the custom directory name %1$s for the plugin %2$s which causes layer maps to break!<br/>To fix this, please disable the plugin temporarily, rename the current plugin folder located at %3$s to %4$s and re-enable the plugin.
pl: Uwaga: używasz własnej nazwy katalogu %1$s dla wtyczki %2$s która powoduje uszkodzenie warstwy mapy!<br/>Aby to naprawić, wyłącz tymczasowo wtyczkę, zmień nazwę folderu z wtyczką znajdującą się w %3$s na %4$s i zmień nazwę wtyczki

en: Warning: you are using the outdated plugin WP Google Analytics which is incompatible with Leaflet Maps Marker. Please update to a more current Google analytics plugin like http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/
pl: Ostrzeżenie: używasz przestarzałego pluginu WP Google Analytics który jest niekompatybilny z Leaflet Maps Marker. Proszę zaktualizować plugin Google Analytics do bardziej aktualnej wersji, jak http://wordpress.org/extend/plugins/google-analytics-for-wordpress/

en: Warning: you are using the plugin "Autoptimize" which is currently causing maps to break!<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1$s">Autoptimize settings</a>, tick the checkbox "Force JavaScript in <head>?" and add the following to the end the option "Exclude scripts from Autoptimize:": %2$s
pl: Uwaga: używasz wtyczki "Autoptimize" która powoduje problemy z mapami! <br/>aby to naprawić, przejdź do <a href="%1$s">Ustawienia Autoptimize</a>, zaznacz checkbox "Wymusić JavaScript w <head>?" i dodaj to co następuje do końca opcji "Wyklucz skrypty z Autoptimize:": %2$s

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (BWP Minify / General Settings) or navigate to BWP Minify / "Manage Enqueued Files", click on "Scripts to be ignored (not minified)" and add %1$s (one line for each)
pl: Uwaga: używasz wtyczki "Better WordPress Minify" która może powodować uszkodzenie Leaflet Maps Marker jeśli opcja "Minify JS files automatically?" jest aktywna. Wyłącz tą funkcję (BWP Minify / General Settings) albo przejdź do BWP Minify / "Manage Enqueued Files", kliknij "Scripts to be ignored (not minified)" i dodaj %1$s (jedna linia dla każdego)

en: Warning: you are using the plugin "Better WordPress Minify" which can cause Leaflet Maps Marker to break if the option "Minify JS files automatically?" is active. Please disable this option (Settings / BWP Minify) or add <strong>leafletmapsmarker</strong> to the form field "Scripts to be ignored (not minified)"
pl: Ostrzeżenie: używasz wtyczki "Better WordPress Minify" która powoduje błędne działanie Leaflet Maps Marker, jeśli opcja "Minify JS files automatically?" jest aktywna. Proszę dezaktywować opcję (Settings / BWP Minify) lub w polu formularza "Scripts to be ignored (not minified)" dodać wpis: <strong>leafletmapsmarker</strong>

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "CDN" enabled which is causing layer maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Rejected files:"
pl: Ostrzeżenie: używasz pluginu "W3 Total Cache" z aktywną funkcją "CDN" która powoduje błędne działanie map.<br/>Aby to naprawić, odwiedź <a href="%1s">Performance / CDN / Advanced</a> i dodaj <strong>%2s</strong> do "Rejected files:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> and <strong>%3s</strong> to "Never minify the following JS files:"
pl: Ostrzeżenie: Używasz wtyczki "W3 Total Cache" z aktywną funkcją "JS Minify", która jest przyczyną zatrzymjania mapy <br/> Aby rozwiązać ten problem, należy przejść do <a href="%1s"> Wydajność / Minify / Zaawansowane </a> i dodać <strong>%2s </strong> i <strong>%3s </strong> "Nigdy nie minify następujące pliki JS:"

en: Warning: you are using the plugin "W3 Total Cache" with the feature "JS Minify" enabled which is causing maps to break.<br/>To fix this, please navigate to <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> and add <strong>%2s</strong> to "Never minify the following JS files:"
pl: Ostrzeżenie: używasz pluginu "W3 Total Cache" z aktywną funkcją "JS Minify" która powoduje błędne działanie map.<br/>Aby to naprawić, odwiedź <a href="%1s">Performance / Minify / Advanced</a> i dodaj <strong>%2s</strong> do "Never minify the following JS files:"

en: Warning: you are using the plugin "WP External Links" which is currently causing maps to break! Please navigate to "External Links" and add the following links to the option "Ignore links (URL) containing...": %1$s
pl: Uwaga: używasz wtyczki "WP External Links" która może powodować uszkodzenie map. Przejdź do "External Links" i dodaj następujące linki do opcji "Ignore links (URL) containing...": %1$s

en: Warning: you are using the plugin "WP Minify" which is causing Leaflet Maps Marker layer maps to break as the option "Enable HTML Minification" is active. Please disable this option under Settings / WP Minify.
pl: Uwaga: korzystasz z wtyczki "WP minify", która powoduje błędne działanie Map Marker jeśli opcja "Enable HTML Minification" jest aktywna. Należy wyłączyć tę opcję w Ustawieniach / WP minify.

en: Warning: you are using the plugin %1$s which is causing maps to break! To fix this, please navigate to <a href="%2$s">Sucuri Security / Hardening</a> and click on the button "Revert hardening" in the section "Restrict wp-content access".
pl: Uwaga: używasz wtyczki %1$s która powoduje uszkodzenie mapy! Aby to naprawić, przejdź do <a href="%2$s">Sucuri Security / Hardening</a> i kliknij na przycisku "Revert hardening" w sekcji "Restrict wp-content access".

en: Warning: you enabled support for bing maps but did not provide an API key. Please visit <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> for info on how to get a free bing maps API key!
pl: Ostrzeżenie: włączyłeś wsparcie dla Bing Maps ale nie wprowadziłeś klucza API. Proszę przejść na stronę <a href="http://www.mapsmarker.com/bing-maps" target="_blank">http://www.mapsmarker.com/bing-maps</a> w celu uzyskania informacji jak zdobyć darmowy klucz API do Bing Maps.

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
pl: Ostrzeżenie: Twój dostęp do aktualizacji i wsparcia Maps Marker Pro wygasł!

en: Warning: your server uses the outdated PHP version %1$s, which is not updated anymore and potentially insecure!<br/>PHP version %2$s is now the recommended version for WordPress (but it does not hurt to get updated to PHP %3$s or higher already).<br/>Read more information about how you can update at %4$s
pl: Uwaga: Twój serwer używa starej wersji PHP w wersji %1$s, która nie jest już aktualizowana i może być niebezpieczna!<br/>Wersja PHP %2$s jest na dzień dzisiejszy rekomendowaną wersją dla WordPress (ale nie zaszkodzi zaktualizować do PHP %3$s albo wyższej). <br/> Przeczytaj więcej informacji jak zaktualizować do %4$s

en: Warning: your site is using jQuery Mobile which can cause Maps Marker Pro maps to break. If this is true on your site, please navigate to Maps Marker (Pro)-Settings / Misc / General settings and set the option -Where to insert Javascript files on frontend?- to -header+inline javascript- to fix this issue.
pl: Uwaga: Twoja strona używa jQuery Mobile, która może powodować, że Maps Maker Pro jest uszodzone. Jeśli jst to prawdą na Twojej stronie, przejdź do Maps Marker (Pro)-Settings / Misc / General settings i ustaw opcję -Where to insert Javascript files on frontend?- to -header+inline javascript- aby naprawić problem.

en: Warning: your user does not have the capability to install new plugins - please contact your administrator (%1s)
pl: Ostrzeżenie: twoje uprawnienia nie pozwalają na instalowanie nowych pluginów - proszę skontaktować się ze swoim administratorem (%1s)

en: Warnings found! Affected rows would be processed (if no additional errors were found) but default values might be used!
pl: Znaleziono ostrzeżenia! Wiersze będą przetwarzane. Jeśli nie będzie dodatkowych błędów mogą być użyte wartości domyślne!

en: We are working hard on delivering the best mapping solution available for WordPress - helping you to share your favorite spots. Therefore we are commited to constantly improving Maps Marker Pro. Below you find some highlights from our development roadmap - if an important one is missing for you, let us know and we will check if we can include it in a future release:
pl: Ciężko pracujemy na dostarczaniu najlepszych rozwiązań map dostępnych w WordPress - pomagamy udostępniać twoje ulubione miejsca. Dlatego jesteśmy zobowiązani stale usprawniać Maps Marker Pro. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje z naszego planu rozwoju - jeśli wg ciebie brakuje czegoś ważnego, daj nam znać a my sprawdzimy czy możemy to dołączyć w następnym wydaniu:

en: Web API URL generator
pl: generator Web API URL 

en: Web API URL tester
pl: tester Web API URL 

en: Web API settings
pl: ustawienia Web API

en: Week
pl: Tydzień

en: Weekly
pl: Tygodniowo 

en: Welsh
pl: Walijski

en: When you click a cluster at the bottom zoom level it spiderfies it so you can see all of its markers:
pl: Jeśli klikniesz w klaster na najniższym poziomie powiększenia to zostanie on rozbity będzie więc można zobaczyć wszystkie jego znaczniki:

en: When you click a cluster it zooms to its bounds
pl: Kiedy klikniesz w grupę jest ona powiększana do jej granic

en: When you mouse over a cluster it shows the bounds of its markers:
pl: Kiedy wskaźnik myszki znajdzie się nad zbiorem pokazane zostaną granice jego markerów:

en: Where to change the default language
pl: Gdzie zmienić domyślny język

en: Where to insert Javascript files on frontend?
pl: Gdzie wstawić pliki Javascript po stronie frontendu?

en: Whether the map automatically handles browser window resize to update itself.
pl: Czy mapa automatycznie obsługuje zmiany rozmiaru okna przeglądarki w celu własnej aktualizacji.

en: Whether the map be draggable with mouse/touch or not.
pl: Czy mapa może być przyciągana z pomocą myszki/panelu dotykowego czy nie.

en: Whether the map can be zoomed by touch-dragging with two fingers.
pl: Czy mapa może być zbliżona poprzez dotknięcie i przeciągnięcie dwoma palcami.

en: Whether the map can be zoomed by using the mouse wheel.
pl: Czy mapa może zostać powiększona za pomocą kółka myszy.

en: Whether the map can be zoomed in by double clicking on it.
pl: Czy mapa może być powiększona przez dwukrotne kliknięcie na nią.

en: Whether the map can be zoomed to a rectangular area specified by dragging the mouse while pressing shift.
pl: Czy mapa może zostać powiększona do prostokątnego obszaru przez przeciągnięcie myszką z jednocześnie wciśniętym klawiszem shift.

en: Whether the scale control is added to the map by default.
pl: Czy zakres kontroli ma być domyślnie dodawany do mapy.

en: Whether the zoom control is added to the map by default.
pl: Czy kontrola zoomu jest domyślnie dodana do mapy.

en: Whether to add a button for displaying maps in fullscreen via HTML5
pl: Czy dodać przycisk do wyświetlania mapy w trybie pełnoekranowym poprzez HTML5

en: Whether to show the imperial scale line (mi/ft).
pl: Czy pokazać skalę imperialną linii (mi/ft). 

en: Whether to show the metric scale line (m/km).
pl: Czy pokazać skalę metryczną linii (m/km).

en: Which audit option should be used?
pl: Która opcja weryfikacji powinna być użyta?

en: Which caching method should be used?
pl: Której metody cacheowania użyć?

en: Which export format should be used?
pl: Który format eksportu powinien być stosowany?

en: Which geocoding option should be used?
pl: Która opcja geokodowania powinna być stosowana?

en: Which layers should be selected?
pl: Które warstwy wybrać?

en: Which markers should be selected?
pl: Które markery powinny być zaznaczone?

en: Which markers should be updated?
pl: Które znaczniki powinny być aktualizowane?

en: Whitelabel backend
pl: Zaplecze dla Whitelabel

en: Widget to show the most recent Leaflet Maps Marker entries - please see www.mapsmarker.com for more info
pl: Widget wyświetlający najnowsze wpisy informacyjne Maps Marker - więcej informacji na www.mapsmarker.com

en: Widget to show the most recent markers
pl: Widget wyświetlający najnowsze markery

en: Width
pl: Szerokość

en: Width and height in pixel of QR code image for marker/layer standalone fullscreen map links
pl: Wysokość i szerokość kodu obrazkowego QR w pikselach dla markerów/warstw niezależnych pełnoekranowych map

en: Width of the icons in pixel
pl: Szerokość ikon w pixelach

en: Width of the shadow icon in pixel
pl: Szerokość cienia ikony w pixelach

en: Width of the shadow in pixel
pl: Szerokość cienia w pikselach

en: Wikitude settings
pl: Ustawienia Wikitude

en: Will be displayed in controlbox if selected
pl: Jeśli zaznaczone będzie wyświetlane w panelu kontrolnym

en: Will be used when creating a new layer. All values can be changed afterwards on each layer.
pl: Będzie użyte w trakcie tworzenia nowej warstwy. Wszystkie wartości mogą być później zmienione na każdej z warstw.

en: Will be used when creating a new marker. All values can be changed afterwards on each marker.
pl: Będzie użyte w momencie tworzenia nowego markera. Wszystkie wartości mogą być później zmienione na każdym z markerów,

en: Will replace {s} from base url if available
pl: Podmieni {s} z url bazowego jeśli jest dostępny

en: Will replace {s} from tiles url if available
pl: Zastąpi {s} url'ami kafelków map jeśli będą dostępne. 

en: With this option enabled, the map tracks when you pan to another "copy" of the world and moves all overlays like markers and vector layers there.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, mapa śledzi kiedy przesuwasz ją do innej części świata i przenosi wraz z nią wszystkie nakładki jak markery i warstwy wektorowe.

en: WordPress Admin Bar integration
pl: Integracja z belką nawigacyjną administratora WordPress

en: WordPress Multisite settings
pl: Ustawienia WordPress Multisite

en: WordPress Pointers
pl: Wskaźniki WordPress'a

en: WordPress admin area and frontend
pl: Strefa administratora WordPress i interfejs użytkownika.

en: WordPress admin area only
pl: Tylko strefa administratora WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
pl: Widget kokpitu administratora WordPress

en: WordPress frontend only
pl: Tylko frontend WordPressa

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.<br/><br/>In order to automatically add links to your KML maps to your XML sitemaps, please install and activate the plugin %1$s. If you do not want to use that plugin, you can manually register <a href="%2$s" target="_blank">your geositemap</a> by following <a href="%3$s" target="_blank">this tutorial</a>.
pl: Mapy strony XML pomagają silnikom wyszukiwania Google, Bing, Yahoo, czy Ask.com indeksować Twój blog lepiej. Z taką mapą strony jest znacznie łatwiej szukaczom zobaczyć kompletną strukturę Twojej strony i odnaleźć jej zawartość z większą efektywnością. Informacja o lokalizacji może być dodana do mapy strony, aby poprawić pozycjonowanie Twojej strony w serwisach takich jak Miejsca Google. <br/><br/> W celu automatycznego dodawania linków do Twojej mapy KML do mapy strony XML, zainstaluj proszę wtyczkę %1$s i aktywuj ją. Jeśli nie chcesz używać tej wtyczki, możesz zarejestrować ręcznie <a href="%2$s" target="_blank">Twoją geo mapę</a> korzystając z <a href="%3$s" target="_blank">tego tutoriala</a>.

en: XML sitemaps integration
pl: integracja z mapami stron XML

en: Year
pl: Rok

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Years
pl: Lata

en: Yes
pl: Tak

en: Yes (please enter subdomains in next form field)
pl: Tak (podaj subdomeny w następnym formularzu)

en: Yes I want to propagate the license key to all subsites
pl: Tak, chcę rozpropagować klucz licencji na wszystkie podstrony

en: Yiddish
pl: Jidysz

en: You already downloaded "Maps Marker Pro" to your server but did not activate the plugin yet!
pl: Już pobrałeś "Maps Marker Pro" na swój serwer ale nie aktywowałeś jeszcze pluginu!

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
pl: Już rozpoczęła się 30-dniowa-próbę dla tej witryny - klucz licencyjny dla darmowego okresu próbnego: %1$s

en: You are currently using v%1s and the plugin author highly recommends updating to v%2s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
pl: Aktualnie używasz v%1s i autor pluginu rekomenduje aktualizację do v%2s celem uzyskania nowych funkcjonalności, poprawek i aktualizacji tłumaczeń (zobacz na <a href="http://mapsmarker.com/v%3s" target="_blank">ten post</a> aby uzyskać więcej szczegółów o najnowszym wydaniu).

en: You are using the simplified editor
pl: Używasz uproszczonego edytora

en: You are within %1$s %2$s from this point
pl: Jesteś w odległości %1$s %2$s od tego punktu

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes lat and lon (e.g. <strong>[mapsmarker lat="48.216038" lon="16.378984"]</strong>).
pl: Możesz też dodać markery bezpośrednio do postów lub stron, bez konieczności zapisywania ich do bazy danych wcześniej. np. <strong> [mapsmarker lat = "48,216038" lon = "16,378984"] </strong>).

en: You can also add markers directly to posts or pages without having to save them to your database previously. You just have to use the shortcode with the attributes mlat and mlon (e.g. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).
pl: Możesz także bezpośrednio dodać markery do postów lub stron, bez konieczności wcześniejszego zapisywania ich do bazy danych. Musisz tylko użyć skróconego kodu z atrybutami mlat i mlon (np. <strong>[mapsmarker mlat="48.216038" mlon="16.378984"]</strong>).

en: You can also change zoom level by clicking on + or - on preview map or using your mouse wheel
pl: Możesz też zmienić poziom przybliżenia poprzez kliknięcie na mapce podglądu + lub - lub też użyć kółka myszki..

en: You can also upload the icons by clicking the button "upload new icon"
pl: Ikonę możesz także wgrać poprzez kliknięcie w button "wgraj nową ikonę"

en: You can backup your current settings on the <a href="%1$s">tools page</a> before resetting all options to their default values.
pl: Można wykonać kopię zapasową bieżących ustawień <a href="%1$s"> na stronie narzędzi  </a> przed przywróceniem wszystkich opcji do wartości domyślnych.

en: You can continue using version %s without any limitations. Nevertheless you will not be able to get updates including bugfixes, new features and optimizations as well as access to our support system.
pl: Możesz nadal kontynuować używając wersję %s bez żadnych ograniczeń. Jednakże, że nie będziesz w stanie uzyskać aktualizacji, w tym poprawek błędów, nowych funkcji i optymalizacji, jak również dostępu do naszego systemu wsparcia.

en: You can test <i>Maps Marker Pro</i> for 30 days for free without any obligations.
pl: Możesz przetestować <i> Maps Marker Pro </i> przez 30 dni za darmo - bez żadnych zobowiązań.

en: You downloaded <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a> but did not register a free 30-day-trial license key. Please note that <a href="%2s" target="_blank">according to our privacy policy</a> we will not disclose, rent or sell your personal information!<br/>If you install Maps Marker Pro on a localhost installation (<a href="%3s" target="_blank">see available packages on Wikipedia</a>) you can also test the pro plugin without registering a free 30-day-trial license key and without time limitation.
pl: Pobrałeś <a href="%1s" target="_blank">Maps Marker Pro</a> ale nie zarejestrowałeś darmowego 30-dniowego klucza licencyjnego. Należy pamiętać, że <a href="%2s" target="_blank">zgodnie z naszą polityką prywatności</a> twoje dane osobowe nie zostaną ujawnione, wynajęte lub sprzedane! <br/> Jeśli zainstalujesz Maps Marker Pro na serwerze lokalnym (<a href="%3s" target="_blank">zobacz dostępne pakiety na Wikipedia</a>) możnesz również przetestować plugin w wersji pro bez konieczności rejestracji bezpłatnego 30-dniowego klucza licencji i bez ograniczeń czasowych.

en: You have an error in your SQL syntax
pl: Masz błąd w składni SQL

en: You have installed Maps Marker Pro on a localhost instance. Entering a license key here is not mandatory but recommended as this also allows you to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a>. Please be aware that once you use the plugin on a live domain, entering a license key is mandatory!
pl: Maps Marker Pro został zainstalowany na localhost. Wprowadzanie klucza licencyjnego tutaj nie jest obowiązkowe, ale zalecane, gdyż pozwala także na <a href="%1s" target="_blank"> uzyskanie pomocy </a>. Należy pamiętać, że po użyciu wtyczki na wersji produkcyjnej, wprowadzenie klucza licencyjnego jest obowiązkowe!

en: You have unsaved changes on this page. Do you want to leave this page and discard your changes or stay on this page?
pl: Masz niezapisane zmiany na tej stronie. Czy chcesz opuścić tę stronę i odrzucić zmiany, czy na niej pozostać?

en: You must agree to the TOS to continue.
pl: Aby kontynuować, musisz zgodzić się na TOS.

en: You seem located outside the boundaries of the map
pl: Zostałeś prawdopodobnie zlokalizowany poza granicami wyświetlanej mapy

en: You successfully switched to the advanced editor.
pl: Pomyślnie przełączyłeś do widoku zaawansowanego edytora.

en: You successfully switched to the simplified editor.
pl: Pomyślnie przełączyłeś do widoku uproszczonego edytora. 

en: You will find a <a href="%1$s">API URL generator</a> and <a href="%2$s">API URL tester</a> in the tools section. Please see the API docs for more information on authentication.
pl: W sekcji narzędzia znadziesz <a href="%1$s">API URL generator</a> i <a href="%2$s">API URL tester</a>. Proszę zobacz dokumentację API, aby uzyskać więcej informacji o logowaniu.

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
pl: Twój bezpłatny klucz licencyjny dla 30 dniowego okresu próbnego wygasł. <a href="%1s" target="_blank">Aby kontynuować należy zakupić ważny klucz licencyjny wersji pro. </a>.

en: Your license was activated successfully!
pl: Twoja licencja została pomyślnie aktywowana!

en: Your new license was registered successfully!
pl: Twoja licencja została zarejestrowana pomyślnie! 

en: Your user does not have the WordPress capabilities needed (%1$s) - please contact your admin.
pl: Użytkownik nie ma potrzebnych uprawnień (%1$s) - prosimy o kontakt z administratorem.

en: Your user does not have the permission to delete this layer and all assigned markers!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do usunięcia tej warstwy i wszystkich przypisanych do niej markerów!

en: Your user does not have the permission to delete this layer!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do usunięcia tej warstwy!

en: Your user does not have the permission to delete this marker!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do usunięcia tego markera!

en: Your user does not have the permission to duplicate this layer!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do zduplikowania tej warstwy!

en: Your user does not have the permission to duplicate this marker!
pl: Twoje uprawnienia nie pozwalają na duplikację tego markera!

en: Your user does not have the permission to update this layer!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do aktualizacji tej warstwy!

en: Your user does not have the permission to update this marker!
pl: Twój użytkownik nie ma uprawnień do aktualizowania tego markera!

en: Your user does not have the right to perform this action
pl: Twój użytkownik nie ma właściwych uprawnień do wykonania tej akcji

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom level for all layers has been successfully set to %1$s
pl: Poziom powiększenia dla wszystkich warstw został pomyślnie ustawiony na %1$s 

en: Zoom level for the selected markers has been successfully set to %1$s
pl: Powiększenie dla wybranych markerów zostało pomyślnie ustawione na %1$s

en: Zoom level to use for centering marker
pl: Poziom przybliżenia do centrowania znacznika

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: a much better panning inertia implementation
pl: znacznie ulepszona inercja przesunięcia

en: activate
pl: aktywuj

en: add
pl: dodaj

en: add directions link
pl: dodaj link wskazówek dojazdu

en: add dynamic URL hashes to web pages with maps, allowing users to easily link to specific map views. Example: %1$s
pl: dodaj dynamiczne hashe URL do stron z mapami, pozwalające użytkownikom linkować w łatwy sposób do konkretnych widoków map. Przykład: %1$s

en: add markername
pl: Dodaj nazwę markera

en: add markername to popup
pl: Dodaj nazwę markera do okienka

en: add new layer
pl: dodaj warstwę

en: add new marker here
pl: dodaj nowy znacznik tutaj

en: add new marker to this layer
pl: dodaj nowy marker do tej warstwy

en: add new markers/layers
pl: dodaj markery/warstwy

en: add/edit layer
pl: dodaj/edytuj warstwę

en: add/edit marker
pl: dodaj/edytuj markery

en: added support for URL hashes to web pages with maps, allowing users to easily link to specific map views. Example: https://domain/link-to-map/#11/48.2073/16.3792
pl: dodane wsparcie dla hashy URL dla stron z mapami, pozwalając użytkownikom z łatwością linkować do konkretnych widoków map. Przykład: https://domain/link-to-map/#11/48.2073/16.3792

en: adding markers from frontend
pl: dodawanie markerów z frontendu

en: additional optimizations and improvements
pl: dodatkowe optymalizacje i usprawnienia

en: address
pl: adres

en: advanced permission settings
pl: Zaawansowane ustawienia praw dostępu

en: advanced recent marker widget
pl: zaawansowane ostatnie widżety markera

en: all %1$s layers
pl: wszystkie %1$s warstwy

en: all %1$s markers
pl: wszystkie %1$s markerów

en: and
pl: i

en: as well as optionally included sublayers if multi-layer-maps were selected
pl: również zawarte opcjonalne podwarstwy jeśli zostały wybrane mapy wielowarstwowe

en: asc
pl: rosnąco

en: ascending
pl: rosnąco

en: assign markers to multiple layers
pl: przypisz markery to wielu warstw

en: assign to the following layer(s):
pl: przydziel do następujących warstw:

en: assigned layer
pl: przydzielona warstwa

en: authentication and signature are valid
pl: uwierzytelnianie i podpis są ważne

en: automatic
pl: automatycznie

en: automatic (use WordPress default)
pl: automatycznie (użyj domyślnych ustawień WordPressa)

en: automatic (use basemap from main map and OpenStreetMap as fallback if unsupported)
pl: automatyczne (korzystanie z bazowej mapy i OpenStreetMap jako awaryjnej, jeśli obsługiwane)

en: automatic (using the global variable $locale = %s - fallback to en-US if not supported by bing)
pl: automatic (używanie zmiennej globalnej $locale = %s - awaria dla en-US jeśli nie jest wspierany przez bing)

en: automatic 1 (distinct language for each user - detects the users browser language setting, preferred method by Google)
pl: automatycznie 1 (odrębny język dla każdego użytkownika - wykrywa ustawienia językowe przeglądarki użytkownika, metoda preferowana przez Google)

en: automatic 2 (same language for each user - using the global variable $locale = %s)
pl: automatic 2 (taki sam język dla każdego użytkownika - używając zmiennej globalnej $locale = %s)

en: automatically sets the map view to the location of the user, enabled if setting "follow" is true
pl: automatycznie ustawia widok mapy na lokację użytkownika, włączone jeśli w ustawieniach "podążaj" jest ustawione na true

en: back to top
pl: Powrót do góry

en: back to top to start free 30-day-trial
pl: wróć na górę aby rozpocząć bezpłatny 30-dniowy okres

en: backup and restore of settings
pl: ustawienia kopii zapasowych i przywracania

en: baseURL
pl: URL bazowy

en: better integration into the publication workflow (adding markers from posts or as custom post type)
pl: lepsza integracja w obiegu publikacji (dodawanie znaczników z postów lub jako niestandardowego typu postu)

en: better integration with other plugins
pl: lepsza integracja z innymi pluginami

en: blog post with more details about this release
pl: w blogu więcej szczegółów na temat tej wersji

en: bulk actions for layers (duplicate, delete layer only, delete & re-assign markers)
pl: hurtowe akcje dla warstw (duplikacja, usuwanie tylko warstw, usuwanie i przydzielanie na nowo znaczników)

en: bulk additions (add new layers)
pl: hurtowe dodawanie (dodawanie nowych warstw)

en: bulk additions (add new markers)
pl: hurtowe akcje (dodawanie nowych znaczników)

en: bulk updates (update existing layers)
pl: hurtowe aktualizacje (aktualizacje istniejących warstw)

en: bulk updates (update existing markers)
pl: hurtowe aktualizacje (aktualizacja istniejących znaczników)

en: by
pl: przez

en: calculated from map center
pl: obliczone od centrum mapy

en: can be changed at section "Default values for marker popups"
pl: może być zmienione w sekcji "Domyślne wartości dla pop-up'ów markera"

en: can be changed by users dynamically when viewing the map on frontend
pl: może być zmienione przez użytkowników dynamicznie kiedy przeglądają mapę we frontend

en: center map on popup
pl: centruj mapę na popup'ie

en: center/N/S/W/E (or common combinations such as NW or Scenter) - will position the QR Code accordingly. Once this parameter is used then the "qr_x and "qr_y" parameters are ignored.
pl: center/N/S/W/E (lub wspólne kombinacje takie jak NW lub Scenter) - odpowiednie umieszczenie kodu QR. Gdy ten parametr jest używany to parametry "qr_x" i " qr_y "są ignorowane.

en: change GPX panel status
pl: zmień status panelu GPX

en: change GPX panel status for all layers
pl: zmień status panelu GPX dla wszystkich warstw

en: change URL to GPX track
pl: zamień URL na ścieżkę GPX

en: change active WMS layers
pl: Zmiana aktywnych warstw WMS

en: change active WMS layers for all layers
pl: zmień aktywną warstwę WMS dla wszystkich warstw

en: change basemap
pl: zmiana mapy bazowej

en: change basemap for all layers
pl: zmień mapę bazową dla wszystkich warstw

en: change clustering status for all layers
pl: zmień status grupowania dla wszystkich warstw

en: change controlbox status
pl: Zmiana statusu controlbox

en: change controlbox status for all layers
pl: zmień status boxa kontrolnego dla wszystkich warstw

en: change directions settings
pl: zmień ustawienia dojazdu

en: change list marker-status for all layers
pl: zmień status listy markerów dla wszystkich warstw

en: change mapsize
pl: zmiana wielkości mapy

en: change mapsize for all layers
pl: zmień rozmiar mapy dla wszystkich warstw

en: change overlay status
pl: zmiana stanu nakładki

en: change overlay status for all layers
pl: zmień status nakładki dla wszystkich warstw

en: change panel status
pl: zmiana stanu panela

en: change panel status for all layers
pl: zmień status panelu dla wszystkich warstw

en: change popup status
pl: zmiana statusu okienka

en: change popup text
pl: zmiana tekstu okienka

en: change the style of the circle around the location of the user while following, example: %1$s
pl: zmień styl okręgu wokół lokacji użytkownika podczas następującego przykładu: %1$s

en: change the style of the circle around the location of the user, example: %1$s
pl: zmień styl okręgu wokół lokacji użytkownika, przykład: %1$s

en: change the style of the marker of the location of the user while following, example: %1$s
pl: zmień styl znacznika lokacji użytkownika podczas następującego przykładu: %1$s 

en: change the style of the marker of the location of the user, example: %1$s
pl: zmień styl znacznika dla lokacji użytkownika, przykładowo: %1$s

en: change zoom
pl: zmiana powiększenia

en: change zoom for all layers
pl: zmień powiększenie dla wszystkich map

en: changelog
pl: dziennik zmian

en: clear cache
pl: Wyczyść cache

en: clear list
pl: wyczyść listę

en: click here for troubleshooting
pl: w przypadku problemów kliknij tutaj

en: click here to get a non-expiring license key
pl: kliknij tutaj aby uzyskać niewygasający klucz licencji

en: click here to order a license key at www.mapsmarker.com
pl: Kliknij tutaj aby zamówić klucz licencyjny na www.mapsmarker.com

en: click to assign marker to layer(s)
pl: kliknij aby przydzielić znacznik do warstw(y)

en: click to select layer(s) whose marker(s) you would like to export
pl: kliknij aby wybrać warstwy których znaczniki chciałbyś eksportować

en: click to show release notes
pl: kliknij aby pokazać informacje o wersji

en: click to sort list by %1$s
pl: kliknij, aby posortować listę po %1$s

en: clickable (if false, the vector will not emit mouse events and will act as a part of the underlying map)
pl: klikalny (jeśli jest wyłączone, wektor nie będzie przekazywał zdarzeń myszy i będzie pełnił funkcję jako część mapy podstawowej)

en: closed
pl: zamknięte

en: cn (for using bicycle routing using cycle route networks only)
pl: cn (użycie tylko sieci dróg rowerowych dla używających wyznaczania tras rowerowych)

en: collapsed
pl: zwinięte

en: collapsed (except on mobiles)
pl: zwinięty (z wyjątkiem telefonów komórkowych)

en: color (stroke color)
pl: color (kolor kreski)

en: compatible with OpenOffice %1$s and LibreOffice %2$s
pl: kompatybilne z OpenOffice %1$s i LibreOffice %2$s

en: controls whether a circle is drawn that shows the uncertainty about the location
pl: kontroluje, czy pokazywany jest okrąg pokazujący niedokładność do lokalizacji

en: convert
pl: konwertuj

en: create a new layer map
pl: utwórz nową warstwę mapy

en: create a new marker map
pl: utwórz nową mapę markera

en: created by
pl: stworzone przez

en: created on
pl: utworzony na

en: culture code
pl: kod narodowości

en: custom Google Maps styling
pl: własna stylizacja Google Maps

en: custom visualead API key required!
pl: wymagany niestandardowy klucz API!

en: days left
pl: pozostało dni

en: dedicated support from the plugin author
pl: dedykowane wsparcie od autora wtyczki

en: default background layer
pl: domyślna warstwa tła

en: define additional location options e.g enableHighAccuracy: true, maxZoom: 10<br/>reference: %1$s
pl: zdefiniuj dodatkowe opcje lokacji n.p. enableHighAccuracy: true, maxZoom: 10<br/>reference: %1$s

en: delete
pl: usuń

en: delete all markers from all layers
pl: usuń wszystkie markery ze wszystkich warstw

en: delete all markers from selected layer
pl: usuń wszystkie markery z wybranej warstwy

en: delete existing markers/layers
pl: usuń istniejące markery/warstwy

en: delete layer
pl: usuń warstwę

en: delete layer AND assigned markers
pl: usunąć warstwę i WSZYSTKIE powiązane markery?

en: delete layer only
pl: usuń tylko warstwę

en: delete layer(s) and assign markers to the following layer:
pl: usuń warstwę(y) i przydziel znaczniki do następujących warstw:

en: delete layer(s) and assigned markers
pl: usuń warstwę(y) i przydzielone znaczniki

en: desc
pl: malejąco

en: descending
pl: malejąco

en: disable images
pl: wyłącz obrazki

en: disabled
pl: wyłączony

en: display WordPress pointers on plugin updates
pl: wyświetl wskazówki WordPress'a od aktualizacji wtyczek

en: display a popup when the user click on the inner marker
pl: wyświetl popup kiedy użytkownik kliknie na wewnętrznym znaczniku

en: display all markers
pl: pokaż wszystkie markery

en: display panel
pl: wyświetl panel

en: distance
pl: odległość

en: distance from current position
pl: odległość od aktualnej pozycji

en: distance from layer center
pl: odległość od centrum warstwy

en: distance from layer center in km
pl: odległość od centrum warstwy w km

en: distance from layer center in miles
pl: odległość od centrum warstwy w milach

en: do not use address for geocoding (address, latitude and longitude values will be imported as given)
pl: nie używać adresu geokodowania (adres, szerokości i długości zostaną zaimportowane podane wartości)

en: download GPX file
pl: pobierz plik GPX

en: draw features like polylines, polygons, rectangles, circles and markers on maps
pl: funkcje rysowania, takie jak linie łamane, wielokąty, prostokąty, koła i markery na mapach

en: duplicate
pl: duplikuj

en: duplicate and assign to the following layer:
pl: duplikuj i przydziel do następujących warstw:

en: duplicate layer and assigned markers
pl: zduplikowana warstwa i przydzielone znaczniki

en: duplicate layer only
pl: zduplikuj tylko warstwę

en: duplicate layer(s) and assigned markers
pl: duplikuj warstwę(y) i przydzielone znaczniki

en: duplicate layer(s) only
pl: tylko duplikat warstw(y)

en: dynamic preview of all markers from assigned layer(s) on marker edit pages
pl: dynamiczny podgląd wszystkich znaczników przydzielonych do warstw(y) na stronach edycji znaczników

en: dynamic preview of markers from checked multi-layer-map layer(s) on layer edit pages
pl: dynamiczny podgląd znaczników z zaznaczonej warstwy mapy wielowarstwowej na stronach edycji warstw

en: edit
pl: edytuj

en: edit layer
pl: edytuj warstwę

en: edit marker
pl: edytuj marker

en: edit marker
pl: edytuj marker

en: email notify on marker/layer actions
pl: powiadamianie e-mail o akcjach markera/warstwy

en: empty basemap
pl: pusta mapa bazowa

en: enabled
pl: włączony

en: example
pl: przykład

en: expanded
pl: rozszerzony

en: expire in
pl: wygasa 

en: export markers with any icon
pl: eksport markerów z ikonami

en: extracted from Map ID within mapbox editor, e.g.
pl: wypakowane z ID mapy w edytorze mapbox

en: false
pl: Wyłączone

en: false (use maximum zoom level)
pl: fałsz (użyj maksymalnego poziomu przybliżenia)

en: false for touch devices only
pl: fałsz tylko dla urządzeń dotykowych

en: fastest route
pl: najszybsza trasa

en: features planned for future releases
pl: planowane funkcje dla przyszłych wersji

en: feet
pl: stopy

en: filename
pl: nazwa pliku

en: fill (whether to fill the path with color. Set it to false to disable filling on polygons or circles)
pl: wypełnienie (czy wypełnić ścieżkę kolorem. Ustaw na fałsz, aby wyłączyć wypełnienie wielokątów lub okręgów)

en: fillColor (fill color)
pl: fillColor (kolor wypełnienia)

en: fillOpacity (fill opacity)
pl: fillOpacity (wypełnienie przezroczystości)

en: filter icons
pl: znalezione ikony

en: filtering markers on frontend
pl: filtrowanie markerów na frontendzie

en: fit bounds
pl: dopasuj granice

en: follow the location of the user
pl: śledź pozycję użytkownika

en: footer
pl: stopka

en: free community support
pl: bezpłatne wsparcie społeczności

en: frequent updates
pl: częste aktualizacje

en: frequently asked questions
pl: najczęściej zadawane pytania

en: fullscreen
pl: pełny ekran

en: further reduce memory usage for xlsx/xls/ods input files by only importing linktext for hyperlinks
pl: dalsze zmniejszenie zużycia pamięci dla plików wejściowych xlsx/xls/ODS tylko importowanie linktext hiperłączy

en: geolocation support: show and follow your location when viewing maps
pl: wsparcie dla geolocation: pokaż i podążaj za swoją lokacją podczas przeglądania map

en: hand cursors for dragging
pl: kursory ręki dla przeciągania

en: header (+ inline javascript)
pl: nagłówek (+ inline javascript)

en: help OpenStreetMap.org to improve map details
pl: Pomóż OpenStreetMap.org poprawić szczegóły mapy

en: hidden
pl: ukryty

en: hide
pl: ukryj

en: hide (for maps with set GPX URLs only)
pl: ukryj (tylko dla map z ustawionymi adresami URL dla GPX)

en: hide all markers from assigned layer(s)
pl: ukryj wszystkie znaczniki przydzielonej warstwy

en: hide default start and end icons
pl: ukryj domyślne ikony początku i końca 

en: high
pl: wysoki

en: highlight a marker on a layer map by opening its popup via shortcode attribute [mapsmarker layer="1" highlightmarker="2"] or by adding ?highlightmarker=2 to the URL where the map is embedded
pl: podświetl znacznik na warstwie mapy otwierając popup poprzez atrybut shortcode [mapsmarker layer="1" highlightmarker="2"] lub dodając ?highlightmarker=2 do URLa, gdzie mapa jest załączona

en: http-address of the KML-webservice of the WMS layer
pl: adresy http webserwisów KML warstwy WMS

en: icon
pl: ikona

en: if enabled, a GeoRSS feed for all markers will be added to the &lt;head&gt;-section of the website, allowing users to subscribe to your markers
pl: jeśli włączone, kanał GeoRSS dla wszystkich markerów zostanie dodany do &lt;nagłówka&gt;- sekcji strony, pozwalając użytkownikom subskrybować twoje markery.

en: if enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps
pl: jeżeli opcja jest włączona, przycisk "Wstaw mapę" zostanie dodany powyżej edytora TinyMCE na ekranach edycji postu aby można było łatwo aktualizować i wstawiać mapy

en: if set, address will be displayed here
pl: jeśli ustawione, wyświetlany tu będzie adres

en: if set, layername will be displayed here
pl: jeśli ustawione, wyświetlona tu będzie nazwa warstwy

en: if set, markername will be displayed here
pl: jeśli ustawione, zostanie tu wyświetlona nazwa markera

en: if true locate control remains active on click even if the location of the user is in view
pl: jeśli true, kontrola lokacji pozostaje aktywna, nawet jeśli lokacja użytkownika jest w trybie podglądu

en: imperial (miles)
pl: imperialne (mile)

en: import values for createdby/createdon and updatedby/updatedon as given (no changes will be made to import file)
pl: nie zmieniaj wartości: nazwy użytkownika i czasu utworzenia 

en: improved accessibility/screen reader support by using proper alt texts
pl: ulepszone wsparcie dla odczytu dostępności/ekranu używając odpowiednich tekstów alternatywnych

en: improved backend usability by listing all contents (posts, pages, CPTs, widgets) where each shortcode is used
pl: poprawiona użyteczność backendu poprzez listowanie całej zawartości (wpisów, stron, CPT, widgetów) gdzie używany jest shortcode

en: improved performance for layer maps with a huge number of markers (parsing of GeoJSON is up to 3 times faster)
pl: Zwiększona wydajność w mapach warstwowych z dużą liczbą markerów (parsowanie GeoJSON jest do 3 razy szybsze)

en: improved scroll wheel zoom to be more responsive
pl: usprawnione kółko przewijania przybliżenia dla lepszej responsywności

en: improved zoom animation curve for a better feel overal
pl: ulepszona krzywizna animacji zoom dla ogólnie lepszych odczuć

en: integration of the latest leaflet.js version
pl: integracja najnowszej wersji leaflet.js

en: jump to error message
pl: skocz do wiadomości błędu

en: jump to log for this row from import file
pl: przejdź do loga dla tego wiersza z pliku importu

en: jump to warning message
pl: skocz do wiadomości ostrzeżenia

en: keep the current map zoom level when displaying the location of the user
pl: utrzymaj aktualny poziom przybliżenia podczas wyświetlania lokacji użytkownika

en: language code
pl: kod języka

en: last update by
pl: ostatnio aktualizowana przez

en: latitude
pl: szerokość

en: layer
pl: warstwa

en: layer ID
pl: ID warstwy

en: layer maps only
pl: tylko warstwa map

en: layer maps: center map on markers and open popups by clicking on list of markers entries
pl: warstwy map: centruj mapę na znacznikach i otwieraj popupy klikając na listach znaczników

en: layer name
pl: nazwa warstwy

en: layers
pl: warstwy

en: leave empty to use default search hover text (start typing to find marker entries based on markername or popuptext)
pl: pozostaw puste, aby użyć domyślnego tekstu wyszukiwania po najechaniu (zacznij pisać, aby znaleźć wystąpienia znacznika na podstawie nazwy znacznika lub popuptext)

en: leave empty to use default search text (Search markers)
pl: pozostaw puste, aby użyć domyślnego tekstu wyszukiwania (szukaj znaczników)

en: list all layers
pl: wyświetl wszystkie warstwy

en: list all markers
pl: wyświetl wszystkie markery

en: loading map - please wait...
pl: ładowanie mapy - proszę czekać...

en: longitude
pl: długość

en: low
pl: niski

en: map
pl: mapa

en: map moves back to initial position after popup is closed
pl: Mapa powraca do pozycji wyjściowej gdy okienko zostanie zamknięte

en: map parameters can be overwritten within shortcodes (e.g. %1s)
pl: parametry mapy mogą być nadpisane krótkimi kodami (np. %1s)

en: map type and ID
pl: typ mapy i ID

en: mapnik (for normal routing using car, bicycle or foot)
pl: mapnik (dla zwykłego wyznaczania trasy samochodowej, rowerowej i pieszej)

en: maps
pl: mapy

en: marker and layer maps
pl: znacznik i mapy warstwy

en: marker created directly by using shortcode - no edit link available
pl: znacznik utworzony bezpośrednio przez użycie shortcode - brak dostępnego linku edycji

en: marker maps only
pl: tylko znacznik map

en: marker name
pl: nazwa markera

en: markers
pl: markery

en: markers not assigned to a layer
pl: markery nie przypisane do warstwy

en: maximum number of markers to display in the list
pl: maksymalna liczba markerów do wyświetlenia na liście

en: maximum temporary file size in MB
pl: Maksymalny rozmiar pliku tymczasowego w MB

en: medium
pl: średni

en: merge
pl: złącz

en: meters
pl: metry

en: metric (km)
pl: metryczne (km)

en: miles
pl: mil

en: mobile optimized maps through use of native javascript instead of jQuery
pl: na urządzenia mobilne zoptymalizowano mapy poprzez wykorzystanie natywnego javascript  zamiast jQuery 

en: mobile web app support for fullscreen maps and optimized mobile viewport
pl: Mobile Web App obsługuje pełnoekranowe mapy w wersji zoptymalizowanej dla telefonu 

en: more information
pl: więcej informacji

en: move markers
pl: przenieś markery

en: multi layer map
pl: mapa z wieloma warstwami

en: net
pl: siatka

en: never (ignore changes in the view)
pl: nigdy (ignoruj zmiany w widoku)

en: new layer map
pl: nowa warstwa mapy

en: new marker map
pl: nowy marker mapy

en: new markers IDs
pl: nowe ID znaczników

en: next update by
pl: Kolejna aktualizacja

en: no
pl: nie

en: no action (and hide links)
pl: bez akcji (oraz ukryj linki)

en: no link
pl: brak linka

en: not assigned to a layer
pl: nie przypisany do warstwy

en: not available
pl: niedostępny

en: not available on multi layer maps
pl: niedostępne w mapach wielowarstwowych

en: not used in any content
pl: nie używane w żadnym miejscu

en: off (save changes to database)
pl: wyłączone (zmiany będą zapisane do bazy danych)

en: on (check import file only - no changes will be made to database)
pl: włączone (tylko sprawdzanie plików - zmiany nie zostaną dokonane w bazie danych)

en: onChange (refresh when the file is loaded and whenever the Link parameters change)
pl: onChange (odświeżany po wczytaniu pliku i po każdej permanentnej zmianie linka)

en: onExpire (refresh the file when the expiration time is reached)
pl: onExpire (odświeża plik kiedy dobiegnie jego czas wygaśnięcia)

en: onInterval (refresh every n seconds (specified in refreshInterval)
pl: onInterval (odświeża co każde n sekund (określone w refreshInterval)

en: onRequest (refresh the file only when the user explicitly requests it)
pl: onRequest (odśwież plik tylko wtedy gdy użytkownik wyraźnie tego zażąda)

en: onStop (after camera movement stops)
pl: onStop (po tym jak ruch kamery zostanie wstrzymany)

en: onStop (refresh the file n seconds after movement stops, where n is specified in viewRefreshTime)
pl: onStop (odświeża plik po ustaniu ruchu co n sekund, gdzie n jest określone w viewRefreshTime)

en: opacity (stroke opacity)
pl: opacity (skok przezroczystości)

en: open
pl: otwarte

en: open map in new window
pl: otwarcie mapy w nowym oknie

en: open popup
pl: otwórz pop-up

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
pl: openrouteservice.org (bazuje na OpenStreetMap, tylko Europa)

en: optimized editing workflow for layer maps and list of markers-page - no more reloads needed due to AJAX support
pl: zoptymalizowana edycja przepływu pracy dla map warstwy i listy strony znaczników - nie potrzeba już przeładowań dzięki wsparciu AJAX

en: optimized editing workflow for marker maps - no more reloads needed due to AJAX support
pl: zoptymalizowane edytowanie miejsca pracy dla znaczników map - koniec przeładowań dzięki wsparciu AJAX

en: option to add markernames to popups automatically (default = false)
pl: opcja automatycznego dodawania nazwy markera do pop-upów (domyślnie wyłączona)

en: option to disable loading of Google Maps API for higher performance if alternative basemaps are used only
pl: opcja, do wyłączenia ładowania Google Maps API dla wyższej wydajności - tylko jeśli stosowane są alternatywne mapy bazowe

en: option to disable map dragging on touch devices only
pl: opcja wyłączenia możliwości przeciągania map tylko na urządzeniach dotykowych

en: option to duplicate layer AND assigned markers (for single layers and for layer bulk actions)
pl: opcja duplikowania warstwy i przydzielonych znaczników (dla pojedynczej warstwy i hurtowych akcji na warstwach)

en: option to remove MapsMarker.com backlinks
pl: opcja usunięcia linków zwrotnych MapsMarker.com

en: option to sort list of markers below layer maps by distance from layer center
pl: opcja sortowania listy znaczników poniżej warstwy map po odległości od centrum warstwy

en: optional - use the following custom directory for temp files
pl: opcjonalnie - użyj następującego niestandardowego katalogu dla plików tymczasowych

en: or
pl: lub

en: or back to overview
pl: lub wróć do przeglądu

en: or paste coordinates here
pl: lub wstaw współrzędne tutaj

en: or thanks, maybe later
pl: dzięki, może później

en: padding around accuracy circle, value is passed to setBounds
pl: Wypełnienie wokół dokładności okręgu, wartość jest przekazywana do setBounds

en: page
pl: strona

en: per page
pl: na stronę

en: pixel
pl: piksel

en: please click here to renew your access to plugin updates and support
pl: kliknij tutaj, aby odnowić dostęp do aktualizacji wtyczek i wsparcia

en: please enter a comma-separted list of IDs, like %1$s
pl: proszę wprowadź listę ID oddzielając przecinkami, jak %1$s

en: please rate this plugin on wordpress.org
pl: proszę oceń tę wtyczkę na wordpress.org

en: please review this plugin on wordpress.org
pl: zapoznaj się z tym pluginem na wordpress.org

en: polyline clipping
pl: wycinanie polilinii

en: popuptext
pl: okienko

en: powered by
pl: wspierane przez

en: preferred route profile
pl: Preferowany profil drogi

en: prepare export
pl: przygotowanie exportu

en: prepare import
pl: przygotowanie importu

en: preview
pl: podgląd

en: preview all markers from assigned layer(s)
pl: Podgląd wszystkich znaczników z przydzielonej warstwy

en: pro version only
pl: dostępne tylko w wersji pro

en: publish
pl: publikuj

en: put in front of popup-text
pl: umieść przed tekstem pop-up'a

en: rate plugin
pl: oceń wtyczkę

en: released on
pl: wydany

en: remote editor
pl: zdalny edytor

en: remove message
pl: usuń wiadomość

en: reset map view
pl: reset widoku mapy

en: rounded
pl: zaokrąglone

en: same layer(s) as original marker
pl: taka sama warstwa jak znacznika oryginalnego

en: search existing markers/layers
pl: sprawdź istniejące markery/warstwy

en: search for markers on frontend
pl: szukaj znaczników na frontend

en: search function for layerlist on marker edit page
pl: funkcja szukania dla listy warstw na stronie edycji znaczników

en: server
pl: serwer

en: set map center on marker position and open popup
pl: wycentruj mapę na markerze i otwórz pop-up

en: set map center on marker position only
pl: tylko wycentruj mapę na markerze

en: settings
pl: ustawienia

en: shortest route
pl: najkrótsza trasa

en: show
pl: pokaż 

en: show (for maps with set GPX URLs only)
pl: pokaż (tylko dla map z ustawionymi adresami URL dla GPX)

en: show API links
pl: pokaż linki API

en: show all available changelogs
pl: pokaż wszystkie dostępne dzienniki zmian

en: show default start and end icons
pl: pokaż domyślne ikony początku i końca

en: show examples
pl: pokaż przykłady

en: show fewer icons
pl: pokaż mniej ikon

en: show map
pl: pokaż mapę

en: show marker on map
pl: pokaz marker na mapie

en: show markers assigned to this layer
pl: pokaż markery przypisane do tej warstwy

en: show more icons
pl: pokaż więcej ikon

en: show more options
pl: pokaż więcej opcji

en: show or hide drop down menu for Leaflet Maps Marker in Wordpress Admin Bar
pl: pokazuje lub chowa rozwijane menu w belce administratora w Wordpressie dla Leaflet Maps Marker

en: show used icons
pl: pokaż użyte ikony

en: shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com
pl: pokazuje widżet na panelu administratora, który wyświetla nowe markery i posty z bloga mapsmarker.com

en: signature is invalid
pl: podpis jest nieważny

en: significantly decreased loadtimes for OpenStreetMap-based maps
pl: znacznie zmniejszony czas ładowania dla map opartych na OpenStreetMap

en: significantly improved controls design on mobile devices
pl: znacznie poprawi kontrole na urządzeniach mobilnych

en: single layer map
pl: mapa z jedną warstwą

en: sort order
pl: porządek sortowania

en: squared
pl: kwadratowe

en: standard icon
pl: standardowa ikona

en: start
pl: rozpocznij

en: start export
pl: rozpocznij eksport

en: start full-text search
pl: rozpocznij wyszukiwanie pełnotekstowe

en: start import
pl: rozpocznij import

en: start installation
pl: rozpocznij instalację

en: start typing to filter icons by filename
pl: zacznij pisać aby filtrować ikony według nazwy pliku

en: start typing to find marker entries based on markername or popuptext
pl: zacznij pisać, aby znaleźć wystąpienia znacznika na podstawie nazwy znacznika lub popuptext

en: stroke (whether to draw stroke along the path. Set it to false to disable borders on polygons or circles)
pl: obrys (czy rysować obrys ścieżki. Ustaw na fałsz, aby wyłączyć obramowanie wielokątów lub okręgów)

en: submit
pl: zatwierdź

en: support for CSV/XLS/XLSX/ODS import and export for bulk additions and bulk updates
pl: Wsparcie dla importu i eksportu plików CSV/XLS/XLSX/ODS

en: support for Google Street View
pl: wsparcie dla Google Street View

en: support for IE11 touch devices
pl: wsparcie dla IE11 w urządzeniach dotykowych

en: support for Metro apps
pl: Wsparcie dla aplikacji Metro

en: support for assigning markers to multiple layers
pl: wsparcie do przydzielania znaczników do wielu warstw

en: support for bulk updates of marker maps on the tools page for selected layers only
pl: Wsparcie dla masowych aktualizacji markerów mapy na stronie z narzędziami tylko dla wybranych warstw

en: support for changing marker IDs and layer IDs from the tools page
pl: Wsparcie dla zmiany ID markerów i warstw na stronie z narzędziami

en: support for custom Mapbox basemaps
pl: wsparcie dla basemap Mapbox

en: support for displaying KML files
pl: wsparcie wyświetlania plików KML 

en: support for duplicating layer maps (without assigned markers)
pl: wsparcie dla duplikowania warstw map (bez przydzielonych znaczników)

en: support for duplicating markers
pl: wsparcie dla duplikacji markerów

en: support for dynamic switching between simplified and advanced editor (no more reloads needed)
pl: wsparcie dla dynamicznego przełączania pomiędzy uproszczonym i zaawansowanym edytorem (nie potrzebne przeładowanie)

en: support for filtering of marker icons on backend (based on filename)
pl: wsparcie dla filtrowania ikon markerów (na podstawie nazwy pliku)

en: support for geocoding services other than Google Places
pl: wsparcie dla serwisów geokodowania innych niż Google Places

en: support for permalinks
pl: wsparcie dla permalinks

en: support for pro users
pl: wsparcie dla użytkowników pro

en: support for setting global maximum zoom level to 21 (tiles from basemaps with lower native zoom levels will be upscaled automatically)
pl: Ustawienie globalne maksymalnego poziomu powiększenia do 21 (płytki z map bazowych na niższych poziomach powiększenia będą skalowane automatycznie)

en: support for shortcodes in popup texts
pl: wsparcie dla skróconych kodów w tekstach popupa

en: supported formats: %1$s
pl: obsługiwane formaty: %1$s

en: switch to advanced editor
pl: przełącz do zaawansowanego edytora

en: switch to simplified editor
pl: przełącz do uproszczonego edytora

en: this caching method is currently not available on your server
pl: ta metoda buforowania obecnie nie jest dostępna na serwerze

en: timeout in seconds
pl: limit czasu w sekundach

en: tool for monitoring "active shortcodes with invalid map IDs"
pl: narzędzie do monitorowania "aktywnych shortcodów z niewłaściwymi ID map"

en: translations
pl: Tłumaczenia

en: true
pl: Włączone

en: unassigned
pl: nie powiązane

en: update
pl: aktualizacja

en: update ID
pl: Zmiana ID

en: update existing markers/layers
pl: zaktualizuj istniejące markery/warstwy

en: update icon
pl: aktualizacja ikony

en: update settings
pl: ustawienia aktualizacji

en: updated by
pl: zaktualizowane przez

en: updated on
pl: zaktualizowano

en: upload
pl: wgraj

en: upload icon button & custom icon directory
pl: przycisk wgrywania ikon & katalog własnych ikon

en: upload new icon
pl: wgraj nową ikonę

en: use address for geocoding (latitude and longitude values will get overwritten by geocoding results)
pl: użyj adresu la geokodowania (długość i szerokość geograficzną wartości będą nadpisane przez wynik geokodowania)

en: use current userlogin (%1$s) and current timestamp for createdby/createdon on new layers and updatedby/updatedon on layer updates
pl: używaj bieżącego loginu użytkownika (%1$s) i znacznika czasu dla "utworzone przez / utworzone dnia" dla nowych warstwach i "zaktualizowane przez / zaktualizowane dnia" dla zaktualizowanych warstw

en: use current userlogin (%1$s) and current timestamp for createdby/createdon on new markers and updatedby/updatedon on marker updates
pl: używać bieżącej loginu użytkownika (%1$s) i znacznika czasu dla utworzonych i zaktualizowanych markerów

en: use custom images
pl: użyj własnych obrazków

en: use custom shadow (please enter URL below)
pl: użyj własnego cienia (wprowadź poniżej URL)

en: use default images
pl: użyj domyślnych obrazków

en: use default shadow
pl: użyj cienia domyślnego

en: use layer zoom level for all markers
pl: użyj poziomu przybliżenia warstwy dla wszystkich znaczników

en: use this pin to center the layer (will only be shown in the admin area)
pl: wykorzystaj ten pin aby ustawić punkt środkowy warstwy (wyświetlany jest tylko w obszarze administracyjnym)

en: v%1s is used in the free version
pl: v%1s jest używane w wersji darmowej

en: valid for default image only!
pl: ważne tylko dla domyślnego obrazu!

en: very high
pl: bardzo wysoki

en: very low
pl: bardzo niski

en: via GeoRSS - please use RSS Reader like http://google.com/reader for example
pl: poprzez GeoRSS - użyj czytnika RSS jak np. http://google.com/reader 

en: view
pl: zobacz

en: view blogpost for current version
pl: zobacz post na blogu dla aktualnej wersji

en: view content
pl: wyświetl zawartość

en: view existing markers/layers
pl: zobacz istniejące markery/warstwy

en: view layer
pl: zobacz warstwę

en: view layer
pl: zobacz warstwę

en: visible
pl: widoczny

en: visible for admins only
pl: widoczne tylko dla administratorów

en: weight (stroke width in pixel)
pl: weight (szerokość kreski w pikselach)

en: weighting method of routing
pl: ważona metoda rutingu

en: whitelabel backend admin pages
pl: strony administracyjne whitelabel

en: yes
pl: tak

en: yournavigation.org (based on OpenStreetMap, worldwide)
pl: yournavigation.org (wzorowana na OpenStreetMap, światowej sieci)
