Themes - Spacious Pro - en to tr translation catalogue (242 entries)

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
tr: bilinmiyor

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
tr: ve

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) Kuruluyor

en: All installations have been completed.
tr: Tüm kurulumlar tamamlandı.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti %1$s (%2$d/%3$d) Kuruluyor ve Etkinleştiriliyor

en: All installations and activations have been completed.
tr: Tüm kurulum ve etkinleştirmeler tamamlandı.

en: Hide Details
tr: Detayları gizle

en: Show Details
tr: Detayları göster

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
tr: %1$s başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Kurulum ve etkinleştirme işlemi başlıyor. Bu işlem, bazı ana bilgisayarlarda zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olunuz.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
tr: %1$s kurulumu başarısız oldu.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
tr: %1$s kurulurken bir hata oluştu: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti güncelleştiriliyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: Plugin activation failed.
tr: Eklenti etkinleştirmesi başarısız oldu.

en: No plugins are available to be activated at this time.
tr: Şu an için etkinleştirmek üzere uygun eklenti yok.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
tr: Etkinleştirilmek üzere eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

en: No plugins are available to be updated at this time.
tr: Şu an için güncelleme gerektiren eklenti yok.

en: No plugins are available to be installed at this time.
tr: Şu an için yüklenmek üzere uygun eklenti yok.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
tr: Güncelleme için eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
tr: Yükleme için eklenti seçilmedi. Herhangi bir eylemde bulunulmadı.

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Update
tr: Güncelleme

en: Install
tr: Yükle

en: Upgrade message from the plugin author:
tr: Eklenti geliştiricisinden yükseltme mesajı:

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
tr: %2$s etkinleştir

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
tr: %2$s güncelle

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
tr: %2$s yükle

en: Status
tr: Durum

en: Version
tr: Sürüm

en: Type
tr: Tür

en: Source
tr: Kaynak

en: Plugin
tr: Eklenti

en: No plugins to install, update or activate.
tr: Kurulacak, güncellenecek ya da etkinleştirilecek hiç bir eklenti yok.

en: Available version:
tr: Uygun sürüm:

en: Minimum required version:
tr: Gerekli en küçük sürüm:

en: Installed version:
tr: Yüklü sürüm:

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkinleştirilecek <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Güncellemesi olan <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Güncellemesi olan <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Yüklenecek <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Yüklenecek <span class="count">(%s)</span>

en: Update recommended
tr: Yükseltme öneriliyor

en: Requires Update
tr: Yükseltme gerektiriyor

en: Required Update not Available
tr: Gerekli güncelleme uygun değil

en: Active
tr: Aktif

en: Installed But Not Activated
tr: Kurulmuş Ancak Etkinleştirilmemiş

en: Not Installed
tr: Kurulmamış

en: Pre-Packaged
tr: Önceden Paketlenmiş

en: External Source
tr: Dış kaynak

en: WordPress Repository
tr: WordPress Veri Havuzu

en: Recommended
tr: Tavsiye Edilen

en: Required
tr: Gerekli

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
tr: Uzak eklenti paketi birdne çok dosya içeriyor fakat bunlar bir klasör içinde değil.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
tr: Lütfen eklenti sağlayıcısı ile irtibata geçip eklenti paketini WordPress kurallarına göre güncellemelerini iletin.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
tr: Uzak eklenti beklenen klasörü içermiyor ve isim değiştirme de işe yaramadı.

en: Update Required
tr: Güncelleme gerekiyor

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
tr: Temanızla uyum sağlayabilmesi için bu eklentinin güncellenmesi gerekiyor.

en: Please contact the administrator of this site for help.
tr: Lütfen yardım için sitenin yöneticilerine ulaşın.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
tr: Yüklenecek, güncellenecek veya etkinleştirilmesi gerekli veya önerilen bir ya da daha fazla eklenti var.

en: Dismiss this notice
tr: Bu bildirimi kapatın

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
tr: Tüm eklentiler başarıyla kuruldu ve etkinleştirildi. %1$s

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
tr: Eklenti etkinleştirilmedi. Bu tema için %s eklentisinin daha yüksek bir sürümü gerekiyor. Lütfen eklentiyi güncelleyin.

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
tr: Herhangi bir eylemde bulunulmadı. %1$s eklentisi zaten etkin.

en: The following plugin was activated successfully:
tr: Takibeden eklenti başarıyla aktif ettirildi.

en: Plugin activated successfully.
tr: Eklenti başarıyla etkinleştirildi.

en: Return to the Dashboard
tr: Başlangıca dön

en: Return to Required Plugins Installer
tr: Gerekli Eklenti Kurulumuna Dön

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
tr[0]: Eklentiyi etkinleştirmeye başla
tr[1]: Eklentileri etkinleştirmeye başla

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
tr[0]: Eklentiyi güncelleştirmeye başla
tr[1]: Eklentileri güncelleştirmeye başla

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
tr[0]: Eklentiyi yüklemeye başla
tr[1]: Eklentileri yüklemeye başla

en: Something went wrong with the plugin API.
tr: Eklenti API'siyle ilgili bir şeyler yanlış gitti.

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
tr: Eklentiler güncelleniyor: %s

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
tr: Eklenti Kuruluyor: %s

en: Install Plugins
tr: Eklenti Kur

en: Install Required Plugins
tr: Gerekli Eklentileri Kur

en: You are here:
tr: Buradasınız:

en: Footer Menu
tr: Site Altı Menüsü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contact Page Template
tr: İletişim sayfası şablonu

note: Template Name of the plugin/theme
en: Business Template
tr: Kurumsal şablon

en: Search
tr: Ara

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Next &rarr;
tr: Sonraki &arr;

en: &larr; Previous
tr: &larr; Önceki

en: Next &raquo;
tr: Sonraki &raquo;

en: &laquo; Previous
tr: &laquo; Önceki

en: Cheatin&#8217; huh?
tr: Hile mi yapıyorsun?

en: TG: Our Clients
tr: TG: Müşterilerimiz

en: TG: Featured Posts
tr: TG: Öne çıkan yazılar

en: Description
tr: Tanım

en: TG: Featured Widget
tr: TG: Öne çıkanlar bileşeni

en: Show your some pages as recent work. Best for Business Top or Bottom sidebar.
tr: Bazı sayfalarınızı güncel çalışmalar şeklinde gösterir. Kurumsal üst kısım ya da alt alan çubuğu için en iyi kullanımdır.

en: Byline:
tr: Yazar Satırı:

en: Name:
tr: İsim:

en: Testimonial Description
tr: Deneyim açıklaması

en: TG: Testimonial
tr: TG: Deneyimler

en: Display Testimonial
tr: Deneyimleri göster

en: Button Redirect Link:
tr: Tuş yönlendirme bağlantısı:

en: Button Text:
tr: Tuş metni:

en: Call to Action Additional Text
tr: Eyleme çağrı ek metin

en: Call to Action Main Text
tr: Eyleme çağrı ana metin

en: TG: Call To Action Widget
tr: TG: Eyleme çağrı bileşeni

en: Use this widget to show the call to action section.
tr: Bu bileşeni eyleme çağrı bölümü için kullanın.

en: TG: Services
tr: TG: Hizmetler

en: Display some pages as services. Best for Business Top or Bottom sidebar.
tr: Bazı sayfaları servis olarak gösterir. Kurumsal üst kısım ya da alt alan çubuğu için en iyi kullanımdır.

en: Show Image After Title
tr: Görsel başlıktan sonra gösterilsin

en: Show Image Before Title
tr: Görsel başlıktan önce gösterilsin

en: Remove Featured image
tr: Öne çıkarılmış görseli kaldır

en: Page
tr: Sayfa

en: Displays the title of the Page if title input is empty.
tr: Başlık girdisi boş ise sayfa başlığı olarak görüntüler.

en: Title:
tr: Başlık:

en: Suitable for Home Top Sidebar, Home Bottom Left Sidebar and Side Sidbar.
tr: Ana sayfa üst çubuk, ana sayfa sol çubuk ve yan çubuk için uygundur.

en: Display Featured Single Page
tr: Öne çıkan tekil sayfayı görüntüle

en: Shows widgets at footer sidebar four.
tr: Dördüncü alt alan yan sütunda bileşenleri gösterir.

en: Footer Sidebar Four
tr: Alt alan yan sütun dört

en: Shows widgets at footer sidebar three.
tr: Üçüncü alt alan yan sütunda bileşenleri gösterir.

en: Footer Sidebar Three
tr: Alt alan yan sütun üç

en: Shows widgets at footer sidebar two.
tr: İkinci alt alan yan sütunda bileşenleri gösterir.

en: Footer Sidebar Two
tr: Alt alan yan sütun iki

en: Shows widgets at footer sidebar one.
tr: Birinci alt alan yan sütunda bileşenleri gösterir.

en: Footer Sidebar One
tr: Alt alan yan sütun bir

en: Shows widgets on Error 404 page.
tr: 404 hata sayfasında bileşenleri gösterir

en: Error 404 Page Sidebar
tr: 404 hata sayfası kenar çubuğu

en: Shows widgets on Contact Page Template.
tr: İletişim sayfası şablonunda bileşenleri gösterir.

en: Contact Page Sidebar
tr: İletişim sayfası kenar çubuğu

en: Shows widgets on Business Page Template Bottom Section.
tr: Kurumsal sayfa şablonunun alt tarafında bileşenleri gösterir

en: Business Bottom Sidebar
tr: Kurumsal alt yan sütun

en: Shows widgets on Business Page Template Middle Section Right Half.
tr: Kurumsal sayfa şablonunun orta bölümün sağ yarısında bileşenleri gösterir

en: Business Middle Right Sidebar
tr: Kurumsal orta sağ yan çubuk

en: Suitable widget: TG: Testimonial, TG: Featured Single Page
tr: Uygun bileşen: TG: Deneyimler, TG: Öne çıkan tekil sayfa

en: Shows widgets on Business Page Template Middle Section Left Half.
tr: Kurumsal sayfa şablonunun orta bölümün sol yarısında bileşenleri gösterir

en: Business Middle Left Sidebar
tr: Kurumsal orta sol yan çubuk

en: Shows widgets on Business Page Template Top Section.
tr: Kurumsal sayfa şablonunun üst tarafında bileşenleri gösterir

en: Business Top Sidebar
tr: Kurumsal kenar çubuğu

en: Shows widgets in header section just above the main navigation menu.
tr: Ana dolaşım menüsünün hemen üstünde, üst alanda bileşenleri göster

en: Header Sidebar
tr: Üst alan araç çubuğu

en: Shows widgets at Left side.
tr: Sol kenar çubuğunda widget gösterir.

en: Shows widgets at Right side.
tr: Sağ kenar çubuğunda widget gösterir.

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Page NOT Found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Archives
tr: Arşiv

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Quotes
tr: Alıntılar

en: Videos
tr: Videolar

en: Images
tr: Resimler

en: Asides
tr: Yan sütunlar

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Month: %s
tr: Aylar: %s

en: Day: %s
tr: Gün :%s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: Comments Off
tr: Yorumlar Kapalı

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: No Comments
tr: Yorum Yapılmamış

en: Reply
tr: Cevapla

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: <a class="comment-permalink" href="%1$s">Permalink</a>
tr: <a class="comment-permalink" href="%1$s">Kalıcı bağlantı</a>

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s, %2$s

en: Post author
tr: Yazar

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: Pingback:
tr: Geri izleme:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Yeni yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eski yazılar

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Footer Copyright Editor
tr: Alt alan hak bildirimi düzenleyici

en: One Column
tr: Bir Sütun

en: Footer Widgets Column
tr: Alt alan bileşen sütunu

en: Author Bio
tr: Yazar özgeçmişi

en: Upload favicon for your site.
tr: Siteniz için favicon simgesi yükleyin.

en: Upload favicon
tr: Favicon Yükle

en: Check to activate favicon. Upload fav icon from below option
tr: Favicon simgesini etkinleştirmek için tıklayın. Aşağıdaki seçenekten favicon simgenizi yükleyin

en: Activate favicon
tr: favicon özelliğini etkinleştir

en: Custom CSS
tr: İsteğe Bağlı CSS

en: This will reflect in links, buttons and many others. Choose a color to match your site.
tr: Bu bağlantılara, tuşlara ve bir çok başka şeye yansıyacaktır. Sitenize uygun bir renk seçin.

en: Primary color option
tr: Birincil renk seçeneği

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog Full Content
tr: Blog tüm içerik

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog Image Alternate Medium
tr: Blog görsel alternatif ortam

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog Image Medium
tr: Blog görsel ortamı

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog Image Large
tr: Blog görsel büyük

en: Blog Posts display type
tr: Blog yazıları görüntüleme tipi

en: Select default layout for single posts. This layout will be reflected in all single posts unless unique layout is set for specific post.
tr: Tekil yazılar için varsayılan yerleşimi seçin. Bu yerleşim siz belirli bir yazı için özel bir yerleşim seçmediğiniz sürece tüm yazılara uygulanacaktır.

en: Default layout for single posts only
tr: Tekil yazılar için varsayılan düzen

en: Select default layout for pages. This layout will be reflected in all pages unless unique layout is set for specific page.
tr: Sayfalar için varsayılan yerleşimi seçin. Bu yerleşim siz belirli bir sayfa için özel bir yerleşim seçmediğiniz sürece tüm sayfalara uygulanacaktır.

en: Default layout for pages only
tr: Sayfalar için varsayılan düzen

en: Select default layout. This layout will be reflected in whole site archives, search etc. The layout for a single post and page can be controlled from below options.
tr: Varsayılan yerleşimi seçin. Bu yerleşim tüm site arşivlerini aramalarını vb. etkileyecektir. Tekil yazı veya sayfalar için yerleşim aşapıdaki seçeneklerden kontrol edilebilir.

en: Default layout
tr: Varsayılan düzen

en: Choose the light or dark skin. This will be reflected in whole site.
tr: Açık ya da koyu kaplama seçin. Bu seçim tüm siteye yansıyacaktır.

en: Color Skin
tr: Renk kaplaması

en: Wide layout with content width of 978px
tr: 978px içerik alanı genişlikli geniş düzen

en: Wide layout with content width of 1218px
tr: 1218px içerik alanı genişlikli geniş düzen

en: Boxed layout with content width of 978px
tr: 978px içerik alanı genişlikli kutulu düzen

en: Boxed layout with content width of 1218px
tr: 1218px içerik alanı genişlikli kutulu düzen

en: Choose your site layout. The change is reflected in whole site.
tr: Site düzeninizi seçin. Bu değişiklik tüm siteye yansıyacaktır.

en: Site Layout
tr: Site düzeni

en: Design
tr: Dizayn

en: Enter link to redirect slider when clicked
tr: Kaydırağa tıklandığında yönlendirilecek bağlantıyı girin

en: Enter the button text. Default is "Read more"
tr: Düğme metnini girin. Varsayılan "Daha fazla oku"

en: Read more
tr: Daha fazla oku

en: Enter your slider description.
tr: Kaydırak açıklamanızı girin.

en: Enter title for your slider.
tr: Kaydırak başlığınızı girin.

en: Upload slider image.
tr: Kaydırak görseli yükle.

en: Image Upload #%1$s
tr: Görsel yükleme #%1$s

en: Slider Settings
tr: Slayt ayarları

en: Check to activate slider.
tr: Kaydırağı etkinleştirmek için işaretleyin.

en: Activate slider
tr: Kaydıraçı etkinleştir

en: Slider
tr: Kaydırıcı

en: You are here:
tr: Buradasınız:

en: BreadCrumb Custom Text
tr: Dolaşım özel metni

en: Position Below: Display the Header image just below the site title and main menu part.
tr: Alt konum: Üst alan görselini başlık ve ana menü bölümlerinin hemen altında göster.

en: Position Above (Default): Display the Header image just above the site title and main menu part.
tr: Üst konum (varsayılan): Üst alan görselini başlık ve ana menü bölümlerinin hemen üstünde göster.

en: Choose top header image display position.
tr: Üst alan görselinin görüntüleneceği konumu seçin.

en: Header Image Position
tr: Başlık görseli konumu

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Show Both
tr: İkisini de göster

en: Header Text Only
tr: Başlık Sadece Yazı

en: Header Logo Only
tr: Başlık Sadece Logo

en: Choose the option that you want.
tr: İstediğiniz seçeneği seçin.

en: Show
tr: Göster

en: Header Logo
tr: Başlık Logo

en: Header
tr: Üst Kısım

en: View Demo
tr: Demoyu görüntüle

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Support Forum
tr: Destek Forumları

en: No Sidebar Content Centered
tr: Ortalanmış içerikli yan sütun yok

en: No Sidebar Full Width
tr: Tam genişlikli yan sütun yok

en: Left Sidebar
tr: Sol Menü

en: Right Sidebar
tr: Sağ Menü

en: Default Layout
tr: Varsayılan düzen

en: Select Layout
tr: Düzen seçin

en: Menu
tr: Menü

en: Tagged on:
tr: Etiketlendi:

en: Edit
tr: Düzenle

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Daha yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Daha eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

en: It looks like nothing was found at this location. Try the search below.
tr: Görünen o ki, burada hiçbir şey bulunamadı. Bir de aşağıdan arama yapmayı deneyin.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Off! Bu sayfa bulunamadı.
