Themes - Spacious Pro - en to ro translation catalogue (255 entries)

en: % Comments
ro: % comentarii

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %1$s installed and activated successfully.
ro: %1$s instalat și activat cu succes.

en: %1$s installed successfully.
ro: %1$s instalat cu succes.

en: &laquo; Previous
ro: &laquo; Anterior

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; Comentarii mai vechi

en: &larr; Previous
ro: &larr; Anterior

en: (Edit)
ro: (Editează)

en: 1 Comment
ro: Un comentariu

en: <a class="comment-permalink" href="%1$s">Permalink</a>
ro: <a class="comment-permalink" href="%1$s">Legătură permanentă</a>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> Articole mai vechi

en: Activate
ro: Activează

en: Activate %2$s
ro: Activează %2$s

en: Activate favicon
ro: Activează favicon

en: Activate slider
ro: Activează carusel

en: Active
ro: Activ

en: Additional
ro: Suplimentar

en: All installations and activations have been completed.
ro: Toate instalările și activările au fost finalizate.

en: All installations have been completed.
ro: Toate instalările au fost finalizate.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro: Toate modulele s-au instalat și activat cu succes. %1$s

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro: A apărut o eroare în timpul instalării %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Archives
ro: Arhive

en: Asides
ro: Note

en: Author Bio
ro: Biografie autor

en: Author: %s
ro: Autor: %s

en: Available version:
ro: Versiune disponibilă:

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ro[0]: Încep activarea modulului
ro[1]: Încep activarea modulelor
ro[2]: Încep activarea modulelor

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro[0]: Încep instalarea modulului
ro[1]: Încep instalarea modulelor
ro[2]: Încep instalarea modulelor

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
ro[0]: Încep actualizarea modulului
ro[1]: Încep actualizarea modulelor
ro[2]: Încep actualizarea modulelor

en: Blog Full Content
ro: Conținut complet blog

en: Blog Image Alternate Medium
ro: Imagine blog medie alternativ

en: Blog Image Large
ro: Imagine blog mare

en: Blog Image Medium
ro: Imagine blog medie

en: Blog Posts display type
ro: Tip de afișare articole blog

en: Boxed layout with content width of 1218px
ro: Aranjament încasetat cu lățimea conținutului de 1218 px

en: Boxed layout with content width of 978px
ro: Aranjament încasetat cu lățimea conținutului de 978 px

en: BreadCrumb Custom Text
ro: Text personalizat BreadCrumb

en: Business Bottom Sidebar
ro: Bară laterală afacere sus

en: Business Middle Left Sidebar
ro: Bară laterală afacere stânga mijloc

en: Business Middle Right Sidebar
ro: Bară laterală afacere stânga mijloc

en: Business Template
ro: Șablon afacere

en: Business Top Sidebar
ro: Bară laterală afacere sus

en: Button Redirect Link:
ro: Legătură redirecționare buton:

en: Button Text:
ro: Text buton:

en: Byline:
ro: Nume autor:

en: Call to Action Additional Text
ro: Text suplimentar Apel la acțiune

en: Call to Action Main Text
ro: Text principal Apel la acțiune

en: Cheatin&#8217; huh?
ro: Trișezi, nu?

en: Check to activate favicon. Upload fav icon from below option
ro: Bifează pentru a activa faviconul. Încarcă favicon din opțiunea de mai jos

en: Check to activate slider.
ro: Bifează pentru a activa caruselul.

en: Check to enable the featured image in single page.
ro: Bifează pentru a activa imaginea reprezentativă în pagini singulare.

en: Check to enable the featured image in single post page.
ro: Bifează pentru a activa imaginea reprezentativă în pagini articol singular.

en: Choose a footer design.
ro: Alege un design pentru subsol.

en: Choose a header design.
ro: Alege un design pentru antet.

en: Choose the light or dark skin. This will be reflected in whole site.
ro: Alege învelișul luminos sau întunecat. Acesta se va reflecta în tot situl.

en: Choose the option that you want.
ro: Alege opțiunea pe care o dorești.

en: Choose top header image display position.
ro: Alege poziția de afișare a imaginii antet sus.

en: Choose your site layout. The change is reflected in whole site.
ro: Alege-ți aranjamentul sitului. Schimbarea se va reflecta în tot situl.

en: Color Skin
ro: Colorează învelișul

en: Comment navigation
ro: Navigare în comentariu

en: Comments Off
ro: Comentarii oprite

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt închise.

en: Contact Page Sidebar
ro: Bară laterală pagină de contact

en: Contact Page Template
ro: Șablon pagină de contact

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Day: %s
ro: Zi: %s

en: Default Layout
ro: Aranjament implicit

en: Default layout
ro: Aranjament implicit

en: Default layout for pages only
ro: Aranjament implicit numai pentru pagini

en: Default layout for single posts only
ro: Aranjament implicit numai pentru articole singulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această notificare

en: Display Featured Single Page
ro: Afișează pagină singulară reprezentativă

en: Display Testimonial
ro: Afișează testimonial

en: Display some pages as services. Best for Business Top or Bottom sidebar.
ro: Afișează unele pagini ca servicii. Cel mai bun pentru bară laterală afacere sus sau jos.

en: Displays the title of the Page if title input is empty.
ro: Afișează titlul paginii dacă intrarea titlului este goală.

en: Documentation
ro: Documentație

en: Edit
ro: Editează

en: Enter link to redirect slider when clicked
ro: Introdu legătura pentru redirecționarea caruselului când se dă clic

en: Enter the button text. Default is "Read more"
ro: Introdu textul butonului. Implicit este "Citește mai mult"

en: Enter title for your slider.
ro: Introdu titlu pentru caruselul tău.

en: Enter your slider description.
ro: Introdu descrierea caruselului tău.

en: Error 404 Page Sidebar
ro: Bară laterală pagină de eroare 404

en: External Source
ro: Sursă externă

en: Featured Image In Single Page
ro: Imagine reprezentativă în pagini singulare

en: Featured Image In Single Post Page
ro: Imagine reprezentativă în pagini articol singular

en: Footer
ro: Subsol

en: Footer Copyright Editor
ro: Editor Drepturi de autor în subsol

en: Footer Designs
ro: Designuri subsol

en: Footer Menu
ro: Meniu subsol

en: Footer Sidebar Four
ro: Bară laterală 4 subsol

en: Footer Sidebar One
ro: Bară laterală 1 subsol

en: Footer Sidebar Three
ro: Bară laterală 3 subsol

en: Footer Sidebar Two
ro: Bară laterală 2 subsol

en: Footer Widgets Column
ro: Coloană piese subsol

en: Header
ro: Antet

en: Header Designs
ro: Designuri antet

en: Header Image Position
ro: Poziție imagine antet

en: Header Logo
ro: Logo antet

en: Header Logo Only
ro: Numai logo antet

en: Header Sidebar
ro: Bară laterală antet

en: Header Text Only
ro: Numai text antet

en: Hide Details
ro: Ascunde detalii

en: Image Upload #%1$s
ro: Încărcare imagine #%1$s

en: Images
ro: Imagini

en: Install
ro: Instalează

en: Install %2$s
ro: Instalează %2$s

en: Install Plugins
ro: Instalează module

en: Install Required Plugins
ro: Instalează module necesare

en: Installed But Not Activated
ro: Instalat, dar neactivat

en: Installed version:
ro: Versiune instalată:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
ro: Instalez modulul: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Instalez și activez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: It looks like nothing was found at this location. Try the search below.
ro: Se pare că n-a fost găsit nimic la această locație. Încearcă căutarea de mai jos.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro: Se pare că nu putem găsi ceea ce cauți. Probabil o căutare poate ajuta.

en: Left Sidebar
ro: Bară laterală stânga

en: Links
ro: Legături

en: Menu
ro: Meniu

en: Minimum required version:
ro: Versiune minimă necesară:

en: Month: %s
ro: Lună: %s

en: Name:
ro: Nume:

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Articole mai noi <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &raquo;
ro: Următor &raquo;

en: Next &rarr;
ro: Următor &rarr;

en: No Comments
ro: Niciun comentariu

en: No Sidebar Content Centered
ro: Fără bară laterală cu conținut centrat

en: No Sidebar Full Width
ro: Fără bară laterală de lățime completă

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
ro: N-am făcut nimic. Modulul %1$s este deja activat.

en: No plugins are available to be activated at this time.
ro: Momentan nu există niciun modul disponibil pentru a fi activat.

en: No plugins are available to be installed at this time.
ro: Momentan nu este disponibil niciun modul pentru a fi instalat.

en: No plugins are available to be updated at this time.
ro: Momentan nu este disponibil niciun modul pentru a fi actualizat.

en: No plugins to install, update or activate.
ro: Niciun modul de instalat, actualizat sau activat.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
ro: Nu a fost selectat niciun modul pentru a fi activat. N-am preluat nicio acțiune.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
ro: Nu a fost selectat niciun modul pentru a fi instalat. N-am preluat nicio acțiune.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
ro: Nu a fost selectat niciun modul pentru a fi actualizat. N-am preluat nicio acțiune.

en: Not Installed
ro: Neinstalat

en: One Column
ro: O coloană

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Hopa! Această pagină nu poate fi găsită.

en: Page
ro: Pagină

en: Page Builder Template
ro: Șablon constructor de pagină

en: Page NOT Found
ro: Pagină negăsită

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Please contact the administrator of this site for help.
ro: Te rog contactează administratorul acestui sit pentru ajutor.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
ro: Te rog contactează furnizorul modulului și cere-i să împacheteze modulul în conformitate cu specificațiile WordPress.

en: Plugin
ro: Modul

en: Plugin activated successfully.
ro: Modul activat cu succes.

en: Plugin activation failed.
ro: Activarea modulului a eșuat.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
ro: Modul neactivat. Pentru această temă este necesară o versiune mai mare a %s. Te rog actualizează modulul.

en: Position Above (Default): Display the Header image just above the site title and main menu part.
ro: Poziție sus (implicită): Afișează imaginea antet numai deasupra titlului sitului și părții meniului principal.

en: Position Below: Display the Header image just below the site title and main menu part.
ro: Poziție jos: Afișează imaginea antet numai sub titlului sitului și partea meniului principal.

en: Post author
ro: Autor articol

en: Post navigation
ro: Navigare în articol

en: Pre-Packaged
ro: Pre-împachetat

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Primary color option
ro: Opțiune culoare principală

en: Quotes
ro: Citate

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Ești gata să-ți publici primul articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Recommended
ro: Recomandat

en: Remove Featured image
ro: Înlătură imagine reprezentativă

en: Reply
ro: Răspunde

en: Required
ro: Necesar

en: Required Update not Available
ro: Actualizarea cerută nu este disponibilă

en: Requires Update
ro: Necesită actualizare

en: Responsive Menu Style
ro: Stil meniu responsiv

en: Return to Required Plugins Installer
ro: Înapoi la instalatorul modulelor necesare

en: Return to the Dashboard
ro: Înapoi la Panoul de control

en: Right Sidebar
ro: Bară laterală dreapta

en: Search
ro: Caută

en: Search Results
ro: Rezultate căutare

en: Select Layout
ro: Selectează aranjament

en: Select default layout for pages. This layout will be reflected in all pages unless unique layout is set for specific page.
ro: Selectează aranjament implicit pentru pagini. Acest aranjament se va reflecta în toate paginile cu excepția cazului în care aranjamentul unic este setat separat pentru anumite pagini.

en: Select default layout for single posts. This layout will be reflected in all single posts unless unique layout is set for specific post.
ro: Selectează aranjament implicit pentru articole singulare. Acest aranjament se va reflecta în toate articolele singulare cu excepția cazului în care aranjamentul unic este setat separat pentru un anumit articol.

en: Select default layout. This layout will be reflected in whole site archives, search etc. The layout for a single post and page can be controlled from below options.
ro: Selectează aranjament implicit. Acest aranjament se va reflecta în întreg situl, arhive, căutare etc. Aranjamentul pentru un articol singular și o pagină poate fi controlat din opțiunile de mai jos.

en: Show
ro: Arată

en: Show Both
ro: Arată ambele

en: Show Details
ro: Arată detalii

en: Show Image After Title
ro: Arată imaginea după titlu

en: Show Image Before Title
ro: Arată imaginea înainte de titlu

en: Show your some pages as recent work. Best for Business Top or Bottom sidebar.
ro: Arată-ți câteva pagini ca lucrările recente. Cel mai bun pentru bară laterală afacere sus sau jos.

en: Shows widgets at Left side.
ro: Arată piese în partea stângă.

en: Shows widgets at Right side.
ro: Arată piese în partea dreaptă.

en: Shows widgets at footer sidebar four.
ro: Arată piese în bara laterală 4 subsol.

en: Shows widgets at footer sidebar one.
ro: Arată piese în bara laterală 1 subsol.

en: Shows widgets at footer sidebar three.
ro: Arată piese în bara laterală 3 subsol.

en: Shows widgets at footer sidebar two.
ro: Arată piese în bara laterală 2 subsol.

en: Shows widgets in header section just above the main navigation menu.
ro: Arată piese în secțiunea antet chiar deasupra meniului de navigare principal.

en: Shows widgets on Business Page Template Bottom Section.
ro: Arată piese în secțiunea de jos a șablonului pagină afacere.

en: Shows widgets on Business Page Template Middle Section Left Half.
ro: Arată piese în jumătatea stângă a secțiunii din mijlocul șablonului pagină afacere.

en: Shows widgets on Business Page Template Middle Section Right Half.
ro: Arată piese în jumătatea dreaptă a secțiunii din mijlocul șablonului pagină afacere.

en: Shows widgets on Business Page Template Top Section.
ro: Arată piese în secțiunea de sus a șablonului pagină afacere.

en: Shows widgets on Contact Page Template.
ro: Arată piese în șablon pagină de contact

en: Shows widgets on Error 404 page.
ro: Arată piese în pagină de eroare 404

en: Site Layout
ro: Aranjament sit

en: Slider
ro: Carusel

en: Slider Settings
ro: Setări carusel

en: Something went wrong with the plugin API.
ro: Ceva nu a mers bine cu API-ul modulului.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro: Regret, dar nimic nu s-a potrivit cu termenii de căutare. Te rog încearcă din nou cu alte cuvinte cheie.

en: Source
ro: Sursă

en: Spacious Blog
ro: Blog Spacious

en: Status
ro: Stare

en: Style 1
ro: Stil 1

en: Style 2
ro: Stil 2

en: Suitable for Home Top Sidebar, Home Bottom Left Sidebar and Side Sidbar.
ro: Potrivită pentru bară laterală sus în prima pagină, bară laterală stânga jos în prima pagină și bară laterală într-o parte.

en: Suitable widget: TG: Testimonial, TG: Featured Single Page
ro: Piese potrivite: TG: Testimonial, TG: Pagină singulară reprezentativă

en: Support Forum
ro: Forum pentru suport

en: Switch to new responsive menu.
ro: Comută la noul meniu responsiv.

en: TG: Call To Action Widget
ro: TG: Piesă apel la acțiune

en: TG: Featured Posts
ro: TG: Articole reprezentative

en: TG: Featured Widget
ro: TG: Piesă reprezentativă

en: TG: Our Clients
ro: TG: Clienții noștri

en: TG: Services
ro: TG: Servicii

en: Tagged on:
ro: Etichetat pe:

en: Testimonial Description
ro: Descriere testimonial

en: The following plugin was activated successfully:
ro: Modulul următor a fost activat cu succes:

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Procesul de instalare și activare începe. Acest proces poate dura ceva timp pe unele gazde, așa că te rog să ai răbdare.

en: The installation of %1$s failed.
ro: Instalarea %1$s a eșuat.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro: Procesul de instalare începe. Acest proces poate dura ceva timp pe unele gazde, așa că te rog să ai răbdare.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
ro: Pachetul modulului de la distanță are mai multe fișiere, dar acestea nu sunt împachetate într-un dosar.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
ro: Pachetul modulului de la distanță nu conține un dosar cu descriptorul dorit și redenumirea nu a funcționat.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
ro: Există unul sau mai multe module necesare sau recomandate de instalat, actualizat sau activat.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
ro: Acest modul trebuie să fie actualizat pentru a fi compatibil cu tema ta.

en: This will reflect in links, buttons and many others. Choose a color to match your site.
ro: Aceasta se va reflecta în legături, butoane și multe altele. Alege o culoare care să se potrivească sitului tău.

en: Title:
ro: Titlu:

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>

en: Type
ro: Tip

en: Update
ro: Actualizează

en: Update %2$s
ro: Actualizează %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
ro: Actualizare necesară

en: Update recommended
ro: Actualizare recomandată

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro: Actualizez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
ro: Actualizez modulul: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
ro: Mesaj de actualizare de la autorul modulului:

en: Upload favicon
ro: Încarcă favicon

en: Upload favicon for your site.
ro: Introdu favicon pentru situl tău.

en: Upload slider image.
ro: Încarcă imagine carusel.

en: Use this widget to show the call to action section.
ro: Folosește această piesă pentru a arăta secțiunea apel la acțiune.

en: Version
ro: Versiune

en: Videos
ro: Videouri

en: View Demo
ro: Vezi demonstrație

en: Wide layout with content width of 1218px
ro: Aranjament lat cu lățimea conținutului de 1218 px

en: Wide layout with content width of 978px
ro: Aranjament lat cu lățimea conținutului de 978 px

en: WordPress Repository
ro: Depozitar WordPress

en: Year: %s
ro: An: %s

en: You are here:
ro: Ești aici:

en: You are here:
ro: Ești aici:

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău așteaptă moderare.

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
ro: necunoscută

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
ro: și

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Toate <span class="count">(%s)</span>
